Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! fórum

Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
182. dudorka
2007. máj. 7. 10:26

Köszi,hogy válaszoltatok.

Holnap megyek az igazgatóhoz és nagyon izgulok, pedig jóban vagyok vele.Gondolom majd jól beolvasnak,hogy törödjek többet a gyerekkel,és beszélgessek el velePedig sokat beszélgetünk.Végtelenül jóindulatú és itthon annyira gyengéden bánik a kistesójával és velem is.Nem tudom mi váltja ki nála ezeket a hirtelen kitöréseket...,talán túlzottan magába folytja az indulatait és ha kitör akkor már nem tud uralkodni magán.

Tiger kérdésére válaszolva,sportol ill próbálgat.Heti két alkalommal jár asztalitenisz edzésre.Olyan kis ügyetlenke még,de nagyon szeret járni.Beszéltem az edzővel mielőtt beírattam, hogy nem egy sportalkat a kicsi,de rendesek mert foglalkoznak vele.Azonkívűl sakkra jár.Lehet,hogy valami küzdősport kellene?

Sajnos nagyon kis gátlásos és lassú.Mindent megtennék, hogy ne legyen a nagyobb,erőszakosabb gyerekek céltáblája.Nem mondhatom neki állj egy helybe fiam hadd verjenek össze!!!!!!!!Ő már annyi gonosz gyerek áldozata volt,már óvodás korától kezdve.Hiába váltanék iskolát mindenhol ez van sajnos.

A vevelési tanácsadón már én is gondolkodtam.Nem szégyenlem, örülnék ha segitenének.

181. Tiger (válaszként erre: 176. - Dudorka)
2007. máj. 7. 09:53

Első, hogy te nyugodj meg egy kicsit. NEM VAGY ROSSZ ANYA!! Egyszerűen figyelsz a gyerekedre.

A verekedésről amennyire lehet le kell beszélni. Meg kell próbálni az ilyen helyzeteket elkerülni.

Ezt gyakorolhatod vele a játszótéren. Ott mindig elérhető közelségben vagy.

Nem tudom sportol-e valamit? De a sport nagyobb önbizalmat ad, tehát nem őt fogják "megtalálni", hisz nem ő lesz a sebezhető. A gyerekek gonoszak tudnak lenni!

A sportok nagy része az önfegyelmet is növeli, tehát nem fog verekedésbe keveredni.

Ha nem sportol javaslom vidd el valahova, ahol közösségben van. Pl. valami labdajáték, foci, kézilabda..

Kérj nevelési tanácsadói segítséget. Nem szégyen, sokat segíthetnek az ottani szakemberek, akár neked, akár a gyerkőcnek. A fejlesztő foglalkozásokat általában imádják a gyerekek, és rejtve fejlesztik (nem a tudásukat) őket.

180. Tiger (válaszként erre: 179. - A7a90ace89)
2007. máj. 7. 09:40

Kétségtelen, hogy sokan nem azért tanítanak, mert szeretik a szakmát.


Egyébként én testnevelő vagyok, ami még egy kaszt az állatcsoporton belűl.


Egy kalappal az államvizsgához.


Egyébként én is Elte-n végeztem.

179. a7a90ace89 (válaszként erre: 173. - Karak)
2007. máj. 5. 14:01

Pedagógus vagyok, de mégis azt mondom, hogy a pedagógusok egy külön "állatcsoportot" alkotnak. Ez most így durván hangzik, de sajnos a bőrömön érzem a "kedvességük"-et.:((


Nagyon sokan olyan magasan hordják az orrukat, hogy ha nem vigyáznak, előbb-utóbb leesik majd. Azokról nem is beszélve, akik csak a szünetek miatt vannak a pályán.


Szakmailag meg... Inkább no komment!:((

178. a7a90ace89 (válaszként erre: 174. - Tiger)
2007. máj. 5. 13:58

Tanuló vagyok.:))

2 vizsga előtt állok (holnapután és egy hét múlva kedden). Utána már csak az államvizsga van és VÉGE!:))

177. DODICA (válaszként erre: 176. - Dudorka)
2007. máj. 5. 11:53

Szia!

Átérzem a dolgot, nálunk is voltak hasonló dolgok.

Sajna most alig van időm írni, de annyit azért mondok, hogy ha a tanárokkal nem bírsz, akkor próbálkozz beszélni az osztálytársaival, talán az hatna, ha ügyesen csinálod. Én ezt tettem, nekünk bevált. Majd jövök még... bocsi.

176. dudorka
2007. máj. 5. 09:17

Sziasztok!

Nem vagyok tanár,a segitségeteket szeretném kérni.Úgy érzem zsákutcába futottam a tanitó néninkel.Kisfiam 3 osztályos,és elég jó tanuló.Rettentő nehezen illeszkedett be,nagyon gátlásos,nehezen barátkozik.Mostanra értük el,hogy barátai vannak,és örömmel jár iskolába.tavaszi szünet után újra magába fordult és itthon is szokatlanul csendes lett.Kiderült, hogy páran rászálltak a suliban és csúfolják,löködik,piszkálódnak vele.Mit tanácsol ilyenkor egy anya?Azt, hogy ne hagyd magad, védd meg magad mert minél inkább látszik rajtad a félelem annál inkább rádszállnak.

Két nap múlva osztályfőnőki intővel jött haza.A történet:Szünetben egy kislány csúfolni kezdte és lökött rajta eggyet.A fiam begurult és erőteljesen visszalökte.Erre még 4 leányka sitett a kislány segitségére körbefogták és löködni kezdték,mire ő vissza...,az egyik lány háta mögött levő törött kezű kisfiú elesett.Kisfiamat ezután szembesitésre vitték és jelentkezni kellett annak akit ő megvert.A lényeg osztályfőnőki.

Bementem a suliba,közöltem a tanitónénivel, hogy én kaptam mert én bíztattam védje meg magát.Arra a kérdésemre, hogy az aki a verekedést kezdeményezte mit kapott a válasz"annak nem jártunk utána ki kezdte...."

Aztán 2 napja újjabb levél a tájékoztatóban.A gyerek még mindig veszélyezteti a társai éppségét,jelenjek meg az igazgatói irodába megbeszélésre.A gyerekem most egy kisfiút lökött meg aki beütötte a hasát a korlátba.Orvoshoz is vitték de hála nincs komoly baj.

Itt tartok és nem tudom mire számithatok.A gyerekemmel megbeszéltük a dolgot,nem szabad lökdösödni mert komolyabb baj is történhet.Számoljon tízig stb.Nagyon megbánta,úgy érzem még nincs vele tisztában,mekkora erővel bír és nincs elég felelősség érzete.Nem tudom mit tegyek?

Hagyja, hogy megverjék,piszkálják mert ha visszaadja ő kerül bajba??Nem tudok a tanitónővel dűllőre jutni,nagyon haragszik a kicsire.Felszólitotta azt osztályt ne foglalkozzanak a fiammal,már nem először.Engem az bánt, hogy az soha sem fontos ki is kezdte,mindig ő a hibás.mesélhetnék napestig....

Tisztelem és becsülöm a tanitónőt.Kihozza a gyerekekből a maximumot,erőskezű pedagógus.

Tehát a lényeg bármit tehetek rosz anya vagyok,kétségbe vagyok esve.Tűrjem, hogy kikezdjék a gyerekemet?

175. Tiger (válaszként erre: 173. - Karak)
2007. máj. 5. 08:24
Sose az számít hogy valakinek van-e tanári diplomája. Plána, hogy már túl sok embernel van. Valakiből sose lesz tanár. Mivel nem értette meg a jó szándékodat, nem érdemes vele foglalkozni, vagy a másik verziót választani, mindig szépen érthetően jó hangossan tiszteletteljesen köszönni neki. Ha ezt több jelenlévő elött teszed meg, elöbb utóbb reagálni fog, és talán lesz amikor meglágyul, és leáll veled beszélgetni. Mindenesetre gyors sikert ne remélj. Egyenlőre őt kell megnevelni.
174. Tiger (válaszként erre: 172. - A7a90ace89)
2007. máj. 5. 08:19
ELTE-n tanuló vagy tanár?
173. Karak
2007. máj. 5. 01:17

Sziasztok

Én nem pedagógus vagyok, de köztük dolgozom mint oktatástechnikus. Így folyamatosan, napi szinten vagyok kapcsolatban a tanerőkkel, különböző témákban, így pl. most voltak különböző műsorok az iskolában, ahol én biztosítom a hangosítást a próbákhoz és előadásokhoz. Végig asszisztálom a próbákat, látom a különböző nevelési módszereiket. Sokszor eléggé érdekes dolgok történnek, tanulmányt lehetne írni a módszereikről és a reagálásaikról. Volt egy elég érdekes esetem az egyik hölggyel: táncos produkció próbája folyt, amikor arra lettem figyelmes, a gyerekek hihetetlenül figyelmetlenek, szinte látványosan unták az egészet. Próba után megkérdeztem a tanárnőt: ezek a gyerekek tudják, miért csinálják azt a műsort? Nem felelt, elcsapta a fejét, azóta még a köszönésemet sem fogadja... Más kérdés, aznap, vagy három órával később a következő próbán a gyerekek úgy táncoltak mint a kisangyal. Az előadás pedig rendkívül jól sikerült.

Csak az bánt, hogy a hölgy azóta szinte meg sem lát... Nem mintha az életem függne tőle, de azért bosszant egy kicsit. Szerintetek nem kellet volna szólnom, vagy ő az, aki nem reagált megfelelően?

Örülnék, ha segítenétek.

172. a7a90ace89 (válaszként erre: 171. - Tiger)
2007. máj. 4. 22:55

Itt vagyok, bár már alig látok ki a fejemből.:))


Nekem duplán van évvége: munkahely és ELTE...s nem látom még a valódi végét.:((

171. Tiger
2007. máj. 4. 21:54
Kollégák, ilyen nagy a hajtás az évvége és az éretségi miatt, hogy senki sem néz ide be?
170. Vica26
2007. ápr. 11. 17:09
Köszi Mindenkinek az üdvözlést!:)
169. Vica26 (válaszként erre: 164. - 93a74b44ea)
2007. ápr. 11. 17:09

Igen, én is ismerlek, és sokat hallottam Rólad.

Sajnálom, hogy beteg vagy.:(

168. 93a74b44ea (válaszként erre: 166. - 4716605536)
2007. márc. 20. 11:21
:-))))
167. Tiger
2007. márc. 20. 11:17

A gyerekeknek olyan beszólásaik vannak...

Ha az enyém elkezd beszélni, fogok vezetni egy füzetet amibe az ilyeneket feljegyzem.

166. 4716605536 (válaszként erre: 163. - Vica26)
2007. márc. 17. 14:40

szia Vica, üdv köztünk :)


Unokaöcsém (10 éves) ma elém állt, és megszólalt: "Tomi, nem vagy te túl pajkos tanár létedre?!?!"

Az anyjával feküdtünk a röhögéstől :DDD

165. Tiger (válaszként erre: 163. - Vica26)
2007. márc. 14. 17:19

Szia!

Szerettettel üdvözöllek hoxa pedagógus topikján.

164. 93a74b44ea (válaszként erre: 163. - Vica26)
2007. márc. 12. 19:55

Szia köztünk, Vica! (Vandancsi barátnője vagyok, sokat hallottam már Rólad! :-))

Tavaly nekem is 3. osztályom volt, az idén 1., de most táppénzen vagyok sajnos... :-(

Meséljetek nekem sokat, hiányzik a tanítás, a törpék...

163. Vica26
2007. márc. 12. 19:51

Sziasztok!


Én is tanító néni vagyok.

Csak most vettem észre, hogy létezik ez a topik.

Ezentúl majd én is ellátogatok ide is.:)))

Egyébként 3. osztályosok ofője vagyok.

162. 93a74b44ea (válaszként erre: 159. - 4716605536)
2007. márc. 12. 01:24
persze, kérdezz vagy akármi, amiben tudok, persze hogy segítek!! :-)
161. 4716605536 (válaszként erre: 160. - Tiger)
2007. márc. 11. 21:55
köszike, okés :)
160. Tiger
2007. márc. 10. 19:23

Gratulálok!


Szerintem nem kell tartanod az alsósoktól.


Majd írj!

2007. febr. 28. 17:35

jelentem, vizsgatanítást letudtam, ötöst kaptam. Igaz, nagyon felhúztam magam, mert a gyerekek ilyen rosszak még sosem voltak, mint ma! 6 fős csoport, nyelvórára ideális, hiába kezdtem ültetéssel, 2 fiú nagyjából egymás közelében maradt, és mint akik megkergültek... Gondolom, rátettek egy lapáttal direkt, tudták, hogy nekem ez tétre megy, látták hátul a tanárokat, 5 évfolyamtársamat, produkálni akarták magukat. Persze káosz nem lett, de alig ismertem rájuk. Negatívumként is csak a "birka türelmem" lett megjegyezve, egyébként minden rendben ment.


A külsős tanításnál áprilisban egészen más vár rám, 2 tannyelvű suliba megyek, és 1-4. alsósokat fogok tanítani. :) Esküszöm, tőlük jobban félek, mint az érettségizős osztálykámtól :)


Majd Letty segít, remélem :))

158. Tiger (válaszként erre: 156. - 4716605536)
2007. febr. 16. 21:30

gratulálok

én imádok tanítani, még csak fél éve vagyok itthon a babámmal, de nagyon hiányzik a suli

(ami 1 évre megmenekült a bezárástól)

157. 4716605536 (válaszként erre: 156. - 4716605536)
2007. febr. 16. 14:28
könyebben- könnyebben :)
2007. febr. 16. 14:26

Sziasztok :) Nos, újabb 2 órán túl vagyok, az az igazság, hogy a nagyokat teljesen megszerettem, az érettségizős csapatnál pl a mostani órán szépségideálokról tárgyaltunk, hogyan változott a történelem folyamán antiktól, reneszánsz, barokkon át, 10-20. század, és napjainkig, ehhez néztünk szöveget, vittem nekik képeket, nagyon szeretem ezeket az órákat, ezekre készülni se szoktam igazából, ami szó, kifejezés a témához illik, azt írom mindig táblára /bár ciki volt, mikor megkérdezték a képmutató hogy van, és hirtelen se nekem, se a szakvezetőmnek sem volt fogalma róla :)))/, szóval a nagyoknál főként beszéltetnem kell őket, azzal meg nagyjából gondjaim nincsenek. Most rögtön ültetéssel kezdtem, így a fegyelmezés is könyebben ment :)


Még a végén megjön a kedvem a tanításhoz, pedig évek óta azt mondtam, na én aztán soha! (gyerekkoromtól tanár akartam lenni, aztán tanárszakon kiölték belőlem a nagy lelkesedést... :D)


Önkormányzati suli egyébként ez is, és ahol a vizsgatanítás után kezdem majd a következő 15 óra tanítást+hospitálást, az is. A szakvezetőm eddig azt mondta, simán ötös, nagyon tetszik neki a nevelői stílusom, jó tanár vagyok :)

155. 93a74b44ea (válaszként erre: 153. - 4716605536)
2007. febr. 14. 18:01

Szia Tomi!!

Szívesen megnéztem volna az óráidat...;-)

Csak így tovább! :)

154. Tiger
2007. febr. 14. 16:39

Melyik városban, és milyen suliban (önkormányzati, vagy alapítványi) tanítasz?

Gratulálok, túl vagy a nehezén.

2007. febr. 14. 13:45

na megvolt ma az első 2 órám, holnap újabb kettő. A hetedikeseknél 5 órát fogok összesen tartani, ott vizsgatanítok is. A témakörünk egészség, betegségek. A mai órán rejtvényfejtéssel kezdtünk, a megfejtés volt az egészség szó, utána a táblára fogalmakat gyűjtöttünk közösen össze, kinek mi ugrik be, ha ezt a szót hallja, bármit. Ezután még fólián testrészeket néztünk át, külön arc részeit majd a többit, ezt megkapták lapokon is, csináltunk párbeszédet és egy másik témához kapcsolódó feladatot. A következő órákon mindegyik elején ezeket a szavakat fogom számonkérni, mire a vizsgatanítás lesz, kívülről kell fújniuk mindegyiket (megjegyzem, a rajzon a penis szón a lányok pirulva kuncogtak és bújtak a füzetbe, a fiúk csak höhö-ztek...). Az utolsó 10 perc elég rázós volt, azt hittem, kevés feladatot készítettem elő, és nem fogok tudni mit csinálni velük a végére (mint kiderült, a szakvezetőm is azt mondta közben hátul a hospitálóknak, hogy kíváncsi rá, mit fogok kezdeni a maradék időben), de valahogy úgy tereltem a dolgokat, hogy másodpercre pontosan kicsengetésre fejeztük be az utolsó feladatot.


A tizenkettedikes banda már teljesen más, ott a barátság témakört tárgyaltuk, megkíséreltem csak németül beszélni (javasolta a szakvezető, hogy magyarul a lehető legkevesebbet), amikor nem értették igazán, akkor nagyjából felváltva mondtam valamit németül, majd magyarul... Itt is gyűjtöttünk fogalmakat, jó barát, rossz barát, milyen tulajdonságokkal kell rendelkezniük, stb. Kinek mit jelent ez a fogalom? Van -e sok barátjuk. Ha van miért, ha nincs, miért, stb. Aztán a netről szedtem le nekik pletykalapokból 2 cikket (ilyen nagyoknak már lazábbakat kell bevinni), [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Paris Hilton[{[{[/A]}]}] és [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Britney Spears[{[{[/A]}]}] "barátságáról", ez jó, mert nagyon köznyelvi stílusban volt írva, seggrészeg és hasonló kifejezések fordultak elő benne, jó hangulatú óra volt. Itt a fegyelmezésre jobban rá kell kicsit feküdnöm, holnap náluk ültetéssel kezdek, de igazán gond nem volt. Eddig tetszik, és a tanár is elégedett, azt mondta, nagyon jól ment, főleg ha azt nézi, hogy az első óráim voltak.


Holnap szintén érettségizős társaság jön, valami hasonló témával folytatom náluk, a tizedikeseknél meg viszonylag egyszerű, ott minden egyes órán a feltételes mód jelen és múlt időt, majd segédikéggel kiegészülve kell ezeket gyakoroltatni. Bár ugye könyv nincs, tehát minden feladatot vagy netről kell hozzá keresni, vagy magamnak megírni :)


De egyébként nagyon tetszik, tök buli, bár elég fura hetedikes kölyköket magázni, még a tizenkettedikeseknél se nagyon áll rá a szám :)

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook