Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülői értekezlet, a szülő szerepe, óvoda fórum

Szülői értekezlet, a szülő szerepe, óvoda (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
20. 10cc61fb5a (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 10:43
Megéri? Megéri nem kinyitni? Csak úgy kérdezem. Mert sztem nem. Senkiért nem éri meg. Mit csinál az óvonemi a gyerekeddel, buntibe teszi? Ugyan? Jövő ilyenkor már nem is jár oda. Szoval azt tanácsolom : nyisd ki a szád. Épp úgy, ahogyan itt is vissza tudsz vágni bárkinek.
19. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 7. 10:27

Nos, mas forum kiirasa nem az en/mi konkret esetemet tukrozi. A fogyis, parkapcsolati temak meg masokat erdekelnek, akkor azt kell olvasgatni, nem kotelezo am hozzaszolni.

Nem vesz a szajara a falu, mert nagyvaaaarosban lakunk, ezt a felfogast sosem ertettem, Bp-n kivul mar minden Bivalybasznad?! Inkabb ez az OMG! es egyben WTF?!

Es beletrafaltal, okai vannak ,hgy nem nyitom akkorara a pofamat.

18. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Piroska52)
2017. szept. 7. 10:20

Koszonom!

Kedvenc dadus nenink beteg lett, akit nagyon szeretett a kisfiam, aztan vissza sem jott dolgzozni.

Az uj ovonenink viszont tyukanyo tipus es egyre szimpatikusabb,hgy O pl.eltudja altatni a kisfiamat :)

17. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 7. 10:16
Ez reszemrol nem lekezeles. Az meg,hgy a stilusom milyen, nem kotelezo hozzaszolni a topikhoz. Ha meglatod a nevem, allj tovabb nyugodtan es annyi.
16. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Spinneli)
2017. szept. 7. 10:15

Passz...

A mi csopinkban csak anyukak szoktak ott lenni. Eszembe sem jutott rakerdezni, csak utana kezdtem el agyalni....

15. Cippora (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 10:10
Ez fura...apa is ugyanolyan szülő.Nálunk volt 3 gyerekes család szinte csak apával találkoztam az oviban reggel-du.meg szülőin is.Anya a két kicsivel nehezebben mozdult.Nekem mindig is szimpi volt ha az apuka is kiveszi a részét a nevelésből.Rá kellett volna kérdezni mi a gondja.
2017. szept. 7. 09:09

Látszólag off, amit most írok, de valójában nagyon nem az...


Én 81-es vagyok, tehát a sztori olyan 85-ös lehet kb.. Apám az egyik legnagyobb vállalatnál dolgozott, a Taurus gumigyárban. Ez azért érdekes, mert nem egy ember dolgozott ott, tehát nem két ember magánvéleményéről volt szó. A helyzet az volt, hogy anyám munkáját (bár akkor még apám keresett többet szerszámkészítőként, mint anyám könyvelőként Sic!), már akkor is komolyan vették, és ha leadás volt, a kommunizmusban is leadás volt. Nem sokat voltam beteg, de akkor éppen. Szüleim úgy akarták megoldani a mondjuk 4 napos betegséget, hogy kettőt anyám, kettőt apám van otthon. Ez akkoriban annyira lehetetlen volt apám vállalata szerint, hogy meg kellett keresnie a jogszabályt, és feljelentéssel fenyegetőzni, (pedig akkor ez nem volt divat meg lehetséges is alig volt), hogy engedjék.


Senki sem értette ugyanis egy ilyen méretű vállalatnál, hogy miképpen lehet, hogy NEM AZ ANYUKA MARAD OTTHON..


Hát senki se csodálkozzon, hogy ennek a szemléletnek még komoly maradéka van ma is, ezer topic szól erről, hogy elvben szép duma, hogy apuka is ugyanannyit vegyen ki a család gondozásából, meg a háztartásból, csak bizony vérvalóság az, hogy pl. egy óvónéni, vagy tanítónéni mindig az anyukát fogja hívni, ha baj van, vagy akármiért.. Olyan mélyen gyökerezik ez még mindig, hogy nehéz lesz csökkenteni. És nem is mindig rossz szándék, csak ebben nőttünk részben föl, ha akartuk, vagy akarták a szüleink, ha nem...

2017. szept. 7. 08:50

Érdekesek ezek a topikok...már Dunát lehet rekeszteni belőlük. Ha valaki elég felnőtt ahhoz, hogy gyereket szüljön, akkor mi a jó búbánatért nem képes felnőtt lenni ahhoz is, hogy kinyissa a száját, amikor kell..??

Ha te egy karakán csaj vagy, akkor nem kell megváltoznod, mert leköltöztél Bivalybasznádra. Talán szájára vesz a falu?? OMG!!

2017. szept. 7. 08:01
én sok évet lehúztam az oviban,már nyugdíjas vagyok ,de csak pillázok,mi a búbánatos köze van hozzá az ovónéninek kimegy a szülőire,hányan vannak akik elsem mennek ,mert vagy dolgoznak, vagy nagyívben tesznek rá{ilyen is van},úgyhogy nyugodtan menjen a férjed,és mondja meg bátran a szülőin ha valami probléma van,és jelezze ha szeretne valamit, végső esetben ott a vezető ovonő neki kötelessége hogy meghalgassa ha neked valami nem tetszik, nem a gyerek van az ovodáért, az ovoda van a gyerekért hogy testileg szellemileg fejlődjön úgy hogy hajrá
11. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 07:50

Elegge lekezeloen beszelsz a szemelyzetrol: noci, tyuk...

Nem tul szimpatikus a stilusod.

10. spinneli (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 07:14

miért lehet ez fontos neki?

Nálunk általában én megyek, de a csoportba rengeteg apuka jön szülőira...sosem volt ez kérdés, a lényeg, hogy az egyik szülő legyne ott.

2017. szept. 7. 00:12

Koszonom a hszeket! 27.-enlesz, addig nem torlom a posztot, majd referalok. De lehet, hgy csak en rugozom ilyeneken...?!

Mindenesetre sokat segitettetek ;)

8. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2017. szept. 6. 23:34
Semmi köze az óvónőnek ahhoz, hogy melyikőtök megy szülőire. Gondolom, nem a hüvelygombáról akar beszélgetni, hanem a gyerekről....
7. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2017. szept. 6. 23:06

Ismerve a lányomat és a vejemet, úgy oldanák meg, hogy a vejem menne a szülőire és megkérdezné udvariasan az óvónőt, hogy akart-e valamit mondani, vagy megbeszélni a feleségemmel, mert sajnos a pici miatt nem tud jönni.


Durvább esetben megkérdezné a vejem, hogy „mi a kifogása, ha én jövök a szülőire?”


Az óvónő ilyen megnyilvánulása egyáltalán nem szimpatikus és nincs is rá felhatalmazva.

Lehet, hogy valami munkaközösségi munkát akarna rádsózni.


Ha a párod elég diplomatikus, akkor az óvónő nem tud mérgelődni és többet nem fog vegzálni.

6. Cucicsillag (válaszként erre: 4. - Ikebana3)
2017. szept. 6. 23:02

Koszi :)

Egyerelmuen nem szimpatizalunk... Ezt anno meg a masik ovneni simitgatta, de en pestrol koltoztem ide es ott igenis kinyitottam a pofam... Csak ugye itt kisvaros es a ferjem miatt, na,eg a fiuk bazira nem mindegy, mennyire szolok oda.

Ezt viszont nem erzem igazsagosnak.

Egyszeruen nem ertem azt, milyen alapon?!

5. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Egypt)
2017. szept. 6. 22:59

Ezt sem ertjuk mi sem...

Vagy rakerdezek, hgy miert is fontos -neki

Vagy mindketten munk.

De ezen az ovonenin folyamatosan erzem a "terrort"

Pl.mikor adok ra trikot, O csakazertsem es meg is fazik a kolok, mert nincs beturve a dereka jatszaskor. A polo alol meg kilog, de ovo szt."nem kell" csak leizzad.

Ezt is miert donti el? Mikor a gyerekem fazosabb.

Ma sem volt rajta es mar tusszog ezerrel.

2017. szept. 6. 22:55

Amikor megkérdezett, hogy mész-e, meg kellett volna mondani, hogy nem, most is a férjem jön! Baj?

Igazad van, semmi köze hozzá, hogy a család melyik szülője képviseli a gyereket. El tudom képzelni, hogy talán olyant vagy úgy kérdezhetett esetleg a férjed egy szülőin, amire egy férfinak nem úgy válaszolhatott mint egy nőnek tette volna. Vannak ilyenek. Vagy úgy gondolja, hogy egy anyukának bármit letolhat a torkán, de egy apuka azért más. Ők keményebben beszólnak, ha valami nem tetszik.

De ha legközelebb szóváteszi, nyugodtan kérdezz vissza: az óvodának nem mindegy, hogy van jelen a szülőin a szülők közül? (Csak hápogni fog, de ne törődj vele.)

3. egypt (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2017. szept. 6. 22:48
Ez durva... Az apa ugyanolyan jogú, szerepű, stb. szülő, mint az anya. Milyen jogon tesz ő különbséget, illetve kéri számon, hogy miért nem te mentél?
2017. szept. 6. 22:35
PresszionÁlta
2017. szept. 6. 22:34

A legelejéről kezdem: Nagyobbik kisfiam, Nimród, 2 éve kezdte az ovit. Ovilátogatáskor ki is választottunk egy (remeknek tűnő) csopit. Főleg az óvónénik miatt volt szimpi. Plusz a német nyelv játekos tanulása.


Ovikezdetkor, a tyúkanyós óvónéni elment, maradt egy határozott, karakteres, szimpi 30-as nőci. Mostanra a dadus lecserélődôtt 2 x, és felvettek egy 30-as nőcit, akit a másik oviból "elküldtek" vagy vmi homály fedi, miért is jött el. Vele totál nem szimpatizálok. Kioktató a modora és folyton jobban tud mindent és megmagyarázza, miért is neki van igaza. A másik óvónéni elment a csoportból, pedig Őt szerettük, csak felhívtam telón, hát nem igazán győzôtt meg, hgy nem az "új" kollegina presszinálta.

Nyáron tudtam meg, hgy ismét újabb óvónénink és dadusunk lesz. A dadus már ismert, az óvónéni tyúkanyószerű, el is tudja altatni a kisfiamat, szval, valószínű.

Az előzmények után :

Szülőire Apa ment az utsó 3-ra, mert a kisebbikem még szopizott és nem is tudtuk megioldani a felügyeletét.

Erre ma az "óvónéni" rákérdezett, hgy -ugye, tudok jönni én most és nem az Apa.

Mtam, peeeeersze.

De kérdésem, az óvónő, mi alapján szeretné eldönteni, hgy mi (mint szülők) miként osztjuk fel a szerepeket és ki,mikor hova megy... Másnál volt már hasonló?

Idegesít ez a tyúk és csak a gyerekem miatt fogom magam vissza.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook