Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni lábadozás fórum

Szülés utáni lábadozás (beszélgetős fórum)


10. Lona55
2013. jún. 4. 09:12

Köszönöm a válaszaitokat!

Úgy tűnik használ a rábeszélés és elmennek egy magán rendelésre, csak a biztonság kedvéért.

Mégegyszer köszönöm, hogy foglalkoztatok a gondommal.

Lona55

9. bowie (válaszként erre: 5. - Lona55)
2013. máj. 30. 09:11
A derékfájás attól is lehet, hogy nagy volt magához képest a terhe, mármint a csontjainak nagy volt a teher és időbe kerül míg a gerincoszlop visszarendeződik..és az fájdalommal jár. (nekem ezt mondta a dokim, mert nekem is a derekam fájt)
8. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Lona55)
2013. máj. 29. 16:00

Akkor viazont magánorvost kellene felkeresni.

7 hét után nekem már semmi bajom nem volt, pedig óriási volt a fiam.

2013. máj. 29. 15:42
Szerintem is érdeklődjetek ismerőstől, hogy ki a környéken a legmegbízhatóbb magánorvos és menjetek minél hamarabb! Megértem a lányod érzéseit, nekem is nagyon hasonló volt, ne menjen ahhoz, akivel nem volt elégedett, viszont a saját egészsége mindennél fontosabb, valakivel meg kell nézetni.
6. f758a7200f (válaszként erre: 5. - Lona55)
2013. máj. 29. 15:34

3. gyereknél már nem biztos, hogy ugyanolyan hamar visszahúzódik a méh, mint az elsőkkel, bár a gyógyszerek ezt elősegítik, ha még mindig nem múlt el a vérezgetés, akkor lehet, hogy pont ez a gond. Nem húzódott vissza teljesen a méh és a benne lévő kapillárisok így nem tudtak összezáródni. Ezért lehet, hogy a gyógyszeres kezelés kellene. Valamint olyankor is fennállhat a vérezgetés, ha benne maradt egy kis placenta, és emiatt nem tud összehúzódni. Ezek a dolgok nem mindig a dokik hibája amúgy, de én a helyében visszamennék nagyon gyorsan egy kontrollra, a körzeti dokinak nem ez a feladata, ezért küldi szakorvoshoz, de keressetek egy magánt. Mindenképpen.


A derékfájás is sok mindentől lehet, nem akarom megint a méhet okolni, de ugye most szült, hát maradjunk témánál, és ezt csak a doki tisztázhatja igazán, viszont ez is ugye, hogy több szülés után nem úgy megy, hogy egyik napról a másikra visszatér a jó pozícióba és ha egész véletlenül most éppen hátrahajló méhe van, akkor az igen, okozhat derékfájást. Maga az is, hogy nemrég szült és a hát tartása is változik, ezt is érezheti, szóval még szervi probléma nélkül is előfordul.


Menjetek el orvoshoz mihamarabb!

2013. máj. 29. 15:27

Köszönöm, hogy foglalkoztok a témával.

Biztos nem csak a varrás a gond, mert fáj a dereka, nehezen ül és még nem múlt el a vérezgetés.

A körzetinél volt, de az nem akar vele foglalkozni, visszaküldte a Klinikára.

Oda persze nem ment el.

Pedig már a vejemnek is mondtam, hogy meg kéne nézetni, hogy nincs-e valami gond.

4. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 2. - Zebra25)
2013. máj. 29. 15:09
Dettó ugyanígy volt... pedig nem "közkórházban" szültem. A varrás a legkevesebb...
3. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Lona55)
2013. máj. 29. 14:07

Ne haragudj, ha bizalmas a kérdés, ne válaszolj, de mire tippelsz amit nem akar elmondani a lányod a varrással kapcsolatban? Valami olyan ami közrejátszik a regenerálódással?


Szerintem nem kell erőltetni, keressetek egy másik orvost, akár magánt, és ennyi idő után is helyre lehet tenni elrontott varrást, sőt, még később is, esetleg egy másik doki azt is tisztázhatja, hogy az orvos akiről beszélsz, etikusan járt-e el, mi a teendő, hol kellene jelenteni, stb.

2013. máj. 29. 14:07

Akkor menjen egy másik kórházba. Pesten gondolom ez nem probléma. Vagy magán orvoshoz.

Egyébként é sem kaptam fájdalomcsillapítót varráskor, mert azt mondta az orvosom, hogy annyi szúrásból már majdnem össze is varr.

2013. máj. 29. 13:53

Sziasztok Fórumozók!


Hét hete született meg a harmadik kisunokám. Az Anyukájával van a probléma, mert valahogy nem regenerálódik vissza úgy, mint az első két babánál.


A Klinikán a nőgyógyász nő elég sz...tül bánt vele, mert fájdalomcsillapító nélkül varrogatta és ezután amit még nem mondott el a Kislányom.


Nem akar hozzá kontrollra menni ezek után. Mit javasoltok ez ügyben. Kihez forduljunk ellenőrzésre is és a továbbiakban? A kerületi nem szívesen foglalkozik vele.


Segítségeteket előre is köszönöm

Lona55

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook