Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szúnyogriasztó az otthonodban fórum

Szúnyogriasztó az otthonodban (beszélgetős fórum)


2013. júl. 25. 18:02
Amúgy lehet hülyeséget írok, de a bazsalikom növényt nem szeretik a szúnyogok. Én ezt tapasztalom, igaz nekünk csak teraszon van bazsalikom.
11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Hungarita)
2013. júl. 25. 16:05

Szerintem a spray a legrosszabb megoldás! Azt még én sem bírom!

A gyermek lefektetése előtt 1 órával javaslom a lapkás módszert! Nekem bevált!

2013. júl. 25. 16:04
..elektromos..
9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Hungarita)
2013. júl. 25. 16:03

Én az alektromos szúnyogirtót használtam akkor is, amikor a gyerekem pici volt, mert nagy volt a szoba belmagassága, lehetetlen volt bio módon szúnyogot írtani.

Viszont a mai napig úgy használom, hogy amikor úgy veszem észre, van szúnyog, kb. 1 órára budugom a konnektorba (nekem a lapkás van), és egy óra múlva már nincs se légy, se szúnyog. Tehát nem a nap 24 órájában használom. Nekem elég sűrű szövésű a függönyöm, és sötétítő függöny is van az ablakomon. A TV fényére csak ritkán jön be, ha ablak nyitva van, nagy lámpát már nem gyújtok.

2013. júl. 25. 12:10
Levendula, eukaliptusz, citrom, narancs, borsmenta, rozmaring illóolajok közül válasz egyet, keverd el valamilyen bázisolajjal és a keverékkel kend be magatokat. Egy próbát megér! Nincs olyan hosszantartó hatása, mint a kemikáliáknak, de legalább biztos nem ártalmas egy kisgyerek számára.
7. Mézes-Krémes (válaszként erre: 6. - Hungarita)
2013. júl. 25. 11:39
Persze, egyértelmű, valószínűleg én is törődnék ezzel. Nekem sajnos egyéb elképzelésem ezen kívül nincsen, max valami olcsó szúnyogháló, még akkor is, ha csak átmenetileg vagytok ott.
2013. júl. 25. 11:05

Volt a kisagya felett ilyen szunyoghalo, nagyon jo szolgalatot tett amig meg kisbaba volt, par honappal ezelott viszont annyit jatszott vele, hogy szo szerint kitepte a plafonbol az egeszet... ugyhogy sajnos azt mar nem tudjuk hasznalni. :)


Nem tudom, allitolag nagyon karos, ha belelegezzuk kozvetlen kozelrol ezeket a szereket, meg akkor is, ha ki van nyitva az ablak... igazabol en sem foglalkoznek vele, ha nem lenne gyerekem, de igy mas a helyzet...

5. Mézes-Krémes (válaszként erre: 4. - Hungarita)
2013. júl. 25. 11:00

Akkor még esetleg lehet olyan cuccot venni, amit ilyen hálós lepel, és a kiságy felé felszerelni. A hivatalos nevét nem tudom, csak láttam már másoknál, nagy ágyakra is gyártanak olyat. Az még jó lehet.


Nem tudom, hogy egy ilyen elektromos dolog mennyire káros, mert nincsen gyerekem és nem foglalkoztam ezzel, de gondolom nem károsabb annál, mint amikor kinyitjuk az ablakot és a benzingőz és a smog bejön... Ma már inkább azt kell nézni mi az, ami nem káros?

4. hungarita (válaszként erre: 3. - Mézes-Krémes)
2013. júl. 25. 10:52

Koszi, de az elektromosrol szinten azt olvastam, hogy karos kemiai anyagokat parologtat... valami olyan megoldast szeretnek, ami nem karos viszont hatasos.


A szunyoghalo jo lenne csak mi most albiban lakunk, es ide nem akarunk felszereltetni semmit, mivel ugyis par honapon vagy 1 even belul el szeretnenk koltozni innen es egy sajat lakast venni.

3. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Hungarita)
2013. júl. 25. 10:38

A spray nagyon eredménytelen szerintem. Én elektromos, folyadékos V*pe-t használok. Fontos, hogy a folyadékosat vedd, mert a tabblettás szerintem elavult, nem használ annyi ideig, és nem is olyan hatásos.

Nekem ezzel a készítménnyel 3. éve nem jött szúnyog a szobámba! :)

Igaz, hogy a folyadék hozzá több mint ezer forint, de nekem kettőt kell vennem egy nyáron, úgy, hogy használom minden éjjel, és van, hogy még marad is belőle. Most kezd a tavalyi fogyni.


Testre pedig ugyen ebből a márkából a zöld, pumpás herbál nevezetű a legjobb. Én már nagyon sokat kipróbáltam, és ez az, ami leginkább hatékony, a többi nekem semmit nem ért. Persze a gyerekre ezt még nem fújhatod, de ha rólatok van szó, és ha már itt tartunk, gondoltam megosztom. :)

2013. júl. 25. 10:30
Szúnyogháló.
2013. júl. 25. 10:13
Van egy 1 evesem es minden ejjel osszecsipkedik a szunyogok szegenyket. Most szunyogriaszto spray-vel fujom be a lakast estenkent, de felek, hogy nagyon karos... ti mit hasznaltok, vagy mi valt be nektek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook