Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szüleink szerepe jövőnk alakulásában. fórum

Szüleink szerepe jövőnk alakulásában. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
13. cbe267d9cf (válaszként erre: 11. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 12:02
Attól függ, hogy a legidősebb leány gyáva önsajnáló, mert akkor nullát, vagy bátor önismerő, mert akkor akár sokat is. A kérdés, hogy a legidősebb lány fel fogja-e ismerni és képes lesz-e tudatosítani magában, hogy az anyja nyomora az nem az övé, az anyja véleménye az nem az övé, az anyja élete az nem az övé. Vagy kényelmesen belecsücsül a "dehát anyám is emiatt volt boldogtalan" szlogenbe, és soha nem éli majd a saját életét, hanem makettolja a szüleiét. Mivel erről nincs információnk, hát nem nagyon lehet megmondani...
12. cbe267d9cf (válaszként erre: 9. - Wanda2)
2010. aug. 30. 11:58
Az nem kérdés, hogy a gyerek leveszi -e, hogy az anyja utálja, és rá vetíti ki a saját boldogtalanságát (komolyabb összeget tennék rá egyébként, hogy a kedves mama 0 db gyermekkel pont ugyanolyan boldogtalan lenne mint így). Az a kérdés, hogy a gyerek ezzel mit kezd. Van aki belecsücsül az áldozat szerepbe, és egész életében ezen kesereg,így maga is boldogtalanná vélik, és van aki meg emiatt indul el az önismeret útján, és válik zseniális, boldog, tudatos felnőtté. Freudnak sem volt fényes gyerekkora, aztán mégis zseniális elméleteket tudott ebből faragni. Persze, ettől még a szülő felelőssége, hogy mit ad át a gyereknek. A gyerek boldogsága viszont már nem csak a szülő felelőssége. Szerintem... :)
2010. aug. 30. 11:57

Én arra gondoltam, hogy ő ebben nő fel, ezt hallja nap mint nap, hogy siránkozik a három legfiatalabb gyermek miatt, hogy így elrontották az ő életét és, ha ők nem lennének ő boldog lehetne, mert akkor lenne ideje olyasmire, amire most nincsen.


Szóval a legidősebb leány, aki ebben nőtt fel vajon hány gyermeket fog szülni előreláthatóan? (a jelenlegi információk alapján)

10. Zizisicc (válaszként erre: 5. - Flamingos)
2010. aug. 30. 11:55
A gyerekeknek nagyon jók az antennáik ..... megérzik, hogy mi a helyzet .... még, ha nem is mondja ki nekik .....
9. wanda2 (válaszként erre: 5. - Flamingos)
2010. aug. 30. 11:51
A gyerekekhez intézett minden mozdulatával valószínűleg ezt sugallja, a gyerkőcök pedig nagyon érzékenyek az ilyenekre. De bár neked lenne igazad:(
2010. aug. 30. 11:49
Én mindig kiállok a gyerekeim mellett ,három van egyedül nevelem őket.Mivel csak én vagyok nekik,így tőlem kapnak mindent.Látják mennyit kinlódok,dolgozok meg tudjunk élni.
7. Zizisicc (válaszként erre: 1. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 11:49

Egyébként mi az igazi kérdés?


Mert az, hogy vajon hány gyereke lesz a legnagyobbnak ..... eléggé megválaszolhatatlan .....

6. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 11:46

Azért ezt így nem lehet egyértelműen megmondani. Fontos a kapott élmény, de nem csak az. Van amelyik alkoholistának alkoholista lesz a gyereke, van amelyiknek totál absztinens. Pedig az élmény ugyanaz.


Az anyuka minden esetre nem tesz hozzá a gyerekei sikeréhez...

5. Flamingos (válaszként erre: 3. - Wanda2)
2010. aug. 30. 11:45
nem biztos hogy a gyerekek tudnak erről ...vagyis csak remélni merem, hogy nem ilyen felelőtlen....védekezett volna:-(
4. Zizisicc (válaszként erre: 1. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 11:45

Miért vállalt akkor 6 gyereket?

Természetesen a gyerekek nem tehetnek semmiről, az anyuka csak magát okolhatja .....

3. wanda2 (válaszként erre: 1. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 11:42
Az utolsó háromba beleplántálja az elvetettség érzését sajnos egy életre.:(
2. Flamingos (válaszként erre: 1. - A284cbe523)
2010. aug. 30. 11:41
max 2. valószínű igen nagy részt kellett vállalnia a többi testvére ellátásában(én tuti belefáradtam volna)
2010. aug. 30. 11:37

Csak egy kérdés!


Van egy anya, aki 6 gyermeket szült. Egyfolytában azt hajtogatta, hogy csak 3 gyermeket kellett volna vállalnia, akkor boldog lenne, de így tönkrement az élete, semmire sincsen ideje és erről a legutolsó 3 gyermek létezése tehet. A legidősebb gyermeknek, aki leány, vajon hány gyermeke lesz, ha felnő?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook