Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog húzás utáni lábadozás? fórum

Bölcsességfog húzás utáni lábadozás? (beszélgetős fórum)


12. meer
2022. dec. 26. 20:01
Én csak saját magamról tudok írni... Kettőt megoperáltak, hogy ki tudjanak bújni.. a harmadikat 2 szájsebész operálta ki, mert ferdén nőtt (volna).. utána hetekig szájzár, természetesen borogatás, gyógyszer stb. Életem legrosszabb fogműtétje volt.. mert ezen kivül is akadt már legalább 8 másik, hamarosan ismét következik egy. Poszter.. ha nagyon gáz, menj orvoshoz, de fájd. csillapító, borogatás biztos segít.. és ne egyél tejes dolgokat, rágj a másik oldalon. Gyógyulást!
11. liliom10 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 26. 19:25

Menj holnap vissza a fogászatra ! Lehet, hogy tényleg kijött az alvadt vér a sebből, lehet, hogy begyulladt a fogmeder, csonthártya, nézzék csak meg ! Lehet, hogy antibiotikum is kell... majd kiderül.

Szívogatni tilos a sebet !

2022. dec. 26. 16:01

Sziasztok.

Sajnos nem javut

Szerintem fogmeder gyulladásom van jobbik eset, nem csont(remélem)...viszton el kell menjek orvoshoz mert félek bedurvulhat így, átterjedhet + a sok gyógyszerszedés...


van akinek tönkrement/kiesett a vérdugó és úgy gyógyult be? mennyi idő volt, mennyire volt fájdalmas?



Tegnap elég volt 7 óránként egy fél algo flex-et bevenni. Tegnap este bevettem 20h kor egy felet, és ma csak reggel 6 kor keltem fel, fájt kicsit, de vissza tudtam aludni, napközben egészen 13h ig húztam gyógyszer nélkül, de aztán csak vettem be egy felet.

NApi 3 szor mosom, corsodyl , és gengigél el kenem az inyt is. A seb szűkül összefele, de ami pár napja bizonytalan volt előttem még, mostmár biztos hogy szét esett a vérdugó. Néha be be nyilal is.

Ahogy néztem annyira hátul van a seb, hogy nem tudott sztem megnyugodni a vérdugó benne. Ahogy beszélek nyelek mozog a nyelvem, mozgatja a sebet sajnos, és így érthető hogy szétesett.

Egy fekete lyuk van, talán a csontig látni már. Annyira nem érzem hogy távozna genny vagy más a számba, nagyon picit néha érzem a nem oda illő ízt ennyi illetve ha óvatosan meg meg szívogatom.

9. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 26. 16:01
Szia! Nekem már régen húzták ki, én arra emlékszem, hogy nem vettem be utána fájdalomcsillapítót. Az egyik jó ismerősömhöz elmentem, ott úgy elkezdett fájni, szégyen, nem szégyen, kértem egyet, majd azzal jobb lett. Annyi volt, aztán már nem emlékszem mennyi ideig tartott, egy pár napig mindenképpen.
2022. dec. 26. 15:51
hm
2022. dec. 25. 03:08
Mijjllya bajod?
2022. dec. 25. 03:07

Nekem amugy is huztak ki a fogam. Csak mert a masik nott, de a tejfog nem mozgott, fogszabalyozas miatt, bolcsesseg fogaim.

kb. 10 fogat szedett ki fogorvos belolem, 2,5 evig volt allando fogszabalyozom.

5. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 25. 03:00

Bla-bla-bla.

Bocs, el sem olvastam. Nekem mind a 4-et kihuztak e.u. okbol.

Egynel szajzarat kaptam kB egy hetre. Szarintem nem a fogorvos hibaja volt. Szar ideg kapcdolodastol vette ki.

2022. dec. 24. 17:38
nagyon picir fura íz a számban, de ez lehet a seb miatt is, vagy gyulladás miatt.. pas.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Timmy0520)
2022. dec. 24. 17:37
köszönöm válaszod. Be van dagadva az inyem, sőt szerintem érinti az idegeket is mert be be nyilalgat olykor az álkapcsom...hát a seb meg fene tudja, van ebbe minden szín, sárgás is, fehéres is..nem tudom mennyire normális így. Na meglátjuk napokban rosszabbodik e.
2022. dec. 24. 16:27

Szia,


Nekem mindkét oldali alsót kihúzták már, mindkettő kemény menet volt, nagyon megszenvedtem. Közben is, utána is...

Esetemben mind a kettő két hét alatt gyógyult meg. Emlékszem, az egyikkel levél számra szedtem a gyógyszert a két hét alatt és volt, hogy bőgtem, annyira fájt még így is. Pedig nem volt komplikáció. Egyszerűen csak mélyen ült, alá volt fordulva, vastag gyökerei voltak...az ilyen sajnos traumatikus :(


Ahogy leírod, úgy tűnik, megy rendben a maga útján a gyógyulási folyamat, csak légy türelemmel. Jobbulást kívánok! :)

2022. dec. 24. 14:25

Sziasztok

Csütörtökön húzták ki délelőtt a bal alsó hátsó bölcsességfogam. Hát elég nehezen jött ki fogóval húzta az orvos, alig vártam véget érjen. Első injekció után kaptam plusszba valami speckó helyit több szúrásból...hát így sem volt leányállom. Rendesen trauma volt az egész. Még utána is ki ki rázott a hideg mert eszembe jutottak a dolgok.

Kaptam 4 tasak Flactor Rapid 50 est, ebből még csütörtökön elszedtem 2 tasakkal mert fájt eléggé mikor kiment az érzéstelenítő. Estre is szedtem be egyet. Másnap reggel szintén egyet, és este egy advil ultrát. Ma nem vettem egyelőre be semmit, de fájdogál, és az arcom is ott picit érzékeny be van dagadva. Figyelek mit eszek, tegnap óvatosan fogat is mostam, meg vettem corsodyl abban megmártom a sebet is, nem "öblögetem" csak tartom a számban kicsit és annyi. Nem fáj úgy mint csütörtökön húzás után, de azért fáj állandó jellegesen. EL lenni el vagyok vele, különben már szedtem volna be gyógyszert, bár szerintem este veszek be. Azt tudom hogy esélyes hogy kicsit tovább tart mivel bölcsesség fogról volt szó. Nálatok meddig tartot?


Egyébként húzás előtt (CT is csináltak előtte róla) nem volt gyulladásra utaló tünetem, mivel fájdalmat nem okozott csak ha szívtam , ugyanis le volt törve az oldala. Kedd este volt hogy elkezdett fájni de gyógyszer segített, ezért döntöttem úgy hogy kész húzzuk ki. Az orvos szerint nem volt indokolt antibiotikumot szedni, úgyhogy csak a gyógyszert mondta ha fáj vegyek be. DE meddig vajon? Franc se tudja mit kéne látni ami alapján normális a gyógyulási folyamat, vagy gyulladásos...lázam nincs.

Viszont ott az államnál a fog alatt alul érzékeny valami, megnagyobbodva nincs nyírokcsomó. Meg nyelésnél érzékeny, a szúrás is gondolom.. VOlt már fog húzásom de nem emlékszem hogy így fájt volna utána tartósan. Vagy csak elfelejtettem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook