Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Születésnapi ajándék fórum

Születésnapi ajándék (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Születésnapi ajándék

1 2 3
38. Mágika75 (válaszként erre: 37. - Ditke62)
2007. febr. 18. 07:41

Szia Ditke!


Harag miért is lenne?

1, Először is úgy tűnik egyetértünk ebben a témában.

2, Ha nem egyezne a véleményünk az sem ok a haragra.


Minden jót! Üdv:

Mágika

37. Ditke62 (válaszként erre: 36. - Mágika75)
2007. febr. 17. 22:22

Szia Mágika!


Igazad van, BOCS, nem írtad, valóban, csak kicsit úgy éreztem a szavaidból, hogy helyteleníted a dolgot és szerinted inkább az abortusz mint a szülés. De ez a netes beszélgetés hátránya... szóval egyébként egyetértünk, valóban felelősséggel kell vállani egy gyereket, de mivel a témát indító nem azt vetette fel, hogy "szeretnénk gyereket 18 évesen, kezdjünk-e bele egy projektbe vagy sem?" hanem hogy adott a baba, és két lehetőség van: abortusz vagy szülés, hát ezért gondoltam, hogy az abortuszra voksolsz.

Szóval én a témához igazítottam a véleményem, de egyébnként igazad van.

Nincs harag? :))

36. Mágika75 (válaszként erre: 35. - Ditke62)
2007. febr. 17. 14:33

Szia Ditke!


Hol írtam én olyat, hogy meg kellene ölni a kisbabát??? SEHOL! Az nem alternatíva!


Az abortusz NEM családtervezési "segédeszköz" vagy "fogamzásgátlási módszer", esemény utáni tabletta. (A 6 hetes(!) magzat már érzi a fájdalmat!!! Erre gondoljunk, ha a saját tesünket nem is tiszteljük.)


Csak azon lepődtem meg, hogy a sok gratuláció mellett rajtam kívül talán 1-2 csajszi emelte fel a szavát az átgondoltság mellett.

Ma már annyi módon lehet védekezni az ilyen esetek ellen. Gyakoroljuk, hogyan kell majd "csinálni" - hiszen igen kellemes elfoglaltság - de csakis védőhálóval! :-))


ÉLJENEK A KISBABÁK! (Sikerült leírnom hiba nélkül, nem úgy, mint valahol alább...:-))

35. Ditke62 (válaszként erre: 32. - Mágika75)
2007. febr. 17. 10:08

Szia Mágika!


Abszolút egyet értek azzal, hogy ne tervezzen valaki gyereket az egyetem elején. De ők nem tervezték, csak úgy "lett". Én csak azt mondom, hogy ha már nem vigyáztak eléggé, akkor nem az abortusz a megoldás, hanem fel kell nőni, és gondoskodni arról a gyerekről, nehéz lesz, de nem lehetetlen :) És igaz, hogy nem ideálisak a körülményeik, de ez nem indok szerintem egy baba megölésére.

Csak ennyit akarta, gratulálok én is neked a babához és a sulihoz is :)

34. rituska83 (válaszként erre: 33. - Kniki)
2007. febr. 17. 09:26

Szió!

Egyetértek veled nagyon!

Gratulálok a pocaklakódhoz!

Egészséget és kítartást!

Puszi: Rita

33. kniki
2007. febr. 16. 14:10

Sziasztok!


Én úgy érzem erre nincs megfelelő válasz. Ki így gondolja, ki úgy.


Szerintem egy 18 éves lányból is lehet jó anya és egy érett nőből is lehet csecsemőgyilkos. Erre nincs recept.


Ha ez a lány úgy érzi boldog, hogy gyermeket vár akkor biztos nem lesz baj.


Én 24 éves vagyok és egy 17 hetes pocaklakóm van. :)

Június 20-a körül fogok diplomázni. Rengeteg intézni valóm van, néha azt sem tudom hol áll a fejem. De úgy érzem az első gyermek mindenképp felforgatja a család életét és nem lehet erre megfelelő képpen és megfelelő időben felkészülni.

Majd minden jön magától!


Persze a legfontosabb, hogy felelősségteljesen gondoljunk és cselekedjünk a terhesség alatt és persze a baba születése után is!

32. Mágika75 (válaszként erre: 28. - Ditke62)
2007. febr. 16. 09:00

Szia Ditke!

Gratulálok a babákhoz!


Tudom, hogy nem én vagyok a WonderWoman. Persze sokan vagyunk babával a felsőoktatásban...

Én Csak azon pörögtem be egy kicsit, hogy olyanok, akik még nem láttak kisbabát csak fényképről és egyetemi/főiskolai épületet is csak kívülről láttak véleményt írnak arról, hogy milyen a kettő együtt.


Én sem panaszkodhatom, gyerek mellett is ösztöndíjas vagyok.


És nehogy kioktatásnak vedd, de nem az első félév után 18 évesen lettél terhes... A cikk alapján ez a kedves lányzó kiszabadult a szülői házból és a kollégiumban már mindent lehet alapon most egyszerre csak meglepetésszerűen kisbabát vár...

Ott kuporgott a sötétben az első hetekben és az abortuszon járt az esze és azon hogy elmondja-e a szüleinek... Ez lenne az ideális??? Nálunk nem így történt... Apa nem azért hozta a tesztet, hogy nézzük "bajban vagyunk-e", hanem, hogy biztosan tudjuk, hogy örülhetünk.


Teljesmértékig baba-párti vagyok! ÉJENEK A KISBABÁK! :-)

31. Mágika75 (válaszként erre: 30. - Rituska83)
2007. febr. 16. 08:33

Szia Rita!


Egyáltalán nem szántam kioktatásnak amit írtam.


A kisbaba érkezéséhez természetesen gratulálunk! Jó egészséget, sok örömöt és boldogságot az egész családnak!


De még mindig tartom a fecskés metaforámat: Előbb a párunkkal legyen közös fészkünk és utána jöjjenek a fiókák! :-)

És szerintem a cikk alapján Évi a rózsaszín lányszobájában él (ezt egy előző hozzászólásban olvastam, találó!)


Nem a márkás cucc a lényeg. Ezzel egyetértek. Persze, hogy nem! De egy befejezett főiskola/egyetem nagyban hozzájárul ahhoz, hogy kellemes körülményeket tudjon teremteni MAGÁNAK a család. (Nem arra várva, hogy mikor melyik nagyszülő dob meg lével.)

Képzeld el, hogy Ti hogy élnétek, ha az lenne a kérdés, hogy a gyerek kapjon új cipőt vagy ezen a héten még egyenek a szülők is húst? Vagy várni, hogy a nagyszülők mikor jönnek egy tál meleg kajával...

Mi szerencsére mi sem így élünk. :-) De a férjem rengeteg ilyet lát (egy iskolát vezet).

Rengeteg a megrázó történet:

Anya: Kérem, hadd maradjon a gyerek fején a sapkája az órák alatt is.

Tanár: Miért???

Anya: Ez a karácsonyi ajándéka, annyira örül neki!!!

Vagy egyedül neveli a gyereket valamelyik szülő, vagy a nagymama neveli a gyereket. És ezeknek a gyerekeknek nagytöbbsége komoly magatartászavarokkal küzd (illetve inkább a tanarak küzdenek a gyerekekkel). Tegnap a férjem egy gyámügyi tárgyaláson volt: egyedüli anyuka nem képes a gyereket (10 éves) féken tartani, az iskolából örökké csak a problémákat hallja, a gyerek a tanárt megüti(!), az anya inkább állami gondozásba adná a fiút...


NEM MONDOM, HOGY MINDEN FIATAL ANYUKA EGYEDÜL MARAD, ÉS NEHEZEN KEZELHETŐ GYERMEKE LESZ! Nem!!! De a mindennapos problémák felőrölhetik az ember és a legerősebb kapcsolatot is.


Sajnos a tegnapi hírekben is volt egy csecsemőgyilkos nő. Tehát a terhességgel nem nő meg az értelem és nem lesz mindenki felelősségteljes anya. Hány kismamát látni terhesen/babakocsit tolva, amint cigarettázik???

Mindig újra és újra megdöbbenek! Ha magára nem gondol, legalább a gyerek miatt ne tenné... (Pfuuuuu ettől ideges leszek!)


A GYEREK A MINDEN! Ezért is kell FELELŐSSÉGGEL erre a világra hozni. Induljon az élete a lehető legnagyobb/legjobb esélyekkel!

És ezt megint nem kioktatásnak szántam, ez csak a véleményem az élet naposabbik oldaláról nézve...


Az Éviéknek továbbra is csak a legjobbakat kívánom/kívánjuk! Sok erőt és türelmet!

30. rituska83 (válaszként erre: 15. - Mágika75)
2007. febr. 15. 23:32

Szió Mágika!

Ne haragudj, de egyáltalán nem értek veled egyet.

Én most 23 éves vagyok és van egy csodálatos fiam aki 16 hónapos.

Igaz pár évvel idősebb vagyok evi-nél, de nem sokkal.

Szerintem, ha ő igy érzi, hogy neki kell, és a párja is úgy gondolja...akkor miért ne?

Én sem csak úgy beszélek.....hiszen tapasztalt anyuka vagyok!!!!

Ez tök úgy jött le nekem, mintha kioktattnál!!!! ???

Elég sok ismerösöm van akinek már van babája és még tanul.

Igy igaz ahogy mások is mondták nem az a lényeg, hogy minden márkás cucc legyen rajta!

Nekem nincsen diplomám, de nem is vagyok hülye.

A legmagasabb gyedet kapom mégis. (nem kell hozzá semmilyen diploma).

A munkahelyem meg visszavesz amikor menni akarok!

Egyenlőre úgy érzem még szeretnék a gyerekem mellett maradni...hiszen most fogékony sokmindenre.

Én sem terveztem a babánkat, de egyáltalán nem bántam meg!

Sőőőőőőőttt IMÁDOM, és egy percig sem gondoltam bele, hogy inkább mennék disco-ba.

Ahova szeretnénk eltudunk menni, hiszen a drága anyósóm segít nekünk, mivel nekem már nincsenek szüleim :(

Ha jól elolvastad a cikket akkor láthattad, hogy lesz neki segítsége.

Igen tudom, hogy nem tervezzték, de ha már jöni akar akkor miért ne?

Én meg attól vagyok kiborulva inkább hogy egy 60 valahány évesnő szült...nah az nem durvább???

Én amugyis 24.-25 évesen akartam kisbabát.

Nos egy kicsit korábban jött!!!


evi: szerintem a szívedre hallgass és ne másokra!

Persze mindenki mondja el a véleményét, hiszen ezért van ez a fórum, de te ott legbelül érezzd, hogy igazából mit is szeretnél/szeretnétek!!!


Azzal viszont nem értek egyet, hogy lakás, ház, kocsi....stb. kell egy gyerek felneveléséhez.

Jó persze jó, ha van, de gondoljatok bele hányan élnek albérletben???

Jó nekünk van lakásunk, de nem mindenkinek adatik meg.

Jah és Hidd el, hogy mikor nő a hasában a kisbaba akkor már benne lesz a felelösségtudás, és mikor megszületik Ő lesz a legfontosabb neki az egész világon!

Nagyon sok olyat is lehet hallani, hogy aki az első babát elveteti, nem lehet neki több.

Én bizztos megörültem volna, ha ez lett volna a vége.

Döntsék el ők, hogy mit akarnak!!!!

De szerintem, ne vetessék el, ha egy mód van rá!


Mágika: Ha megsértettelek, akkor ne hari!

De mivel nekem is van babám, nagyon jól tudom mennyibe kerül a pelenka, törlőkendő, ruha...stb.


Igaz, hogy nem lesz neki(k) egyszerü, de az a csöppség jönni akar, akkor miért ne???


Bocsi, hogy ilyen hosszú lettem!

Rita

29. Ditke62 (válaszként erre: 22. - Bubbaboo)
2007. febr. 15. 20:43

Bubbaboo


Hát, mintha csak a saját gondolataimat hallanám! :)

Szerintem is, aki nem akar babát védekezzen, de ha már besikerül, nem lehet megölni csak azért, mert útban van! Aki ezt teszi, annak később nincs lelkiismeret furdalása? Nem gondol időnként arra, hogy ha megtartom, akkor most lenne a szülinapja? Már ovis-iskolás... lenne? Ha ránéz olyankor hasonló korú gyerekekre nem szorul össze a szíve?? Feladni egy gyermeket néhány átbulizott éjszakáért?!

Akkor inkább szülje meg és adja örökbe, legalább a baba is élhet és valakiket meg nagyon boldoggá tehet egy pici jövevény, ha nekik már nem sikerült :(

28. Ditke62 (válaszként erre: 17. - Mágika75)
2007. febr. 15. 20:35

Szia Mágika!


Itt vagyok én az élő példa, ikreim vannak és mellette jogot tanulok az egyetemen. Szóval nem lehetetlen. Ráadásul segítségem se nagyon van, a férjem éjjel-nappal dolgozik, a szüleim is dolgoznak még, csak hétvégén vigyáznak a lányokra mikor suliban vagyok. Nappal a gyerekkel foglalkozom, este lefekszenek és utána tanulok. Ki kell alakítani egy jó napirendet, így az alvásidőket jól ki lehet használni. Azt szokták mondani, hogy az embernek arra van ideje amire akarja. :)

Ja, és az egyetemen (mert hogy orvos vagyok, a jog csak a másoddiplomám lesz) szintén volt egy csoporttársam, neki is ikrei voltak, 19 évesen "besikerültek" (tabletta mellett...), ő is mellettük végezte az egyetemet, mindig tök jó jegyei voltak. Ötöd-hatodéven meg már többen is szültek, nem is olyan ritka.


Én szívből gratulálok a babához, jó egészséget és kitartást kívánok!

2007. febr. 14. 22:24

Szerintem nagyon jól döntöttél!majd meglátod:)

Én is fiatalon estem teherbe,nekem is más terveim voltak...ma két kislány anyukja vagyok és cseppet sem bánom,hogy igy alakult az életem!:)


Küldhetek Neked priviben egy diás anyaságról szóló emailt?Én is nem rég kaptam és nagyon csodálatos!

2007. febr. 14. 20:14

Szia!

Hát csak csodálni és tisztelni tudlak a döntésedért! Én 20 éves vagyok és majd megőrülök a vágytól úgy szeretnék már egy kisbabát! Én már a párommal élek több mint 2 éve , 4 éve együtt) vagyunk) de még nem mertük magunkat elszánni ilyen döntésre!! Sok szerencsét! És ha gondolod irj mert kíváncsi vagyok hogy érzed magad és persze a baba is!! Pusz,Brigi

25. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - Mágika75)
2007. febr. 14. 12:21

Nem probaltam, en csak egyszerre ket diplomat szereztem. Lattam hogy gyerekkel elmennek masodik diplomara is az elso utan, amit ugyancsak egyutt csinaltak vegig, csoporttarsam is volt, aki szult masodik evben, es azert meg messzebbrol is lathatoak voltak pocakok a tanszekek folyosoin. Mi ezen a megrokonyodteto? Te vagy talan az egyetlen?


Nem tudtam hogy a diplomak szama meg fugg a esztol, szerintem barki vegig kepes csinalni, ha van akaratereje. Ezt is lattam magam korul, nem levegobol szedem.

A lec folottet nem ertetted? Lehet vizsgazni 3-asra, es 5-osre is, amikor elhelyezkedsz nem kerdezik meg, hogy az aprocska vizsgak milyen jeggyel zarultak, hacsak nem indexet kernek, de legtobbszor a szakertelmet nem a vizsgajegyek adjak. Persze en az egyetemi eveim alatt igy lattam a tarsaimtol, es mi nem nem fulladtunk sznobizmusba.

Aki PhD-t csinal, annak elhiszem hogy mar van esze. A diplomaszerzesre nekem irhat barki barmit, arra nagyon sokan kepesek, sot aki belefog, altalaban kepes ra. Ha nem inged, ne vedd magadra.

24. mandy (válaszként erre: 23. - 2a5bff1a1e)
2007. febr. 14. 10:56

Szia Évi! :)

Én is csak annyit tudok még hozzáfűzni, hogy én is 18 évesen, az érettségi előtt tudtam meg, hogy babám lesz. Sajnos mellettem nem volt se szülő, se barát (mind ellenezték, hogy megtartsam)....mégis megtartottam, és azt hiszem, ez volt életem egyik legjobb döntése. Sokan mondták, hogy én magam is gyerek vagyok még, de ez nem akadályozott meg abban, hogy jó anya legyek! Fel kellett nőnöm a feladathoz és én fel is nőttem. Persze más lett az életem, nem mentem el a főiskolára, ahova felvettek, dolgozni kezdtem. Később tanultam, mikor már oviba lehetett adni a gyereket.

Most szombaton már 8 éves lesz a nagylányom! ;-)


Sok boldogságot Nektek!

23. 2a5bff1a1e (válaszként erre: 22. - Bubbaboo)
2007. febr. 14. 10:50

Boo!! Ezt nagyon szépen írtad!!!!!! : ))


Csatlakozom, hozzáfűzni ehhez már nem lehet semmit! : )

2007. febr. 14. 10:45

Drága Évi!


Én is a gratulálók sorához szeretnék csatlakozni! Egy kis tündér baba érkezik hozzád, aki hidd el, nem hogy nem teszi tönkre az életedet, hanem bearanyozza! A gyermekvállalásra és nevelésre sosincs ideális időpont, ha valaki önző módon gondolkozik!


Egyáltalán, hogy lehet ez kérdés? Legyen akkor az is kérdés, hogy tegyük-e el láb alól a nagymamát, mert már semmi haszna, csak nehezíti az életünket, a nyugdíjja is kevés, inkább ne éljen, jobb lesz NEKI! Ugye milyen bizarrul hangzik?

Akkor miért kérdés az, hogy egy egészséges, reményekkel teli kisembernek megadjuk-e az esélyt!?


Kifogást mindig lehet találni: még túl fiatal vagyok; majd egyetem, főiskola után, most hagyott el pont a pasim; még nincs házunk; majd ha jobban fogunk keresni; ráér pár év múlva; akkor vállalok, ha mindent meg tudok adni neki (ez a kedvencem különben); még "élnék", stb!


Csakhogy ez nem így működik, a gyerek sokszor nem rendelésre jön! Kérdem én, mi az a szempont, ami fontosabb lehet annál, engedjem ÉLNI a gyerekemet!?

Ha másfeles panelban élünk és trabanttal járunk, na és? Ha nem márkás cipő van a lábán, na és?

Ha az apukája nincs mellettünk, na és? Mi az, hogy mindent megadni a gyereknek? Amire szüksége van, hogy legyen fedél a feje fölött, legyen mit enni, ruha, amit felhúz, és iskolába járhasson, ha eljön az ideje. Ennyi. És ami az igazán fontos, hogy feltétel nélkül elfogadja és szeresse nagyon az édesanyja és érzelmi biztonságban nőjön fel! Ezt nem lehet pénzen megvenni, mennyi elkényeztetett, gazdag, idióta kisgyereket látni!!!


A legszebb éveidet pelenkaszagban töltheted? Na azért ez így kicsit erős! Persze, tölthetnéd füstös diszkókban is, ez sem nagyobb túlzás, és az biztos sokkal felemelőbb lenne!? Ezért aztán érdemes lenne cafatokra tépetni a kisbabádat! /Bocs, hogy ilyen durván fogalmazok, nem neked szól elsősorban../


Örülj, hogy fiatal anyuka vagy, ennek több előnye is van: mire felnőnek a gyerekeid, Te még mindig csúcsszuper, életerős csajszi leszel, nem a nyugdíjkorhatár szélén! Bármit megvaslósíthasz, csak bízz önmagadban! Jobban meg is tudod érteni majd őket, lazább leszel talán, mivel fiatal vagy...


Melletted áll a családod, a barátod is, nem történt semmi tragédia, csak kicsit megváltozott a "terv"...


Kívánok neked nagyon sok boldogságot, kitartást, és erőt, hogy minden akadályt sikerrel végy az életben és ne futamodj meg soha, hanem küzdj!

Életed legjobb döntése ez, hidd el, csak megfelelő hozzáállás szükséges! Károgók pedig mindig lesznek, pesszimisták, negatívok, keserűek, frusztráltak...

Döntsd el, milyen életet szánsz magadnak, magatoknak!? Pihe-puha, édes, illatos, mosolygós kisbabád lesz, éljen, éljen!!! :-)))

21. Mágika75 (válaszként erre: 19. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 14. 08:13

Szia Antea!


Láttad... De Te sem próbáltad, ugye?


Mint az előzőekben írtam én most gyerek mellett fejezem be az egyetemet. Csak egy félévet jártunk együtt suliba (augusztus 28-án született KisCsengénk, szeptember 8-án kezdődött a félévem), most pedig a szakdogámat írom. Ha nem lennének Nagymamák - Isten áldja meg Őket a segítségükért - , akkor nem tudnám befejezni a sulit.

Ami az eszet illeti: ez a második diplomám (mezőgazdász, közgazdász), szóval az ésszel nincs baj, köszönöm.

Mi van a léccel??? Attól mert gyermekünk született még lehetünk (sőt legyünk is!!!) igényesek a munkánkkal szemben! Az én munkám jelen esetben a szakdolgozat... Rajta lesz a nevem, kötve-fűzve, nem lehet sz@rt írni! Szóval a léc nem a majd meg lesz valahogy, hanem a lehető legjobb eredménnyel legyen meg! Mivel a gyermekszüléssel nem lett alacsonyabb a szellemi kapacitásom! :-))

2007. febr. 14. 03:45

Aszpaziaval egyet ertek. Mindenki gratulal, de vajon tenyleg atgondolta, hogy mit vallal?

Szep dontes, de vajon all-e eleg ember mellette, lesz-e mibol pelenkat vennie?

A felelos gondolkodas nem nemi egzisztenciat is jelent? Legalabb egy dolgozo felelosen gondolkodo tarsat?

Legalabb a gratulaciok melle elmondanatok neki azt is, amit Aszpazianak az edesanyja! Mert veletek szembe o meg nem tudja hogy mit vallal.

En nagyon sajnalom ot, nem ennyi idosen kellett volna ezzel a problemaval talalkoznia pont ebben a vilagban.

Nem irta hogy van-e kire szamitania, lesz-e aki segit neki.

19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Mágika75)
2007. febr. 14. 02:43
En lattam mar. Nem kozhely ez. Meg lehet csinalni, bar ketsegtelen, kell hozza nemi esz is. Az emberek ugy veszik az akadalyokat, ahogy muszaj. Attol fugg, mit allit maga ele. Lec folott lehet ugrani, de ahhoz a lecet oda kell allitani, az pedig nem a gyereken mulik.
2007. febr. 14. 02:24

Kedves 18 éves boldog kismama!


Nagyon szép ez így leírva,csak hogy az élet nem a rózsaszín leányszobában szőt álom.

Nem vagyok prűd,azért is írok neked,mert voltam hasonló helyzetben.

Szintén 18 évesen estem előszőr teherbe.Mikor megtudtam ,hasonló boldogságot éreztem..de ebben a boldogságban osztozott a barátom is.

A szüleimmel mindig jó,és bizalmas volt a kapcsolatom,így nem kellett titkolóznom.


Az anyukám,nem mondta vetessem el,de azt sem hogy tartsam meg,részükről ha gondoljuk indulhat a nászmenet.

De szerencsére az én anyukám egy igen okos asszony,sokmindent elmondott..mire készüljek fel.

pl.1 gyerek 24 órás szolgálat stb..

A barátom az egyetem mellett hogy fog dolgozni?

A legszebb éveimet fogom pelenkák között élni.

Ha tanulni akarok,azt hogy gondolom,és mikor lenne erre időm stb...

Végül döntöttem,nem akarok 18 évesen gyereket!

Mikor közöltem szerelmemmel a döntés végleges,mit tagadjam?:)láttam az arcán a megkönnyebbülést..

Gyilkos vagyok?lehet..

6 évvel később született az első gyerekem,és hol van már az akkori szerelmem?:))

Elmultam 24 éves,2 éve házasságban éltem,volt saját lakásunk,és biztos jövedelmünk.

Nagyon örülök,hogy nem a nagy semmibe szültem,és volt még 6 gondtalan évem.

Senki nem dörgölheti az orrom alá,hogy egy gyerek miatt lépett velem frigyre:))

Így is lehet...

Aszpázia

2007. febr. 13. 18:44

Szia Rékus!


Láttál már olyat, hogy vki főiskola/egyetem mellett gyereket nevelt... Hüha! De Te nem próbáltad! Az, hogy nem könnyű, nem fejezi ki, hogy milyen!

A pálya széléről könnyű puffogtatni a közhelyeket.

16. Rekus
2007. febr. 13. 15:57

Évi!


Hatalmas gratula a babához! Szerintem helyesen cselekszel:) Sok erőt hozzá!


Ha tanulsz még kérhetsz az egyetemtől/főiskolától kedvezményes tantervet, és akkor kicsit könnyebb lesz a tanulás a baba mellett. Nálunk volt olyan lány, aki két gyermeket szült és nevelt nappali egyetem melett. Egy fél évet tanultam Németországban, és ott több ilyet is láttam. Nem azt mondom, hogy könnyű, de nem lehetetlen:)


Melinda,

és akkor mi van ha valaki használ gumit, a gumi kiszakadása után vesz be eseményutáni tablettát. Mégis megmarad a terhesség, és 9 hónap múlva szép kisbabája születik:) És nem tudatlan tiniről van szó.


Lamoni,

kivánom, hogy minnél előbb két csíkot láthass a teszten;)

2007. febr. 13. 13:21

Szia Rita!


Szerintem az Éviék nem úgy érezték, hogy kisbabát szeretnének, hanem "összejött". Legalábbis a cikkből erre lehet következtetni... És akkor nem ő lett fiatal anyuka, hanem az anyukája lett/lesz idős anya... Tehát ez nem bátorság, hanem felelőtlenség. :-(


Sulit befejezni gyerek mellett... Ez nagyon jól hangzik!

Mi egy félévet "tanultunk" együtt KisCsengénkkel, és most írom az 5 hónapos csemete mellett a szakdogámat. Lehet, hogy én vagyok béna, de alig élek, és nem haladok rendesen.... Csengénk nyugodt, nem kell örökké szórakoztatnom, de félóránként rá nézek, másfél óránként tisztába kell tenni, három óránként eszünk, délután sétálunk, és persze Apa is van, aki külön törődést igényel :-)Mikor is tanulok??? Alig vártam ezt a hetet, amikor Anyukám - az a drága - átviszi a gyereket magához.


Mellesleg felkészülni egy gyerekre, az nem egzisztenciát, biztos anyagiakat, lakást, autót jelent, hanem FELELŐS GONDOLKODÁST, tudni, hogy mivel jár egy kisbaba. Márpedig aki felelősen gondolkodik, az nem a nagyvilágba, légüres térbe szül egy gyereket, hanem tudja, hogy azt a kisbabát valahová tenni kell, valamiből etetni, öltöztetni kell. Tehát valamilyen háttér igenis szükséges.


Lamoni!

Szurkolok, hogy legyen kisbabátok!

DE! Gondolj csak bele, mennyire estél volna kétségbe 18 évesen, amikor szülinapi meglepetésként két csík jelenik meg a teszten… Látod, most már van ahová jöjjön az a kisbaba, és ezért jönni is fog hamarosan. :-)

2007. febr. 13. 12:28

Szió!

Szerintem is jól cselekedtél!

Nekem is van már egy babám aki 16 hónapos én meg 23 éves vagyok,

tehát én is elég fiatalon szültem.

Bár sajnos a szüleimnek már nem tudtam elmondani, mivel már nincsenek. :(

Én úgyfogtam fel ezt a dolgot, hogy ők elmentek a babám meg jött. Igaz 2.-elvett, de 1 jött helyette.

Én is gondolkozztam, hogy elvetetem, mert még a párommal fél éve voltunk együtt.

De mi is jól döntöttünk, hiszen boldogok vagyunk!

Mindenki akkor vállaljon gyereket amikor azt érzi, hogy ő képes rá!

A sulit meg tényleg betudod még felyezzni levelezőin.

Szóval én csak jó egészséget és kitartást kívánok nektek!!!

Rita

2007. febr. 13. 12:17

Szülinapra mindíg,megkérdezem,hogy kinek mire van szüksége,és ha tehetem próbálok ehhez igazodni.

A torta soha nem maradhat el!!!

12. lamoni
2007. febr. 13. 11:52

Szia. Gratulálok a babához. Régen én is az előttem írtakhoz hasonlóan gondolkodtam,(főiskola, jó állás, ház, autó)és most, mire mindezt elértem majdnem 30 évesen, túl egy vetélésen mindent megadnék egy babáért. Remélem minél előbb nekünk is összejön.

Igaz, hogy védekezhettetek volna, meg minden, de most a pici egészsége, és az a legfontosabb, hogy a család melletted áll. Ha ők melletted állnak lehet még diplomád, ha levelezőn végzed is el, és minden mást elérhetsz.

Egyébként egy egészséges 18 éves lánynál sokkal kevesebb a kockázat, az idő haladtával, sokkal több vizsgálatra küld a doki.

11. Mágika75 (válaszként erre: 9. - Meeliindaa)
2007. febr. 13. 09:18

Sziasztok Lányok!


Évi! Türelmet, kitartást és jó egészséget a kisbabátokhoz!


Meeliindaa: Egyetértek veled, még ha nem is fogalmaznék ilyen sarkosan. :-)


Egy kisbaba érkezése nem lehet meglepetés! Egy kisbabának úgy kell megjelennie az életünkben, hogy biztosan tudjuk, hogy akarjuk, vágyunk a jövetelére, testünk és lelkünk elő van készítve (szép magyarosan fogalmazva:-)), hogy a lehető legjobb helyre érkezhessen!

Mi elmentünk orvoshoz a párommal, hogy biztosak lehessünk abban, hogy egészségesek vagyunk. A következő hónapban már "két csíkos örömünk" volt. :-)

Amikor a cégnél bejelentettem 12 hetesen, hogy már nem sokáig számíthatnak rám, akkor az egyik kolléganőm - akinek mellékesen 2 gyermeke van - megkérdezte, hogy hogy lett kisbaba, terveztük. Miért lehet másképp is? Mármint felelősséggel lehet ötletszerűen babát vállalni?

A fecske is előbb a párjával fészket rak az eresz alá, aztán lesz tojás. Mi pedig Hölgyeim, sokkal okosabbak vagyunk egy fecskénél!

10. gicus66 (válaszként erre: 9. - Meeliindaa)
2007. febr. 13. 08:53

Ez egy kicsit általánosítás, hogy a tudatlanság eredménye lenne. Az tény hogy sok fiatalt nem világosítanak fel megfelelően, így nem ismeri a védekezés összes módját, és sokszor nem is él vele. Viszont csak egyetlen! biztos módszer van, hogy ne legyen terhes akaratán kivül: egyáltalán nem él semilyen formában nemi életet. Nincs 100%os biztonság, nézd meg az összes fogamzásgátló tabletta leirását, átlag 97%ot garantál és nem igy ismerősöm esett bele a 3% ba.


Nem vitatkozni szeretnék, csak jobb ha finomabban fogalmaz az ember és megismeri a totális hátteret.

2007. febr. 13. 00:25
Tudjatok en is voltam terhes fiatalon, de nem lett baj az abortuszbol es ma van ket felnött gyermekem. Bar ma mar nem kene "szabadna" egy lanynak sem teherbe esni-e ha nem akarja. Ez csak a tudatlansag ostobasag eredmenye .bocs de igy van
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook