Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depressziónak milyen jelei vannak? fórum

Szülés utáni depressziónak milyen jelei vannak? (tudásbázis kérdés)


7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Bné Adri)
2022. jún. 6. 10:42
Szegènykèm. Kitartást. Azèrt kèrdeztem mert párom úgy gondolja az vagyok... Holott nem èrzem depressziósnak magam. Csak sok az hogy reggeltől estig dolgozik, èn egèsznap mindent is csinálok plusz a gyermekemmel foglalkozok, ő alig van itthon a munka miatt. Ès 1babám, de sajnos senki se tudott segíteni az első hetekben mert a család messzebb lakik, vagy már nekik is kell haza sietni a gyerekükhöz. Nèha rám jön az 5p... Nem fogadom el magam így ahogy vagyok fèl èv után ő biztos el fog hagyni.. ilyenek. 😓 Azon kívül nincs baj...
6. Bné Adri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 6. 01:47
Nekem volt olyan gondolatom ( jó, nem komolyan ) hogy “kidobom az ablakon a gyereket és utána ugrok” érzésem volt kb… hangulat ingadozások, minden sz*rtól elbőgtem magam és nem tudtam megmagyarázni miért sírok csak kb akkor is sírtam amikor levegőt vettem. (Vizsgálatra mentem amikor elronlott a szívhang és derült égből császár amire se lelkileg se sehogy nem voltam felkészülve aztán így jött ii rajtam a “nem tudom milyen érzés szülni”, meg minden..)
2022. jún. 6. 01:41
Ok nélkül elsírod magad bármitől, gyereket nem tudod hova tenni, felborul minden érzésed, letargia, fura gondolatok
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Jagalea)
2022. jún. 4. 19:23
Köszönöm.hála istennek a gyermekemmel kapcsolatban nincsenek ilyen nèzeteim
2022. máj. 31. 20:56

"A szülés utáni depresszió jellemző tünetei az állandó szomorúság, sírdogálás, kedvetlenség, érdektelenség. Az anyuka nem tud örülni gyermekének, nehezen alakít ki vele kontaktust. Ingerlékeny, ideges, feszült, esetleg agresszív. Állandóan fáradt, de képtelen a pihenésre, éjszaka alvászavarokkal küzd. Étvágytalan, fogy vagy épp ellenkezőleg, az evés az egyetlen dolog, amiben örömét leli." (Webbeteg.hu)


Ha annyira rossz a helyzet, hogy nem látod el a babádat, vagy szinte teljesen elhanyagolod magadat, akkor érdemes barátokhoz, vagy esetleg szakemberhez fordulni.

A legjobb persze, ha van valaki az ember mellett, aki támogatja.


Egy része rám is igaz. Nekem ilyen hullámzó ingadozásaim vannak, azaz van, amikor minden szuper, és van, amikor mindent borúsan látok. Nagyon mélyre szerencsére még nem süllyedtem, mert a környezetemben vannak személyek, akik kicsit kiemelnek a negatív gondolataimból.

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 24. 17:46
Szerintem a googleben rákeresve rengeteg hasznos cikket találsz.Te ismered magad,így fel is ismerheted.
2022. máj. 24. 15:58
Kinèl milyen jelek voltak szülès utáni depressziónak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook