Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szűlők akiket terorizál a gyerekük fórum

Szűlők akiket terorizál a gyerekük (beszélgetős fórum)

1 2
42. bige (válaszként erre: 35. - Póni)
2009. dec. 17. 21:59

szerintem nem értelmességen múlik, hogy ki mennyire ragaszkodik. Az IQ különálló dolog az EQ-tól.

Így viszont egészen más a kép. Nem is lehet szerintem tanácsot adni, hiszen annyira összetett, bonyolult, hogy mit élhetett át az a szegény gyerek.

lehet, hogy tudat alatt őket bünteti a szülei elvesztéséért. Én mindenképpen a szakembert javaslom! nehogy még rosszabb legyen a helyzet közöttük.

41. Kata75 (válaszként erre: 38. - 40163fd81d)
2009. dec. 15. 14:45
Pofon: nem végletekről kell beszélni. Engem sem vertek, de volt 1, azaz 1 alkalom, amikor édesanyám ezzel térített észhez. A mai napig hálás vagyok neki.
40. Kata75 (válaszként erre: 38. - 40163fd81d)
2009. dec. 15. 14:23
Egyébként pedig értem mit írsz: valszeg ez 23 év gyümölcse.......nagymértékben van benne valami, de nem feltétlen csak ez a baj.
39. Kata75 (válaszként erre: 38. - 40163fd81d)
2009. dec. 15. 14:19

Ezt nem tudhatjuk...........de mint már írtam: ha érzésem szerint mindent megtettem, és azok után sem változik a helyzet, akkor mehetne ahová akar.


Azért sem adnám fel az első 1-2 kudarc után, mert a lelkiismeretem nem hagyná. DE ez az amit ÉN tennék, és persze egy adott határon belül.

38. 40163fd81d (válaszként erre: 37. - Kata75)
2009. dec. 15. 14:08
...valószínűleg ezen már rég túl vannak ,és milyen meglepő,hogy vissza is kapják?Nahát?:))))
37. Kata75
2009. dec. 15. 13:53
Még egy dolog: nem vagyok híve az erőszaknak, de ilyen súlyos helyzetben a saját érdekében is 1 jól irányzott pofonnal tuti megkapná a magáét.
36. Kata75
2009. dec. 15. 13:43

Sziasztok!


Szerintem első lépésként fel kell ismerni a probléma kiváltóját/okozóját, akár egy hozzáértő ember segítségével, és ha ezen lehet segíteni, akkor egy szülőnek a gyerek mellé "kell" állni. Ha mindennek ellenére "javíthatatlan", akkor válaszút elé állítani, viszont abban majd 100%-ban biztos vagyok, hogy ezzel szinte teljes mértékben visszafordíthatatlanná válik a sorsa.


Nem tudom hogy állnék hozzá, de először mindent megtennék érte, mert nem tudnám a sorsára hagyni, aztán ha semmi nem segít engedném el....


Nem ismerem a szóban forgó családot, hála nem vagyok ilyen helyzetben - és nem is leszek - így nem ítélkezek felettük, de az biztos, hogy mindenhez két fél kell, illetve megoldani is együtt tudják.

35. Póni
2009. dec. 15. 13:24

Hát igen sok dolog van mögötte,hogy igy elfajúlt a dolog.Most leírom.A gyerek elvesztette 5év alatt a mamáját a papáját és a keresztapját.ezek az anyukája szülei és testvére.Utánna a szülei elváltak de egy háztartásban élnek a mai napig.

De én azt mondom,hogy egy értelmes gyerek ennek ellenére jobban ragaszkodik a szeretteihez is.Szerintem.De lehet hyogy én nem jól gondolom.Én ismerem őket és látom,hogy mi a helyzet nap mint nap.

34. 40163fd81d (válaszként erre: 30. - Bige)
2009. dec. 15. 12:40

Vajon miért züllött el 23 évesen?

Mert a szülei,és ő valahogy nem férnek össze,és hidd el,ha 23 év nem volt elég ,hogy a szülei rádöbbenjenek,hogy valamit elcsesztek,sem a gyereküknek ,hogy már nem mellettük lenne a helye,akkor az első lehetséges megoldás ,a mosoly szünet!:))

Amikor is mindkét oldal elgondolkodhat mit is ronthatott el:)))

33. mimmo33 (válaszként erre: 14. - Pipőci)
2009. dec. 15. 12:37

Egyáltalán nem a könnyebb megoldás.Viszont a nevelését, és a viselkedésének a megváltoztatását sem ilyen korban kell elkezdeni...

Biztos, hogy van valami felgyülemlett idulat benne ami miatt így viselkedik a szüleivel.ehhez kevés, ha az ember arra fogná, hogy ilyen társaságba keveredett.VAlami iatt nem tekinti a szüleit a szüleinek, és így nem is tiszteli őket:(

32. Re87 (válaszként erre: 1. - Póni)
2009. dec. 15. 12:30
Én úgy tudom,hogy ha "életvitel szerűen" ott lakik,akkor nem lehet kirakni.Rendőrt hívhatnak,ha a gyerek balhézik(azok "megkínálják" kicsit),de addig nem csinálhatnak semmit,amíg fizikailag nem bántalmazza őket.A táv.tartási végzés bonyolult,hosszas folyamat és annyit ér,mint a papír,amire írták.
31. bige
2009. dec. 15. 12:13

..persze az is kérdés, hogy a szülők mit szeretnének: megszabadulni tőle - mert akkor hajítsák ki, kérjenek távolságtartási végzést, csukassák be,

vagy pedig rendezni a viszonyukat, melyért be kell látni - ők a felelősek. vagy mert nem szívták az anyatejjel magukba az "okos szülő mibenlét tudását", vagy mert éjt nappallá téve robotoltak, hogy a "büdös kölöknek" mindent megadjanak, és nem vették észre időben, hogy ő meg szépen lassan "elkurvul " mellettük, és ellenük fordul

30. bige (válaszként erre: 29. - 40163fd81d)
2009. dec. 15. 12:08
Attól nem fog az a gyerek megjavulni, csak még jobban elzülleni
29. 40163fd81d (válaszként erre: 27. - Bige)
2009. dec. 15. 12:06
23 évesen lehet ,hogy pont a kihajítás a megoldás,hisz úgy tűnik 23 év nem volt elég ,hogy jó legyen a viszony.
28. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - Pipőci)
2009. dec. 15. 12:00

Ez így van.

Ha ilyen helyzet ,vagy bármilyen más probléma merül fel ,akkor azt hiszem elsődleges feladat önmagunkban megkeresni a hibát,hogy hogyan válhatott ilyenné-olyanná-amolyanná.

Persze van úgy ,hogy valóban nem a szülők a hibásak,hogy idáig fajul köztük és a gyerekük közt a kapcsolat,de ez elenyésző ....

27. bige
2009. dec. 15. 11:55
nem feltétlenül biztos, hogy a szülők "sem mintapéldányok", ahogy valaki írta. Lehet, hogy csak egyszerűen nem tudták okosan szeretni. hiszen ezt sehol nem tanítják. Az okosan szeretni alatt meg azt értem, hogy akár elkényeztették esetleg egykeként, megadtak neki mindent, és már nem bírják, ez pedig nem tetszik az illetőnek. ez persze csak feltételezés, de az biztos, hogy sem a "gyerek", sem a szülő részére nem a kihajítás a megoldás. pillanatnyilag lehet, hogy nem bántaná akkor őket, de ez "csak" a dolog fizikai oldala. Természetesen mélységesen nem értek egyet azzal, ha valaki kezet emel a szülőjére, de itt bizony akár családterápiára lenne szükségük, de ha idáig fajult a dolog - mindenesetre szakember segítségére.
26. 40163fd81d (válaszként erre: 22. - Bszsz)
2009. dec. 15. 11:54
Én egyetértek:)
25. Pipőci (válaszként erre: 24. - Pipőci)
2009. dec. 15. 11:44
'persze azt akartam írni, hogy hiányzik a tisztelet, de az agyam biztos nem akarta felfogni...
24. Pipőci (válaszként erre: 19. - 40163fd81d)
2009. dec. 15. 11:43
Az sokszor nagy gond a szülők részéről, hogy nem hiányzik a gyerek iránti tisztelet. Sok szülő azt gondolja, csak a gyereknek kell a felnőttet, a szülőt tisztelnie, viszont nem. Sok élet csúszik ezen félre...
23. Vikuc
2009. dec. 15. 11:43
A szülő a hibás...hogy hagyta eddig elfajulni a dolgokat..!Most meg szendved...!Álljanak a sarkukra a szülők!
22. bszsz
2009. dec. 15. 11:42
Hát egy gyerek nem lesz magától ilyen. Val. leg a szülők sem egy mintapéldányok ott, ahol ilyen előfordul. . . Csak nehéz a szülőknek magukba nézni, pedig sokszor tükörként kapják vissza magukat. Tudom nem lesz népszerű ez a bejegyzés.
21. Pipőci (válaszként erre: 16. - Giga455)
2009. dec. 15. 11:42
De, segíthetsz. Egy idegentől elfordulhatsz, nem kell vele foglalkoznod. De akiről beszélünk, ha 30-40-50 éves is, akkor is a gyereke. Nem tudunk konkrétumokat, de mi lesz, ha elzavarja? Ha jogi útra tereli? Attól jobb lesz? Ha elvágnak minden köteléket és szélnek eresztik a saját gyereküket, attól rendbejönnek a szülők is? Ha velem egy hétig nem beszélne a kölköm, már attól beteg lennék... :((
20. bszsz
2009. dec. 15. 11:42
Hát egy gyerek nem lesz magától ilyen. Val.leg a szülők sem egy mintapéldányok ott, ahol ilyen előfordul... Csak nehéz a szülőknek magukba nézni, pedig sokszor tükröként kapják vissza magukat. Tudom lesz népszerű ez a bejegyzés.
19. 40163fd81d (válaszként erre: 5. - Szasz23X)
2009. dec. 15. 11:40

"apu sosem bántott, mégis tisztelem őket. itt sztem az alap tisztelet hiányzik."


Igen legfőképpen a szülők részéről.

18. Pipőci (válaszként erre: 15. - Giga455)
2009. dec. 15. 11:39
Velem bármit tenne, nem zavarnám el a gyermekem. Keresném az okokat. Keresnék utat hozzá, hogy segíthessek neki. Bármit megtennék, hogy rendbehozzam az életét, még akkor is, ha évek mennének rá, még akkor is, ha én is szenvednék, vagy ha először ő nem akarná. Mindegy. A gyerekemért a világgal is szembemennék.
17. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Póni)
2009. dec. 15. 11:38

Jogi útjai?


Az állítólag felnőtt szülők ,és az állítólag felnőtt gyerek nem tudják egymás között megoldani?

16. giga455 (válaszként erre: 14. - Pipőci)
2009. dec. 15. 11:37

De nem segíthetsz valakin, aki nem akarja hogy segítsenek rajta.

Hiába úzod fel a fejét az asztalra, ha ő visszadugja az asztal alá...

15. giga455 (válaszként erre: 13. - Póni)
2009. dec. 15. 11:36

Nahát engem fenyegethetne, mert abban a pillanatban ahogy kezet emel rám, feljelenteném.

Újra ki kell rakni a szűrét! Mennyen albérletbe, haverokhoz, ahol elviselik ezt a stílust.

2009. dec. 15. 11:35
Kirakni vagy eltűrni a könnyebb út és "megoldás". Segíteni neki a nehezebb.
13. Póni (válaszként erre: 2. - Szasz23X)
2009. dec. 15. 11:34
Hát igen volt már olyan,hogy kirakták a cuccait és elzavarták,de visszament.19évesen befejezte az iskolát és utánna öt évig nem csinált semmit a szülei tartották el.Most dolgozik az annyával.De minden pénzét italra költi és balhézik a szüleivel.Ablaköt töri ki,az annyát fenyegeti.De a szaros seggét ő törölte valamikor.Bocs..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook