Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szúnyoghálós redőny fórum

Szúnyoghálós redőny (beszélgetős fórum)


21. Lili74 (válaszként erre: 20. - Tejespite)
2011. szept. 14. 12:37
Alsó fülecske nekünk is van, amit a keretbe kell beakasztani. A madzag csak arra szolgál, ha fel van húzva a háló és én le akarom húzni, ne kelljen létrára felállni, hogy elérjem a háló szélét a lehúzáshoz. A madzaggal kell lehúzni.
2011. aug. 9. 15:03

Ahogy, ezeket a "tüneteket" olvasom, nem biztos h mernék most ilyenbe belevágni. Mi vidéken, kisvárosban lakunk, kb 6 éve csináltattunk új hőszigetelő ablakot, és akkor új redőnyt, és ha már redőny, legyen szúnyoghálós. Igaz húzús az ára. Szinte egyiket sem tapasztalom a leírtakból. Eleve nincs madzag, hanem a háló keretének az alján jobb és bal oldalon, kb 15 cm-re befele a szélétől van egy pici műanyag fülecske, amit beakasztok az alsó keretbe. Igy feszesen, tökéletesen rögzül, nyáron nemigen húzzuk fel, majd csak ősz végefelé, és tavasszal újból le.

A gurtni bejön az ablakkereten, és kb az ablak 2/3 részénél van a térbe beálló vmi, ami kb 15x10x2 cm, elforgatható. Az, hogy nem véd a háló, egyértelmáen szakszerűtlen, felelőtlen munkára utal. Amikor kiakasztod a helyéből a hálót, kell egy bizonyos mozdulat, amire először nem áll rá az ember keze, de majd megszokod. Ha nem igy van, akkor azt is slendriánul csinálták meg. Szóval - nem akarlak elkeseríteni - nem jó mestert vagy céget választottatok. Én is jártam már igy mással, nem egyszer,nagyon dühítő tud lenni. Mivel nincs számla, szerintem azzal tudnátok operálni, h megmondanátok neki, ha záros határidőn belül nem csinálja meg tökéletesre, természetesen ingyen, akkor - és sorolj fel néhány embert, aki most készül csináltatni redőnyt, még ha nem is igaz - el fogod hinteni az ismerőseid körében, akik a Te ablakod akarták referenciának tekinteni,h milyen sz@r munkát végeztek, kerüljék el őket távolról. Épp azért, mert rengeteg ilyen cég van már, könnyen találnak majd az ismerőseid másik szerelőt. És ezt ne annak mondjátok, aki effektíve felszerelte az ablakot, mert nagyon el tudom képzelni, h minimál béren nem bejelentve foglalkoztatja őket a cégvezető, és a szerelő nem is nagyon érdekelt abban, h pontos munkát végezzen (sajnos van ilyen tapasztalatom is)hanem a főnöknek. Sok sikert, kíváncsi vagyok, sikerül-e valamire jutni. Egyébként a mienk nagyon jó. A konyhaablaknál volt az elején egy kis gond, mivel keskeny az ablak, és a háló kijött 1x a keretből. Szóltunk a szakinak, azonnal jött is, és mondja, h oldalt nincs rögzítve a háló csak bizonyos módon belefogatva, elmagyarázta h miért, és mikor oldalról egy nagy szél belekapott, akkor történt ez. Mutatta, h kell visszaigazítani. Szerencsére azóta se fordult elő.

Bocs, h hosszú vagyok, de ideillik:

olvastam 1x egy félig vicc félig igaz storit, h egy néni kihívott egy mestert vmit megjavítani, aki rendesen meg is csinálta, és a végén beszélgetés közben megkérdezte a nénit, h miért pont őt hívta ki. Mondja a néni, h évekre visszamenőleg megnézte a telefonkönyvet, és ő volt az egyetlen aki tudomisén hány évre visszamenőleg benne volt, ebből gondolta, h megbízható mesterről van szó. Nem biztos h pont igy szól a történet, de ez a lényege, és ebben minden benne van

2011. aug. 8. 15:04
Kösz!
18. Lili74
2011. aug. 8. 14:37
Nem mennek be. Megkérdeztem tőle én is.
17. Astra12 (válaszként erre: 16. - Lili74)
2011. aug. 8. 11:48
Azt nem tudod véletlenül, hogy ugyan a szomszédotoknál nem látható rés, de tényleg nem mennek be a bogarak?
16. Lili74
2011. aug. 8. 11:01

Szerintem tedd azt.

A szúnyogháló ne dísz legyen már az ablakon. Vagy ha dísz, akkor legyen ingyen, ne vastag pénzt kérjenek el érte.

15. Astra12 (válaszként erre: 14. - Lili74)
2011. aug. 8. 10:55
Nekünk van számlánk, azt hiszem, telefonálnom kell nekik....
14. Lili74
2011. aug. 8. 10:51

Budapestiek, de mi nem innen rendeltük.

Mondanom sem kell, anyagi okok miatt számla nincs róla.

13. Lili74 (válaszként erre: 12. - Astra12)
2011. aug. 8. 10:23
Szóvá tettem, de ki sem jött megnézni. Mivel nekem sem volt előtte ilyen, nem tudtam milyennek kellene lennie. Az meg csak véletlenül derült ki, hogy a szomszédnak is ilyen van. Emeletes házban lakom, a negyediken, nemigazán járunk össze a szomszédokkal.
12. Astra12 (válaszként erre: 10. - Lili74)
2011. aug. 8. 10:17

De ha a szomszédnak nincs rés, akkor mégsem természetes, hogy a feltekeredés fölött bejönnek a bogarak!

Ti ezt szóvá tettétek a redőnyösnek?

Honnan rendeltétek, ti és a szomszéd?

2011. aug. 8. 10:13

Ó, köszönöm mindenkinek!

Akkor, úgy tűnik, a rés az igazán gáz, ami nem természetes, hogy ilyen.... :(

10. Lili74
2011. aug. 8. 10:03

5. a szúnyogháló is feltekeredik valamire, tehát a fölött természetesen van egy kisebb rés, ebből a szempontból tehát nem olyan tökéletes, mint a rögzített szúnyogháló


Ezzel a résszel csak az a baj, hogy nem világosítják fel az embert, amikor ezt megrendeli. Mert ilyen alapon semmit sem ér, ha rés van.

Nekem a szomszédomnak is ilyen van, nála mégsincs rés.

Mondjuk nem is egy helyről rendeltük meg.

9. r-iett (válaszként erre: 3. - Astra12)
2011. aug. 8. 10:02

1,nekem a kisujjam beférne oda akkora maradt ki

2,szintén böhöm tok van...kivéve a hálószobáknál mert oda csak egy kis fémet raktak ami megakasztja viszont így a földig ér a húzóka,de engem ez nem zavar mert én úgy akartam.

3,a madzag...miután megunom azt,hogy a szél csapkodja az ablaknak kiakasztom oldalra csak úgy nem könnyű felhúzott állapotba leakasztani (van egy másik fajta is ahol le lehet hajtani egy kis pöcköt aztán azzal húzod le (nekünk az ajtónál olyan van amit oldalra lehet húzni,de ablaknál is láttam olyat,de ablaknál oda azért magas embernek kell lenni hozzá,hogy elérje rendesen

4,így sokkal jobb mintha egy kisebb nagyobb huzatra stb felhúzódna nagy sebességgel a háló

5,én nem tapasztaltam,hogy bejönnének,de nem látok hézagot aztán lehet,hogy van csak a redőnyös rész miatt nem látom és nem nyúlkáltam fel oda.

8. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Astra12)
2011. aug. 8. 09:59

2. nálunk is, bár nem látszik, mert függöny van az ablakon

3. igen, bár nálam mindig le vannak eresztve a szúnyoghálók, mert minden ablak mindig nyitva tavasztól őszig

4.nem annyira nehezen, bár inkább nehezen lehessen, mint kisebb szellőre magától pattanjon ki és a csattanással a szívbajt hozza ránk

5. a szúnyogháló is feltekeredik valamire, tehát a fölött természetesen van egy kisebb rés, ebből a szempontból tehát nem olyan tökéletes, mint a rögzített szúnyogháló

2011. aug. 8. 09:57

5. A szúnyogháló fölött van egy kb. fél centis sáv, amit nem véd a háló, így azért pár bogár betalál leengedett háló mellett is.


Nah ez a része nálunk is így van, nem kevéssé dühöngök miatta. Ugyanis tényleg minden bejön nyáron. Az éjjelilepke este a fényre, nappal meg a lódarazsak is.

Hogy miért nem tették fel a tokot a betonig, hát ezt akkor kellett volna megkérdezni tőlük.

A böhöm nagy tok nálunk is így van.

A madzag azért van, hogy tudd huzigálni, be kell akasztani, hogy ne mozogjon.

Ha túl könnyen akadna ki, akkor egy erősebb szél is kiakasztaná, talán ez nem olyan nagy baj.

A fél centis sáv az gáz.

6. Bcicus (válaszként erre: 3. - Astra12)
2011. aug. 8. 09:55
2,3,4 igen az ilyen az 1, 5 nem
5. panini (válaszként erre: 3. - Astra12)
2011. aug. 8. 09:51

szia!

a 2,3,4-es nálunk is így van.

az 1-es: nekünk is kitakar kicsit, de fel van tolva teljesen.

az 5-ös: ennek szerintem nem szabadna ilyennek lennie. nálunk nincs sehol rés a szúnyoghálónál.

4. Astra12 (válaszként erre: 2. - R-iett)
2011. aug. 8. 09:49
Itt van, csak kicsit hosszú lett...
2011. aug. 8. 09:48

Sziasztok!

Pénteken szereltek fel nálunk lakótelepi ablakokra redőnyöket és lehúzható szúnyoghálókat együtt. ELőtte még sosem volt redőnyünk, így nem tudom, hogy ami nekem furcsa rajta, az így kell, hogy legyen vagy jól pórul jártunk. Ez új típusú műanyag redőny.


Az még hagyján, hogy az egyik ablakon kicsit ferde lett. De:

1. A tokot nem tették fel teljesen a betonig, hanem kb. 5 centivel lejjebb, így elég sokat kitakar az ablakból.

2. Belül egy nagy lapos, a térbe beálló, böhöm tokba megy bele a gurtni. Máshol is így van?

3. A szúnyogháló aljának közepéről lóg egy madzag, ami felhúzott állapotban csak ott fityeg, bár oldalra ki lehet akasztani, de ha nem csavarjuk szorosan fel, a szél nekikocogtatja az ablaknak.

4. A leengedett hálót csak nehezen lehet kiakasztani a felhúzáshoz.

5. A szúnyogháló fölött van egy kb. fél centis sáv, amit nem véd a háló, így azért pár bogár betalál leengedett háló mellett is.


Ráfáztunk ezzel a redőnnyel vagy ezek ermészetes dolgok?

Kösz!

2. r-iett (válaszként erre: 1. - Astra12)
2011. aug. 8. 09:43

Szia

Mi a kérdés?

2011. aug. 8. 09:37
Szúnyoghálós redőny

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook