Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szüleink szerepe jövőnk alakulásában. fórum

Szüleink szerepe jövőnk alakulásában. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
73. 4e51fafc75 (válaszként erre: 71. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 18:01

Azért nem 100%...:-)


Van egy jó kis iromány erről. Eric Berne: Sorskönyv c. könyve.

72. mágnes74 (válaszként erre: 69. - 274c9996b8)
2010. aug. 30. 17:57

Tényleg ezt akarjuk:)

Erősen sarkítva talán tényleg erről szól, de hol vannak a szép pillanatok, a boldogság?

Az ember nem magányos lélek, kell neki a társaság, az odafigyelés, a megbecsülés, szeretet. És legyen ez kölcsönös, a családban ezt mind megkapod, és megadod.

71. a284cbe523 (válaszként erre: 69. - 274c9996b8)
2010. aug. 30. 17:49

Nos, aki szabad, annak megy szabadon is, a családdal szabadon is. A félelmek legyőzésének egyetlen egy módja van csak: Ha szembe nézünk vele. Ha félsz a magasságtól, bizony fel kell menni és lenézni. Ha a repüléstől akkor repülni kell. Ha félsz, hogy megcsal a párod? Nos akkor magaddal kell szembe nézned és jól tudd, miért csal meg, ha meg csal, vagy győzd le az önbizalomhiányod...stb...


Vannak emberek, akiknek ez hasból megy... alapvetően szabadok és másokat is szabadon hagynak. Vannak emberek, akik jól élnek, házasságban, család, gyerek, utazás, nyaralás, síelés mosoly és öröm...(persze bánat is, hiszen a nélkül sincsen élet).


Én szabad akarok lenni. Sok emberben él a késztetés... és azt legtöbbször a szüleink táplálják belénk úgy, hogy észre sem vesszük. A fórum kérdésére a válasz: A lány 6 gyermeket fog szülni és végigsírja majd az egész életét, hogy az utolsó hármat nem kellett volna...... ez történik általában (nem mindig)


Ez csak egy példa. Nézzünk csak szét a környezetünkben: Nagyszülők, szülők, gyerekek, unokák, életutak... micsoda párhuzamok. Ha valaki jó megfigyelő és megfelelően nyitott, észre fogja venni ezeket a dolgokat. Ez nem igaz mindenkire, de sokszor szembesülhetünk ezzel a jelenséggel akár a saját családunkban is. Az én családom ebből a szempontból döbbenetes...

70. 40163fd81d (válaszként erre: 69. - 274c9996b8)
2010. aug. 30. 16:53
:))))))
69. 274c9996b8 (válaszként erre: 57. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 16:41

Nezd ezt biza nem en talaltam ki , egy neves orvos irasaibol ideztem.

Es hat ha ,belegondol az ember mennyi gond,mennyi lemondas,mennyi munka,mennyi penz egy gyerek ,bizony megis erti az ember -:)

Lehet hogy ,mindennek oka van , annak is hogy , az ember mint olyan ahelyett hogy , vigan elne a vilagat asszonyt,ferjet s, majd utodok tömeget szedi a nyakaba............amiknek a sulyatol aztan moccanni sem tud -:(

Aztan gurizik latastol vakulasig ,felelmekkel van tele,agodalmak gyötrik.....amig csak birja szusszal............ mintha tenyleg ugy , volna hogy , mindnyajjan magunk keressuk , magunknak a nehezsegeket es mire ,erre rajövunk ,mar kesö........... ordit az asszony,morog a ferj..........vircsaftolnak a csemetek,egy perc nyugtod nincs , sok ,sok evig........... tenyleg ezt akartad ???

68. Anyky (válaszként erre: 66. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 15:33
Igazad van, ez a legrosszabb. A lesz valahogy szindróma. A homokba dugom a fejem, ha nem látom, nem is létezik. Szerintem ez a buta és felelőtlen emberek mentsvára.
2010. aug. 30. 15:32

Folytatnám még, de mennem kell:(

Szép délutánt!

66. mágnes74 (válaszként erre: 65. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 15:30

Igaz:)


De az is előfordul, hogy a döntés hiánya a döntés. Ez a legrosszabb eset. Terhes lesz, és nem tesz semmit, csak hagyja, hogy történjenek vele a dolgok.

65. a284cbe523 (válaszként erre: 64. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 15:27
Lehet akarni jót rosszul is. A pokolba vezető út ugye...
64. mágnes74 (válaszként erre: 63. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 15:25

Ezzel elvileg egyetértek:)

De:

Azt, hogy az élet szép, nehezen magyarázod meg egy olyan gyereknek, aki eddig csak a rosszat látta, érezte.

És ez újra felelősség kérdése. Jogunk van rosszul dönteni, de ahhoz nincs jogunk, hogy a rossz döntésünknek más emberek igyák meg a levét. Jelen esetben a gyerekeink.

63. a284cbe523 (válaszként erre: 59. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 15:21

Nem szülői eszmény, szülői döntés.


Így vagyunk mi Istenek, mert emberi élet felett van jogunk és hatalmunk dönteni. Isten (vagy ki ahogyan hívja) bennünk lakik, részben biztosan. Az, hogy valaki megtalálja az már más kérdés. De a szüleink döntöttek a mi világra jövetelünk mellet. Ezért örökké hálásak lehetünk, mert az élet szép, akkor is, ha azt nem vesszük észre olykor. Ez már nem vág az eredeti témához, de sok kérdést felvet esetleg a felelősségről, érzelmekről, következményekről.


Olykor az ember legapróbb döntése is meghatározó lehet az életünk és sorsunk alakulásában.

62. 266abbdae5 (válaszként erre: 54. - Castellina)
2010. aug. 30. 15:20
Én meg szeretném tanítani neki, hogyan lehet boldog az életben,mi miért történik,és hogyan érheti el a céljait...és akkor ebben minden benne van...
61. mágnes74 (válaszként erre: 60. - F36e266467)
2010. aug. 30. 15:18

Ahogy körülnézek, szinte csak ilyeneket látok:(

Ez nem zárja ki, hogy közben felnőnek a feladathoz, de a döntésnek legtöbbször sokkal prózaibb oka van.

60. f36e266467 (válaszként erre: 59. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 15:16
Hát sok ilyen eset is van, persze.
59. mágnes74 (válaszként erre: 58. - F36e266467)
2010. aug. 30. 15:12

Igen, de a döntés nem feltétlenül a szülővé válás miatt van.

Lehet abortuszellenesség, dac, kihasználás. Millió oka lehet, hogy az ember vállalja a gyereket, nem csak a szülői eszmény.

58. f36e266467 (válaszként erre: 57. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 15:09

1-et értek :O)


Van, akik becsúsznak, de a megtartás már döntés kérdése.


Szóval szinte minden gyerek döntés kérdése.

57. a284cbe523 (válaszként erre: 51. - 274c9996b8)
2010. aug. 30. 14:55

Ezzel vitatkoznék. Mindennek oka van. Az emberek döntenek, de nem mindig felnőtt módjára. Ha mindenki csak (abszolút) felnőtt módon döntene, akkor nem emberek, hanem számítógépek lennénk.


A gyermekek egy családban nem véletlenül jönnek a világra. Döntés van mögötte. Hogy ez a döntés mennyire racionális és mennyire az érzelmek hajtják, esetleg mennyire a tudatalatti, amiről fogalmunk sincsen, az már más másik lapra tartozik.


Nem véletlen műve az itt létünk, szüleinknek köszönhetjük, akik valamely oknál fogva így döntöttek.

56. f36e266467 (válaszként erre: 54. - Castellina)
2010. aug. 30. 14:52

Ez a jó hozzáállás szerintem.


Ezt még felnőttként sem érdemes elfelejtenünk :O)

2010. aug. 30. 14:29
Nekem a nagy 17 éves egy évben talán 1X 2X hozza el a húgit/6/ az oviból. Ja meg van egy 11 éves tesó is csak akkor szoktam otthon hagyni rá a kicsiket amikor nem akarnak velem jönni a boltba vagy ilyesmi. De ezeket is csak most,hogy nagyobbak a kicsik.De úgy gondolom,hogy ez nem olyan nagy kérés mivel nem kell házimunkát végeznie csak a saját szobáját rendben tartania. Amúgy én is úgy gondolom,hogy addig szórakozzon amíg fiatal és gyerek vagyis soha nem mondjuk neki azt,hogy most nem menj a haverokkal mert. Ha mégse tudom megoldani akkor hála ott van anyukám aki segít.
2010. aug. 30. 14:17
Úgy fogom a gyermekem nevelni, hogy a világtól ne féljen, az életet ne szenvedésnek élje meg, hanem kalandnak!
2010. aug. 30. 14:12

Én józan ésszel fogok a leendő gyermekemnek lehetőséget adni az életre, mert azt érzem, hogy a világban lehetünk boldogok és úgy érzem, hogy fogok tudni segíteni neki az indulásban, hogy így is élhesse majd meg.


:O)

52. mágnes74 (válaszként erre: 51. - 274c9996b8)
2010. aug. 30. 14:12
Ez jó:DD
51. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 14:05
Az emberek jozan esszel nem szulnenek ill nemeznenek 1-etlen gyermeket sem ! A legtöbb ember eppen olyan veletlenul jött a vilagra mint ennek az asszonynak a 3-plussz gyereke ! Termeszetessen a szulök elöbb,utobb belenyugszanak a termeszet adomanyaiba ..... es melyen halgatnak rola...
50. mágnes74 (válaszként erre: 49. - Lisa65)
2010. aug. 30. 14:01

Persze, mindenki máshogy neveli a gyerekeit, nincs ezzel gond. A gyerekek is mások és az anyák is, természetes, hogy más-más módszer kell.


Én csak arra reagáltam, hogy nem tudhatjuk, egyáltalán a nagy lány gondoskodik-e a kisebbekről, vagy csak alkalmanként kell rájuk vigyáznia.

Mert a jövőbeni gyerekvállalása ettől is függ.

49. lisa65
2010. aug. 30. 13:58
Egyet azonban tudok! Nálunk soha nem volt féltékenység és "utálat" a testvérek között egy percig sem! A mai napig segitenek egymásnak!
48. lisa65 (válaszként erre: 42. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 13:56

Nem azt mondtam, hogy gondatlan vagy! Azt mondtam, hogy én nem biztam egyik gyereket a másikra! De ez az én magánvéleményem és döntésem. Persze lehet olyan helyzet amikor egy kicsit ott hagyod őket együtt. Én nem erre gondoltam. Például én a közértbe sem ugrottam le úgy, hogy ott hagyjam a gyerekeket. Úgy szerveztem a napom, hogy akkor vásároltam, mikor a kicsivel elvittük reggel a nagyobbat az iskolába, és visszafelé elintéztem ezeket a dolgokat.

Itt most szerintem nem is igazán erről van szó és én sem erre értettem, csak kérdezted, hogy ott hagytam-e a gyerekeimet és válaszoltam, hogy én soha.

47. Anyky
2010. aug. 30. 13:48

Viszont még mindig nem derült ki számomra sem, hogy a fórum valódi ihletője vajon mennyit, milyen mértékben vigyázott a testvérei, vagy mennyire vett részt a nevelésükben.

Sajnos én is ismerek olyan családot, ahol a nagytesó főz a kisebbre, majd vacsora után elmosogat, tanul vele délutánonként, készíti ki neki a másnapi ruhát, szóval szerintem ez már túlzás, ez valóban nem egy tesó feladata, ráadásul a nagytesó is mindössze 14 éves. De sajnos kétségtelen, hogy vannak ilyen családok is. Elgondolkodtató, hogy egy ilyen anya egyáltalán miért vállal gyereket? Főleg többet?

46. mágnes74 (válaszként erre: 45. - Anyky)
2010. aug. 30. 13:43
Ezzel teljesen egyetértek:)
45. Anyky (válaszként erre: 44. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 13:42

Egyrészt a mérték, másrészt, hogy a nagyobb testvér szívesen csinálja.

Nem mindegy, hogy a suliban örömmel meséli, hogy délután egy órát bizony ő vigyázott a kistesóra, vagy erre való hivatkozással mondja le nap mint nap a saját barátaival a közös biciklizést, mert neki a kistesóra KELL vigyáznia.

Hatalmas különbség van a kettő között.

És igen, a bizalom fontos, ahogy írod, és azt nem szavakkal tudjuk leginkább kifejezni, hanem tettekkel, mint például ez is.

44. mágnes74 (válaszként erre: 43. - Anyky)
2010. aug. 30. 13:35

Igen, erről beszéltem.

Szerintem is fontos, hogy egy gyerek érezze, hogy bízunk benne és megbízzuk kisebb feladatokkal, amiket szívesen csinál. Ilyen a kistestvérre való vigyázás.

Itt is a mérték a fontos.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook