Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülői értekezletre (első ovis) vihetem magammal a 3 évesem? fórum

Szülői értekezletre (első ovis) vihetem magammal a 3 évesem? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 2. 12:39
az egész éves dolgokat sorra vették, gyakorlatilag elmondták a programot egész évre..(fél évre)
37. Szerénke83 (válaszként erre: 36. - E83ed59672)
2013. szept. 1. 20:11

Húha

Miről beszéltek 2 órán át???

2013. aug. 31. 18:30
Nem lehetett vinni gyereket, később kiderült..és tobb mint 2 óra volt...kifejezetten kertek az óvónők, csak hozzánk ez az Info nem jutott el....
35. Szerénke83 (válaszként erre: 33. - Noarashi)
2013. aug. 31. 15:32

A fórum címében benne van, hogy első ovis szülői.

Egyébként itt rugózunk, rajta, de lehet egyszerűbb lett volna, ha anyuka felhívja az ovit, h lehet-e gyereket vinni.

Nálunk nem csak hogy lehetett, de kérték is:)


Egy óvodai szülői értekezlet annyira véresen komoly, nem is értem, néhány szülő miért tartja ezt annyira komolynak.

Félreértés ne essék, én is komolyan veszem, na de 2 órás feszült figyelemmel teli ovis szülői sem hiszem, hogy nagyon van.


Értem ha valakit zavar, de ha tényleg nincs hova tenni. Na ilyen esetekben az óvoda gondoskodik felügyeletről. szerintem.

2013. aug. 31. 15:16

Igen, az ebben a nagy kérdés, hogy valójában mennyire nem tudja megoldani...

Én vesztem össze anyámmal, üvöltöttem, könyörögtem, stb, hogy meg legyen valahogy oldva legalább az első szülőin az elhelyezés.


Mert bizony zavaró.


Más meg simán odahozza, mert azt hiszi, hogy hát egy gyerekközösségben mindenki mindent simán tolerál...


Még az is egy megoldás, hogy nem megy el valaki, én már voltam úgy. Ma, a számítógépes levlisták idejében azért olyan nagy dologról nehéz lemaradni, meg meg is lehet valakit kérni, hogy jegyzeteljen, sőt, az óvónőt is fel lehet hívni, lehet vele e-mailt váltani..


Ennek ellenére nekem is volt, hogy volt velem kicsi... De nem jó.

33. Noarashi (válaszként erre: 32. - Szerénke83)
2013. aug. 31. 14:58

Jó, én értem amit mondassz. Csak ilyenkor az van, hogy van aki tűzön-vízen át megoldja hogy vki vigyázzon a gyerekére, más meg simán elhozza, mert nem tudja megoldani, vagy nem akarj.

Amúgy gyereke válogatja. Nálunk van fősulin, hogy diák behozza az előadásra a gyerekét. Akár csecsemőt. Igenis zavaró. Van tanár aki kikéri ezt, mert zavarja. Ezt is meg kell érteni. Persze itt óvodáról van szó.

32. Szerénke83 (válaszként erre: 31. - Noarashi)
2013. aug. 31. 13:44

Nem is szeretni kell, hanem max félórára elviselni.

Egyébként első ovis szülőiről volt szó. Nálunk oda várták a gyerekeket is:)

31. Noarashi (válaszként erre: 21. - Szerénke83)
2013. aug. 31. 13:25

"Egyébként egy kisgyerekes szülőben kellene lennie annyi toleranciának, hogy elviselje más gyerekét. "


Erről Miranda jutott eszembe a Sex és NY-ból. Ő mondta h attól hogy van gyereke, még nem szereti a gyerekeket, csak a sajátját :)

2013. aug. 31. 13:18

Mindenképp megpróbálnám rábízni erre az időre a gyerkőcot valakire.


Amikor 8 hónapos volt a kicsi, bevittem szülőire, mert nem volt más megoldás, de ő nem zavart senkit és engem sem zavart.

Azért egy nagyobb gyerkőcot nehezebb lekotni ennyi időre.

2013. aug. 31. 13:15

Mint írtam nálunk a bölcsiben megoldották, hogy gondoskodjanak a gyerekek felügyeletéről, mert számításba vették, hogy nem mindenki tudja megoldani a gyereke felügyeletét.

Most az oviban pedig szeretettek várták a kisgyerekeket is az első ovis szülőire. Kaptak kedves ajándékot és játszhattak, mi addig beszélgettünk. nekem ez szimpatikus volt nagyon.

a későbbi ovis szülőikről nem tudok még nyilatkozni.

2013. aug. 31. 13:12

milyen ovis szülőin kell 2 órát ülni???

egyébként ha nem akarják, hogy valaki vigye a gyerekét, akkor jelezzék, hogy ne,

amennyiben ezt nem teszik meg és valaki nem tudja hova rakni a gyerekét, akkor ez van...

27. anya4005 (válaszként erre: 24. - Szerénke83)
2013. aug. 30. 22:54
Én 2 órát ültem a szülőin,és nagyon utáltam volna,ha egy izgő-mozgó gyerek miatt 3 órán át csücsülök,a gyerekeim meg itthon a megbízhatatlan anyósommal!!!
2013. aug. 30. 11:13

Nálunk tegnap volt szülői értekezlet. Rutinos róka vagyok, ismerem az óvodát, a gondozókat, tudom miből mennyit kell vinni. De szeretem megtisztelni azzal a másikat, hogy ha számít az összes szülőre, én ott leszek. Ha kérik, hogy ne vigyünk gyereket, akkor nem viszem. Akkor telefonon jelzem, hogy sajnos nem tudok elmenni, mert, és érdeklődöm, egy alkalmas külön időpontért, vagy telefonon felteszem a kérdéseimet....

Több gyererekem van, megoldottam a felügyeletüket. Nem így egy másik család. Jött kistesó, mindkét szülő. Gyerekek felváltva mentek mosdóba valamelyik szülővel, megzavarva ezzel a beszélgetést, a kisebbik levert mindent, a nagyobbik minden egyes mondatnál kérdezett, ami egyébként aranyos volt...de már mind a 19-en nagyon szerettünk volna hazamenni, nagyon szerettünk volna az esetleges kérdésekre választ kapni nyugodtan. Végül a óvónéni kérte meg a kedves Apukát, hogy ugyan már, játszon kint a gyerekekkel.

Persze lehet így is viselkedni, hogy majd én megmutatom, hogy én akkor is csinálom, ha ez másnak nem tetszik....mindenki magáról állítja ki a szegénységi bizonyítványt.

2013. aug. 30. 10:52

Minden szülői olyan, amilyenné az óvónő teszi.

Nálunk beszélgetés volt, laza, tehettünk fel kérdéseket. Senki nem pisszegte le a másik gyerekét a szülőin.

de biztos óvóda és óvónő válogatja...

24. Szerénke83 (válaszként erre: 22. - Anya4005)
2013. aug. 30. 10:50

Igen, arra a kemény fél órás, véresen komoly ovis szülőire, igen...

nagy dolgokról lehet lemaradni, pld. mennyi wc papírt kell vinni, mennyi a csoport pénz.

mert ugye ennél fontosabb dolgok nem igen hangzanak el...

2013. aug. 30. 02:10
Véleményem szerint találj valami megoldást gyermeked elhelyezésére arra az időre, amennyiben nem megoldható, ne menj.Menetközben lassan mindenről fogsz informálódni az elhangzottakról.
22. anya4005 (válaszként erre: 21. - Szerénke83)
2013. aug. 30. 00:52

"egy kisgyermekes szülőben kellene lennie annyi toleranciának,hogy elviselje más gyerekét"

Ez komoly??? Attól,hogy van gyerekem,miért kéne másét elviselnem? Mellesleg,ha meg az adott gyerek fel-alá rohangál,a folyamatos fegyelmezés miatt meg-megáll a szülői,a másik 20 szülő később ér haza a saját gyerekéhez!

2013. aug. 29. 21:41

Nekünk a legelső ovis szülőire gyerekkel együtt kellett menni, felolvasták, ki melyik csoportba kerül, ki lesz az óvónéni, dajka.

Utána elmentünk a a csoportba (gyerekestül) és beszélgettünk!!

Úgyhogy ovis szülőire szerintem nyugodtan lehet vinni gyereket.

A bölcsiben pedig úgy volt, hogy egy külön szobában egy gondozónő vigyázott a gyerekekre, ha a szülő nem tudta hova tenni.

Egyébként egy kisgyerekes szülőben kellene lennie annyi toleranciának, hogy elviselje más gyerekét.

Nem minden gyerek ordít és rohangál,

az óvódai szülői értekezletek pedig nem véresen komolyak...

20. manyik
2013. aug. 29. 21:31
Mi is most kezdtük az ovit és nálunk a szülőin volt néhány gyerek - igaz, nem a mieink - és nem volt zavaró, szerintem így is nagyon jól sikerült, másfél órás volt. Igaz ez egy katolikus ovi, lehet, hogy türelmesebbek itt az emberek...
2013. aug. 27. 13:49

Sosem szerettem, ha egy szülőire valaki elhozta a gyerekét, valahogy csak meglehet oldani, ha pedig még sem, akkor inkább ne menj, majd beszélsz később az óvónőnel, tanárnővel.

A gyerekek miatt elhúzódhat a szülői ami senki sem jó.

2013. aug. 26. 08:03
Ha meg tudod oldani, ne vidd.
2013. aug. 25. 08:55

Sziasztok.


A mi kisfiunk is szeptemberben kezdi az ovit,beszoktatással,mert októberben lesz csak 3 éves.

Nálunk májusban már volt egy szülői értekezlet,majd most hétfőn lesz a "nagy",mindent megbeszélős szülői.

A májusin egyik anyuka elhozta a kislányát,aki már betöltött 4 éves,szerencsére vele nem volt gond.Az elején még beszélt,mocorgott,majd kb fél óra után elaludt.Viszont a hétfői értekezletre gyereket nem lehet vinni,mert 1,5-2 órás lesz.Megkapják a jelüket,megtudjuk ki lesz az óvónéni,megbeszélés mit kell vinni stb.

Az én kicsi fiam is apás-anyás,de a mamáéknál lesz,míg én a szülőin,mert apa dolgozik.

Sajnos más megoldás nincs,ha senkire nem tudod hagyni,magaddal viszed,ott az oviban vigyáznak rá!

2013. aug. 25. 08:41
Próbáld megoldani a felügyeletét. Persze ha nem megy,vidd el magaddal,nem fog összedõlni a világ,de a szülõinek pont az a lényege h a szülõk a fontos dolgokat meg tudják beszélni és ne kelljen folyamatosan a gyerekeket rendezgetni közben. Azért egy 3 éves még nem ül le csöndben,folyamatosan foglalkozni kell vele. A szülõi ért. pedig nem játszótér,még ha a csoportszobában zajlik,akkor sem. Erre van az anyás beszoktatás,ha van.
2013. aug. 25. 00:57

Nálunk hasonló a helyzet,bár anyósom ráér,mégsem szívesen hagyom rá a gyerekeimet,de ebben az esetben kénytelen leszek!

Engem is zavarna más gyereke!

Hozzá teszem,még úgy sem viszem őket,hogy ismerjük az óvónéniket,a dajkát

. Szerintem nem szerencsés...

14. 40f1eafcfc (válaszként erre: 10. - Zsani82)
2013. aug. 24. 23:31

Nem zavaró cseppet sem,ha a gyerek a felnőttek beszéde közben rámol,rohangál,pisilnie kell,esetleg nyűgős vagy hiszitizik...

Vagy csoda 3 évesről lehet szó,aki végig ül 1 órát:-)

13. acuko (válaszként erre: 10. - Zsani82)
2013. aug. 24. 23:25
Persze, vigye. És majd a szülői végén, mikor már mindenki elment, kérdezze meg, hogy miről is volt szó. Ja! És ne vegye zokon a többi szülő rosszalló nézését. Kit érdekelnek ugyanis a többiek? Nem? Had játszon a gyerek ott is, ahol nem kellene. Tényleg igazad van. És hogy a pedagógus meg mit szól? Kit érdekel? Nem?
2013. aug. 24. 23:06
Egyedül menjél gyerek nélkül.
11. zsani82 (válaszként erre: 8. - E83ed59672)
2013. aug. 24. 23:03
Gondoltam....ezért írtam!:)
10. zsani82 (válaszként erre: 1. - E83ed59672)
2013. aug. 24. 23:03
Ha padhelyzet akkor padhelyzet..vidd magaddal...senki nem fogja leharapni a fejedet,és megértik hogy nem tudod kire bízni...amugy meg nem hiszem hogy egy 3éves megzavarná a szülőit..végül is meddig tarthat félórát?sztem annyit simán kibír,és legalább körbenézhet majd ő is a csoportszobába.Ez saját tapasztalat,mert bizony vannak helyzetek mikor a gyereket nincs kire bízni és vinni kell magunkkal.(apa melózik,nincs közel nagyszülő stb)
2013. aug. 24. 23:02
Koszi a gyors válaszokat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook