Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülői értekezlet, a szülő szerepe, óvoda fórum

Szülői értekezlet, a szülő szerepe, óvoda (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
50. Piroska52 (válaszként erre: 48. - Epervirág)
2017. szept. 7. 14:02
el se hinnéd mennyi minden kiderül,1-óra alatt
49. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 46. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 7. 14:02
Pulya? Egyedülálló anya? És akkor mi van?
48. epervirág (válaszként erre: 44. - Piroska52)
2017. szept. 7. 13:59
Evvel erővel a suli előtt is lehetne családlátogatás.Avval mert az óvonő kimegy családlátogatásra mondjuk 1 órát ott van,de mit látt kb semmit.Lehet apuka veri anyukát vagy valamelyik piál annyi idő alatt ez nem derül ki.
2017. szept. 7. 13:58

Elvben én is úgy tudom, hogy kötelező, de mondták, ha nem muszáj, nem mennek.


Ma már olyan rossz szájíz van ekörül, ha lehet, elsumákolják szerintem, főleg egy "normál polgári" környéken, ahol nagy csodát valószínűleg nem látnak, mert ha van is gond, azt pont el tudják palástolni.


A bölcsiből nálunk voltak mindig, de a normál ovikból nem, pedig 3 is volt belőlük.

46. 10cc61fb5a (válaszként erre: 42. - Epervirág)
2017. szept. 7. 13:58
Nem. Egyáltalán nem ezt írtam. Felveszik. De így a közvetlen óvónéni látja, ha a cigánytelepről való a pulya vagy épp egyedül álló az anyuka vagy ha 2 generáció lakik együtt, ésatöbbi..
45. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 38. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 7. 13:54
Ezt honnan veszed, hogy kötelező? Nálunk se volt, és simán kijárták az óvodát
44. Piroska52 (válaszként erre: 42. - Epervirág)
2017. szept. 7. 13:53
ez nem arról szól, de így kapnak képet arról milyen körülmények között lakik a gyerek, attól még felveszik az oviba,bár mostanában fura dolgokat hallani
43. unom (válaszként erre: 40. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 7. 13:53

Nálatok van, nálunk egyik gyereknél se volt.

Úgy látszik, mindenhol más a szokás.

42. epervirág (válaszként erre: 38. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 7. 13:44
Miért ha az óvonőnek nem tetszik a család akkor nem veszik fel az óviba a gyereket?Ezt te sem gondolod komolyan?Nekem mind a kettő ugyan oda járt,jár.Sőt én is oda jártam az én időmbe mikor kezdtem az ovit akkor hozzánk kijött az óvonő,de már rég nem.
41. epervirág (válaszként erre: 40. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 7. 13:41
Most teljesen hülyének nézel?A nagylányom 13 éves a kicsi lassan 4.Egyik gyerekmnél sem volt családlátogatás.Hozzáteszem nem azért mert nem akartam,de a többi csoportársakhoz sem mentek.Nálatok lehet van még ilyen nálunk már rég nincs.
40. 10cc61fb5a (válaszként erre: 35. - Epervirág)
2017. szept. 7. 13:37
Van szülői értekezlet még a szeptemberi ovi kezdés előtt, kb júniusban. Ahol az óvónők egyeztetnek a szülőkkel, hogy kihez mikor menjenek családlátogatásra. Ezen nincs nagyon mit változtatni, mert ez a gyerekek miatt is fontos kezdő lépés.
39. Piroska52 (válaszként erre: 38. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 7. 13:34
hát ez az!
38. 10cc61fb5a (válaszként erre: 35. - Epervirág)
2017. szept. 7. 13:30
Pedig szerintem ez kötelező. Nálunk volt a bölcsi előtt is és az ovi előtt is. Különben hogy kapna képet az óvónéni, hogy kifijaborja az aki a nevelése alá kerül??
37. Piroska52 (válaszként erre: 36. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 13:17
mint írtam már régen nyugdíjas vagyok,nem tudom azota mi a módi,azért volt hogy tudjuk a családi hátteret,de nyilván sok minden változott azóta
36. Cucicsillag (válaszként erre: 32. - Piroska52)
2017. szept. 7. 12:50
Sosem. Az utcabeliekkel ugyanoda jarunk ( kb.7 gyerek) de senkinel sem volt...
35. epervirág (válaszként erre: 32. - Piroska52)
2017. szept. 7. 12:50
Család látogatás?Szerintem ilyen már nincs is .Nekem a nagy13 éves hozzánk már akkor nem jött ki egyik óvonő sem.
34. Cucicsillag (válaszként erre: 27. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 7. 12:48

Az ovival nincs bajunk. Ezzel az ovonenivel sem lenne, csak vannak dolgai. A gyerkocomet meg szereti es viszont.

Ovilatogatasokkor tobbet megneztunk es ez volt a legszimpibb,magasfokon -csak akkor ez az ovono meg nem volt ott. Most ugy latom, az uj ovoneni kompenzalja majd. Aki elment az iden, Ot nagyon szerettuk es meggyozodesem,hgy ez a csaj furta ki. Remelem, az uj birni fogja....

33. epervirág (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 12:48
szia!Szerintem az óvonő nem mondhatja meg,hogy te menj vagy a férjed.Semmi közze hozzá,hogy ki megy.
2017. szept. 7. 12:47
visszaolvastam az elejére,2-éve kezdte az ovit,és még nem volt családlátogatás?
31. Piroska52 (válaszként erre: 29. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 7. 12:43
nem mindíg jutnak el az ovi kezdésig de a családlátogatás kötelező volt régen ,gondolom most is
30. Magdalénia (válaszként erre: 28. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 12:43
Környezettanulmányként ki szoktak járni. Pesten tavaly és vidéken pár éve voltak a gyerekeimnél. Nagyon jót tett a kapcsolatnak.
29. 10cc61fb5a (válaszként erre: 28. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 12:40
Gyönyörű. Csodaszép ez a ovi. Családlátogatás mindenhol kötelező lenne, 1-2-3 héttel előbb, mielőtt a gyerek elkezdi az ovit.
28. Cucicsillag (válaszként erre: 26. - Magdalénia)
2017. szept. 7. 12:34
Nem, nem volt. De arrol sem hallottam, hgy masokhoz mentek vna.
27. 10cc61fb5a (válaszként erre: 24. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 12:16

Ha ennyire nem vagy megelégedve az ovival, miért nem váltotok? Mert sztem az nem megoldás, hogy baszogatják a gyereket meg téged is mindenféle csipcsup dologgal.

Egyik barátnőm épp a nyáron íratta át a kisfiát egy másik helyre, mert annyira nemtörődöm volt a nevelés az oviban -plusz ahogy nálatok is folyton cserélődött a staff.

26. Magdalénia (válaszként erre: 24. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 12:11

Volt már nálatok családlátogatáson az óvónő?

Sokat számít.

25. Piroska52 (válaszként erre: 24. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 12:01
hát nem csodálom sajnos ilyenek is vannak,bár én szerencsés voltam a mi ovinkban nem voltak ilyenek,kaptunk néha kép.nélküli ovónéniket,volt amelyik megmaradt volt aki csak,átmenetileg megvillant,mert alkalmatlan volt arra hogy gyerekekkel foglalkozzon
24. Cucicsillag (válaszként erre: 23. - Piroska52)
2017. szept. 7. 11:55

Baratnom csak ugy hivja, hgy szaraz koro es ugy irtad le, mint aki ismeri :DDDD


Eloszor azert konfrontalodtunk,mert szte nem kell triko, de a nagyobbik fiam fazos es jatek kozben, ha csak polo van rajta, kilog a dereka, nem izzad vagy ilyesmi.

Masodjara beszelgettunk a konyvekrol, Nimrod szerette a Boribont es a Bogyo es Babocat, na ezen kikerekedett a szeme, hgy nincs Anna, Peti, Gergonk?!?!

Aztan epp a kicsit vittem dokihoz, odatelefonaltam, hgy baratnom (akinek szinten abba az oviba jar a kislanya, csak masik csoportba) fogja elhozni -raadasul szomszedok is vagyunk, szval napi szinten egyutt vannak a gyerekek, igy mi is. Szval, ment baratnom es ovoneni odahivta a kisfiamat, "hgy ez a neni fog teged most hazavinni,mert anya nem ert ra" -ennel a szitunal nem vtam ott, de baratnom kiakadt, hgy ugy festette le,mint egy gyerekgyilkost, majdnem elbogte magat a fiam... Szval, nem a szivemcsucske.

23. Piroska52 (válaszként erre: 22. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 11:46
tudod az úgy van vannak az oviban is olyan karótnyelt ovónők akik szerint csak úgy jó minden ahogy ők csinálják,és vannak akik ezt nem ilyen görcsösen csinálják, de ez fordítva is igaz,vannak szölők akik mindenért szólnak,és olyanok is akik azért sem,amiért meg egyébként kellene,mindent meglehet beszélni egymással,de ilyen állapotban amikor pici baba van nem könnyű,mert ez emberlánya kialvatlan fáradt nyűgös,menjen az apuka az oviba,a szülőire majd elmondja mi volt
22. Cucicsillag (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2017. szept. 7. 11:22

Ugy indultunk oviba, hgy meg sem ittam a kofimat es aludtam kb.2-3 orat. Akkor ott le sem esett, csak amikor mar vezettem haza... Az uton, de ugy meg hulyen jott vna ki, ha visszamegyek rakerdezni :)

Nem akarok vele bunkozni, csak annyira tipusidegenek vunk egymasnak, hgy nehez a kozos nevezo. Az uj ovoneni kapasbol szimpi volt.

21. szafaripók (válaszként erre: 1. - Cucicsillag)
2017. szept. 7. 10:49

Igazából nem értem, ott miért nem kérdeztél vissza...

Én lehet, eljátszanám, ha legközelebb találkozunk, hogy nem biztos, hogy én megyek a szülőire, mert közbejött valami, miért lenne probléma, ha férj menne? Ha erre nem mond semmit, akkor még fokoznám, hogy úgy tűnt, mintha kifejezetten velem akarna beszélni, de ha nincs ilyen dolog, akkor férj is teljes jogú szülője a gyereknek és kész.

Nem kell feltétlenül bunkónak vagy nagyszájúnak lenni ahhoz, hogy tudasd a másikkal, hogy szerinted gáz a hozzáállása...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook