Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalataim a babahordozásról fórum

Tapasztalataim a babahordozásról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tapasztalataim a babahordozásról

1 2 3
2009. ápr. 2. 14:29
Még egy hozzáfűzés a cikkhez: a hasfájós babáknak is nagyon ajánlott a hordozás: egyrészt pszichésen nyugodtabbak, másfelől a fektetett pozícióban picit össze vannak hajtva, fejük megemelve, kevésbé kínozza őket a reflux, a kólika.
50. drnéni (válaszként erre: 48. - Vvicus)
2009. ápr. 2. 14:27
A hordozott babák magabiztosak, könnyen alkalmazkodnak. A kislányomat 3-4 hós koráig szinte egész nap magamon hordtam, nagyon egyszerű és kényelmes volt. Éjszaka eddig 2 év alatt 2x aludt velünk: minkétszer lázas volt. 4 hónapos kora óta napközben is gyorsan, könnyen elalszik a saját ágyában, egyeltalán nem is akar velünk aludni. (Volt ugyan egy problémás időszaka, de annak ehhez semmi köze.)
2009. ápr. 2. 14:23

Én kendőben hordoztam sokáig a kislányomat: először fekve, aztán csípőn elöl, aztán háton. nagyon kényelmes volt minden szempontból.

Pár észrevételem van:

1. előre néző elölhordás semmilyen eszközzel nem ajánlott, árt a gerincnek, a csípőnek (mármint a babáénak).

2. pici csecsemőt ortopédiai és pszichés szempontból is 3 hós korig csak fekve szabad hordozni!

Azért írom le ezeket, mert gyakran szerepelnek ezek a rossz hordozási módok az eszközhöz mellékelt használati utasításban.


3. Nekem újszülöttkori hordozáshoz leginkább a bölcső hordozás vált be. Ez egyenletesen elosztja a terhelést a vállak és a csípő között, még császár után is kíméletes volt. A babának olyan, mintha még pocakban lenne. Nagy előnye, hogy egyszer kell megkötni, utána már csak be kell tenni a babát.

48. vvicus
2009. ápr. 2. 14:18
Hogy lehet elaltatni este egy olyan kisgyereket, aki hordozóba van szokva? Érdekelne, mert ugyan még nincs babóm, de sokat hallottam már a különféle hordozókról, viszont környezetemben senki nem használta, csak a babakocsit. És én attól tartanék, hogy egyáltalán nem lehet majd máshogy altatni a kicsit, mint kézben, ha ehhez szokik hozzá. A házimunkánál viszont baromi nagy könnyítés, ha jól sejtem. Mondjuk én kocsival járok, szóval nekem tömegközlekedéssel nem kéne küzdenem.
47. drnéni (válaszként erre: 42. - Jaina)
2009. ápr. 2. 14:16

A sokáig szoptatott gyerekeket gyakran jobban érinti a testvérféltékenység, főleg, ha a terhességre tekintettel választották el.

Viszont el kell felejteni a hagyományos "jó gyerek" felfogást, tehát hogy a nevelés célja olyan gyerek, aki nem zavar sok vizet. Még ha egy rátermett, "szabadgondolkodó", örök-tevékeny gyerekkel kezdetben nehezebb is.

46. drnéni (válaszként erre: 36. - Jaina)
2009. ápr. 2. 14:12

Szerintem ha lesz babád, te is rögtön érezni fogod, hogy mi a jó neki, és eszed ágában se lesz egy újszülöttet "önállóságra nevelni". Csak nehogy majd az okos rokonok megpróbáljanak az ellenkezőjéről győzködni.

Nekem is jöttek ám a megjegyzések (szerencsére nem a közvetlen családomtól), hogy 20 kilósan is rajtam fog-e lógni a kislányom, meg hasonlók. Nem lóg, sőt, 2 évesen hihetetlenül magabiztos és önálló, remélem, annak is köszönhetően, hogy soha nem adtam neki okot az elbizonytalanodásra.

45. Jaina (válaszként erre: 44. - Zsanett17)
2009. ápr. 2. 14:03
A már említett kisfiú akkor akart cicire kéredzkedni, ha rászóltak vagy nem ő volt a figyelem középpontjában. Egyfajta kompenzáció volt számára. Nagyobb korában már előfordult, hogy nem lehetett vele mit kezdeni, odament az alvó anyjához éjjel és kiszolgálta magát...Sógornőm többször mesélte, hogy arra ébredt fel, h a gyerek a mellén lóg.
2009. ápr. 2. 13:45

Sziasztok! Létezik egyáltalán olyan baba, aki nem szereti, nem viseli el, ha hordozzák?


A másik, hogy én is hallottam a sokáig szoptatott gyerekekről, hogy már nagy babaként is kérik a cicit, meg anyu barátnőit is letapogatják a megfelelő helyen... Nem vagyok benne biztos, hogy a mi kultúránk szívesen fogadja az ilyen viselkedést. Mi erről a tapasztalatotok?

43. PiciLeány (válaszként erre: 42. - Jaina)
2009. ápr. 2. 08:52
Az, hogy egy háromévesnek milyen dolgokat engednek meg, amitől esetleg agresszív lesz vagy hogyan nevelik valószínűleg független attól, hogy kis csecsemőként kielégítették azt az igényét, hogy sokat legyen testkontaktusban az anyjával. Ranschburg szerint akit az első félévben sokat tartanak kézben, az hat hónapos kora után már ezt kevésbé igényli. A gyereknek az is jó, ha minél tovább szopizik, akár három éves koráig vagy azon túl is. Én is ismerek látszólag agresszív kislányt. Egyszerűen csak nem tudja, nem érti, hogy azzal fájdalmat okoz, nem direkt ilyen.
42. Jaina
2009. ápr. 2. 08:31
Köszönöm a válaszaitokat! Érdekes volt számomra nagyon a cikk, mert körülöttem mindenhol azt láttam, hogy a sokszor felvett babákkal több gondd volt és azt hittem ez általános. Sógornőm kisfia volt pl. az aki minden nyikkanása után ölbe került :))) Most viszont elég problémás kis gyerkőc, hihetetlenül agresszív (sajnos a tesójával is), és a szopiról is nagyon nehezen szokott le, több, mint 3 éves kora után (anyukája már nagyon rosszul viselte a dolgot, és ekkor is "megharcoltak" azért, hogy ne legyen szopi). Bár lehet, hogy a kettőnek totál nincs köze egymáshoz :) Meg emlékszem, amikor esetleg kórházban voltam, olyan szívszorító volt hallgatni a síró kisbabát és az ordító nővéreket, hogy "miért szoktatta rá erre a hülye anyja, nekem nincs időm erre"... :(((
41. Vanet
2009. ápr. 2. 08:04
ez alapvető jog, h veled maradhasson, de mondjuk én sosem gondolok ilyenekre (ne szeressem a gyerekemet mert mi van ha meghalok és akkor nagyon fogok neki hiányozni brrrr..... az ilyen tipusu gondolatok eleve rosszak) de értem amúgy mit akart Jaina kérdezni, mert mielőtt nekem nem volt gyerekem én is hasonlóan gondolkodtam, csak Lorka átirta a lapokat :)
40. PiciLeány (válaszként erre: 36. - Jaina)
2009. ápr. 2. 08:02
Remélhetőleg, ha kórházba kerül, akkor vele van a szülője is. Én mindenképp a gyermekem mellett maradnék ilyen esetben is.
39. Vanet
2009. ápr. 2. 07:55
ja és bocs a hibákért még reggel van :)
38. Vanet
2009. ápr. 2. 07:55
a leirtakat csak megerősiteni tudom, a lányunk a kendőben mindig megnyugszik, elalszik, elcsitul. Figyelmedbe ajánlom még J Liedloff: Az elveszett boldogság nyomában cimü könyvét, akkor is jó olvasmány ha nincs gyermeked :)
37. Vanet
2009. ápr. 2. 07:53

Jainanának küldöm szeretettel Dr. Ranschburg Jenő pszichológus szavait: " Még ma is él Magyarországon az az előitélet, mely szerint a csecsemőt, nem szabad elkényeztetni., az édesanya lehetőleg hagyja sirni, mert a baba csak igy tanulhat rendet és fegyelmet, és csak igy kerülhető el a gyermeknevelés súlyos veszedelme az elkényeztetés. Idestova 25 éve hangsúlyozom, hogy a pszichológiai tapasztalatok ennek ellenkezőjét bizonyitják.

A világ amrlybe a gyermek beleszületik, tele van ismeretlen és nyugtalanitó ingerekkel, és a diszharmónia, mely ennek következtében a gyermekben keletkezik kizárólag az anya testi közelségével csökkenthető. Pszichológiai v izsgálatok bizonyitják, h a gyermek, aki csecsemőkorában sokat tartottak ölben, ill. mindig felvették, amikor sirt, vagy kéredzkedett, 3 éves korában nem csak kevesebbet igényli, h a szülő karjában legyen, de kreativabb, ötletesebb, kezdeményetőbb társainál. Ennek az a magyarázata, h a kreativitás- az értelmi képesség mellett- egyfajta bátorság, önbizalom jelenlétét teszi szükségessé, és a hordozott gyermekek azt tanulják a világról, az egy biztonságos hely, a környezet bármikor megszólitható, és onnan mindig megfelelő és megnyugatató válasz érkezik. A hordozókendő nagyszerü eszköze annak a célnak a biztositására, h anya és gyermek testi kontaktusa minél tartósabban és minél kényelmesebben vvalósuljon meg. Az anyajön megy, tevékenykedik a baba pedig együtt mozog vele. A gyermek érzi anyja testének mekegét, szervezetében müködésbe lépnek a seretet, kötöödésért felelős hormonok melynek hatására elárasztja a nyugalom és a harmónia érzése. Nem sir, nem szorong, hanem ellenkezőleg növekvő önbizalommal és növekvő kiváncsisággal fordul a világ felé, melyben élnie adatott. A hordozókendő használatát tehát melegen ajánlom minden édesanyának, aki képes felülemelkedni a gyerekeknek sok kárt okozó évszázados előitéleteken!"

36. Jaina
2009. ápr. 1. 23:26

Még nincs gyerkőcöm, de a cikkel kapcsolatban felmerült bennem egy kérdés: miért jó, ha a gyerkőc folyton rajtunk lóg? Ettől nem lesz önállótlan, nem lesz olyan, akit az anyukájától nem lehet egy percre sem elszakítani? Mi történik ha a baba esetleg kórházba kerül és hozzá van szokva ahhoz hogy kézben/anyun legyen?

Köszönöm, ha válaszoltok! :)

2009. ápr. 1. 21:29

Sziasztok. Én is kendőztem. Kistelepülésen élek, és viszonylag új dolgonak számítottam zsebibabámmal. Sokan kapták fel a fejüket, sokan rázták is, de legtöbben mosolyogva nézték, ahogy a csöpp ember folytatja anyán kívűl, amit odabent abba kellett hagynia. a baba teljesen anyához simulva, illatát magába szívva, kendőtől és karoktól körülölelve csak boldog lehet :) Nem mellékes azonban az sem, hogy a pocakos léttől sem kell drasztikus búcsút venni általa, hiszen a kicsi sokáig úgy gömbölyödik, mintha még magzati napjait élné.

én sokat sétáltam benne, bevásároltam, főztem és takarítottam. A babakocsit az elején nem használtuk egyáltalán, ennek viszont az lett a hátránya, hogy mikorra lánykám elérte a húúúúúdenehéz korszakot, akkorra már csak kendőben szeretett aludni.

Az orthopédiai szűrésen fejletlen csípővel diagbosztizálták, írtak fel terpeszpeulst, amit én annak kivételével hogy balga módon megvettem, majd tologattam a pelenkázón balról-jobbra (és persze jobbról balra) nem érintettem. A kendő, és a terpesztartás megoldották a helyzetet.

Én azért ragaszkodtam még nagyon hozzá, mert valahol olvastam, hogy a tej elválasztást serkenti a sok baba-anya testkontaktus. Nnna ebben így nem is volt hiba!


Fiamnál kenguruztunk...semmi márkás, csak egy mezítlábas kenguru...nagyon nem szerettem mert folyamatosan vágta a vállamat és a kicsi fejét sem tartotta rendesen... A kendő ebben is tökéletes! Mindenkinek csak ajánlani tudom szeretettel!!!!

34. PiciLeány (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2009. ápr. 1. 21:22
A rugalmas kendő tényleg nem jó akkora babának. www.mamami.hu honlapon tudsz olvasgatni, illetve feltenni ezt a kérdésed, ott sokan tudnak tapasztalatokat mondani.
33. PiciLeány (válaszként erre: 32. - 6141e32a6b)
2009. ápr. 1. 20:36
Azt mondják, hogy lehet. Még sétálás közben is. :-))) Én még nem próbáltam.
2009. ápr. 1. 19:47
Én arra gondoltam ,hogyha egyszer majd lesz gyermekem akkor lehet úgy szoptatni, hogy hordozókendőbe rakom a picit és így ülök le vele?
2009. ápr. 1. 19:13

Sziasztok!


Én a hordozókendőt használtam és csak JÓT mondhatok róla. Mindkét gyerkőcöt abban hurcoltam, ameddig bírtam - kb. 15 kg-ig -, imádták, ha látták, hogy a szekrényből szedem elő már vigyorogtam rendesen.:-) A megkötése csak gyakorlat kérdése, nem igényel túl sok macerát. Közlekedéshez ideális, mindkét kezem szabad volt, és ha előre kötöttem a babát még hátizsákot is tudtam a hátamra venni. Nem egyszer mentem így át a nagyiékhoz, így a egyik kezemben tudtam vinni a kismotort, a másikkal fogtam a nagyobbik kezét. Még mindig használom ha betegek és végeznem kell a házimunkával. Egyszerűen csak a hátamra pakolom az éppen aktuális gyereket, ettől nagyon megnyugszanak és van, hogy el is alszanak.:-) És nem utolsó sorban az én pici lelkemnek is jó.:-)

30. Dorka29 (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2009. ápr. 1. 14:31

Vikó!



Tegnap már akartam írni, csak elmaradt..


Nekem nincs tapasztalatom a hordozókendő használatában, de úgy hallottam, olvastam, hogyha egy kisbaba nem szokik hozzá már csecsemőként, akkor később nem, vagy legalábbis nem szívesen marad meg benne.


Ha van a környezetedben, próbálj meg esetleg kölcsönkérni egyet, hogy hajlandó-e a kislányod megmaradni benne.


Remélem, találtok valami megoldást.

Szia,

Dorka

2009. ápr. 1. 12:10

Én is örülök a cikknek. 2. babámat várom, és mivel sokat kell majd közlekednünk, elkezdtem gondolkodni a hordozókon. A lányomnál kendőt használtam, amit édesanyám vart flotírból, de nagyon meleg volt. Mai-tei-ről most hallok először, megnéztem, tetszik az egyszerűsége.

Köszönöm az ötleteket, és mindenkinek jó babázást.

28. Vikó 26 (válaszként erre: 27. - Ad04b33206)
2009. ápr. 1. 11:30

Mi is kenguruzunk,tökéletes választás volt a Babybjörn,egy kicsit drága nem mondom,de Dorkát 3 napos korától szállítottuk benne maximális kényelemben!

Nem gondoltam volna hogy ennyire ki lesz használva,ilyen nagyon meg szeretjük!

Sajnos az a gond hogy még 1 kiló és véglegesen ki nőljük!

Már bánom hogy nem vettem magasabb súlykorláttal rendelkező típust,ez ami nekünk van 10 kilóig használható!

Mostmár viszont nem csinálnék egy ekkora beruházást egy nagyobb kengurura hisz néhány hónap és már egy járó gyermekem lesz!

Ezért gondolkodom mostmár más,olcsóbb,hordozási módon!

Szerintem ennél a márkánál számomra nem létezik jobb,ezért nem is akarok más típusú olcsóbb kengurut és áttérnék inkább egy más falyta hordozási módra.

2009. ápr. 1. 09:50

sziasztok,

en is maiteijel viszem ha ugy akarom cipelni. Szerintem is kenyelmes, bar mondjuk 2-3 ora cipeles utan majd leszakad a vallam, hatam, derekam...Bar szerintem egy 10 honapos gyereket mindegy miben vinnek, ennyi idö utan mar kenyelmetlen.

Az en egyetlen gondom a cuccal hogy nem tudom ugy felkötni hogy kilasson, ezert ha a hatamon van akkor rugozik es kukucskal, ha elöl akkor meg jobbra-balra dölöngel hogy lasson is valamit. Ez egy kicsit zara hogy öszinte legyek, mert nem az a fajta gyerek aki csak ugy elvan igy, kiveve ha alszik. :)


Elötte kengurunk volt, es en nagyon szerettem. Nekem nem tünt ugy hogy rosszul tartana. Evenflo markaju, en csak ajanlani tudom mindenkinek. Nagyon kenyelmes, es Timo is imadta. Bevallom jobban szerettem mint a maiteit, de valoban van egy nagy hatranya. Viszonylag hamar kinövik :(


Jelenleg egy merevitös hati hordozon gondolkodom, de sajnos ezek nagyon-nagyon dragak. Viszont mivel van egy kutyank es sokat maszkalunk vele, lehet megerne. Meg keresem az igazit :)

26. Vikó 26 (válaszként erre: 24. - Gyopár)
2009. márc. 31. 22:12
Azért köszönöm a segítséged!:)
25. Dorka29 (válaszként erre: 23. - Gyopár)
2009. márc. 31. 21:29

A honlapon úgy emlékszem, hogy csipőre ültetős képet láttam az előbb, amikor kimásoltam a linket. Ha megnézed a manual-t ott láthatod, hogy előre is lehet benne tenni a babát úgy, hogy az feléd néz.

(A kézikönyv hátsó részében van valahol.)


A vállpántja mindkét végén állítható, de épp pár hete láttam olyat, amelynél nem volt ilyen funkció. Gondolom, hogy ez egy régebbi változat lehet.


Azt nem mondom, hogy elsőre sikerült tökéletesen, mindkettőnknek kényelmesre beállítanom, de nem kell hozzá tanfolyam és nem is bonyolult.:)


Mondjuk nem volt éppen a legolcsóbb, két éve 13.000Ft-ért vettük. De nem kellett több fajtát venni, mert ez bevált egy éves koráig.



Amúgy a kenguruval nekem is az volt a tapasztalatom, amit Te is írtál. Biztos vannak jobb fajták is, de amit én próbáltam az kényelmetlen volt és úgy éreztem, ki akar belőle borulni a gyerek, pedig már tudott ülni..

24. gyopár (válaszként erre: 21. - Vikó 26)
2009. márc. 31. 21:23

Hű, ilyen oldalt konkrétan nem tudok, ahol árakat hasonlítanak össze. De ez az ár, amennyire én tudom, jó.


Esetleg nézz be a [link] oldalra. Fórum főoldal, azon belül mamamik s.k. termékei. Itt kismamák árulják saját készítésű hordozóikat (is), hátha itt van jobb ajánlat is.

23. gyopár (válaszként erre: 22. - Dorka29)
2009. márc. 31. 21:19
Megnéztem, találkoztam vele így futólag. Ezzel a nagyobb babát akkor csípőn ültetve lehet hordozni, ugye? Ennyiből nagyon hasonlít egy babaerszényre. Biztosan jó lehet. Ennek állítható a vállpántja? Mert az én babaerszényemnek nem, ennyiből korlátozottabb a használata. Sajnos már ki is nőtte azóta a baba.
2009. márc. 31. 21:04

Sziasztok!



Nekem nagyon tetszett/tetszik a hordozókendő, de nem akartunk több fajtát venni, a párom meg inkább valami sportosabb változatra szavazott, így babybag-et használtunk a hordozásra.


Sok helyen utánanéztem a hordozók fajtáinak, de a babybag-re mégis véletlenül akadtam rá, magyar leírást nem is találtam róla, pedig itt vettük Magyarországon.


5 hónapos korig fekve, majd 18 hónapos korig ülve ajánlják. A lányom kistermetű volt, emellett szeretett benne lenni, ezért sokkal tovább használtuk fekve, kb. 11-12 hónapos koráig. Ülve viszont nem maradt meg benne, így azt nem tudtuk kihasználni.


Fekve magzati pózban van benne a csecsemő. (Az adatlapomra tettem fel egy képet erről.)



Ha valakit érdekel:


[link]

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook