Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés utáni depi 2023 fórum

Szülés utáni depi 2023 (beszélgetős fórum)


1 2
37. Dreamerlady (válaszként erre: 36. - Pancsiika21)
2023. febr. 12. 08:30

Szia! Hasonlóan voltam az elején én is. Sajnos ez sok esetben előjöhet, mivel megváltozik a hormonháztartás. Tudom, elég ijesztő érzés.


A hormonok felerősíthetnek félelmet, szorongást, bármit. Nekem akkor múlt el, mikor megtaláltam az okokat illetve elkezdtem trükköket bevetni. Érdemes melyre ásni, és megpróbálni rájönni, mi okoz szorongást. Hátha valahogy meg lehet oldani a gyökérproblémát. Okozhat depresszív állapotot nehéz szülés is. Illetve a környezet nem bátorító és nem segítő viselkedése. Átalakulnak a baráti kapcsolatok, van, aki eltűnik, de jön helyette más. Ha megvan az ok, sokkal könnyebb lesz utána. Bár olyan is lehet gondolom, hogy nincs meg az ok.


Ami sokat segített, hogy kapcsolódtam másokhoz. Lettek új anyuka barátaim, akikkel a problémákat is meg tudtuk beszélni. Jövünk-megyünk mindenfelé, kávézóba, vásárolni, babauszasra. Ezek mind klassz programok, amik pozitív energiával töltenek fel. Remélem, hamarosan jobban leszel, kitartást!

2023. febr. 12. 06:05

Köszönöm a tanácsaitokat, biztatást.

Hát igen, a terhességem nagyon idilli, boldog , nyugodt volt… és most hirtelen változott meg minden. Egyébként a gyerkőc nagyon jó baba, kialakult a kis napirendje is. Sokat sétálunk, az a nap fénypontja:) Csak ezt a fránya szorongást ne éreznèm!

Már hajnalban rám tör ,főleg a jövővel kapcsolatban. Annyira azt szeretném, ha mosolygós, vidám Anyukája lehetnék a gyermekemnek!

Egy vígasztal, hogy semmi nem tart örökké, ès talán kijövök ebből az állapotból!

35. globus (válaszként erre: 34. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 17:06
Be lehet vonulni zárdába, ott nincsenek anyák és elkényeztetett purgyék sem :DDD
34. f7f780f355 (válaszként erre: 33. - Főnix3)
2023. febr. 11. 15:55

Na latod, az lehet h a kornyezetemmel van a gond. Az engem akaratomon kivul korbevevo emberekkel es azok kozti anyakkal. Szerintem is vannak normalisak, na de ezek pont nem azok. Innen a pelda. De ez a lepasszolosdi nem szimpi es kesz.

En nem orulnek ha olyan enlekeim lennenek gyerekkorombol h alig lattam anyamst es folyton a nagyimmal logok. Mi jo dolgokat csinaltunk egyutt😇 es nem csak nev szerint tudtam ki az anyan. Meh nem csak elemvagta a tabletot.

Nos en az ilyen noket nem ertem akik szulnek de nme foglalkoznak vele. A tobbiek nem zavarnak. Nos igen.

33. Főnix3 (válaszként erre: 29. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 15:52

Húú! Tojjantott, meg császárral kivették belőle...ez nem egy bélgáz basszus! Figyelj már hogy fogalmazol!

Remélem nem emberekkel dolgozol, mert sok lehet a halálozás a környékeden. :/

Minden esetre biztos a környezettel van a gond.., hja, szerintem is! Nem! Térj észre,és ne beszélj ilyen tiszteletlenül olyan emberekről, nőkről anyákról,dolgokról, amiről dunsztod sincs!

32. f7f780f355 (válaszként erre: 31. - Főnix3)
2023. febr. 11. 15:45
😘😘
31. Főnix3 (válaszként erre: 30. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 15:44
Ok! Fordítást kérek! Nem értem a mondatot!
30. f7f780f355 (válaszként erre: 26. - Főnix3)
2023. febr. 11. 15:42
En veszem magamra, mert szerencdere lapsszolnom sincs semmit es dolgozo adofizeto vagyok🤣🤣
29. f7f780f355 (válaszként erre: 25. - Főnix3)
2023. febr. 11. 15:41

Ismerek nem is egyet. Pl az egyik ilyen ismerosom most tojjantott (vagyis csaszarral kivettek belole) par hete de csak a nagyanyjaval van a gyerek.

A nagyi mar szerencsetlen idos biztos nem a vinnyogasra vagyik de bekoltoztette maga melle a friss anyuka mert egyedul nem bir a kolyokkel.

Amugy az osszes ismerosom ilyen, aki fiatalon, par honapos kapcsolatba szult. Jovanazugy, addig sem kell dolgoznom mentalitas

Tosztelet a kivetelnek. En az ilyenekrol beszelek nem mindenkirol.

28. f7f780f355 (válaszként erre: 24. - Globus)
2023. febr. 11. 15:38
Ja, van ilyen is. Meg olyan is, ahol meg dolgozik a nagymama, faradtan hazaesik, aztan rohasztjak is a nyakara az unokat csak fel megmondanina szent gyeremekenek, hogy ne tegye.
27. Főnix3 (válaszként erre: 24. - Globus)
2023. febr. 11. 15:29

:DD

Én is hülye nagymama akarok lenni, akinek lusta gyerekei vannak! :P

26. Főnix3 (válaszként erre: 23. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 15:28
Akkor kapd magadra az inget! Már tartjuk páran! :)
25. Főnix3 (válaszként erre: 22. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 15:27

Ismersz ilyet, vagy csak hírből ismered ezt a fajta típust? Én nem ismerek ilyen anyukát! Pedig sokat jártam és járok játszótérre! Te honnan szedsz ilyeneket? Vagy nagyon fiatal vagy, vagy elég egyszerű lélek lehetsz.Nem sértésnek szánom! Éld csak a produktív életedet, mi anyukák, meg éljük a saját életünket! Kinek mi a legjobb!Remélem az "észhez térítés" téged is eltalált! Hisz neked sem árt!

Amikor gyereket szeretne az ember, nagyon sok mindenről nem tud! Közben derül ki, milyen rohadt dolgok is lehetnek benne, de legyűrjük, mert azaz élet,amit "kipottyantottál" olyan édesen fogja az arcod és mondja, hogy szeretlek, hogy mindenért kárpótol! Te ezt sosem fogod megérteni!

Ha majd egyszer nagymama leszek, igen is szeretném az unokáimat, nem csak pár órára, hanem néha hétvégére, nyári szünetre is, vigyázni rájuk. Addig a szülei, újra együtt lehetnek egy kicsit, fellélegezzenek,pihenjenek, szórakozzanak. Nagyon sok házasság megmenthető lenne, ha az emberek összetartóbbak lennének és figyelnének, egymásra.

24. globus (válaszként erre: 23. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 15:26

"Engedd, hogy elvigyék családtagok a kicsit", ez szerinted = lepasszolás? Könyörgött a nagymama, hogy unokázhasson, szinte ki sem lehetett venni a kezéből. Vannak ilyen elvetemült emberek, akinek örömet okoz.

Ja, mint tudjuk, anyuka lusta desznyó, nagymama meg hülye.

2023. febr. 11. 15:18

Esmielott jonne a szemelyeskedes.... meg hogy titeket bantalak

Globus 4., lepasszolos hozzaszolasara irtam mar az elso lustazos kommentet is.

De nyugodtan vegyetek magatokra ha jolesik. Kinek nem inge...

22. f7f780f355 (válaszként erre: 16. - Főnix3)
2023. febr. 11. 15:13

Nem, mert dolgozok es csinalok produktiv dolgokat is, csak mivel nem vallaltam gyereket mellette erre is jut ido hetvegen. Tehetek en rola?

Sokkal lustabbnak tartom azt, aki potyogtat, gyesen van otthon, de a nagyit jobban ismeri a kolyok mint ot. Ez az a tipikus notipus akinek budos a munka ezert szul egyet. Csak aztan ha vinnyog a gyerek egesz allo nap akkor leesik az unikornisrol

21. f7f780f355 (válaszként erre: 18. - Főnix3)
2023. febr. 11. 15:11

Amit az egesz hoxan. Beszelgetni, elmondani a velemenyemet. Neha egy kis eszhez terites senkinek sem art.

Csak nem ertem, minek vallal valaki gyereket, ha nem birja a strapat. A gyereknek sem megfelelo egy idegroncs anya.

20. nilem023 (válaszként erre: 18. - Főnix3)
2023. febr. 11. 15:06

Én is így érzek ahogy te, ezért sem hagytam szó nélkül én sem a hozzászólását.

Amit ő gondol az a jó, pedig ez a fajta gondolkodású emberből van kevesebb.

Nem értem én sem miért nézelődik egy ilyen típusú ember egy baba-mama fórumon. Azért hogy sértegessen??🤷🏻‍♀️

19. 55Judit (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2023. febr. 11. 14:57
Ja, és a belsőségek nagyon jók ha szereted, főleg a marha máj. Én nem eszek ilyeneket, de neked hátha bejön.😀
18. Főnix3 (válaszként erre: 13. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 14:56

Mindig a szívemre veszem a hasonló mentalitású gondolkodást! Általánosítasz és sértegetsz, holott fingod nincs semmiről!

Nem is értem mi a szent szart keresel te itt, ezen a fórumon? :DDDD

17. 55Judit (válaszként erre: 1. - Pancsiika21)
2023. febr. 11. 14:55

Először is gratulálok a babához, és jó egészséget kívánok nektek!

A szorongásos, depis állapotból segíthet kimozdulni a B5 vitamint tartalmazó ételek fogyasztása. Pl. olajos magvak, főleg a napraforgó, és a főttojás. Ez a vitamin segíti a szervezetben a szerotonin termelődést. Olvasgassál erről több információért.

Én az időskori depit igyekszem elkerülni az erre irányuló étkezéssel és testmozgással. Lehet, ezért van hogy egyfolytában vigyorgok mint a vadalma, és könnyen lepereg rólam ha valaki próbál megbántani.


Fel a fejjel, és gyógyuljál, éljél meg sok derűs napot a picikével mert most örömnek kell hogy legyen neked az élet!😀

16. Főnix3 (válaszként erre: 14. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 14:52

Akkor ez nem azt jelenti, hogy lusta vagy?


"En imadok itthon dogleni egesz hetvegen


Netflix, chill, barmikor egy nyugidt nyaralas, beugrani anyamekhoz ebedelji egy 11ig tarto szunya utan. Mozi... nyaron koncertek... munka utan csak pihi semmi felelosseg. 😍🥳"

15. Willuv
2023. febr. 11. 14:36

Szia! Én hasonlóan éreztem magam szülés után. Nagyon felborult az érzelmi világom, paráztam, bőgtem...

Most hatalmas hormonális változások mennek végbe a testedben. A mai életmóddal együtt jár, hogy nagyrészt egyedül vagy a kisbabáddal ami amúgy is felerősít egy csomó mentális dolgot.

Fel kell mérned mennyire súlyos a dolog, és mik a lehetőségeid. Lehet hogy többet kellene kint lenned. Ha rá tudod szánni magad ebben a hidegben is, minél többet sétálj, akár a kisbabáddal is, mert hacsak nincs nagy szél, akkor nem lesz bajuk a hidegtől. Ha olyan a természete, hogy alszik a babakocsiban, akkor igyál meg valahol egy kapucsinót/vagy vegyél egy szelet sütit. Ha van autód és a babád szívesen alszik, vezess le valami néptelen úton, és hallgass zenét énekelj! Az ilyen kis lopott percek, "izgalmak" kicsit segíthetnek hogy újra önmagadnak érezd magad.

Ha vannak lelkes nagyszülők, akkor egy-két órára menjetek el a pároddal. (Nekünk ilyen nem volt)

Ha nem tudsz kimozdulni otthonról, akkor nézz valami izgalmas filmet, ami eltereli a figyelmed. Vagy csak kapcsolj be a háttérbe valami izgalmas podcast-et (csak ne babakról szólót).

Én rendeltem az ebédet az első 10 hónapban magunknak, ezzel nagyon sok pihenő időm lett.

Ne szégyelld magad. Annyi kell, hogy mindig kint legyen a fejed a tengerből 1 cm-re, ehhez persze jó, ha nem pakolnak rád irreális elvárásokat a környezetedben.

Minden rendben lesz idővel! :)

14. f7f780f355 (válaszként erre: 12. - Főnix3)
2023. febr. 11. 14:35
Azert megjegyzem attol mert valaki nem szul meg nem lusta. Sok anya olyan lusta desznyo, hogy elvennem tole a kolyket.
13. f7f780f355 (válaszként erre: 12. - Főnix3)
2023. febr. 11. 14:34
Nem neked valaszoltam a lepasszolosdit es aki nem akar vele torodni, az sem neked ment, de orulok hogy szivedre vetted. 👽👽
12. Főnix3 (válaszként erre: 9. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 14:27

Neked a gyerek élősködő, egy parazita...

Tudjuk, hogy nem bírod őket. :D

Nekem nem böki semmi a csőrőm! :D

Nehéz volt, de imádtam és imádom az anyaságot!

Te így akarsz élni, rendben, élj így, nem mindenki vágya a döglés és a lustaság !

Nekem teljesebb, hogy kint vagyok a parkban és a fiam virágot hoz nekem. 10 éves és a legszebb királynőnek hív, aki mindent megérdemel és virágot hoz.., csüng és lóg rajtam. Szerintem nincs az a film netflixen, vagy nyaralás, koncert, ami egy ilyen harmonikus pillanatot ad. :)

Én így látom!

Hjaa! Soha nem voltak nélkülem a gyerekeim még az apjuknál sem. Soha nem passzoltam őket le. Most sem megyünk nyaralni a fiam nélkül,mindenhova magunkkal visszük. A nagyok már külön élnek.

11. globus (válaszként erre: 9. - F7f780f355)
2023. febr. 11. 14:20
Nincs a Hoxán olyan tag, aki még nem ismerné a gyerekekkel álláspontodat. Természet bölcs, akinek nem való, az ne is akarjon. Kivéve aki szeretne, de nem lehet, nekik maximális tisztelet.
2023. febr. 11. 14:15

En imadok itthon dogleni egesz hetvegen

Netflix, chill, barmikor egy nyugidt nyaralas, beugrani anyamekhoz ebedelji egy 11ig tarto szunya utan. Mozi... nyaron koncertek... munka utan csak pihi semmi felelosseg. 😍🥳

9. f7f780f355 (válaszként erre: 6. - Főnix3)
2023. febr. 11. 14:13

Felszedni? Az utcarol?

Az eloskodot egyebkent nem en mondtam hanem te. :D en csak aztmondtam h anyagi fejes🙄🙄🙄

Lehet nem bantad meg, de lemondtal. Akinek meg a lemondas boki a csoret az minek szul? Nekem is bokne hat nem csinalok sejtosztodast.

2023. febr. 11. 14:12

Es az ilyen nokbol lesznek az anyak akik minden fingasert lepasszoljak a gyereket a nagyinak, az se baj ha az bele is szakad, de a kormos, barinozes, otthon dogles meglegyen. Mind jogosan amiert kipattintott egy gyereket.

Lol en tuti nem unokaznek naponta csak mert a lanyom egy lusta desznyo, vagy a menyem. Na de ilyen szerencsere nem fenyeget.

En aztmondom mindenki maganak szul es legyen ennek tudataban.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook