Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanulási problémás a gyermekem! fórum

Tanulási problémás a gyermekem! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
127. mirmido
2012. ápr. 12. 17:43
Gyerekek ne legyetek balgák! Semmi dilibogyóval ne tömjétek a gyerekeket , Játék és nevetés és nagy-nagy adag szeretet és TÜRELEM!
126. mirmido
2012. ápr. 12. 17:34

Sziasztok kedves szülőtársak!

Én is 2 dyses lányt nevelek. A nagyobbik dyslexia, dysgraphia, a kisebb dyskalkulia is . nekem nagyon sokat segített a pedagógiai intézet egyik kedves nevelője és a korai fejlesztőpedagógus. Ha Szeged Hírös városában laktok priviben megadom a nevüket. A nagylányom majdnem kitűnő tanuló értsd úgy, hogy 3 db 4-es a biziben a többi 5-ös, a kisebb szín 4-es. Nagyon sokat kellett velük foglalkozni, szinte feláldoztuk értük minden időnket, de megérte. nagyon fontos hogyan kommunikálsz vele, és mindent le kell nekik rajzolni, gondolattérképpel tudnak tanulni. Soha nem kértem semmiből felmentést és nem engedtem spec. suliba őket. A nagyobbik nyelvtagozaton tanul tovább, a kicsi művészetibe készül. Higgyétek el a fejlesztés az alap és szeretet, hozzá állás a hab.Ők nagyon értékes, és intelligens, okos gyerekek csak külön módszer kell a tudás előcsalogatásához! Soha ne adjátok fel!

Üdv : Egy sikeres anyuka!

125. c130f7eb3b (válaszként erre: 118. - Mamcili)
2011. márc. 30. 06:41
Igen!
124. mamcili (válaszként erre: 51. - Andi.nagy)
2011. márc. 29. 22:25

mi az hogy nem engedi el?

Mivel indokolta?

és ha nem tudnád megoldani, hogy máskor járj érte?

vagy attól tartott hogy átviszed oda a gyereket...

123. mamcili (válaszként erre: 49. - Eb11a53b33)
2011. márc. 29. 22:23
Kérdésem volna hogy lehet szenzomotoros diszfunkción javítani?
122. mamcili (válaszként erre: 40. - Andi.nagy)
2011. márc. 29. 22:19

számítógépet, pl: laptopot, ha tudtok vásároljatok és legyen a diák részére elérhető helyen az iskolában...

pl. tanári vagy igazgatóiból reggel kikéri tanítás után visszaadja...

Ja legyen hozzá internet kapcsolat az adatok elmentése miatt (gépmeghibásodás esetén ne vesszen el semmi) esetenként fel kell vállalni, hogy hetente-havonta kinyomtatjátok a gépben lévő anyagokat megőrzés miatt.

121. mamcili (válaszként erre: 28. - Andi.nagy)
2011. márc. 29. 22:13

Te drága!

Mindent megteszel, ami tőled telik...

120. mamcili (válaszként erre: 12. - 32816cc1a8)
2011. márc. 29. 22:07

nagyon sok iskola van ahol fel vannak készülve erre a fajta oktatásra...

sok jó nevű iskola van, nem tudom merre éltek, de ha gondolod írj, privit, hogy melyik város, mert nincs az adatlapodon és így még ötletet sem tudok adni, de pl...az iskolák is ki szoktak járni pályaválasztás idején cél irányosak iskolákba..olyanokba amelyek reálisak számukra.

119. mamcili (válaszként erre: 24. - Andi.nagy)
2011. márc. 29. 22:04

szia

mintha a saját helyzetemet hallgatnám...

de sajnos a tanárok azt mondják, hogy időnként lusta, pedig csak a rengeteg új info miatt időnként, már nem bírja és olyankor elkalandozik, másfelé terelődik a figyelme..

egyszerűen egyedül nem tudom itthon napi 2 órácskába besűríteni mindent amit végig kéne vele csinálni...

6 órás bért meg nagyon nem merem bevállalni...

118. mamcili (válaszként erre: 10. - C130f7eb3b)
2011. márc. 29. 21:58

JOZSU

Te gyerekekkel foglalkozol?

117. mamcili (válaszként erre: 4. - Andi.nagy)
2011. márc. 29. 21:55

ez nem semmi, hogy nem a képességeit, hanem a tudást osztályozzák,

mert lehet valaki színötös könnyedén, de lehet valaki közepes hatalmas küzdelmek árán, amit sok tanár észre sem vesz...

SAJNOS!!!!!!!!!!!!!

116. wiki76
2011. márc. 29. 21:50
hátha érdekel valakit.A fiam már fél éve jár.Javultak a jegyei. [link]
115. hte23 (válaszként erre: 114. - C130f7eb3b)
2011. márc. 17. 16:11

Nagyon igaz amit írsz.

De sajnos ez most jelenleg álomvilág....

114. c130f7eb3b (válaszként erre: 113. - Hte23)
2011. márc. 17. 15:50

Aztán ha az iskolai követelményrendszert nem a tudomány fejlődéséhez igazítanák, hanem a gyerekek életkori sajátosságaihoz, máris kevesebb lenne az iskolai kudarc.

Aztán, ha apuka tudna annyi pénzt keresni, hogy eltartsa a családot, és anyukának újra az lenne a dolga, amire teremtetett: hogy az otthoni hátteret biztosítsa, nagyságrendekkel csökkenne a "problémás" gyerekek száma.

De ma már 2 fizetésből is nehéz megélni, nemhogy bárminemű segélyből...


Sorolhatnám még, de nincs értelme. 100 szónak is egy a vége: lehet, hogy nem is a gyerekkel van a probléma?! :(( Ő csak a tünetek hordozója, és mindennek elszenvedője. Mindenütt ő van legalul, ebből következően rá nehezedik a legnagyobb nyomás. :((

113. hte23
2011. márc. 17. 14:29

A hiperaktivitás az egy nagyon tág fogalom. A legtöbb " más " SNI gyereket ebbe az elnevezésbe süritenek. Pedig teljesen különböző mindegyikük.


A fiam egyidőben: sulyos figyelemzavaros hiperaktiv volt

Aztán a fogalom: FI MO TA ( figyelemzavar, mozgáskoordinációs zavar, tanulászavar ) Szerintem igy a helyesebb.


Csak annyiban gyógypedagógiai problémák ők, hogy más ütemben és egy kicsit másképpen kell velük foglalkozni, A figyelmük miatt. Az miatt, hogy a legtöbben közülük "egyszemélyes" gyerekek.

Tamásom pl. az általános iskolában mindig a tanári asztal előtt, vagy az első padban ült. Ha lankadt a figyelme, csak megkocogtatták az asztalát és oké volt minden.

Látszólag nem figyelt, ellenőrzésképpen felmondatta a tanárnő vele az anyagot. Szinte szó szerint elmondta.


Táplálkozás, vegyi anyagok. Nagyon befolyásolók.

Sajnos nincs anyagi háttér arra, hogy teljesen kiküszöböljük a káros anyagokat. Pedig sokat segitene.

A másik tényező, a születéskori oxigénhiány és a gondozatlan terhesség. az első évek ingerhiánya.

Nálunk ez volt ( a fiam öf. gyerek 3 évesen)


Azt szoktam mondani, ha lenne elég pénzem és támogatottságom, akkor létrehoznék egy olyan szervezetet ahol ezeknek a tipusu gyerekeknek tudnék segiteni. Nem Budapesten. Ott vannak. De sajnos vidéken nagyon kevés az a hely ahol bármi is történik. De ez már csak magánvélemény....

2011. márc. 17. 14:12

Jut eszembe még, hogy nagyon is egyetértek azzal, hogy a hiperaktivitás nem gyógypedagógiai probléma, hanem inkább életviteli, táplálkozási.

A problémám, hogy már nem vagyok biztos benne, hogy a lisztem látott búzát, a tej tehenet, az étolaj meg napraforgót... a vízről meg beszélni se merek... De enni muszáj. Hogy mit? Én már a bio ételekben sem bízom - no meg megfizetni sem tudom...

111. c130f7eb3b (válaszként erre: 110. - Zs.zsa)
2011. márc. 17. 13:31
Igen. Hasonló dolgokról írtam az egyik előző hozzászólásomban. Egyébként figyelemre méltó a Cenzúrázott egészség c. könyv is, nem tudom, íróval együtt ki lehet-e tenni ide, ezért most csak címet adok. Az írót sokan máglyára akarják küldeni, de szerintem elgondolkodtató az írása. Regisztráció után le lehet tölteni a netről, ha jól tudom.
110. Zs.zsa
2011. márc. 17. 13:16

Egy cikk, amit figyelmetekbe ajánlok ebben a témakörben:

[link]

109. hte23 (válaszként erre: 108. - Eb11a53b33)
2011. márc. 17. 12:40
Nekem is!!!!!! Imádom, bár néha kiborít, de ez hozzá tartozik....
108. eb11a53b33 (válaszként erre: 106. - Hte23)
2011. márc. 17. 12:23

Bizony :)

Fiad is milyen jó fej már! Hát nekem nagyon bejön a srác. :)))

2011. márc. 17. 12:15
A szívemből szóltatok. Köszönöm!
106. hte23
2011. márc. 17. 10:58
Én erre csak azt szoktam mondani: honnan tudjuk, hogy ők a "más"-ok és nem mi? Ők tele vannak szeretettel. És akik viszont megkapják, azok tovább is adják.
2011. márc. 17. 10:38

Azt hiszem a mai társadalom fél a "más" gyerekektől.

Akikkel több meló van, akik több törődést, segítséget igényelnek, félnek, hogy nem fognak teljesen beleolvadni ebbe a teljesítmény-központú világba.

Nem kell tőlük félni, nem baj, ha nem megy olyan gyorsan az olvasás, vagy az írás, mint a szomszéd Pistikének, aki lehet, hogy a rajzban rosszabb, mint a saját (a rajz, és a zene is ugyanolyan fontos ám, mint a nyelv!!!!)


Van egy sztorim:

Barátnőm testvére értelmi fogyatékos, igaz, már 40 körül járhat a srác, de komolyan mondom, hogy én ilyesfajta pasit képzelnék el magam mellé az életben (anyja szerintem nem adná nekem a kezét, így meg sem kérem :))).

Udvarias, kedves, minden, amit egy pasiban látni szeretnék.

Ha megyek hozzájuk T. már jön is, hogy Gabi, kérsz kávét?

Nőnap után mikor beléptem az ajtón, már jött is felköszönteni, nem kell neki mondani.

Nőnek érzem magam mellette! Pedig középsúlyos értelmi fogyatékos!


Lehet, hogy nem tud helyesn írni, olvasni, vagy számolni, lehet, hogy nem lett belőle vezérigazgató, de EMBER! Olyan ember, akit én szeretek, és jó vele.

Lehet, hogy nem bezsélgetünk Goethe-ről, vagy matematikai egyenletekről, de emberként bánik velem, amit nem lehet elmondani rengeteg pasiról!


Értitek?

104. eb11a53b33 (válaszként erre: 109. - Jozsu)
2011. márc. 16. 18:52

Ha szabad, akkor kiegészíteném azzal, hogy ha a BNO F70, akkor a szülővel meg is beszélik az iskolaválasztást, tehát a szülő mindenképp tud a szakértői véleményéről.


Bár ez nem témába vágó volt, nem illik ide, tudom, hisz a lényeg a hozzászólásban az volt, hogy az iskola kiáltja ki a gyereket értelmi fogyatékosnak.

103. 32816cc1a8 (válaszként erre: 88. - Eb11a53b33)
2011. márc. 15. 21:15

Köszi,de az én fiam nem az!!!

A felmérés is ezt mutatta ki mégis ezt mondja az iskola!!

102. wiki76
2011. márc. 15. 21:14

Én halolajat szedetek a gyerekkel.reggel este 2 szemet.Esprikot.Figyelemzavara van.Most negyedikes.

Picikorában kimaradt a mászás a mozgásfejlődéséből,ezzel magyarázzák a zavart.

Most heti egyszer jár fejlesztésre a suliba,és kétszer egy speciális tornára ami az idegpályákra hat.Várom a csodát.Itthon nyugodt környezetben jól teljesít,de a suliban elvész a figyelme.Tele van eggyesekkel.

101. wencus (válaszként erre: 98. - Gerna)
2011. márc. 15. 20:29
A férjem is olvasta a könyvét, csak az maradt meg benne, hogy azóta napi 1000 mg c vitamint szed télen 500 reggel, 500 este. Nyáron csak 500 megosztva.
100. hte23 (válaszként erre: 95. - C130f7eb3b)
2011. márc. 15. 18:23
Teljesen tisztában vagyok ennek a "gyógyszernek" hatásával. Mindenkit megpróbálok lebeszélni, illetve legalább elmagyarázni a káros hatását, aki hagyja.
2011. márc. 15. 18:17

Neeeeeeeeee! Nem csodaszerekről beszélek!!!! Hivatalos, orvosok által is elfogadott vitaminokról. Ezért mondtam: ORVOSI JAVASLATOT KÉRNI!

A Lenkei-viatmin bátor felnőtteknek való. Én másfél évig szedtem. Gyereknek TILOS!

98. gerna
2011. márc. 15. 18:13
Csak nehogy most az jöjjön: Lenkei vitaminok...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook