Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyósom 60. születésnapja - ajándék ötletek fórum

Anyósom 60. születésnapja - ajándék ötletek (beszélgetős fórum)


1 2
50. Napsugár8 (válaszként erre: 49. - Selena78)
2019. szept. 4. 15:04

No valahogy így néz ki a "minőségi együttlét", amit a fórum kiíró is írt, és valami hasonló programot gondoltam, írtam már a 13.sz. hsz-ben.

Az, hogy elküldeni a mamát ide-oda, (wellnes-be + festő táborba), mindegy hová, csak minél messzebb... szóval egy olyan program kell, ahol a családtagok körében kellemes együttlét, és szép emlék marad számára.

49. selena78 (válaszként erre: 46. - Perdus)
2019. szept. 4. 14:56

Pedig abban mégiscsak igaza volt Bözsi néninek, hogy ti ismeritek anyósodat, és csakis ti tudhatjátok, minek örülne.


Én például nem szeretem a fénykép albumokat, sem a wellnest, sem a meglepetés programokat. Festegetésről nem is beszélve.:) Nehéz eset vagyok.:)))


Én a 60. születésnapomra kaptam egy új számítógépet, és csaptunk egy nagy kerti sütögetős bulit a baráti körrel. Nekem ez volt a tökéletes. És a lányom ezzel teljesen tisztában volt.

48. Guruljka (válaszként erre: 43. - Channa*)
2019. szept. 4. 14:33

Volt... gyakran felejtettem otthon a rajztáblát, annyira fontos volt.

Mondjuk a tanárnő sem volt túl tehetséges, ami azt illeti.

47. Bözsi néni (válaszként erre: 46. - Perdus)
2019. szept. 3. 21:05
Hol piszkálodtam? Egy szóval sem. Te szapulsz engem állandóan.
46. perdus
2019. szept. 3. 20:50
Kivéve Bözsinek, az Ő viselkedését én nem tudom hova tenni. Szomorú, hogy egy ilyen ártatlan kérdésnél is csak piszkálódik a másik. sajnálatos dolog.
45. perdus
2019. szept. 3. 20:49
Köszönöm mindenkinek!
2019. szept. 3. 19:47

vigyétek el szinházba, ahova csinosan kiöltözhhet, utána egy jó vendéglőbe.

én ezt nagyon élvezném, jóval innen a 6o-on ( de a vadasparkba cukrászdába szinházbaa vendéglőbe mekibe b. kingbe mindig én fizetek, pedig a a fiam jobbaan keres mint én.

Én pld névnapomra örültem volna egy szép gyűrűnek utaltam is rá ...

43. Channa* (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2019. szept. 3. 19:31

Az iskolában neked is volt rajzórád, nem? Engem ott "fedeztek fel":D

9 éves koromban, bár emlékszem rá, hogy 6 évesen elsőben el voltak ájulva a Margitszigeti élmény rajzomon, amin egy páva volt kitárt farokkal.

Na, ekkor kezdődött a "művészi" pályafutásom. A festményeimet, rajzaimat és szobraimat sorozatosan küldték kiállításokra, gyerek versenyekre még külföldre is, és az összes művésztanár a képzőművészet felé terelgetett. Különböző helyekre hordtak felváltva (modelleket festettem/rajzoltam, stb), felvételi nélkül mehettem volna a képzőművészeti szakközépbe, de nem mehettem, mert az osztályfőnököm megvétózta azzal a dumával, hogy ebből nem lehet megélni...


Tehát, nekem se most kezdődött, hanem gyerekkorban tudtam már, hogy szeretem csinálni:D

42. Guruljka (válaszként erre: 40. - Channa*)
2019. szept. 3. 19:23

Nem tudom, hogy szeretem-e, egyszerűen sosem próbáltam. Nem vonz, na.

Nem vagyunk egyformák - hálistennek. 😃

41. Guruljka (válaszként erre: 33. - Bözsi néni)
2019. szept. 3. 19:21

Én is ilyesmi ajándéknak örülnék.

Nem maga az utazás lehetősége a gond, hanem hogy addig helyettesítsenek valami módon itthon, vagy fizessék a kutyapanziót, szállítással, pár napra.

40. Channa* (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. szept. 3. 19:20

Ha sosem szeretted ezt a tevékenységet, akkor valószínű, hogy neked nem is való az ilyen.

Én kreatív vagyok és a festéssel kezdődött az egész, így nálam tökéletes ajándék volt:D

39. Channa* (válaszként erre: 23. - Lapbarna)
2019. szept. 3. 19:19

Akkor még is csak ügyes vagy:D


Én a barátnőmmel voltam és én gyerekként festő szerettem volna lenni, azaz nagyon ügyes voltam, a barátnőm nem, ez a mostani festésen is látszott:DDDD

Engem a koordinátor vagy ki állandóan dicsérgetett (az egész csapatból csak engem), sosem nyúlt bele a munkámba, a színkeverésembe, semmibe, de másoknak sokat segített és ehhez képest is voltak különbségek a festményekben. A barátnőm a felénél elfáradt, én meg egyre inkább élveztem, ahogy újra jött elő a "technikám":DDD


Pont ezért kaptam ezt az ajándékot, és tervezünk következőt is. Otthon a fiúk el voltak ájulva a festményemtől, ami színvilágban teljesen eltért az eredetitől is és mindenkiétől.

Na, szóval jó volt!:DDD

38. grassi
2019. szept. 3. 19:03

szerintem ezt mindenki imádja, életkortól függetlenül. mert az a tudat, hogy sok órán keresztül kitalálták, gyakorolták, foglalkoztak a dologgal, az valami egész más szintre emeli a dolgot. mert az előkészítés ideje alatt végig a nagymama járt a fejünkben, tehát ha úgy nézzük, napokig ünnepeltük. ehhez képest szerintem bármi, amit egyszerűen megveszel pár perc alatt akár sok pénzért is, csak gyengébb lehet.

persze miután lezajlott az ünnepség, még hetekig bombáztuk egymást ötletekkel, hogy még ezt kellett volna, meg diavetítés, meg valami Elvis is kellett volna stb.

rohadt jó volt :))))

37. papája (válaszként erre: 30. - Grassi)
2019. szept. 3. 18:53
Ez nagyon, nagyon jó ! Gratulálok !
2019. szept. 3. 16:01
Egy jó messzi külföldi út. Csak oda jeggyel 😂 (vicceltem)
35. Bözsi néni (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2019. szept. 3. 15:58
Nosza, vágj bele, sőt van jobb agyféltekés rajzolás is. Bár nem tudom, mennyibe kerül...
34. Bözsi néni (válaszként erre: 30. - Grassi)
2019. szept. 3. 15:56
Hú, ez nagyon szuper lehetett! És még a családot is jobban összehozta, dupla haszon:-)
33. Bözsi néni (válaszként erre: 29. - Levarosbukta)
2019. szept. 3. 15:54
:-) ezért is írtam a kérdezőnek, hogy nekik kell ismerniük anyóst. Én pl. 59 vagyok és nagyon szívesen utazok/utaznék sokfelé.
32. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Perdus)
2019. szept. 3. 15:52
Nem piszkálódó, csupán érdeklődő volt. Te érezted úgy, hogy védekezned, visszavágnod kell, holott írhattad volna simán azt is, hogy egyszerűen nem értél rá.
31. Guruljka (válaszként erre: 25. - Napsugár8)
2019. szept. 3. 12:32
Akkor igen, akkor tényleg ki kellene próbálnod!
30. grassi
2019. szept. 3. 12:31

mi a nagymamámnak műsort csináltunk :)

3 gyerek (50-60 közöttiek) + mi, heten unokák (25-30 közöttiek) + 2 dédunoka, meg a csatolt részek (férjek, feleségek)

az egyik dédunoka még kis krumpli volt, ő nem vett részt aktívan a produkcióban

volt pár zeneszám, nagymama kedvenc számait elvinnyogtuk, Máté Péter meg Záray-Vámosi meg ilyenek, volt egy magyar nóta, az egyik uncsitesóm tud gitározni, átköltöttünk egy Kispál-számot, hogy valahogy a nagymamára meg az életére utaló dolgok legyenek benne, az unoka meg a pancsoló kislányt nyomta, meg elmondott egy tipikus szar gyerekviccet, amit az óvodában tanult, és csak az óvodásiknak vicces.

az egyik gyermeke, a nagybátyám meg parodizálta Juhász Elődöt, nem tudom, ki emlékszik rá, a Zenebutikot vezette, tök vicces pali, nagymamám nagyon szerette. Juhász Előd konferálta fel a produkciókat.

tök jó volt készülni rá, párszor összejöttünk gyakorolni, tényleg közelebb kerültünk egymáshoz

rengeteget röhögtünk

az előadás alatt meg előbb-utóbb mindenki elbőgte magát, nagyon megható volt.

és ami a legjobb, hogy levideóztuk, és rengetegszer megnézte a nagymama is, meg mi is.

29. levarosbukta (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2019. szept. 3. 12:20
Még messze vagyok a hatvantól de bizony már kényelmesedem és szeretek a saját ágyamban aludni bárhol is érjen az este.
28. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Perdus)
2019. szept. 3. 12:07
Utalvány szépség szalonba? Kozmetika, masszázs, fodrász, manikűr, pedikűr?
27. perdus (válaszként erre: 4. - Imisz)
2019. szept. 3. 11:52
Ez a naplós dolog szuper ötlet, köszönöm!
26. perdus
2019. szept. 3. 11:50

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, ötletetek! Nem fogok tudni mindenkinek egyesével reagálni.


Az élményfestés nagyon jó ötlet, majd ki fogom puhatolni, hogy lenne-e kedve hozzá.


A nyaralás számára sajnos nem a legjobb. Nem szeret. Egyedülálló, sok a munkája, sok a kert, kórusba jár, ráadásul novemberben lesz a születésnapja,Karácsony előtt nem biztos, hogy a legideálisabb lenne.


A robotgépeket én sem tartom a legideálisabbnak, azt akkor is szívesen megvesszük neki, amikor a meglévő tönkre megy és szüksége van rá.


Bözsi néni! Megpróbáltam 24 órán belül reagálni, remélem elnézed nekem, hogy dolgozom, tanulok és nem tudok éjjel nappal a hoxán lógni, és mindenkinek azonnal reagálni. Nem tudom, hogy miért jobb neked, hogy ezt a piszkálódó megjegyzést leírtad... De ha jobban érzed magad tőle, akkor nem bánom!


Köszönöm még egyszer mindenkinek! Ha még eszetekbe jut valami, ne tartsátok magatokban!

25. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. szept. 3. 11:43
Én mindig is szerettem, ill. szerettem volna.
24. Guruljka (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2019. szept. 3. 11:39

Még eddig nem jöttem rá, miért is kellene festenem.

Még ha most nagy divat is.

23. lapbarna (válaszként erre: 18. - Bözsi néni)
2019. szept. 3. 11:35

Az az érdekes, hogy nekem sincs kézügyességem. De itt lépésről lépésre csináljuk az egészet.

Nagyon jóleső érzés volt utána, hogy képes voltam egy szép képet megfesteni. Mindenki, aki látja, odavan, hogy milyen ügyes vagyok, én meg mindenkinek elmesélem, hogy készült. És mindenki azt mondja, hogy ejha! 😀

22. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2019. szept. 3. 11:27
A wellnesnek én sem örültem volna, de egy ilyen festést még el tudtam volna képzelni, mármint hogy jó móka lenne, mit tudnánk ott összehozni.:)
2019. szept. 3. 11:13

Elképzelni sem tudom, milyen ajándéknak örültem volna a 60. szülinapra. Én wellnessnek vagy festésnek biztosan nem, tárgyi ajándékot esetleg olyat kaphattam volna, amit nem használok.

Van ötletem, mi szerzett volna nagy örömöt, de ez tényleg egyéni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook