Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalataim a babahordozásról fórum

Tapasztalataim a babahordozásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tapasztalataim a babahordozásról

1 2 3
21. Vikó 26 (válaszként erre: 20. - Gyopár)
2009. márc. 31. 20:56

Tudnál nekem olyat is ajánlani ahol mondjuk az árakat is ösze tudnám hasonlítani?

Sajnos nekem nem mindegy ez sem.

Mei tai-t legutóbb 7990-ért néztem ez elfogadható ár?

Vagy találok olcsóbban is?

2009. márc. 31. 20:37

A cikkben nem akartam más oldalakat sem reklámozni, de ha valaki tényleg komolyabban érdeklődik a hordozás iránt, akkor ajánlom ezeket az oldalakat (akik ide írtatok, azok biztosan sokan ismeritek ezeket):


babakozelben.hu: itt sok hordozóról van részletes összehasonlítás, milyen előnyei, hátrányai vannak.


[link] itt még több hordozó még részletesebb összehasonlítása


mamami.hu: itt még sokkal több hordozó részletes összehasonlítása :) és gyakorló hordozó anyukák és apukák tapasztalatai

19. Vikó 26 (válaszként erre: 14. - Vanet)
2009. márc. 31. 20:32
Köszönöm a tippeket nagyon!
2009. márc. 31. 20:27

Sziasztok!


Örülök, ha tetszett a cikkem. Régóta akartam már erről ide írni, szerettem volna, ha ez a téma ezen az oldalon is megjelenik.


Nekem Nandu kendőm van egyébként, meg egy Ergo nevezetű csatos hordozónk - csak a cikkben nem akartam márkákat írni.

2009. márc. 31. 20:00
Örülök a cikknek. Nandu kendőnk van és nagyon szeretjük, viszont nyárra mi is a mei tai-vak jacérkodunk, mert az nem lesz olyan meleg, na meg épp járni tanuló kismanónk addigra valószínűleg egyedül jár, ami azt fogja jelenteni, hogy egy kicsit gyalogolni akar, aztán vissza a hátamra. Ez a kendővel azért bonyolultabb.
16. Vanet (válaszként erre: 12. - Monalilla)
2009. márc. 31. 19:53
én kendővel kezdtem, nanduval, hát... szerintem te is nézz körül a videók között meg látogass el a mamami oldalra ott minden kötés fent van... bocsi de most mennem kell ezért nem vagyok túl segitőkész :(
15. Vanet
2009. márc. 31. 19:52
és ha ezeket megnézed találsz még egy rakat videót oldalt a témakörben :) jó tanulmányozást :)
14. Vanet
2009. márc. 31. 19:50

[link]


háti hordozás maitaival

13. Vanet
2009. márc. 31. 19:49

[link]


ez egy elölhordozás meitaijal

2009. márc. 31. 19:47

Sziasztok, szeretnék tanácsot kérni tőletek, mint tapasztalt "hordozóktól" :-)

augusztusban születik a kislányom (második), mi alapján válasszak a lehetőségek közül? Eddig csak a kengurút volt szerencsém kipróbálni.

11. Vanet (válaszként erre: 9. - Vikó 26)
2009. márc. 31. 19:46
nem lehet előre is, de 9-10 kilónál jobb ha háton viszed, amúgy nem bonyolult megtanulni. A barátnőm néha még az ovis lányát is viszi kiránduláskor háton. a zoutubon lehet találni jó kis videókat, mindjárt nézek neked.
10. eperlevél (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2009. márc. 31. 19:11
Nekem szövött kendőm van, de szerintem nem kemény és merev. Mindegyik hordozásnál érintkezik veled a baba, így melegítitek egymást. A szövött kendő lenvászon, ami elvileg szellőzik. Én használtam nyáron is, nem volt vele gond. Mondjuk meg kell tanulni a kötési módokat, de BP-n elérhetőek tanfolyamok is. Nekem füzetem van, és abból is simán megtanultam kis gyakorlással használni.
9. Vikó 26 (válaszként erre: 6. - Sara1986)
2009. márc. 31. 18:56

A mei tai-t csak háti hordozásra lehet használni?

Nem nehéz bele rakni a bébit?

Mennyi idős korig használható?

2009. márc. 31. 18:48

Sziasztok,remélem tudtok nekem segíteni!

Újabban kezdek gondolkodni a hordozó kendő használatán,8 hónapos kislányommal egy hosszabb utazás,(mi nem vagyunk autósak,pesten élünk)kirándulás során,ezt célszerűbbnek,konfortosabbnak érezném számára mint a sport kocsit!

Egyetlen problémám hogy a szövött hordozó kendőt HANGSÚLYOZOM,így látatlanban minenféle tapasztalat hillyán,vastagnak merevnek és melegnek találom mondjukk egy tömött buszon egy kánikulai napra!

Tudnátok nekem ajánlani más anyagú vékonyabb kendőt,vagy más hordozási módot,mi sokat jövünk megyünk,szeretünk kirándulni is.

Először a rugalmas kendőre gondoltam és épp ma akartam meg rendelni,de ennek a cikknek köszönhetően fel világosodtam hogy csak kisebb babáknak jó ez!

Ettől nagyon le lombozódtam,mert ideális megoldásnak tűnt!

De ha a szövött kendős észrevételeimre rá tudtok cáfolni,erre a megoldásra is nyitott lennék!

2009. márc. 31. 18:31

sziasztok


én hordozókendőt használok, nagyon szeretjük, a kisfiam már egy éves és 10,5 kg, így már csak háton hordozom, nagyon ritkán csípőn


a következő babánál szeretnék egy rugalmas kendőt, egy kicsinek úgy gondolom kényelmesebb és jobb az

2009. márc. 31. 18:19
mi is mei tai-t használunk :)
2009. márc. 31. 18:08
én is ma úgy vasaltam, csak az én 9,5 hónaposomnak a mozgás kell, igy közben táncikálok is, elég vicces hihihi
2009. márc. 31. 18:01
Mi Nanduban nyomjuk. Ma éppen két órácskát kerítést festettem, hátamon Marcival. :-))))
2009. márc. 31. 17:30

Tetszik nekem is a cikk, már ideje volt egy ilyennek.:)

Mi Me Tai-jal nyomulunk és nagyon szeretjük!:)

2009. márc. 31. 17:15
örülök h végre irt vki a hordozásról. Mi nanduval maitei-jel, babaerszénnyel hordozunk... és naggyo n szeretjük. meg persze a lányunk is. :)
2009. márc. 31. 17:03
A félreértések elkerülése végett: a cikk nem autóshordozókról fog szólni, amire esetleg a legtöbben asszociálnának. A babahordozásnak arról a formájáról írok, mikor az anya a testén hordozza a babát kendőben, kenguruban, babaerszényben, komforthordozóban, és akár sok minden másban. Kizárólag személyes tapasztalatokról, élményekről fogok írni. Elsősorban azokhoz kívánok szólni, akik tudják, hogy valamilyen módon hordozni szeretnék a babájukat.

Ugrás a teljes írásra: Tapasztalataim a babahordozásról
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook