Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire szólhatnak bele a szülők a gyerekük párválasztásába? fórum

Mennyire szólhatnak bele a szülők a gyerekük párválasztásába? (beszélgetős fórum)


29. 6752c58fe3 (válaszként erre: 15. - 3a92f8d690)
2011. márc. 12. 12:26
Nekem az anyós, após ilyen :P Gondold meg, mielőtt, belekotyogsz. Karácsonykor sem mentem hozzájuk.
28. 777f5158ef (válaszként erre: 8. - Mama_gold)
2011. márc. 12. 11:57
Szia! Én nem értem, 7 éve együtt vagytok, nevelitek a gyermeketeket, és még mindíg nem látják, hogy nem volt igazuk? Hisz bebizonyítottátok, hogy igenis, szeretitek egymást!
27. 9536810fa1 (válaszként erre: 24. - Epsy88)
2011. márc. 12. 11:44

Ne is hagyd, hátha tapasztaltabb szemmel lenne egy-két épkézláb gondolatuk, észrevételük! ;)

Végülis a saját baklövéseinket, hüleségeinket el kell követnünk, hogy előrébb jussunk.... aztán majd legfeljebb elválunk...hm... vagy ilyesmi... :)

2011. márc. 12. 11:42

Mindenesetre azt gondolom, hogy a saját életvitelünkkel talán alakíthatjuk a gyermekeink jövőjét... értékeket adunk vagy nem adunk át nekik, ha tini- és ifjúkorban ki is fordulnak magunkból, azt gondolom a tanult, belépjük ivódott értékeket örökre nem felejtik, nem felejthetik el.

(...hehe.. remélem. :)))

2011. márc. 12. 11:35
semennyire
24. epsy88
2011. márc. 12. 11:32
Bele szeretnének szólni,de én nem hagyom magam!!!
2011. márc. 11. 21:09

Nem szólok bele, mert neki is joga van hibákat elkövetni, amiből tanul - remélhetőleg.

Véleményt azonban nagyon halkan nyilvánítok. Rámutatok a visszatérő, ismétlődő súlyos hibákra, helytelen viselkedésre, magatartásra, megnyilvánulásokra, amik hosszútávon megmérgezhetik a saját és a körülöttük élők életét is. Viselje döntésének következményét. A vállamon pedig majd kisírhatja magát, ha igazam lesz. De hallgatok, mert nem mondom azt, hogy "ugye megmondtam"?????????????

2011. febr. 3. 15:29

Én így utólag örülök a hogy a válásom után a szüleim vélemény nyilvánítottak és tanácsot adtak.Igaz nem hallgattam rájuk pedig nekik volt igazuk.Később be is igazolódott.A mostani páromat kedvelték az első pillanattól és ezt meg is mondták.

Mint gyakorló anya két kamasz fiúval...hát még fiatalok próbálkozzanak.Ne nekem tetsszen nem én fogok vele élni.Ha viszont azt látnám hogy kihasználják...hát biztos szóvá tenném de nem láncolom magamhoz őket.A párom a bizalmasuk és ennek örülök.Sokat segít nekik ha olyasmi gondjuk van.

21. tavaszilány (válaszként erre: 20. - Csipkerózsika)
2009. szept. 19. 20:57
egyetértek
2009. febr. 7. 04:59
Semennyire. Egyszer elmondhatják a véleményüket, és ennyi. Nem az ő életük.
19. akác56 (válaszként erre: 15. - 3a92f8d690)
2009. jan. 19. 22:11

Nem biztos, hogy akkor leszel a legjobb anya!

Egy fiú, még felnőtt korában is az anyjának akar megfelelni (mert ezt nevelték bele kiskora óta,- és anyuci ezt ki is használja,) akkor előbb- utóbb Ödipusz-komplexusa lesz szegény gyereknek!

2009. jan. 17. 19:13

Az én szüleim sosem szóltak bele.Anyukámmal mindig mindent megbeszélek így a fiúkat is elmondta a véleményét de nem mondta meg kivel járhatok és kivel nem.

Persze utólag mindig neki volt igaza.A vőlegényem az első perctől fogva szimpi volt nekik és szeretik.

2009. jan. 17. 18:29
Az én szüleim,nem szóltak bele,sőt nagyon örültek Páromnak!
2009. jan. 17. 18:23
Szerintem egy szülőnek nincs joga megmondani, hogy "nekem ez tetszik, ezt válaszd" vagy "úristen, meg ne próbáld"....
2009. jan. 9. 15:16
Én szörnyű anyós leszek már látom mert a pici fiamnak nem fogok mindenféle nőt tolerálni :-))))
2009. jan. 9. 15:08
én nem engedem meg, hogy bárki bele szóljon a párválasztásomnál, még a szülök sem. Majd én eldöntöm, hogy ki az aki kell nekem. Ha netán rosszul döntök, akkor az is az én problémám
2009. jan. 1. 21:04

igy van:)örülök h ti is igy gondoljátok:):D

legalább tanulok a hibáimból..:D

2009. jan. 1. 21:00
Nem szabad beleszólni. Inkább jó barátnőnek kell lenni, érezze a gyerek, h számíthat a szüleire, megbíznak benne, elmondhat nekik szinte mindent. A bizalom legyen meg mindkét oldalról. Persze tanácsot lehet adni a gyermeknek, de az ne utasító legyen, csak jóindulatú.
11. csókica (válaszként erre: 10. - E5a7ffa88a)
2009. jan. 1. 20:53
ja,pontosan ezért nem szabad beleszólni,pláne tiltani,persze hogy a szűlő kivülről jobban látja a helyzetet,mint a szerelemes lányka,aki se nem lát,se nem hall.:))
2009. jan. 1. 20:47
Hát ez nem úgy van,hogy nem dőnthetnek a szülök a párkapcsolatba mert mégis ők tudják hogy ki nekünk vagy sem..Tapasztalatból tudom mivel velem is volt ilyen szitu hogy járok egy fiuval b már lassan 8hónapja és megtetszett egy fiu és elkeztük flörtölgetni és majdnem ö végette szakitottam a barátommal aki teljes szivemből szeret..a másik meg csak kiakart volna használni..elvileg..de sztem tuti..a szülök lehet h néha gonosznak tünnek de a javunkat szolgáljál!!!Nem?
2008. okt. 29. 22:47
Nem jó dolog beleszólni a a párkapcsolatba,véleményt lehet mondani,de veszekedni nem szabad.Mindenki olyan virágot szagol,amilyet szakit:)))
8. mama_gold (válaszként erre: 6. - 5a7f699553)
2008. okt. 29. 22:40

Sajnos nem rendeződtek:-((

Külön lakunk kb. 15 km-re egymástól. Nem járnak hozzánk a szülők, max. ha a férjem nincs otthon. De mi családostól sosem megyünk a szüleimhez:-(( Nekem ez mindig fájó pont marad. Nincs családi karácsony és egyéb családi ünnepek akár tágabb rokonokkal sem.

Ha akarnak biztosan találnak okot a haragra:-))

2008. okt. 29. 22:23

Anyukám szavaival élve: "A te életed, úgy rontod el, ahogy akarod.", bár ezt más összefüggésben mondta, ezzel kapcsolatban is így gondolja; ha nem hozzád való magadtól is rá fogsz jönni és ott fogod hagyni, egy csalódástól ő nem védhet meg. Ha erősen tiltanak általában annyit érnek el vele, hogy amint lehet "csakazértis" alapon hozzá fogsz menni ők meg jöhetnek később az "én megmondtam"-mal :D

Na meg az is előfordul hogy a szülők mellé trafálnak és olyat nem akarnak elfogadni akivel életed végéig boldog leszel :)

6. 5a7f699553 (válaszként erre: 4. - Mama_gold)
2008. okt. 29. 22:23
Most már rendeződtek a viszonyok? Mármint, együtt laktok? Van okuk a szülőknek haragudni?
2008. okt. 29. 22:22
Nekem személy szerint nem szólt bele a kapcsolataimba az anyám,véleményt azt nyílvánított persze,hol jót hol rosszat,így visszagondolva ezek a "jóakarások"nem érintettek nagyon meg,hiszen csak a lila ködöt láttam magam körül,viszont ha belegondolok most az ő helyzetébe mint kétgyermekes anya,hát szóval enyhén szólva is a frász kerülget mi lesz ha úgy látom nem stimm valami,viszont beleszólni nem akarok,de szeretném megtalálni addig az arany középutat.
2008. okt. 29. 22:21

Nekem nem örültek, amikor megtudták, hogy egy elvált emberrel akarok összeköltözni, aki ráadásul önhibáján kívül - válás miatt - lett hajléktalan. 4 év korkülönbség van köztünk, tehát már én is a 2. házasságomat kezdtem vele. Csőlakó és gyerektartást fizet! ez volt apukám szinte első reakciója. Miért nem egy hozzád illőt választottál?

Akkor úgy gondoltam, nem a külső és az anyagiak a fontos, hanem, hogy ember legyen.

Igaz már 7 éve együtt vagyunk, de nagyban megkeseríti életünket, hogy örökké két tűz között vagyok. Pedig van közös gyermekünk is, de rá sem nagyon kíváncsiak a szüleim. Csak elfogadják, hogy van, alkalmakkor hoznak neki ugyan ajándékot, de ennyi. Nyaralni vagy hétvégéken nem jár se a mamához, se a papához. (közben a szüleim is elváltak)


Ha újrakezdeném lehet, hogy hallgatnék a szüleimre???


De hát mint köztudott olyankor rajtunk a rózsaszínszemüveg, zsebben hordjuk az eszünket, a szerelem öl, butít és nyomorba dönt. stb.

2008. okt. 29. 22:07

Semennyire

Legalábbis én nem örültem volna neki annak idején. A véleményüket elmondhatják, de azzal nem érnek el semmit ha mondjuk tiltanak.

2008. okt. 29. 22:04
Nekem anyám nem szólt bele.. Ha bele szólt volna, max. nem tudott volna róla. Kb. ennyit lehet elérni az akadékoskodással, szerintem.
2008. okt. 29. 22:03

Várom a véleményeket ebben a kérdésben, sokan vannak akiknek a szüleik bármilyen okból de akadékoskodnak amikor kiderül a gyerekük kivel van kapcsolatban.

Akik voltak ilyen helyzetben vagy éppen most vannak benne azok írják le mit tesznek, kit választanak??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook