Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Féléves ill.idősebb babáknak melyik babahordozó (nem autós) a legideálisabb? fórum

Féléves ill.idősebb babáknak melyik babahordozó (nem autós) a legideálisabb? (tudásbázis kérdés)


22. Danica16 (válaszként erre: 19. - Caryna)
2009. jún. 5. 07:48

Lehet kifelé is, (csak nem ajánlott) [link]

itt megnézheted hogyan, de hosszú távra ezt sem ajánlják.

Nem ismerem a kengurukat, a mei tai-ra egy itteni cikk alapján találtam rá. ( [link] Ezt talán érdemes elolvasni, ha még nem olvastad :)



Itt egy cikk miért nem jó kifele hordozni: [link] ha érdekel :)

21. Alexa77 (válaszként erre: 20. - Caryna)
2009. jún. 4. 17:15
Szia! Nekem Nandu kendőm van. Féléves koráig inkább elöl, vagy oldalt a csípőmön hordtam benne a lányomat. Azóta a hátamon érzi legjobban magát. Van többféle kötési mód, nekünk a keresztezett háti hordozás és a tibeti háti hordozás vált be nagyon. Elöl még mindig szoktam fekve is kötni, ha épp olyan helyen vagyunk és szopizni akar, 10 hónapos most. Csípőn is jól érzi magát, de akkor nem szabad mind a két kezem, míg a hátamon hordva jót nézelődik, én is meg tudok bármit csinálni... Ha nyűgösebb, akkor házimunka közben is jól jön, de így szoktunk pl. füvet nyírni is, mert félek, hogy a fűnyíró alá szalad. Nekünk nagyon bevált a kendőzés, de persze kellett kicsit gyakorolni a kötésmódokat.
20. Caryna (válaszként erre: 14. - Alexa77)
2009. jún. 4. 17:03
A kendő nekem is bevált tulajdonképpen, csak elöl befelé fordulva már nem tetszik a kislányomnak, ezért gondoltam, hogy váltok! Oldalra is köthető a rugalmas kendő? Vagy a karikásra gondoltál az oldalváltozatnál?
19. Caryna (válaszként erre: 10. - Danica16)
2009. jún. 4. 16:59
A Mei tei nekem is nagyon tetszik! Ebben csak egyféleképpen tudom hordani a babát, vagy lehet kifelé fordítva is? Az egyik ismerősömnek Baby Björnje van, ő esköszik rá! Ez is kenguru? Nem értek sajnos nagyon hozzá...
18. Caryna (válaszként erre: 8. - Emi29)
2009. jún. 4. 16:57
Kifelé fordítva is vitted benne a babádat?
17. ében11 (válaszként erre: 15. - Eperlevél)
2009. jún. 4. 12:58

már három éves és 16kg, ruhával esetleg picit több:)

most inkább szaladunk...utánna!

Én kifordítottam a kengurúban is mert csak úgy marad meg benne...de akkor már járni is tudott és nem órákig volt benne...csak még eljutottunk a mamához boltba vagy a játszótérre.

16. Danica16 (válaszként erre: 13. - Ében11)
2009. jún. 4. 12:33
Nekünk graco-s volt/van valahol, de az hamar kényelmetlen lett, pedig a súlyhatárát még csak pár hónapja értük el :p :) Ezért kerestem valami új alternatívát a későbbiekre, na meg valami olcsóbbat, mint egy testvérkocsi :))
15. eperlevél (válaszként erre: 7. - Ében11)
2009. jún. 4. 12:32

Nincs ez túlizgulva, egyszerűen tény, hogy a kenguruban kifelé fordítva olyan tartást vesz fel a gerince, ami egészségtelen.


Mekkora a babád, h. már olyan nehéz, h. nem tudod hordozni?


Én a 15 hónaposomat a hátamon szoktam vinni, ott a legkönnyebb.

2009. jún. 4. 12:25
Kendő! Egy kis gyakorlással meg lehet tanulni a használatát és az aktuális igény szerint előre-hátra-oldalra stb. kötni.
2009. jún. 4. 12:24

:)

nekem talán brevis volt a kengurum,de egyszerűen néha muszály volt beletenni vagy a kendőbe mert van olyan bolt ahová a babakocsival nem tudtunk bejutni vásárolni, túl szűkek voltak a sosrok vagy ha sok lépcsőn kellett le illetve felmenni, hát ott nem kezdtem el a babakocsit kézben vinni...és ha esett az eső elfértem vele az esernyő alatt.tornának se volt rossz a cipelgetés :)

12. Danica16 (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. jún. 4. 12:16

Olyanja a cybexnek van, de állítólag az se jó :p :) Nehéz már ezen eligazodni...

A hugicának holnap varrunk egy erszényt, hogy lehessen váltogatni, melyik mivel utazzon :)

11. ében11 (válaszként erre: 10. - Danica16)
2009. jún. 4. 12:13

:) az enyém is élvezte hogy cipelem, de most már nem nagyon bírnám el, mert nehéz.

itt a környzetembe nagyon sokan hsználják ezeket a hordókat, egyszerúen kényelmes.

Főleg ha több gyerkőc is van, esetleg olyan tesó aki még babakocsis, de a villamoson trollin is sokan használják mert könnyű a felszállás a gyerekkel.A nagyobb gyerekeket általában a túrázó hátihordóban viszik!nemrég láttam egy olyan kengurút amiben fekve is lehet vinni a gyereket-mondjuk az árából több mei tai is lehetne venni...

2009. jún. 4. 12:04

Esetleg olvass bele a mamami.hu-ba ott sokféle hordozó eszközről találsz információt


A kenguruval leginkább az a baj az új elvek szerint, hogy nem elég nagy a baba terpesze, így csak lóg rajtad, ami túlzottan terheli a babát.


Én mei tai mellett döntöttem, mert azt már pár hónapos kortól lehet használni és egészen sokáig, így a 20nónaposomnak is tetszik a dolog :), bár még hosszú távon nem próbálkoztunk vele.

9. ében11 (válaszként erre: 8. - Emi29)
2009. jún. 4. 11:47

a kendőhöz az elején(mikor kisebb volt a baba) nekem is kellett egy kis segítség, de jól érezte magát benne.és azért is jó volt mert a párom is tudta benne vinni(kb.egyforma a méretünk)egy hátránya volt, nyáron nekem melegem volt tőle.

a kengurút ha más veszi fel állígatni kell, hogy jól tartson, és hamarabb kinövik.

A mei tai nagyon tetszik,valószínű beszerzek egy olyat ha mégegyszer szükség lesz hordozóra...

2009. jún. 4. 11:39
Nekünk a mei tai vált be. A kendőről is jókat hallottam, de azt sose tudtam rendesen megkötni...
7. ében11 (válaszként erre: 6. - Eperlevél)
2009. jún. 4. 11:31

kenguruban is van nagyon jó.Nem kell annyira félni tőle, meg a kifelé fordulástól sem,gondolom senki sem napokig hordja magán így a babáját.

Nekem jól jött a kengurú pl. egy bevásárlást elintézni,villamosra felszállni(1óra) .Nem kell túlizgulni.

Amúgy ha nem a kendőben volt, az enyém szeretet kézben is kifelé fordulva lenni, már 2-3 hósan is.Mutattam is a dokinak, hogy szeret így lenni a baba, csak annyit mondott, jól támasszam meg a fenekét, hátát ne billegjen akkor nézelődhet a kezemben, semmi baja nem lesz.

2009. jún. 4. 10:34

Kendő és nem a rugalmas, hanem szövött. Vagy mei tai.


Kendőben tudod már csípőn hordozni, vagy háton, ezek mind jók és a baba tartásának, csontrendszerének is megfelelőek. A kifelé fordított hordozás tényleg nem egészséges, mert abnormálisan terheli a gerincét, ezért nem is jó a kenguru pl.


A kendőben ez a veszély nem áll fent.

5. ében11 (válaszként erre: 4. - Caryna)
2009. jún. 4. 10:11
a befelé fordításról is szokták ugyanezt mondani.Mi sima kengurút használtunk és hordozókendőt, ha jól be van állítva vagy a kendő rendesen meg van kötve semmi baja nem lesz a gerincének és a csipőjének, főleg hogy már nem is olyan kicsi a babád!A kicsiknél kell jobban figyelni, akik még nem ülnek-állnak-vagy járnak mert nekik nem mindegy milyen tartásban, mennyire jól megtámasztva hordják, még gyengébb a gerincük.
2009. jún. 4. 09:57
Rugalmas kendőt használunk, de a befelé fordulás már nem szereti a pici, a kifelé fordulóról meg azt hallottam, hogy nem tezs jót a csípő és gerincfejlődésének! Ki tudna szakszerű tanácsot adni?
2009. jún. 4. 09:56
A tapasztalatotokra lennék kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy a 6 hónapot betöltött babáknál mely hordozási mód,ill. eszköz a legmegfelelőbb egészségi szempontokat ill. kényelmet tekintve!
2009. jún. 4. 09:52
Kendő félékre gondolsz?
2009. jún. 4. 09:51
Féléves ill.idősebb babáknak melyik babahordozó (nem autós) a legideálisabb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook