Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Talán ez az oka annak, hogy nem látok változást? fórum

Talán ez az oka annak, hogy nem látok változást? (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. Gkat28 (válaszként erre: 61. - AlBundy)
2013. júl. 19. 08:47
Úgy vagyok vele hogy az nea tartomány nekem megfelel ahol még nem kapkodom durvána levegőt :) de persze nem viszem túlzásba az aerobot.
61. AlBundy (válaszként erre: 58. - F758a7200f)
2013. júl. 19. 08:20

Igazából ha egész pontosak akarunk lenni akkor van a kardió ami fejleszti a szív és érrendszert.

Ennek pedig két tartománya:

-aerob (elegendő oxigénfelvétel segíti hogy szénhidrátok és a zsírsavak lebontásával biztosítjátok az izmok energiaszükségletét)

-anaerob (nincs elegendő oxigén az izmok számára, elsőként az ATP molekulák bomlanak le majd a szénhidrát és erre mehet rá az izomzata annak akinek nagyon gyors az anyagcseréje)

60. Gkat28 (válaszként erre: 59. - F758a7200f)
2013. júl. 18. 17:03

:) igen, ha hízom akkor megy mindenhova.


Az edzőterem nem a traccsolás helye, amíg pihensz persze lehet beszélgetni, de az alatt az 1-1,5 perc alatt inkább szusszan az ember:)

59. f758a7200f (válaszként erre: 54. - Gkat28)
2013. júl. 18. 16:46

De egyenletesen hizol, egyenletesebben oszlik el:)


Mondjuk en is sokaig elkuldtem a busba a mezomorf alkatuakat. Most viszont orulok a sajat tipusomnak, mert ez nagyon sok embernek bejon. Es annak is, hogy meguszom rovidebb edzesekkel:) De hat szep latvany az izmos, szoval az idealjaim mind mind inkabb mezomorfok (akkor is, ha nincs ennyire tiszta tipus mindig van egy kicsi ebbol, kicsi abbol)

58. f758a7200f (válaszként erre: 52. - Gkat28)
2013. júl. 18. 16:40

Tenyleg, igazad van, a 2 szo nem is egyet jelent csak most mar a koztudatban mindenki igy hivja:)))


Aerob=magasabb oxigenfelhasznalas, zsiregeto

Kardio=sziv- es errendszer edzese


En azt a "beszelgetosdit" annyira idopazarlasnak talalom, vagy edzel vagy jatszol, nem?;)

57. 117b1693d0 (válaszként erre: 27. - Porcica)
2013. júl. 18. 16:13

Az még akkor is nő a fürdőszobamérlegen, ha egy picit nedvesebb a talpad (próbáld ki, ha nem hiszel nekem).

Kb. ennyire megbízhatóak.

56. Gkat28 (válaszként erre: 55. - AlBundy)
2013. júl. 18. 15:46
Extra hosszú végtagjaim vannak teszem hozzá, így pl mell edzésénél a fekvenyomás érdekes:) nem úgy érzem közben azt, amire edzem. Persze fejldik csak.... ez van. inkább legyél majdnem endomorf, mint ektomorf ...
55. AlBundy (válaszként erre: 54. - Gkat28)
2013. júl. 18. 15:36
Hát igen de sokkal megengedőbb lehet a tömegelési időszakod, mert könnyen pakolsz magadra izmot és több izommal meg a diéta is könnyebb. Én majdnem a legrosszabb végén vagyok annak a bizonyos ... Nem vagyok teljesen endomorf valahol a mezomorf és az endomorf között vagyok. Kicsit is félrekajálok azonnal hízok de cserébe legalább az izomépítés sem reménytelen..:)
54. Gkat28 (válaszként erre: 53. - AlBundy)
2013. júl. 18. 15:24
ezt nekem szántad? Kardió baromi jó állóképességet én kondit csinál, de én az aerobot preferálom ha arra adom a fejemet :) mezomorfnak lenni jó, de nem csak könnyen izmosodom és fogyok, hanem könnyebben hízom is..
2013. júl. 18. 15:19

A súlyzózás is hosszú távon egészséges a szívre ha nem lesz valaki 140 kilós állat..:)

Aerob diétában segíthet, mert az elégetett kalóriák helyett minőségi tápanyagot tudsz magadhoz venni, kardiót viszont diétában semmiképpen sem kellene. Kalóriadeficittel biztos, hogy izomleépüléshez vezet az ész nélküli futás.

Mezomorf vagy akkor tudod hova kívánlak.:D Nem csoda, hogy neked nem kell aerobozni..:)

52. Gkat28 (válaszként erre: 50. - F758a7200f)
2013. júl. 18. 10:20
így van :) ezért is érzékeltettem hogy az aerob nem ugyanaz mint a kardió. egy aerob edzés mellett még tudsz beszélgetni (nem mintha kellene), míg egy kardió alatt kizárt:)
51. Gkat28 (válaszként erre: 49. - F758a7200f)
2013. júl. 18. 10:19
Én mezomorf alkat vagyok, tömegelek de nem végzek aerob edzést (direkt nem kardiót írtam) mert akkor gyorsam fogynék azt meg köszönöm nem. a testzsírszázalékom alacsony, nemrég mérték. Szóval amig nem akarok szálkásítani addig nem lesz aerob (plusz akkor más a diéta, a súlyzózás marad ugyanúgy súlycsökkentés nélkül.)
2013. júl. 18. 08:49
Ja, es masik fontos dolog, hogy a kardio a szivet is erositi de nem a zsiregeto tartomanyban hanem joval afolott. Mivel egeszseges szivre mindenkinek szuksege van, ha mar keves a kardio, azt megeri pont inzenzivebben csinalni, egyebkent ez sokkal tobb kaloriat is eget el. Csak a sulyzo meg annal is tobbet, leven a sulyzo emeli az anyagcseret is, egesz nap, a kardio meg nem, csupan abban a 20-30 percben amig csinalod
49. f758a7200f (válaszként erre: 48. - 39dbe380da)
2013. júl. 18. 08:45

Marmint mi? Az, ha vki nem kardiozik? Pl en sem kardiozom, nekem annak idejen az edzo is megmondta, hogy ne, mert ectomorph vagyok es feleszem az izmaimat kardiozas kozben. Ha nem ilyen formakat szeretnek ami most van, akkor kardiozhatnek is csak hat akkor szinte felesleges a sulyzo hiszen nem latszik mert keptelen epulni az izom (nalam), mivel en is a kidolgozottat reszesitem elonyben, nekem kardio nem szukseges. Nagyon sokat mozgok mar napkozben (kutya miatt, 3 szintes haz rengeteg lepcsozes reggeltol estig, 3 gyerek utan futkarozni) szoval ez mellett meg sulyzo es ha meg kardioznek is, akkor nem tudnek igy kinezni.


Ez csak szemelyes tapasztalatom, mivel nem mindenki ektomorf, a masik 2 tipus nyugodtan kardiozhat. Eleve nekem nagyon alacsony a zsirszazalekom de mar a sport elott is igy volt.

48. 39dbe380da (válaszként erre: 46. - Anda83)
2013. júl. 18. 08:19
Ja csak önmagában ez egy nagy nulla. Lehet, sőt bizonyos esetekben kell is kondizni, kiegészítésként, de önmagában ez no sport kategória. Egy vicc.
47. f758a7200f (válaszként erre: 46. - Anda83)
2013. júl. 18. 08:17

A korod miatt kihagyod?? Hany eves vagy?

Tudtad, hogy minden korcsoportban csinalnak ilyen versenyeket ugye?:)

46. Anda83 (válaszként erre: 45. - 39dbe380da)
2013. júl. 18. 08:12

Igen, köszönöm, szépen kidolgozott izmaim vannak, a konditermi edzők míg nem ismertek meg, azt hitték, fitnessmodell versenyre gyúrok, de a korom miatt már kihagyom (ami szintén nem látszik).

Nem mindig jó embernek szólsz be :D

45. 39dbe380da (válaszként erre: 35. - Anda83)
2013. júl. 17. 15:20
Nagyon jó, hogy mindent ilyen jól tudsz, biztosan gyönyörűen kidolgozott izmaid vannak csak valószínűleg lihegsz 3 lépcsőfok után is. Nem baj, csak izzadjatok!
44. Gkat28 (válaszként erre: 43. - F758a7200f)
2013. júl. 17. 10:17
:) nagyon tömören próbáltam a lényeget leírni. azt persze efelejtettem hogy a mérleget felejtsük el( ne a digitálisat ami a konyhában van és amivel mindent nyersen mérünk le. ) Hetente vagy 2hetente ráállhatunk, de a tükörnek híggyónk smemi másnak. Én 3 kilót híztam eddig ésszerencsére nem zsírban szedtem fel.
43. f758a7200f (válaszként erre: 41. - Gkat28)
2013. júl. 17. 10:09
Jol osszefoglaltad:)
42. b73e24f31f (válaszként erre: 28. - Naoya)
2013. júl. 17. 10:06
Akkor meg csináld úgy ahogy akarod! ;)
41. Gkat28
2013. júl. 17. 10:06
Sziasztok! Ha valaki nekiáll edzeni és eldönti hogy elkezd diétázni( nem fogyókúra, hanem diéta=étrend) érdemes szakemberrel, vagy olyannal az alapokat átbeszélni aki ért is hozzá. Anno én is így tettem és már számomra egyértelmű miért kezdenek ilyenkor az alapokkal - mi a zsír a szénhidrát és a fehérje. Az edzést mindenképpen izomtömegnöveléssel kell kezdeni hogy legyen majd miért szálkásítani (szálkásító edzés nincs, csak a diéta más olyankor). Ilyenkor a fehérje:2-2,5 gr/tskg, a Szh 2-3 gr/tskg és a zsír pedig omega 3 kapszula valamint abból az olajból származik amit étellel beviszel (olivaolaj,lenmagolaj, mandula stb). Ezeket miből fedezed: (csirke,pulyka,hal, zöld zöldségek (kivéve zöldborsó), tojás, túró, barna rizs,basmati rizs, zabpehely, protein.... a lista nem teljes ezek jutottak hirtelen eszembe. ha a diéta rendben van, lesz sikerélmény ugyanis az edzés nem lesz hiábavaló. Edzés: én a heti 4 alkalmat preferálom, amikor egy izomcsoportot egyszer de jól megedzünk. Súlyzózás, nem pici súlyokkal. Ettől leszel formás és feszes, nem a 2-3 kg-os súlyokkal ezernyi ismétléssel. Ha az edzés is rendben van , a sikerélmény és a folyamatos motiváció garantált.
40. Porcica (válaszként erre: 36. - F758a7200f)
2013. júl. 17. 09:48

Ez így van!

36 éves vagyok, és észrevettem magamon, hogy sokkal jobban kell vigyáznom a ch-bevitellel, mint 5-10 éve akár. És még örülhtek neki, hgy sisem voltam édességfüggő!

Másrészt a minőségi étel az, ami segít az anyagcsrét mozgásban tartani! Teljes kiőrlésű, magvas pékárú, sok rostban dús zöldség, aminek a felel legyen nyers! Én szeretem a salátát, pedig régen nem szerettem. De ma már el tudom úgy készíteni, hogy az egyik kedvenc ételem. Grillezett húsokkal eszem.

Természetesen eszem csokit, krumplit, rizst, de csak ritkán, alkalmi jelleggel. Nem iktattam ki teljesen az életemből ezeket a dolgokat, de én szabom meg, mikor eszem belőle és mennyit.

Muszály kontrollálni ezeket a dolgokat, és muszály rendszeresen edzeni, ha nem akar az ember 45 évesen fájó végtagokat, derekat, és nem utolsó sorban nem akar már akkor életunt, elhízott, öregedőfélben lévő háziasszony lenni!

2013. júl. 17. 09:45

Sziasztok!

Én 1 hónapja kezdtem el edzeni személyi edzővel,heti 3-4x 2 órát.Pont tegnap mondta,hogy ha ebben a tempóban haladunk és tényleg odafigyelek a kajára(ez a legnehezebb),akkor 3 hónap múlva már látni fogom a változást.Nem fogyni akarok,155 cm vagyok,49 kg,ebből nem nagyon kellene leadnom:-)

Nekem minden edzés cardioval kezdődik,35-40 perc futópadon,de laza tempóban,mert a pulzusom hamar az egekbe ugrik,első alkalommal 10 perc után 176 volt...Most ott tartok,hogy 130 fölé nem megy,már ez is haladás.Ezután minden alkalommal más testrészekre dolgozunk,levezetésként megint cardio.Amit már ennyi idő után észrevettem,az az,hogy többet bírok,mint az első héten.Mindig van izomlázam,de kellemesen,nem úgy,hogy mozdulni sem bírok:-)

38. f758a7200f (válaszként erre: 21. - Naoya)
2013. júl. 17. 09:42

Az, jo, marmint ne eroltesd a tobb kajat, ha nem kivanod, teljesen felesleges. A tobb feherjet viszont igen.


A feherje az 4kaloria de ebbol 1 kaloriat elegetsz mar emesztes kozben, mig ez a ch-ra es a zsirra nem ervenyesek. Masreszt nagyon sokan nincsenek tisztaban a valodi feherjeszuksegletukkel ugyanis ma gyakori a para a feherjektol. Csak akkor tudod meg, ha adsz neki egy eselyt, hogy par heten belul mennyire mas formad lesz, ha ugyanennyi kaloriat amit most viszel be, "atrendezed" a feherje javara:)

37. f758a7200f (válaszként erre: 29. - Porcica)
2013. júl. 17. 09:34

A szervezeted normalis:))))


Csak mar mindenki ugy erzi, hogy ezek a kalkulatorok megbizhatoak, sztem nem. A fitness vilagaban nem anorexiasak de a legtobben, ha jol osszeszamolom, 900kaloriat esznek egy ilyen magassaghoz versenyidoszakban pedig baromira izmosak es nagyon kemenyen edzenek. De a jobbak azok evkozben is max masfel kiloval nyomnak tobbet mint a versenyeken, szoval jo ha 300kallal tobbet esznek, de semmikeppen sem 1600 vagy 1800 kaloriat.

36. f758a7200f (válaszként erre: 7. - Porcica)
2013. júl. 17. 09:30
Igen, egyetertek, aki folyamatosan edz es nemcsak szezonalisan, annak nem lassul le az anyagcsereje keves kaja mellett sem, masreszt a korral meg eleve csokken, akarmit tesz az ember, ezert folyamatisan egyre kevesebbet kell enni de azt minosegit, pl a korral jar, hogy mindenki egyre rosszabbul hasznositja a feherjet, ezert abbol tobbet kell, viszont mindenki erzekenyebb lesz a ch-ra, ezert abbol egyre kevesebbet kell.
35. Anda83 (válaszként erre: 34. - Krisz42)
2013. júl. 17. 09:29
höhö, valószínűleg a laza edzésén 5 perc múlva leszédültem volna a bicajról :D
34. Krisz42 (válaszként erre: 24. - Anda83)
2013. júl. 17. 09:28
Ráadásul kérdés,h Amstrong mitértett laza edzéseken?:)
33. Naoya (válaszként erre: 32. - Anda83)
2013. júl. 17. 09:26
Köszönöm! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook