Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanulási problémás a gyermekem! fórum

Tanulási problémás a gyermekem! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
7. andi.nagy (válaszként erre: 6. - Mimmo33)
2011. márc. 14. 17:33
Remélem olyan tanárt vagy tanár nénit választottatok, aki tudja őt kezelni, akkor szerintem nem lesz probléma.
2011. márc. 14. 17:31

Mi alapján mondhatjuk, hogy tanulási problémás?

Máté szeptemberben megy iskolába.Nagyon okos, és ezt nem csak én mondom, hogy a korosztályához képest túlságosan is.

De egy energiavámpír, állandóan nyüzsög...Félek hogy őt ez alapján fogják beskatulyázni:(

5. c130f7eb3b (válaszként erre: 3. - Anyuci91)
2011. márc. 14. 17:28

Kedves Ágnes!

Köszönöm a segítőkész hozzászólásod. Igen, ilyen szülőket keresek ebbe a topicba, akikkel együtt aztán közösen segítünk azokon, akik még "benn vannak a sűrűjében". Az én gyermekeim is kinőtték már az iskolát, és vele együtt az ottani problémákat. Ezért szeretném a tapasztalataim továbbadni azoknak, akik nap mint nap őrlődnek emiatt. És az első, megnyugtató tanácsot már közölted is az olvasókkal: nem a kitűnő tanulókból lesznek a kitűnő felnőttek. Nem is tudod, hogy ezt milyen sokan nem ismerik fel...

2011. márc. 14. 17:22
Az én nagyobbik gyerkőcöm tanulási problémás. Be lett integrálva normál osztályba, annak ellenére, hogy a gyógyped. központ azt javasolta kis létszámú osztályba kerüljön, de olyan már itt nincs. Ami le van írva a zárójelentésbe, abból semmit nem tartanak be (több időt kellene neki hagyni a dolgozathoz, illetve szövegtanulásban). Nagyon nehéz. A magatartásával semmi gond, de mivel a tanulási eredménye közepes, ezért nem adtak neki példás magatartást. Szegénykém mondta is, hogy ő semmi rosszat nem csinált, miért nem lett legalább ebből ötös:( Sajnos szerintem a tanárok nem tudnak az ilyen gyerekekkel mit kezdeni.
2011. márc. 14. 17:17
Én is keresztül mentem valamikor és felnőttek, az egyik, vagyis a nagyobbik lányom nyüzsgős típus ő a gyorsétteremben dolgozik fiatal kora ellenére és már a vezetőséghez tartozik. A kisebbik pedig a TOPSHOP-nál munkatárs maximálisan meg vannak mindkettővel elégedve. Megértelek téged, ha valami nyomja a szívedet írj nyugodtan és, ha tudok válaszolok rá. További szép napot kíván neked Ágnes
2011. márc. 14. 17:13

A tanulási problémák adódnak, mivel nem vagyunk egyformák és a gyermekek sem ne keseredj el akkor kérhetsz segítséget ez bárkivel előfordulhat bármilyen dologgal, fordulj szakemberhez és az segítséget nyújthat. Valljuk be őszintén nem lehet mindenkiből professzor, ügyvéd, szociólogus, politólógus, egyszerű szakemberekre is szüksége van a társadalomnak. A tévében néha elnézem az ő köreikben is vannak olyanok, akik buták, mint a sötét éjszaka, csak a száját tudja jártatni, mert máshoz nincs képessége. Az is lehet, hogy később kiderül, hogy a csemetéd is valamiben tehetséges lesz és a tudását tudja majd kamatoztatni. Akadnak néhányak, akik nyugodtan eldobhatnák a diplomájukat, mert egyszerűen nem méltók rá. Szurkolok neked sikerüljön leküzdened

és elháruljon ez a gond számodra Üdv.Ágnes

2011. márc. 14. 16:55

"Amíg kicsi voltam, és okos, és kedves és szép, mindig tudták, kire hasonlítok... Amióta nagy vagyok, nyegle, ütődött és idétlen, csak állnak és sóhajtoznak, hogy: Kire ütött ez a gyerek?" - ugye, mindenki számára ismerősek ezek a sorok? Az általuk közvetített érzéseket átéltük gyerekként, és megéljük szülőként is. A kisbabákról annyi szó esik ezen a honlapon. Szívesen beszélgetnék az iskolásokról is, ha akad társalkodópartnerem.


Sokan azt hiszik, hogy csak a jó tanuló, kitűnő magaviseletű gyerekkel lehet büszkélkedni, ezért kétségbeesnek, ha csemetéjük sni vagy btm "minősítést" kap. De mitől lesz a mi angyali kisbabánkból "iskola réme", "szülő szégyene", a család fekete báránya. Vajon csak a gyerek hibás mindenért?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook