Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minden országban van szülői értekezlet? fórum

Minden országban van szülői értekezlet? (tudásbázis kérdés)


28. plavalaguna (válaszként erre: 27. - Plavalaguna)
2017. jan. 21. 15:27
na és evvel ki is derült, hogy alapvetően járok szülőire, minden ellenérzésem ellenére, és mindig újra és újra meglepődöm, hogy tökfelesleges volt...
27. plavalaguna (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. jan. 21. 15:26
mondom, sajnos én nem találkoztam még evvel a típusú szülőivel :( nyíltban sajnos nem írhatom ki ellenben miket tapasztaltam a nagyobb gyerekemnél pl egy egy osztályában...
26. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Plavalaguna)
2017. jan. 21. 14:55

Nálunk a kirándulást is és a többit is mi döntjük el. Pl tavaly azt kellett eldönteni, hogy elcsesszenek-e 10ezer € egy murales festésre az iskolafalnál, amit valami felkapott művész graffitis csinált volna a gyerekekkel. Természetesen ingyen is ki lehet festeni szerintem, és sokak szerint, nem kellene a sulipénzt erre pazarolni, hiszen a gyerekek az udvaron a porban játszottak. Komolyan fontosabb volt valakinek a murales mint az, hogy a gyerekek koszosak lesznek? Így hálistennek füvesìtés lett (olcsóbban), és most csak zöld a gatyájuk de legalább nem horzsolják fel magukat.


Ehhez pl sok szülői értekezlet kellett.


Egy tavalyi törvény szerint az szmk a sulik számára adott állami pénzekről is dönthet, így nagy jelentősége van, hogy mit döntenek a szülők. Pl a murales esetében, ha a buzgóbbak nem kezdenek el vitázni, a pénz huss, elillan egy falfestésre, ami nem szükséges. Fontosabbak pl a fűtés is vagy a javítások, vagy a színház, nem holmi murales, érted.


Akinek minden mindegy, az nem megy el. De a szülők felőli nyomás szerintem nagyon kell. Mert a mi gyerekeink járnak oda.

25. plavalaguna (válaszként erre: 24. - Sorrentina)
2017. jan. 21. 05:32

Na, ilyet nagyon csípnék én is :)


Itt sok tanár nem hajlandó külön kérésre se megmutatni a gyerek munkáit.

2017. jan. 21. 03:26
Mi Kanadában élünk, itt nincs szülői értekezlet. Negyedévente van tanár-szülő találkozó, ez olyasmi mint a fogadóóra, csak gyerekkel együtt megyünk. Ekkor beszél a tanár a gyerekről, a viselkedéséről, a teljesítményéről, megnézzük a munkáikat. Egyébként meg egy üzenőfüzetszerű naplójuk van, abba írnak be mindent, illetve fénymásolatokat raknak bele a programokról. Ezen kívül minden hónapban van iskolaújság a fontosabb infókkal. De bármikor lehet beszélni a tanárral, napközben is besétálhatsz, ha gondod van.
23. andi6020 (válaszként erre: 21. - Plavalaguna)
2017. jan. 20. 15:53
Igazad van. Az úgy hülyeség is. Értelmetlen időpocsékolás.
22. plavalaguna (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. jan. 20. 14:23

igen, egyik gyerekemnél bármikor lehet beszélgetni a tanítónénikkel, sőt ha bármi történik, ők maguk egyből szólnak. szóval ott nincs is gond, ha munkaidőben van a szülői, amúgy is beszélünk, ilyen lekönyvelik a suli felé, hogy tartottak.


a fiamnál meg konkrétan kiosztja a tanár a szülőket mintha a diákjai lennének, oda apuka megy, azt ránéz, ha elszalad a ló, de semmi infó a ygerekekről, kirándulásról stb, így pláne értelmetlennek tartom, a szülők bezsélik meg állítólag milyen ünnepre mekkora értékben mit adjanak a tanárnak miután a pofavizitről hazamegy a tanító... Na ennek méginkább nem látom értelmét :)


szóval nálunk ez van. de elméleti síkon érdekel, mi értelme úgy unblokk a szülőinek :D mi a fenét lehet szülőin, amit emailben, vagy amúgy nem lehet? a kirándulást úgyse a szülők döntik el pl.

21. plavalaguna (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2017. jan. 20. 14:19

de értem. de kirándulás szülői az tök ok. Én ezt a közlöm az infókat gyertek be, menjetek haza szülőit nem értem ;)


nekem még alsósok a gyerekek, eddig csak tényközlő szülőit láttam... semmi megbeszélést.

20. andi6020 (válaszként erre: 15. - Plavalaguna)
2017. jan. 20. 14:03

jesszus

te tényleg nem érted

feladom

19. reload (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2017. jan. 20. 13:13

Nálunk egy évben 2X van szülői,év elején és félévkor. El szoktam menni annak ellenére, hogy sok értelmét nem látom.

Viszont nem hiszem, hogy évi kétszer 1-1,5 órában kiderül, hogy mi történik napi 8 órában 9 hónapon keresztül...

18. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2017. jan. 20. 10:26
Én úgy vagyok vele, hogy mindennap dumálunk az anyukákkal és a tanárokkal egy percet, így ha nem megyek el, végülis akkor is tudom, hogy mi folyik, de nagyon kevés példát tudok arra, aki leszarja az egészet.
17. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Plavalaguna)
2017. jan. 20. 10:19
Én csak az éveleji szülőire járok. A többiről az szmk-s anyuka kiküldi a mailt mindenkinek, hogy miről volt szó, így azok is tudják, akik nem mentek el. Ha fontos esemény/téma, akkor évközben is beugrok, de ritkább, szerintem jó döntéseket szoktak hozni a buzgóbb anyukák, akik mindig ott vannak, nem panaszkodhatom:)))
16. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Plavalaguna)
2017. jan. 20. 10:15

Jóhogy:)


Viszont külön külön beszélnek a gyerekekről, ahogy a fogadò órán. A bizit is egyenként, privátban adják ida. Egyik szülő sem tudja, hogy milyen jegyet kapott más gyereke, ha az illető nem mondja neki.


Szülőin az általános témàkat (kirándulás stb) vitatjuk meg.

15. plavalaguna (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2017. jan. 20. 08:17

de tán egy levelezőlista, vagy e napló nem akkora nagy cucc lenne manapság ugye? :)


és mondom, a kislányom tanítói valahogy mégis elérhetőek suliidőben, és tájékoztatnak ha kérdezünk... akkor hogy is van ez?

2017. jan. 20. 07:33

Egyébként sok szülő leszarja. Annak kb mindegy is, hogy miről szól. Ami fontos infó, az úgyis eljut hozzá.

Akit meg érdekel, hogy mégis mi van azon a helyen, ahol a gyerek a fele napját eltölti, az úgyis elmegy.

13. andi6020 (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
2017. jan. 20. 07:30

Nem lehet elvárni a pedagógusoktól, hogy alapinformációkkal lássák el az egyenként beszállingózó szülőket.

Tantárgyi problémákat meg a fogadóórák keretében lehet megbeszélni.

Egyedi problémák meg nem szülői értekezletre valók, tehát azért úgyis külön bemegy az ember.


A köremail valami közlésére ok, de megbeszélésre alkalmatlan. Nálunk általában mindig van mit megbeszélni. Kirándulás, egyebek.

12. reload (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
2017. jan. 20. 07:16

Nem tudom minek kell szülői, nálunk se szól nagyjából semmiről, dátumokat megmondják, de megkapjuk az éves tervet is, és egyébként az esemény előtt beírják.


Megmondom őszintén felesleges időtöltésnek tartom a szülőre járást..

11. plavalaguna (válaszként erre: 10. - Reload)
2017. jan. 19. 20:21

beteg volt előző héten a kislánym, tegnap már volt, de elfelejtették ők is.


igazából nem ez a lényeg, mert jófejek, szóval elmondják mi volt a tanítónénik majd mikor megyek valamelyik nap a suliba a gyerekért, nincs gond ebből szerencsére.


csak felmerült bennem, hogy velük pl simán lehet bármikor beszélni, olyan tanítók, szóval ennyi erővel akár eleve felesleges a szülői...


a másik tanár a fiamé, meg évelején a szülői után szólt két nappal, hogy volt :D na ott gáz, mert ő viszont nem tájékoztat semmiről. viszont volt hogy elment a férjem, és háááttt... konkrétan semmi infó nem volt szülőin, hanem csak hogy mit tanítsanak meg szerinte otthon a szülők, mert ő majd jól számonkéri.... na ennek is minek szülői??


szóval effektive minek szülői? miért nem elég a öremail, vagy ha valami fontos van, összejön a munkaközösség?


amúgy egyik gyerekem osztályában sincs köremail. vagy ha van, engem kihagytak....

10. reload (válaszként erre: 7. - Plavalaguna)
2017. jan. 19. 19:24

Nem szoktak kör emailt küldeni amúgy sem semmiről? Nálunk szerencsére jó a szülőközösség is, gyorsan mennek a hírek :-)


Mondjuk nem értem akkor se, hogy 2-kor már minek szól. Még ha előző nap tudsz szólni a melóban, akkor azért van esély gondolom megoldani, de csak így... Ez ovi, vagy suli? Bocs, ha már írtad, de nem emlékszem :)

2017. jan. 19. 18:42
Szomáliában nem biztos hogy van.
2017. jan. 19. 17:46
Nekünk október elején volt az első szülői, és lediktálták a legközelebbi szülői értekezleteket, szüneteket stb. Szakgimnáziumba jár. A biztonság kedvéért, még a szülői előtt 1 héttel beírják az ellenőrzőbe is. Az általános iskolában is így volt.
7. plavalaguna (válaszként erre: 6. - Reload)
2017. jan. 19. 17:33

áh, mély elnézéseket kértek... múlthéten beteg volt a kislányom, igaz hétfőn még volt... emaillista, előre kiadva évelején dátum nincs.


meglepődnél mennyien el tudnak menni. csak mi vagyunk ilyen "bénák" hogy egyikünk munkaideje se olyan, hogy csak úgy akármelyik munkanapot megoldjuk.

2017. jan. 19. 17:13

Magyarország: szeptemberben kiadják az éves munkatervet, amiben az összes szülői és egyéb rendezvény dátuma fel van tüntetve. Előtte kb. 2 héttel e-mail-t küldenek róla pluszban.



Azért arra kíváncsi lennék hogy tart úgy szülőit, hogy 2-kor szól és 4-kor kezdi. Ki tud így ott lenni? :O

2017. jan. 19. 16:59
Nekünk az oviban évente egyszer van. Észtország....
4. plavalaguna (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2017. jan. 19. 16:44
jóó... hát elég ha mindenki a saját sulijáról megosztaná az infót :)
2017. jan. 19. 16:41
Minden országról nem tudunk nyilatkozni.
2017. jan. 19. 16:38

ez úgy most gondolkodtatott el, habár tudom lakom ahol lakom, itt van :) résztvenni nem tudok, mert általában aznap szólnak mint pl ma is kettőkor, hogy 4 kor szülői.


de most valahogy felmerült bennem, hogy ez vajon más országokban is így van, hogy van direktbe tanár áll a táblánál, és szülőket a kispadba ültetve szülőiztet?

2017. jan. 19. 16:36
Minden országban van szülői értekezlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook