Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szüleink szerepe jövőnk alakulásában. fórum

Szüleink szerepe jövőnk alakulásában. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
43. Anyky (válaszként erre: 42. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 13:33
Nem ismerlek, de hozzászólásaid alapján nem, nem vagy gondatlan. Egyetértek veled, vannak olyan helyzetek, amikor kisebb gyermekre a nagyobb figyel. Ezzel nincs is semmi baj, amíg ezt egészséges mértékben, megfelelő keretek között, megfelelő odafigyeléssel tesszük. Ezzel szerintem a gyermek egészséges fejlődését még segítjük is, mert lássuk be, azért jó kistestvérre vigyázni, fontosnak érzi magát a nagyobb testvér, és igen sokat is tanul belőle. Persze, csak ha nem esünk túlzásba! Én itt most csak az alkalmankénti vigyázásról beszélek, úgy érzem, te is erről beszéltél. Ezzel teljesen egyetértek.
42. mágnes74 (válaszként erre: 41. - Lisa65)
2010. aug. 30. 13:25

Erre mit írjak? Valószínűleg gondatlan vagyok, mert nálunk ez előfordult.

Nem órákról van szó, csak percekről, amíg elmosogattam vagy betáraztam a mosógépet.

Miért más a kettő?

Mert egy darabig más a napirendjük. Nehezebb összeegyeztetni, így értelemszerűen kevesebb időd marad másra.

41. lisa65 (válaszként erre: 40. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 13:21

Nem soha nem hagytam ott a kicsit a nagyra.

De ha belegondolsz mikor egy gyermeked van akkor is megoldod ezt! Miért lenne más ha több van?

40. mágnes74 (válaszként erre: 38. - Lisa65)
2010. aug. 30. 13:18

A rábízást nem úgy értettem, hogy otthagyod őket egyedül.

De sosem fordult elő, hogy azt mondtad a nagynak, hogy játsszon egy kicsit a picivel, amíg elmosogatsz?

Nem a felelősség áthárításáról beszélek, az egyértelműen az anyáé.

39. Zizisicc (válaszként erre: 18. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 30. 13:18

Igazad van, sőt még tovább tudnám visszavezetni ezeket az okokat, amiket írt írtál, csak nem akartam ilyen "mélyre" menni .... :o)

A volt osztálytársamról azért írtam csak ennyit, mert ő ennyit osztott meg velünk, és nem kezdtem tovább boncolgatni .... pedig lenne mit. :o))

38. lisa65 (válaszként erre: 36. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 13:15

Tudod én még 5 percre sem biztam rá a nagyobb fiamra a kissebbet, pedig több mint 8 év korkülönbség van közöttük!

Először is azért, mert az első gyermeknél is meg tudtam oldani a dolgaimat, pedig akkor nem volt testvér, a másik ha éppen akkor történik valami, nehogy már a gyereknek okozzak traumát, a harmadik pedig, hogy az én feladatom a gyerekre való vigyázás!

37. a284cbe523 (válaszként erre: 29. - 4e51fafc75)
2010. aug. 30. 13:11
:)
36. mágnes74 (válaszként erre: 34. - Lisa65)
2010. aug. 30. 13:05

De nem biztos, hogy vigyáznia kell rájuk. Ehhez kevés az információ.

És az sem mindegy, hogy ha vigyáznia is kell rájuk, mennyi időt vesz el az ő életéből. Minden normális családban előfordul, hogy a nagy vigyáz a kicsire alkalmanként.

Ez nem egyenlő a gondozás átvállalásával.

35. Anyky
2010. aug. 30. 13:02

Az biztos, hogy egy életen át cipeljük magunkkal, amit a szüleinktől kaptunk, vagy nem kaptunk. Bennünk van. Hatással van életünkre, személyiségünkre, döntéseinkre.

De hogy ki mennyire tud tanulni belőle, sőt, jót kihozni akár szomorú sorsából is, az egyén, személyiség függő. Amihez még hozzájön a majdani környezete is, akik szintén hatással vannak rá. Nem mindegy, hogy milyen lesz a társa, milyen barátokkal veszi körbe magát.

Hiszen minden és mindenki befolyásolja életünket, hatással vagyunk egymásra.

Nem lehet előre megmondani, milyen hatással lesz ez egy gyerekre, hány gyereket fog szülni majd. De az biztos, hogy hatással van rá.

34. lisa65 (válaszként erre: 32. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 30. 13:02
Mi az ami nem biztos? Az hogy a gyerek szenved, hiszen nincs igazi gyermekkora, mert vigyáznia kell a testvéreire?
2010. aug. 30. 12:55
ezt nem lehet előre megmondani, lehet az élet egészen más területén lesz pozitív vagy negatív visszhangja ennek...de az is előfordulhat, hogy nem lesz semmilyen hatással....
32. cbe267d9cf (válaszként erre: 30. - Lisa65)
2010. aug. 30. 12:42
Ez egyáltalán nem biztos. Ez a te kivetítésed. A fórum indítója fiú... így gyanítom nem ő az aki nem akar szülni.
31. mágnes74 (válaszként erre: 28. - Lisa65)
2010. aug. 30. 12:40

Igazad van, de az indító hsz-ből igazán nem derül ki, hogy a nagylány feladata ellátni a kicsiket.

Lehet, hogy anyuka, bár mártírként, de csinálja.

30. lisa65
2010. aug. 30. 12:37
Itt egy a biztos: mégpedig szegény nagy testvér szenved mindenki helyett! (Még az Anyuka helyett is)
29. 4e51fafc75 (válaszként erre: 11. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 12:35
Ez nagyon nehéz kérdés. Ha egészséges önértékelést tud kifejleszteni magában felnőtt korában, akkor nyilván annyit szül, amennyit szeretne. Ha lemásolja a mamát, akkor lehet, hogy ő is túlvállaja magát, hogy siránkozhasson, és játszhassa az áldozatot. Vagy az is lehet, hogy az általad vázoltak megutáltatták vele a családalapítás gondolatát is. Személyiségfüggő, és előre nem kiszámítható, sztem...
28. lisa65 (válaszként erre: 23. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 12:33

Szerintem mindenkinek van az életben kisebb-nagyobb terhe amit cipel!

A baj csak abban van, ha Anyuka nem magának szüli a gyermekeket, hanem "másnak"!

Szerinted gyermekkor elvesztése nem nagy teher?

27. cbe267d9cf (válaszként erre: 26. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 12:32

Azt én is, persze. Csak az a gyanús a kedves mamában, hogy 3ig semmi baj nem volt... aztán meg hirtelen baj lett...

Vannak nagycsaládos ismerőseim és az anyukák egyöntetűen azt vallják, hogy három után már harminchármat is képes az ember koordinálni, annyira rutinból csinálja... :)

26. mágnes74 (válaszként erre: 24. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 30. 12:29
Sajnos, el tudom képzelni, hogy bár a 4.-t sem akarta, de valami okból vállalt még kettőt. Van rá példa elég.
25. lisa65
2010. aug. 30. 12:27
Nem is ez a fő baj, hanem az, hogy lehet ugyan ezt a példát követi, ő is szül 6 gyermeket és ugyancsak a gyerekek nevelik fel egymást! Ez a borzasztó!
24. cbe267d9cf (válaszként erre: 21. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 12:27
Te el tudod képzelni, hogy 3 gyerekig még happy vagyok, a másik háromnál meg nem? Mert mondjuk a negyedik még becsúszik...de az ötödik... a hatodik...? Manapság, amikor a klotyókban is óvszer automata van és a fogamzásgátlót bárhol be lehet szerezni? Szerintem a gyerekek számának semmi köze az anyuka boldogtalanságához. Kivetít valamit, mivel egész nap a gyerekeivel van - hát rájuk. Ha csak sima párkapcsolatban élne, a párját piszkálná, ha egyedül akkor a szülei lennének a hibásak a saját boldogtalanságáért. Tipikus gyerek-ember viselkedés, amikor sem a tetteinkért, sem a sorsunkért nem vállaljuk a felelősséget.
23. mágnes74 (válaszként erre: 22. - Lisa65)
2010. aug. 30. 12:27

Igen, nehéz feldolgozni, ez tény.

Viszont nem mindegy, hogy 10 kilós a teher, vagy 50.

22. lisa65 (válaszként erre: 21. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 12:25
Hát szerintem meg teljesen mindegy, mert egy gyereknek ha nem igazi gyermekkora van, hanem vigyázni kell a testvéreire, akkor neki már ezt nehéz feldolgozni.
21. mágnes74 (válaszként erre: 19. - Lisa65)
2010. aug. 30. 12:22

Azért tartom fontosnak, mert nem mindegy, hogy már a gyermekvárás időszaka is ilyen volt, vagy csak utólag alakult így anyuka szemlélete.

Ha a terhességek alatt is ez volt, akkor nagyobb a veszély, hogy a lánynak nem lesz gyereke, hiszen az a kép rögzült benne, hogy a várandósság is elrontja az életet, így jóval több a feldolgoznivaló.

20. cbe267d9cf (válaszként erre: 17. - Lisa65)
2010. aug. 30. 12:20

Amit írsz, az a mai modern társadalom, ha úgy tetszik az elmúlt 50 év gondolkodásmódja. Még a századelőn is ez volt a normál családmodell, csak mostanra lettünk olyan finnyásak, hogy a gyerek dolga csak a játék. A nagymamámat még pálcával kergette haza az anyja, hogy: én megőrülök a gyereksírástól, te meg egész nap csak játszol??? A nagyi 8 éves volt ekkor.... És mégis lett két gyereke. Szóval azért sok száz évig a gyereknek dolga volt segíteni az anyját a gyereknevelésben, és mégis fennmaradt az emberiség...

Fenntartom, hogy ez nem elég ahhoz, hogy valaki ne akarjon gyereket... ott mélyebb okok vannak.

19. lisa65 (válaszként erre: 15. - Mágnes74)
2010. aug. 30. 12:17

Miért fontos, hogy mikor alakult ki ez az Anyukában? Hiszen vállalta őket!

Már bocsánat de nem a testvér vállalta őket! A felelősség mindig a szülőké!

18. cbe267d9cf (válaszként erre: 16. - Zizisicc)
2010. aug. 30. 12:17
Én azt gondolom, hogy ha egy nő nem vállal gyereket, ott mindig mélyebb, összetettebb okok vannak. Ahhoz nem elég egy ilyen anya és gyerekkor. A női ösztön alap-parancsa a gyerekszülés. Aki ezt tagadja meg, annak nem csak anyukával volt baja... alapvetően az anyaszerep, a függés, a saját magam alárendelése és teljes odaadása egy másik lénynek, a férfitől való megfoganás, a testem odaadása egy szimbiotának egy időre -szerintem ezek a dolgok nincsenek ott rendben. Nekem is van ilyen barátnőm, és ő is tudatosan nem vállal gyereket. Igaz, mindig hozzáteszi, hogy most így gondolja. És azt is, hogy ha valaha nem fogja így gondolni, akkor akár az örökbefogadást is felvállalná.
17. lisa65 (válaszként erre: 1. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 12:16

Egy felelőtlen döntés tönkre tehet egy egész családot!

Szerintem az is csoda ha egyáltalán vállal gyermeket az akinek a feladata a testvéreire való vigyázás már gyermekkorban is.

16. Zizisicc (válaszként erre: 13. - Cbe267d9cf)
2010. aug. 30. 12:09

Egyetértek.



Hétvégén voltam osztálytalálkozón, és az egyik lány pont hasonló körülmények között nőtt fel ..... nem volt ugyan 5 kisebb tesója, csak kettő, de azok jóval fiatalabbak, így gimis korától gyakorlatilag rá maradt a kicsik nevelése, ellátása, míg az anyjuk dolgozott. Ez a lány a bátor, önmegismerő utat választotta, de mégis tudatosan úgy döntött, hogy nem vállal gyereket, mert "élni" szeretne végre.

2010. aug. 30. 12:07

Azt is érdekes lenne megvizsgálni, mikor alakult ki ez az érzés anyukában.

Most, hogy megvan a 6 gyerek, vagy már a 3. után nem akart többet?

2010. aug. 30. 12:04

Nehéz kérdés:)

Elképzelhető, hogy nem lesz gyereke, mert azt nehezen tudom elképzelni, hogy az első három gyereket ajnározza anyuka, a kicsiket pedig ostorozza.

Valószínűleg az egész légkört áthatja az elkeseredés:(

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook