Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Találtam egy csomót a jobb mellbimbóm "alatt" Kell aggódnom? fórum

Találtam egy csomót a jobb mellbimbóm "alatt" Kell aggódnom? (beszélgetős fórum)


18. Pasionella (válaszként erre: 17. - Andussz)
2019. márc. 27. 12:18
Andussz. Teljesen tisztaban vagy azzal hogy amit irtam miert irtam ugy hogy ne legyel aldozat kerlek...
2019. márc. 27. 12:11
Végeztem tul vagyok :) valoban jol ereztem a doktorno is rogton kitapogatta de kiderult hogy egy artalmatlan folyadekkal teli 4mm ciszta. 1 év mulva kontrollt javasolt de egyeb teendo nincs. Koszonom azoknak akik nyugtattak. Aki pedig irta Amit irt legkozelebb gondolkozzon El hogy jogos volt az aggodalmam es Jo hogy megnezettem, s ha barmi gyanusat latok inkabb elmegyek mindig szurogizsgakatra mintsem egyszer gond legyen. Megegyszer koszonom a nyugtatast szuperek vagytok!
2019. márc. 27. 10:32

Olvastam nemrég egy topikot, ami arról szólt, hogy valaki aggódott a mellével kapcsolatban, de nagyon.


Aztán ott megnyugtatást kapott, és a vizsgálaton is rendben ment minden.


Most egy másik kérdező aggódik a mellében lévő változás miatt.

Az első kérdezőből kiindulva: az aggodalom tök normális.

Ezek szerint nem mindenkinél?


Andussz, voltál? Mit mondtak?

15. Pasionella (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. márc. 26. 18:52

Na, ez a legujjabb...

Igen, szerintem aggodj, sot... aggodasod kozepette attol is aggodj hogy a sok baromsag miatt nem lesz-e gyomor fekelyed vagy szivinfarktusod.

Mar tobbszor tobben is mondtak, hogy dilidokihoz kellene jarnod. De legalabb mar ertem hogy en hozzad hasonlok miatt "fizetem" a tb-t mery az eletben a legtobben soha nem veszi igenybe ennyire az orvosokat mint te.

Szerintem jobb ha mar most megasod a sajat godrod...

14. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Andita1)
2019. márc. 26. 13:39
Lelkiismeretes nőgyógyász megvizsgálja a melleket is. Én évente megyek hozzá - ha nincs panaszom egyébként - megvizsgál, megcsinálja a rákszűrést és végigtapogatja a melleimet. Ettől függetlenül kétévente megyek mammográfiára.
13. f4e7e8321e (válaszként erre: 10. - Andita1)
2019. márc. 26. 11:25

Nekem egyszer a húszas éveim elején egy nődoki kaján vigyorral azt mondta: szívesen megtapizza, ha akarom. Megköszöntem a szívességét, aztán eljöttem.


Azóta olyanoknál jártam, akik igen, tapintatos módon, szigorúan orvosi hozzáállással.

De hogy őszinte legyek, köze nem volt ahhoz az alapos átvizsgáláshoz, amit ajánlgatnak a nőknek.

De nem is baj. Kicsit fura is lenne a szitu, ha percekig markolászná. :)

Inkább kérdezi, hogy érzek-e benne vmit.

12. f4e7e8321e (válaszként erre: 8. - Andussz)
2019. márc. 26. 11:20

Igazán nincs mit! (én is mindig bepánikolok ha találok vmit magamon, és érthető, ha félsz a legrosszabb betegségtől).


Köszönöm ha írsz, mindenképpen figyelem!

11. Andussz (válaszként erre: 10. - Andita1)
2019. márc. 26. 10:43
Tavaly máshol voltam ott is megnézte az akkori orvos nekem. Aztán lehet orvosa válogatja..
10. andita1 (válaszként erre: 5. - Andussz)
2019. márc. 26. 10:42

Szerintem se aggódj, minden oké lesz!

Amúgy azt nem tudtam hogy a nőgyógyász megtapogatja a melleket is, pedig sok vizsgálaton voltam már. Ez tényleg így van?

2019. márc. 26. 10:37
Jááj! Nekem egyszer ott nőtt egy hatalmas pattanás, de az mondjuk fájt. Aztán kinyomtam, és majd betojtam tőle.
8. Andussz (válaszként erre: 7. - F4e7e8321e)
2019. márc. 26. 10:12
jaj dehogy mindenképp megyek és írok holnap az eredményről! Nagyon köszönöm a nyugtatást baromi jól esik és sokat segít :)
2019. márc. 26. 10:10

Úgy tudom, a daganat összefonódik a környező szövetekkel, ezért nem mozgékony, és főleg szabálytalan alakú.

De persze gondolom az is piciből indul, nem akarlak lebeszélni a dokiról. :)

6. f4e7e8321e (válaszként erre: 4. - Andussz)
2019. márc. 26. 10:08

Szerintem akkor lehet egy sima kis nyirokcsomó is, az is sok van benne. Gondolom összehasonlítottad a masikkal, ugye? Az is támpont lehet. Ha megnyugtat: amikor tapizom, én is érzek benne pici göböket néhol.

Szerintem aggodalomra semmi ok!

Nem lehet, hogy eddig is ott volt, csak nem vetted észre?

Meg ha a másikban is érzel máshol, az is megnyugtat majd.

2019. márc. 26. 10:05
egyébként voltam 2 hete nőgyógyásznál éves szűrésen ő áttapogatta és nem észlelt rendelleneset, bár inkább a peremeit,széleit tapogatta nem "középen" a bimbó alatt.meglátjuk holnap.
2019. márc. 26. 10:01
Zsófi próbáltam nézegetni... tudod mihez tudom hasonlítani? mintha egy kicsi kemény borsószem lenne alatta. Hogy mennyire mozgatható-e nem tudom de leginkább a borsóra emlékeztet tapintásra,méretre.
2019. márc. 26. 09:28

Szia, ne rémülj meg!

Próbáld megnézni óvatosan, hogy mozgatható-e, valamint hogy mennyire tömött, egyenletes-e.

Kizárni nem fogsz tudni semmit így, de az jó jel, ha mozgatható.

Keress rá neten, sok cikk van, amiben leírják, hogy a mellben gyakran lehetnek ciszták, keményedések, lehet kötegezett stb., ahogy Papája is írta.

Ezek általában jóindulatúak, hormonális változás is okozhatja.

Van egy fajtája, ami kifejezetten a te korosztályodra jellemző.

Drukkolok holnapra, nem lesz semmi baj!

2. papája (válaszként erre: 1. - Andussz)
2019. márc. 26. 09:21

Nyugi ! Tisztességgel jártál/jársz szűrővizsgálatra, nem találtak semmi bajt. Most sem lesz. A mellben sok különböző mirigy található - tej, zsír és még a szövetek is alkothatnak sűrűbb állományt - ezeket érezheted valószínű. Azt hiszem nagyon sokan vagyunk nők, akik ezen a rettenetes érzésen, félelmen már átestünk, így megértelek.

Nyugodj meg, holnap kiderül, hogy rendben vagy.

Amennyiben mégis ... úgy nagyon jól gyógyítható.

Ne is gondolj rosszra, lazíts !

2019. márc. 26. 09:01
Holnap megyek ultrahangra de borzasztóan félek és remegek :( Tudom hogy látatlanban nem tudjátok megmondani csupán annyi kérdésem lenne: 27 éves vagyok,daganatos megbetegedés NEM VOLT a családban,és rendszeresen járok szűrővizsgálatra. Nőgyógyászati rákszűrésre évente járok,mell ultrahangon fél éve voltam akkor minden oké volt. Ha esetleg a legrosszabb kiderülne menthető vagyok hogy fél éve voltam szűrővizsgálaton? Annyira félek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook