Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szülés után fogyni, de hogyan? fórum

Szülés után fogyni, de hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
20. 9cc76994c5 (válaszként erre: 18. - Kokuszoscsoki)
2021. szept. 28. 08:00
Sztarsportolok sem edzenek szülés után 2 honapig.
19. kofarago82 (válaszként erre: 15. - Hlena)
2021. szept. 28. 07:36

Szia!


Én három hónapja szültem és sosem voltak előtte súlygondjaim. Terhesség alatt lett egy pajzsmirigy alulműködésem és hiába táplálkoztam egészségesen, úgy ahogy azelőtt +22 kiló lett a vége. Igaz én még mindig gyógyszert szedek, ennek ellenére nagyon lassan mennek le a kilók. Pedig csak és kizárólag szoptatok,amibe más elfogy én meghíznék, ha nem figyelnék oda.


Az 1300 kalória az nagyon kevés, edzés mellé pláne. Azért nem fogysz, mert a szervezeted raktároz a kevés kalória miatt. Emeld meg 1600-1800 kalóriára és mozgás mellett tuti lesz a fogyás. Kitartást!

18. kokuszoscsoki (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 28. 06:54

Szülés után ilyen korán súlyzós edzést csinálni nem szabad, ilyenkor még gyengék az ízületek, nagy a sérülés veszélye. Első körben szülés után 6 héttel hasizomregeneralassal, gatizomtornaval, kímélő edzéssel kell kezdeni, es ha kellően megerosodtel, akkor elkezdeni komolyabb edzést. A szobabicikli az rendben van. De pl futás, ugrálás, terpesz guggolas fekvotamasz szülés után 6 hónapig nem ajanlott, a gyenge gatizom, izuletek miatt, a hasizom állapotától függően pedig bizonyos hasizom erositesek (haspres, felülés) szintén tiltottak, főleg ha kialakult rectus diastasis, azaz ha szetnyilt az egyenes hasizmod. Olyan edzőt keress, aki posztnatalis edzesben jártas.


A kajarol annyit, az a fogyás alapja. Ha van deficit, van fogyás, edzestol függetlenül is.

17. 9cc76994c5 (válaszként erre: 15. - Hlena)
2021. szept. 27. 22:19

A jóga azért jó,mert valahogy nemcsak a tested edzi,de lélekre is hat


példa:elmegyek futni: utána simán betolok egy tiramisut


úszás után farkaséhes vagyok,feltépem a hűtőt


Jóga után viszont olyan érzésem van,hogy nem visz rá a lélek arra, hogy üres kalóriákat vigyek be,hanem iszom egy nagy pohár zöldségdlevet.

A vinyasa flow változata a jógának tele van kardioelemekkel.

16. unom (válaszként erre: 15. - Hlena)
2021. szept. 27. 20:20
Ha már nem szoptatsz nyugodtan csinálhatod, hajrá.
15. hlena
2021. szept. 27. 20:16

Köszönöm az építő hozzászólásokat!:)


Sajnos már nem szoptatok.


A diéta nálam azt jelenti, hogy a telefonomon kalóriát számolok kb. 1300-ra van beállítva illetve a ch/fehérje/zsír százalékot is igyekszem figyelembe venni.


Az edzés inkább alakformáló/súlyzós de vannak benne dinamikus elemek is.


Terhesség alatt volt pajzsmirigy alul működésem is, az most a leletek alapján rendeződött.

14. 9cc76994c5 (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 27. 19:15
jóga
13. Bless the child (válaszként erre: 12. - Bichi)
2021. szept. 27. 18:16
Az se derült ki, hogy szoptat-e
12. Bichi (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 27. 18:13
Elég nehéz így tanácsot adni, írd már le, hogy mit jelent neked a diéta...
11. unom (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 27. 17:37

Nem kell elkeseredni.

Ilyen hamar szülés után nehéz fogyni.

Tök jó, hogy sportolsz, ne hagyd abba.

A diétát óvatosan, ha szoptatsz akkor főleg.

Az eredmény meglesz, csak türelem.

10. Borian (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 27. 17:33

mit jelent a személyi edzős edzés?

ugribugri, pilátes jellegű, vagy súlyzós edzés? nem mindegy


de.


fogyni edzés nélkül is lehet, de a fogyáshoz nem elég az edzés

a diétának ebben sokkal nagyobb szerepe van, ám tényleg nem szabad szoptatás alatt drasztikus fogyókúrába kezdeni

9. Nemsüti (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 27. 16:53
Tok ügyes vagy, hogy ilyen sportosan élsz 👍 Ha az étkezésre oda tudsz figyelni, esetleg a mostaninál picit kevesebb szénhidrátot bevinni, akkor nyert ügyes lesz! De sietni nem kell, ha ezt az életmódot folytatódik, akkor nem lesz rajtad plusz kiló 😉
2021. szept. 27. 16:20

Sajnos sokan, mivel előtte is állandó testsúly gondjai voltak, és a terhesség ok lehet a hízásra, szóval túl eszik magukat!

A mértéket a másállapot ne rombolja, mert utána jön, hogy gyorsan lefogyni, ez a nehezebb, mert hónapokon keresztül, nem tartott mértéket!

2 terhességem volt, mindkét baba 3,40 volt, és 6-6 kilót híztam, 62 kg voltam szüléskor, és nem kellett fogyózni, igaz mozogtam, és odafigyeltem az étkezésre.

Tudom nem leszek népszerű, mert az ilyen kommenteket sokan túl reagálják! Ez legyen az ő problémájuk, mert a hízás mindig gyorsabb, mint a fogyás! Átgondolva kell étkezni, és ez minden emberre vonatkozik!

7. Bless the child (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 27. 16:15
Rólam "leszívták" a plusz kilókat. Az ikrek meg főleg. Nem kellett hozza személyi edző, se diéta
6. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - Aszparagusz)
2021. szept. 27. 16:12
Attól függ, milyen gyümölcsből préseli. Másrészt a gyümölcslé jobban telíti a gyomrot mint a víz, vagy tea. Tehát esetleg valamivel kevesebb szilárd táplálékot eszik. Persze ez személyenként változó. Ha iszik bármilyen bolti üdítőt, stb. akkor a saját készítésű gyümölcslé annál biztosan jobb.
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 27. 16:09

Adj időt magadnak!

2 hónap a szülés után még nagyon kevés.

Ha jól esik a sport csináld (bár szerintem nagy séták a babával ebben az időszakban hasznosak).

Ha szoptatsz, akkor a táplálkozásban túlzott megszorítások nem célszerűek.

4. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. szept. 27. 16:08

Leginkább vizet inni.

Feleslegesek az ilyen-olyan gyümölcslevek.

A házi készítésű is, akkor is, ha csak tiszta gyümölcsből készül, tele van szénhidráttal.

3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 27. 16:03

És főleg ne diétázz! Az egy dolog, hogy fokozatosan kezded elhagyni, jobban mondva lecserélni az étrendedből azokat az ételeket, italokat, amelyek alapjaiban sem egészségesek, de ne éhezz, ne sanyargasd a testedet!

Gondolok itt olyanra, mint a fehér kenyér és fehér liszt helyett valami teljes kiőrlésűt, vagy hasonlókat. A fehér cukor helyett xilit, vagy bármi más, a fehér rizst is célszerű akár barna rizsre, akár bulgur, köles, hajdina... ezeket szépen fokozatosan átváltani!

Odafigyelni, hogy a kóla, és egyéb bolti cukrozott gyümölcslevek helyett saját készítésű rostos gyümölcsöt, gyümölcs lét inni. Semmi szín alatt se diétázz, ne éheztesd magad.

2. liliom10 (válaszként erre: 1. - Hlena)
2021. szept. 27. 15:25

Szerintem korai még fogyókúrázni, sportolni. A szoptatási időszak nem erről szól. Ha odafigyelsz az egészséges táplálkozásra, a baba ellátása és a háztartás elég most mozgásnak. A pici fél éves koráig én nem sportolnék semmit.

Le fogsz fogyni ! :) Nekem is sikerült.

2021. szept. 27. 14:57

Sziasztok!


Két hónapja szültem, maradt rajtam +7 kg ezen kívül szeretnék még fogyni 5 kg-t. Az a problémám, hogy kb. 3 hete rendszeresen edzek+diétázom és eddig egy kiló sem ment le rólam. Az edzés azt jelenti, hogy heti 2 db edzés személyi edzővel és heti 3*50 perc szobabicikli. Eléggé el vagyok emiatt keseredve. Van valakinek ezzel kapcsolatosan tapasztalata? Köszönöm!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook