Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! fórum

Tanító-/tanár nénik, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


122. ilonanemeth (válaszként erre: 120. - Straniera)
2007. jan. 9. 12:35
Szia !Balaton mellett lakunk ,ha Bp-en laknánk semmei gond nem lenne hova vigyem a gyereket mert rengeteg iskola van .Tehát megértheted ,ha elküldöm vidékre amit nemigazán akar ,akkor megint nincs semmi rálátásom a dolgokra .Azaz igaszság mellettem szeretne maradni ,ugyhogy sakk matt.De talán jobb is így.
121. 18235c4fc5 (válaszként erre: 115. - Oorlog)
2007. jan. 8. 20:45
Igen, van.
120. straniera (válaszként erre: 105. - Ilonanemeth)
2007. jan. 8. 15:49
Bp-en laktok, vagy vidéken? Mik a lehetőségek a környéken? Szerintem mindenképpen váltsatok!
119. DODICA (válaszként erre: 118. - Ilonanemeth)
2007. jan. 8. 14:44

:((((((

Rémes lehet. Sajnálom, őszintén. Ebben az esetben fogd a gyereket, s pucolj vele bárhova, mert ennél minden csak jobb lehet!

Ismerem ezt a helyzetet, igen, a tanár sokszor provokálja is a gyereket. Mi is voltunk már ennek szenvedő alanyai. :( Nem könnyű....

Megérteni meg végképp képtelen vagyok. Tanár is vagyok, volt nekem is nehezen kezelhető tanítványom, de próbáltam sose skatulyázni. Komolyan mondom, nekem pl. az volt a legnagyobb öröm, a legnagyobb elismerése a munkámnak, ha jó jegyet adhattam neki, ha dícsérhettem, mert okot adott rá. Akkor sose voltam szófukar! Biztatással sokkal többet el lehet érni, mint folytonos b@szogatással.

118. ilonanemeth (válaszként erre: 109. - DODICA)
2007. jan. 8. 12:57
Igazad van én legalább megpróbálok mindent a gyerekem érdekében,nem úgy mint más szülő aki nemoglalkozik vele és elveszik a gyerek.Lehet hogy magán tanulóként fogja folytatni ha lehetséges vagy keresek egy alapítványi középiskolát.Talán megjön az önbizalma és nem a viselkedésével hívja fel a figyelmet magára.Különben ezek a gyerekek lelkileg és pszihésen teljesen kivannak szolgáltatva ,nem engedik nekik,hogy legyen egy kis sikerélményük hanem inkább mégjobban elnyomják őket.Egy példa. a gyerekem miután Ig intőt kapott elbeszélgettem vele és tisztában volt ha még egy húzása van fegyelmi és elbocsátás.Készült az órákra javítani akart meghúzta magát erre a tanára elkezte provokálni,hogy otthon hagyta a kifestőt amit a fiamnak tett félre majd a következő órára elhozza és beülhet a hátsó padba és játszadozhat.Meg ne jelentkezzen ez nem ovoda .Kérdezem én milyen tanár az ilyen?A másik kérdés adnátok -e intőt olyanokért hogy bevitte a gyerek a táskáját az osztályba szünetbe,vagy kérdezett a tanár valamit nem tudott rá válaszolni.Na most nálunk így műkődik három ilyen beírás szaktanári figy majd három következő intő és így tovább.TEHÁT NEM AZÉRT ÁLLUNK ÍGY MERT A GYEREK CIGIZETT AZ ISKOLÁBAN VAGY LOPOTT VAGY TÖRT -ZÚZOTT ESETLEG VEREKEDETT HANEM ILYEN SOK APRÓ DOLOGÉRT.KÖSZÖNÖM ANNAK AKI ELOLVASSA ÉS SZÁNT RÁM IDŐT.
2007. jan. 8. 08:03
Már csak 3 hetem van hátra tanítónéniként...:(
116. DODICA (válaszként erre: 115. - Oorlog)
2007. jan. 7. 23:09
Van.
115. oorlog
2007. jan. 7. 23:01
Van itt középiskolai tanár?
114. 18235c4fc5 (válaszként erre: 113. - DODICA)
2007. jan. 7. 22:27

Igen, teljesen igazad van.

Ugyanakkor sok minden más miatt is érhetik negatív megkülönböztetések a gyereket, és nemcsak negatív, vagy annak tűnő (igen, ilyenkor jön a "jaj, problémás, hagyjuk inkább" szemlesütő megoldás), de pozitív dolgok miatt is. Sajnos.


Én örülök annak, hogy a másik oldalról is szemlélhetem a dolgokat, jobban átlátom, mi hogyan működik.

113. DODICA (válaszként erre: 112. - 18235c4fc5)
2007. jan. 7. 22:16

Hát igen. :(

Sajnos, aki magatartászavarral küszködik, annak a legnehezebb. Könnyebb eltanácsolni, mint felderíteni az okokat. Meg a skatulyázás.... előbb-utóbb esélye sincs a változtatásra szegény gyereknek. Pedig nem rosszabbak ők, csak "mások". Ezzel pedig még mindig nem bír a pedagógus társadalom megbírkózni. :( A valóságban nem. Papíron annál inkább!:)) (Sajnos én látom mindkét oldalt. Bár lehet, ennek inkább örülnöm kéne? :)

112. 18235c4fc5 (válaszként erre: 111. - DODICA)
2007. jan. 7. 21:20
Biztos vannak azért olyan iskolák, akik azt mondják, hogy na, aki xy suliból szeretne hozzánk átiratkozni, azt nem vesszük fel. Persze, számít az indok is, amiért az előző iskolát otthagyta. Nyilvánmás a dörgés, ha csak szakot, tagozatot szeretne váltani valaki, intha eltanácsolják mondjuk súlyos magatartásbeli problémák, vagy irreálisan sok hiányzás miatt.
111. DODICA (válaszként erre: 110. - 18235c4fc5)
2007. jan. 7. 21:02

Jé, ilyen már van?? Én leragadtam ott, hogy ha valakit kirúgnak innen, na,azt emide tuti nem vesszük föl. :))

Ahol kevés az iskola (vidéki kisváros, vagy falun, ahol csak egy van esetleg), ott nehezebb lehet... Mert mindenki mindenkit ismer. :(

2007. jan. 7. 20:47
Van egyébként sok helyen olyan is, hogy egyes iskolák megegyeznek egymás közt, hogy egymás gyerekeit átveszik, ha ilyen-olyan okból megszűnik a tanulói jogviszonya, még olyan esetben is, ha eltanácsolják valamiért. Érdemes lenne ennek is utánanézni, és ha van számotokra megfelelő iskola köztük, nem is kellene könyörögni. (Már ha van ilyen "megállapodása" az iskolának...)
109. DODICA (válaszként erre: 108. - Ilonanemeth)
2007. jan. 7. 20:20

Kit érdekel, hogy megalázó???? Tojnék rá...


Egyébként igen, sajnos az tud lenni. Volt benne nekem is részem. :( Igaz, nem suliváltás, de nekem már elve oviba, s isibe is be kellett könyörögnöm, hogy ne menjen kisegítőbe. (Marhára nem oda tartozna egyébként, ezt a majd 100% tanulmányi eredménye is igazolja, de magatartás-zavaros.)

Hát nyeltem egyet, s a gyerek érdekében megtettem. Nem bántam meg. Javaslom, te se foglalkozz senkivel, csakis azzal, ami nektek jó lenne! A többi nem számít! Bármily nehéz is most, évek múlva biztos képes leszel majd jót röhögni az egészen. Dönts jól saját belátásod szerint, s büszkén állj ki mellette!!! Sok sikert!

108. ilonanemeth (válaszként erre: 107. - DODICA)
2007. jan. 7. 19:48
Szerintetek megalázó dolog bekönyörgni egy problémás gyereket másik iskolába?Vagy ez legyen most a legkevesebb.
107. DODICA (válaszként erre: 105. - Ilonanemeth)
2007. jan. 5. 17:31

Megértelek, nem lehet könnyű. :(

Javaslom, te válassz, s könyörögd be oda. De ez se lesz könnyű dolog, erre készülj fel!

106. DODICA (válaszként erre: 103. - Katiko)
2007. jan. 5. 17:30
Attól függ. Lehet, pici falukban létezik még ilyesmi. Bár már ott is abszolutóriumhoz kötik a dolgot.
2007. jan. 5. 10:04
üdvözlök mindenkit!Most írok elöször de csak azért mert van egy 15 éves fiam szakközépbe jár és sok problémám van vele.Egyedül nevelem.Soha ilyen mértékü probléma nem volt vele mint ebben az iskolában.Látom rajta lelkileg megviseli az ottani kivételezések és az hogy némelyik tanár teljesen rászált bármit csinálnak a többiek mindig őt találják meg.Azon gondolkozom elviszem egy másik iskolába de nem tudom ilyenkor van -e meghatározott hely vgy helyek ami közül választhatunk,vagy nekem kell keresnem?Kérem segítsen nekem valaki aki tudja rá a választ.Sajnálom a fiamat!!!!!!!!
104. gyöngyi (válaszként erre: 103. - Katiko)
2007. jan. 4. 17:09
Sajna nem hiszem, mert rengeteg állás nélküli végzett pedagógus is van, akik jelentkeznek az állásokra.
103. katiko
2007. jan. 4. 14:49
Egy olyan kérdésem lenne, hogy I. évfolyamos tanár hallgató vagyok, szerintetek felvennének napközis tanárként, míg nem fejezem be az iskolát?
102. 93a74b44ea (válaszként erre: 101. - Gyöngyi)
2007. jan. 3. 18:28

fú, ne is mondd

de olyan jó volt újra velük!!!!

2007. jan. 3. 18:27
Hát a "jó" munka az megvolt! Nem volt könnyű ráncba szedni a gyerkőcöket.Látszott a telihold "idegesítő" hatása rajtuk is.
100. 93a74b44ea (válaszként erre: 99. - DODICA)
2007. jan. 2. 20:52
Köszönjük!!
99. DODICA
2007. jan. 2. 20:40
Holnapra jó munkát kívánok mindazoknak, akik dolgozni mennek!
98. gyöngyi (válaszként erre: 96. - Virkó)
2007. jan. 2. 14:42
Drukkolok Neked, hogy jöjjön be a számításod!
97. 18235c4fc5 (válaszként erre: 94. - Gyöngyi)
2007. jan. 1. 22:39

Detto...én is még náthás vagyok, és nem érzem az ízeket, ez a legrosszabb.

Nálunk most pörgés lesz januárban, itt a szalagavató, műsorral készülünk, sőt én is táncolok majd, ui. tanári tánc is lesz. :-) Aztán meg már itt a félév vége...

96. virkó
2007. jan. 1. 18:55

Nekem holnap új időszámítás kezdődik!

Eddig tanító voltam és anyuka...Most "üzletasszonnyá" kell változnom,hogy működtetni tudjam a játszóházat.Tele vagyok ötletekkel,tervekkel,sokan érdeklődtek már...Remélem megfelelek mindenki elvárásainak-a magaménak is.Tanévkezdéskor is mindig bennem volt az GÖRCS,persze most is.

95. 93a74b44ea (válaszként erre: 94. - Gyöngyi)
2007. jan. 1. 10:59

Én az utolsó hét előtti hétvégén voltam nagyon rosszul, de végigszaladt rajtam két nap alatt szerencsére...

Ma azon gondolkodtam, hogy holnapután ilyenkor már tanítunk...Megmondom őszintén, nekem most semmi kedvem hozzá. Persze ez az őszi szünet után is így volt. Aztán abban a pillanatban, ahogy el kezdenek rohanni felém már a kapuban, ez teljesen megváltozik...

2007. jan. 1. 10:49

Itt vagyok!

Bizony hamar eltelt és én sajnos végig betegeskedtem.Sikerült még karácsony előtt elkapnom egy vírust és fáj a torkom, meg náthás vagyok azóta is.Mint egy jó versenyló..amíg futni kell, az megy, a célban pedig összerogy..!Most kezdek jobban lenni, mire vége a szünetnek.

93. 93a74b44ea (válaszként erre: 92. - 93a74b44ea)
2006. dec. 31. 21:42

Látom, "nem sokan" jöttetek!:)

Na mindegy, csak azt akartam mondani, hogy a képen a dátum nem jó, most karácsonykor készült.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook