Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalataim a babahordozásról fórum

Tapasztalataim a babahordozásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tapasztalataim a babahordozásról

1 2 3
81. Mágika75 (válaszként erre: 80. - Drnéni)
2010. ápr. 29. 18:09

Lehet...

De egyenlőre egyikünk sem akarja. Mind a kettőnknek tökéletes az elől hordás.

80. drnéni (válaszként erre: 79. - Mágika75)
2010. ápr. 29. 13:05
Én a helyedben kipróbálnám, pl. otthon, játszótéren, stb., ahol könnyen le is tudod kötni, és átkötni, ha nem tetszik neki. 11 hónaposan, gondolom, már meg is tud állni a lábán, és segít a felkötésben is, könnyebb megcsinálni, mint kisebb babával. Meglátod, mennyivel kellemesebb háton vinni.
79. Mágika75 (válaszként erre: 78. - Malkata)
2010. ápr. 29. 12:33

Az én 11 hónaposom - természetesen - már stabilan ül, de még mindig elől hordom, mt-ban.

Az én bajom a háton hordással, hogy nem látom a csemetét.

Amig csak bírom elől viszem, aztán lehet, hogy - nem mt-ban - oldalt fogom inkább hordani. Bár akkor csak egy szabad kezem lesz...

78. malkata (válaszként erre: 76. - Drnéni)
2010. ápr. 28. 20:11

kicsit félek háton, még nem ül, nyeklik-nyaklik, meg kicsit hisztike is, nem indulnék háton neki egy sétának vele, hátha elégedetlenkedik.


köszi a linket, nézem.

2010. ápr. 28. 19:51

[link]


Ez az, bár ezen is rég volt hsz.

76. drnéni (válaszként erre: 75. - Malkata)
2010. ápr. 28. 19:48
Hátra kell már kötni akkor. Az én pici lányom nem egy díjbirkózó, de már őt is kényelmesebb háton vinni.
75. malkata (válaszként erre: 73. - Drnéni)
2010. ápr. 28. 19:38
Szia, kenguruztunk, most kendőzünk, de már kicsit nehézke a csaj, próbálgatom a kötési módokat melyik a jobb. Keresgéltem fórumot, de nem találtam meg. Most fürcsi aztán ha a kicsi engedi megkeresem, köszi.
74. drnéni (válaszként erre: 68. - PiciLeány)
2010. ápr. 28. 19:36
Nálunk is abszolút bevált a Nandu túrááshoz is, még két és fél évesen is cipeltük benne a nagylányunkat. Persze nem extrém sportról van szó, csak lájtos max. 20 km-es túrákról.
73. drnéni (válaszként erre: 72. - Malkata)
2010. ápr. 28. 19:33
Hahó! Úgy látom, nagyjából egyidősek a babáink. Miben hordozol? Én viszonylag régi kendős és kezdő mei-taios vagyok. Ha ezek jól vannak megkötve, nem lehet rossz a hátnak. Van egy hordozókendős fórum, az jobban működik.
72. malkata (válaszként erre: 71. - Mágika75)
2010. ápr. 28. 18:33
nincs konkrét kérdésem, csak hátha erre jár valaki, ír valami okosat:) mi még csak most próbálgatjuk a hordozást, de úgy látszik a babának tetszik, csak a hátamnak nem:))
71. Mágika75 (válaszként erre: 70. - Malkata)
2010. ápr. 28. 15:50

Jár...

:-)

Kérdezz nyugodtan!

2010. ápr. 28. 10:04
Jár még erre valaki?
2009. szept. 8. 16:08
Mi amikor a kicsivel elmentünk valahova akkor egy könnyen hordozható babafektetőt vittünk magunkkal,és a szoptatós párnát! Ezek remek dolgok és agy segítség volt nekem és a babámnak is! babzsakpeva.hu oldalon találtam rá
68. PiciLeány (válaszként erre: 67. - Ildi53)
2009. jún. 18. 13:12
Mi kétszer voltunk gyalogtúrázni csecsemő korú gyermekünkkel. Mindkét alkalommal kendőben vittem a hátamon, batyukötésben. Egyik alkalommal 15 kilométert, míg máskor 12-t gyalogoltunk. Elégedett voltam vele.
67. ildi53 (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2009. jún. 17. 14:53
Sajnos csak most találtam rátok, de átfutottam a topikot és úgy láttam egy dolog kimaradt az ajánlatokból a túrázásra való hátihordozó. Pedig igazi "kirándulások" elég nehezen képzelhetők el nélkülük. saját több éves tapasztalatom alapján azt mondom csak profit szabad venni. Mindenképpen egy szakboltot (túrázót) érdemes felkeresni és mikor már készültök elájulni az árak láttán, akkor valamelyik portálon vegyétek meg használtan. Ezek a hordozók ezer évre vannak tervezve, extrém körülményekre, így ténylegesen elnyűhetetlenek. Biztonságosak, könnyűek, kényelmesek a próbléma csak az velük, hogy a gyerek nem akar kiszállni belőle. Tömött buszra, otthoni (lakásos) használatra nem való, ahhoz nagy is, drága is, de hegymászáshoz, hegyen-völgyön való sétához még egyelőre nem találsz jobb megoldást. Amikor meg már a családból mindenki kinőtte, még mindig abszolút piacképes!
66. drnéni (válaszként erre: 64. - PiciLeány)
2009. máj. 8. 13:57
Jó a mamami, de olyan sok az infó, hogy nehéz belőle kiszűrni, amire az embernek épp szüksége van. Szerintem.
65. drnéni (válaszként erre: 61. - Vvicus)
2009. máj. 8. 13:56
Én nem hiszem, hogy van erre valami általános recept, minden család más. Aki engem ismer, az 10 éve is mérget vett volna rá, hogy nem fog a gyerek az ágyunkban aludni, pedig nem vagyunk szigorú szülők, sőt! De van, aki szeret közös ágyban aludni. A lányeg szerintem a rendszesség és következetesség, hogy a baba tudja, mire számítson, mikor mi következik. Ebben segítik őt a mindennapi tevékenységekkel (pl. altatás) kapcsolatos apró, személyes rituálék, amik biztonságot adnak és erősítik a kötődést. De ezek úgyis folyamatában alakulnak ki, bármit tervezett is előzőleg anyuka.
64. PiciLeány (válaszként erre: 63. - 580dbd446c)
2009. ápr. 24. 22:04
Én batyukötésben hordom a fiam. Hamarosan négy hónapos lesz. Javaslom, látogasd meg a www.mamami.hu oldalt, sok információhoz juthatsz a hordozásról.
2009. ápr. 22. 21:30

Sziasztok!

Követtem a fórumot, de most jutottam odáig hogy írjak is ide.

Most, hogy fiam 1 éves lett vettünk babakocsit (utálja), idáig hordozókendőbe és kenguruba hordtam. Na, hogy én mit kaptam úton-útfélen, hogy én kínzom szegény gyereket, meg megnyomorítom,kocsiba a helye egy kicsi babának..stb.

Eleinte a kendőt használtuk, majd a kengurut.Most kinőttük a kengurut. Vissza akarok térni a kendőre. A legnagyobb méretűt vettem meg, csak én is elég nagy vagyok, fiam 10kg. Milyen kötésmódot ajánlanátok, mert amit kisebb korában használtunk, azzal nem ér össze a kendő, sokszor van megkötve magam körül. Néztem videot a hátonhordozós batyu kötésről, majd kigyakorlom, de azt még nem merem.

2009. ápr. 22. 15:50

Sziasztok!

Mi sima kötős kendőt és egy egyszerű kengurút használtunk.

A kendőt hamarabb.Abban általában kellett hogy segítsen valaki megkötni, nekem nehezen ment,hogy eléggé tartsa a babót.Amikor nagyobb lett előre megcsomóztam és beletettem a kicsit.Befelé fordítottam, mikor nagyobb lett kifelé, mert szeretett nézelődni.Hát sokan megkérdezték jó-e a hátának, de nem törődtem vele.Ha csak simán felvettük akkor is

függőleges van a baba, nem?Még a dokinak is mutattam, hogy csak kézben,függőlegesen kifelé fordítva marad meg, azt mondta tartsam erősen, ne terhelődjön a gerince(ez kb. 2-3 hósan volt,bár akkor már szépen tartotta is magát és úgy emelgette a fejét hason,de ez gyerekfüggő)kb. két hónapos volt amikor elkezdtük a kendőt(függőlegesen, befeléfordulva, de akkor még én is besegítettem alátartottam,fogtam kézzel is,csak sétáltam vele), és később a kengurut. felváltva használtuk.Otthon nem tettem bele,babakocsiba se inkább igyekeztem vele,közelében lenni.Hasfájásnál nálunk szinte semmi se segített, kb. 1-2 hónapig tartott ez az időszak, viszont később próbálta eljátszani hogy fáj neki-ugyanabban az időszakban sírdogált-de nem vettünk akkor már fel csak ültünk mellette,próbáltuk játékkal elterelni a figyelmét.

Altatni sem használtam, kezdettől a kiságyba tettem be, evés után rögtön el is aludt mindig, ha hajnalba evett csak kis fénynél etettem, tettem tisztába és nem beszélgettem vele(nappal rengeteget)már a fürcsi után is pici fénynél voltunk és csendesen tv nélkül.Nem ringattam álomba,csak megölelgettem csendesen és letettem a helyére(első naptól kezdve, hisz akkor még csak evett és aludt,ha akkor ringatom, felveszem tuti bezavarok az alvásba,pelusozásnál fürcsinél dajkáltam,mert akkor ébren volt keveset, 3 hónaposan már többet),nekünk bejött ez a rend, délután is gond nélkül aludt egyedül-sőt sokszor csak a helyén volt hajlandó aludni-néha a mamától is hazamentünk pihenni!Ha éjszaka sírt, hagytuk a helyén, megsimogattuk betakargattuk esetleg pici vizet ivott,sötétben, általában visszaaludt rögtön,ritkán vettük fel(betegség alatt,fogzásnál!).Azóta is jó alvó(3 éves)!ugyanúgy elcsendesedünk puszi összebújás és alszik!

A babakocsit nem szerette, folyton sírt benne, csak mikor már ült, volt jó neki és télen mikor a friss levegő elnyomta.

Szóval jó volt vinni magunkon,apa is vitte mindenfelé .Sétáltunk, vásároltunk, ügyintéztünk.És szabad volt mind a két kezem!Olyan helyre is be tudtam menni, ahová a babakocsival nem!Ha esett, elfértünk egy esernyő alatt :-) !Talán csak annyi rossz volt benne, hogy sokszor melegünk volt benne(tavaszal,nyáron), féltem ha kiveszem megfázik, néha kicsit összeizadtunk, de

vannak már olyan anyagból is ami szellősebb.Sajnáltam amikor kinőttük a kengurút(10kg),de akkor a szaladgálás lett a menő...összecsukható sportkocsival ha mégis leülne kicsit.Nem bizti elbírnám most a 16 kg-ját hosszabb sétán.Azért elég sokat volt kézben vagy rajtunk "lógott",mégse lett "elkényeztetve", sőt inkább azt követelte ki engedjük, hagy menjen egyedül!

61. vvicus (válaszként erre: 60. - Drnéni)
2009. ápr. 3. 16:24
Mit javasolsz helyes altatáshoz? Persze azt tudom, hogy egy gyereknek nagyon fontos a rendszer, nem szabad egyszer 7kor ágyba dugni, egyszer meg 9kor. De ezen kívül?
60. drnéni (válaszként erre: 53. - Vvicus)
2009. ápr. 3. 12:50
Részben gyerekfüggő, részben a szülőn múlik. Általában a kegtöbb gond az elalvással van, amin helyes altatási szokások kialakításával, megfelelő napirenddel nagyon sokat lehet segíteni. persze ebben sem egyformák a babák.
59. drnéni (válaszként erre: 56. - Gyopár)
2009. ápr. 3. 12:47
Igen, nekünk azt mondta az ortopéd doki, hogy fiatal csecsemő ne legyen tartósan függőlegesben (gondolom, pár percnél tovább).
2009. ápr. 3. 10:12

Egyébként én azt szeretem benne hogy nagyon egyszerű használni,nem kell segítség hozzá hogy bele rakjam a gyereket,szopiztatni is tudtam benne,szinte egy mozdulattal meg lehet benne fordítani a gyereket ha netán el alszik kifelé fordulva és fel sem ébred közben,ezt is nagyon jónak találom!

Nagyonstabil,mostmár vagy két hónapja főleg kifele fordulva hordom benne,de nyak résznél olyan kialakítása van hogy nem inog a baba feje,sőt nagyon jól meg is támasztja!

Valamint a kengurú maga is teljesen illeszkedik a gyerekhez,nem lötyög benne nagyon jól tart!

Én biztonságban érzem benne a lányom.

57. Vikó 26 (válaszként erre: 55. - Gyopár)
2009. ápr. 3. 10:05

Amit mi vettünk annak 10 kiló,de van olyan típus aminek 15-17,de olyan is ami akár 20 kilóig is használható ha jól emlékszem!

A súj csoportokkal együtt nőnek felfelé az árak is,a milyenk majd 16 000 volt!!!

56. gyopár (válaszként erre: 49. - Drnéni)
2009. ápr. 3. 09:53

1. Az előre néző hordozásnról én is ezt hallottam.


Tehát mikor egy kengurut úgy reklámoznak, hogy két irányba lehet beletenni a babát, ebből a kifelé néző irányt nem kellene használni. Sem pszichésen sem ortopédiailag nem tesz jót a babának.


2. Ezt már sokan vitatják. Elvileg a jól megkötött elöl zsebes, elöl kereszt (most a kendőről van szó)hordozási módok teljesen jól tartják az újszülött baba gerincét is, nyakát, fejét. De tény, hogy jól kell hozzá megkötni. Az egy másik szempont, hogy esetleg amiatt nem értenek vele egyet, hogy az újszülött ne legyen egyáltalán függőleges helyzetben.


Nálunk babó nem szerette a bölcsőtartást, úgyhogy elég hamar, kb. 6-8 hetes kortól elöl zsebesben vagy keresztben hordtuk.

55. gyopár (válaszként erre: 28. - Vikó 26)
2009. ápr. 3. 09:47

A Babybjörn-t a kenguruk közt valóban jónak tartják, ha már feltélenül kengurut szeretne valaki. Bár sokaktól olvasom, akik kipróbálták először ezt a márkát, majd utána valamelyik hordozási módot a cikkvben említettek közül, hogy ez utóbbiak mégiscsak kényelmesebbek mind a babának, mind a hordozónak, a baba csípőjének is jobb tartást adnak. De nekem nincs erről tapasztalatom. Mennyi ez a súlyhatár egyébként?


A mi Ergónknak 20 kg a határa.

54. gyopár (válaszként erre: 27. - Ad04b33206)
2009. ápr. 3. 09:43

Szia!


Én ugyan soha nem hordoztam mei tei-vel, de ami képeket erről láttam meg olvastam tapasztalatokat, szerintem ki kellene hogy lásson belőle háton. Nem lehet, hogy túl alacsonyra kötöd?


Én Ergot használok gyakran, azt csípőre kell csatolni, abból tényleg nem igazán lát ki egy 10 hónapos, a mei tai viszont tudtommal derékra van erősítve így jóval följebb esik az egész.

53. vvicus (válaszként erre: 50. - Drnéni)
2009. ápr. 2. 14:58

Tudom, mindezt már olvastam, csak az elaltatással kapcsolatban merült fel az aggályom. AMúgy még csak nem is aktuális a kérdés, de ha az lesz, biztos be fogok szerezni valamilyen hordozót. Mondjuk nekem a kendő megkötése olyan bonyolultnak tűnik, igaz, mindenbe csak bele kell jönni. A babaerszény meg a mei tai viszont nagyon szimpatikus.

Szerencséd van a lányoddal, azért az tapasztalatom szerint gyerekfüggő, melyik mennyire alszik jól.

52. Jaina (válaszként erre: 47. - Drnéni)
2009. ápr. 2. 14:40
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, ő a kisebbik a két fiú közül.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook