Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szorulásos gondok 2 éves kislánynál. Mit javasoltok? fórum

Szorulásos gondok 2 éves kislánynál. Mit javasoltok? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 9. 09:06
Sok gyümölcsöt.
2012. aug. 26. 09:38

Sziasztok!!!

Szorulásos gyereknek recept nélkül lehet venni Laxacurt ill.Krenon 10000-ret .A laxcurt első nap egy egész zacsival kell adni a második naptól egy féltasakkal és 3 hét után lehet csökkenteni az adagot negyed tasakra ,de bármikor ha 3-4 napig nem lenne széklete vissza lehet térni az egész tasakra mivel nem szokik hozzá a gyerek.A Krenon 2*1 sével kell adni.És parafin olajat 2*1 kávéskanálal az elején aztán annak az adagját is lehet csökkenteni 1*1 re.Nekünk ezt orvos írta fel csak azért írom mert mindezeket a gyógyszereket receptnélkül is meg lehet venni a patikákban.Sok sikert...

2011. máj. 26. 07:54
köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segitettetek:)
2011. máj. 25. 00:38

A gyermekeknél a következő okok lehetnek felelősek a szorulásért:

- nem mennek el WC-re, amikor érzik az ingert (túl elfoglaltak lehetnek a játszással)

- félnek használni a WC-t idegen helyeken, mint például az iskolában

- stresszes életük van (iskolakezdés, veszekedő vagy válófélben lévő szülők)

- rostokban szegény étrendje van a gyermeknek

- nem isznak elegendő folyadékot


Ami jó:


Zöldségek

Bab, borsó, kukorica, brokkoli, karfiol, főttburgonya, héjábansült krumpli


Gyümölcsök

(a nyers gyümölcs a legjobb) Alma héjjastól, szőlő (kettévágva, ha a gyermek kevesebb, mint 4 éves), sárgabarack, őszibarack, körte, mazsola, füge, aszaltszilva, datolya, gyümölcshéja, más szárított gyümölcsök, gyümölcslevek (főleg aszaltszilvalé)


Egészszemes ételek

darakorpából készült ételek, barnarizs, zabpehely, egészmagos kenyér, pattogatott kukorica, magvak, diók (az utolsó 3 ételt csak 4 év felett ajánlatos adni)

Adjunk magas rosttartalmú összetevőket a receptjeinkhez Adjunk mazsolát a gabonapelyhekhez, salátákhoz,tízóraihoz és uzsonnához. Adjunk természetes darakorpát a hamburgerhúshoz, pudinghoz és palacsintához.

12. Dolores007 (válaszként erre: 10. - 7564d965a1)
2011. máj. 25. 00:35
A nyers alma (héjjastól) lágyítja a székletet, főve hasmenésre jó, mert fogja.
2011. máj. 24. 23:30

Csipkebogyó szörp, aszalt szilva lé - gyógynövényboltban kapható

nekünk bevált

2011. máj. 24. 23:29
sok folyadék! illetve szilva minden mennyiségben. Nekem az egyik lányom szorulós de nekünk eddig ez vált be. A gyümi sem mindegy mert nem csak a banán fogja a székletet hanem az alma is.
2011. máj. 24. 23:22
Napi 1-2 dió is csodákra képes
2011. máj. 24. 23:12

Nálunk is van szorulásos probléma mindkét kislányomnál, már születésük óta. Nálunk se rostos ételek nem váltak be, sem a gyümölcs, bár a nagyobbik (27 hónapos) nem is eszik meg bármit, amit adok Neki, rettenetesen válogatós. A pici mindent eszik (10 hónapos), mégsem segít. Ezt a szirupot még nem próbáltam, amit itt említettetek, de én amióta a Míra babavizet adom Nekik (a teájukba keverve) azóta semmi gondjuk a kakilással. Persze minden nap adagolni kell, ha nem, akár 1 nap is kihagyom, akkor másnap már nagyon szenvednek, mert nem tudnak kakilni.


Ez normális egyébként?? Mármint nem lehet valami más baj, betegség az okozója szerintetek???

2011. máj. 24. 23:05

Sajnos nem tudom a nevét, de lehet gyógyszertárban kapni immunerősítő port. Vattacukor íze van, könnyen lehet etetni a gyerekeket vele. 1 vagy 2 kiskanál kell belőle, és 4-5 óra múlva csinál székletet.

Sajnálom, hogy nem emlékszem már a nevére, de hátha tudják a gyógyszertárban, ha rákérdezel.

6. b75ccda118 (válaszként erre: 5. - B75ccda118)
2011. máj. 24. 22:55
50%-os őszibaracklé, minél magasabb gyümölcstartalma legyen, és lehetőleg barackféle legyen.Mennyit iszik a kicsi??És miket eszik????
2011. máj. 24. 22:53

Nekem mindkét gyermekem borzasztó szorulásos volt....Nagyon sokat kinlódtam velük...a Levolac szirup nagyon jó, ha nem megy már másképp.

Éhgyomorra szilvlekvár, tamarilax lekvár,kamillatea,sok gyümölcs, sok rosttartalmú étel.Nálunk az 50%os cappy ősziláé vált be.Azóta minden nap van széklete.Nem szabad hagyni napokig hogy ne kakiljon, mert úgymond:"belesül"...és sokkal fájdalmasabb lesz a székletürités.

2011. máj. 24. 22:53
Szilva! akár aszalt vagy lekvár formában is.zabkása is nagyon jó. Kakaó, banán szokott altalában a bűnös lenni ilyen problemaknal.
2011. máj. 24. 22:53
Esetleg próbáld a Laevolac szirupot vagy a Tamarin lekvárt, ha nem segítenek az előttem szóló által felsorolt dolgok.
2. gne2
2011. máj. 24. 22:49
Sok gyümölcs, sok folyadék, zabpehely, joghurt...
2011. máj. 24. 22:44
Szorulásos gondok 2 éves kislánynál. Mit javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook