Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatáskor magas láz esetén ugye nem feltétlen apad el a tejci? fórum

Szoptatáskor magas láz esetén ugye nem feltétlen apad el a tejci? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 11. 17:41

Úgy van: piros a gyermeknek a torka? Akkor rögtön antibiotikum, "biztos-ami-biztos" alapon. Vagy a legjobb, amikor pici a baba és az orvos tízszer megkérdi: "de biztosan elég a teje, anyuka?"

Na, de én itt már offolok :)

2010. febr. 11. 17:40
ráadásul itt egy torokgyulladásról van szó csak, amit nem is kell túl erős gyógyszerekkel kezelni.
35. c62e5b7d24 (válaszként erre: 33. - B088f4f736)
2010. febr. 11. 17:39
Igen, talán az a legnagyobb baj, hogy ahány orvos, annyi félét mond. Mint a betegségeknél is: van olyan, aki egy náthára rögtön antibiotikumot ad.
2010. febr. 11. 17:36
Lásd: "Az anyatej immunológiai hatása jelentős védelmet ad a kórokozók ellen. Ha az édesanya meg is betegszik, a baba az anyatejjel megkapja az ellenanyagokat, egészséges marad, vagy csak enyhe lefolyású betegségre kell számítani. Szoptatni lázasan is lehet, sőt ajánlott, hiszen a csecsemő számára éppen a beteg anya teje hordozza az adott betegség elleni immunanyagokat. A szoptatás a betegnek nem árt, a „lázas anyatej” nem okoz a babánál semmilyen problémát. Az anya által szedett gyógyszer a legtöbb esetben nem ártalmas a babára nézve. Az orvosnak minden alkalommal mérlegelnie kell, amikor felmerül, hogy eltiltsa a beteget a szoptatástól: a szoptatás hiánya, vagy a gyógyszer okozta ártalom a jelentősebb. Ennek eldöntésére szerencsére már sok tapasztalat, és ezek alapján készült adatbázis áll a szakemberek rendelkezésére. "
33. b088f4f736 (válaszként erre: 32. - C62e5b7d24)
2010. febr. 11. 17:35

Én sem értem... Még a Világ Egészségügyi Szervezete vagy pl. a Szoptatásportál is ajánlja a lázasan való szoptatást, éppen amiatt, hogy a csecsemő így részesül az édesanya szervezete által termelt ellenanyagokból. Én szoptattam már lázasan, erős náthásan és a kislányomnak semmi baja nem lett sem akkor, sem később, sőt, megvédte őt az általam felszedett vírusoktól.

Az viszont gond, ha valóban úgy van, hogy egyes orvosok ajánlják, mások meg megtiltják a szoptatást ilyenkor, sok anyukának megnehezítik a dolgát :(

32. c62e5b7d24 (válaszként erre: 31. - Erzsó78)
2010. febr. 11. 10:36

de milyen betegsége lesz később a gyereknek, ha lázas betegen szoptatsz? Ezt elárulták? Mert az ellenanyagot a betegségeddel szemben tuti megkapja.

Ezt én marhára nem értem:(

31. Erzsó78 (válaszként erre: 3. - Ancsyangel)
2010. febr. 11. 10:25
Én is úgy tudom,hogy ha lázas vagy nem lehet szoptatni,mert az árt a kicsinek,nem biztos,hogy azonnal beteg lesz,lehet,hogy sok idő után fog ez rajta kijönni.(Én is voltam már lázas szoptatás alatt,érdekes,hogy a nővérkék a kórházban azt mondták,hogy szoptathatok lázasan is,de az nőgyógy.orvosok/több is/határozottan állították,hogy árt a babának.
2010. febr. 11. 07:49
Lehet szoptatni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. febr. 11. 07:44
miért ne lehetne szoptatni??nem értem....
2010. febr. 11. 07:31
Írja már meg valaki, hogy betegen miért nem lehet szoptatni!
2010. febr. 10. 17:10
Amíg nem vagy egészséges ne szoptass, de pumpával rendszeresen ürítsd ki a melled, hogy ne apadjon el a tej.
2010. febr. 10. 14:45
Nem, nem feltétlen apad el, de elapadhat. Én is így jártam de a lányom akkor már 5 hónapos volt.
2010. febr. 10. 14:44
Szia.Nekem három gyerekem van.Én sajnos úgy müködök,hogy bármi kis betegség van,egyből lázasodok.Volt olyan,hogy szoptattam és akkor lettem lázas.A lényeg,hogy 38 fokos láznál már muszály bevenni lázcsillapítót.Amit bevehetsz,/én a patikusoktól tudom/az a rubophen.Egész nyugodtan beveheted,és szoptathatsz is.Tapasztalatból mondom.Ja igen,a legkisebbem még most is szopizik,és sajna így télen nekem is volt,hogy lázasodtam,és amikor éreztem,hogy kezdődik a láz,bevettem az rubophent,és pillanatok alatt lement a láz.
24. v.kler
2010. febr. 10. 14:43

Sziasztok!


Én a kisfiam születése után 1 nappal belázasodtam, és ez több napig is tartott. Ennek ellenére szépen beindult a tejcsi, és azt mondták, hogy nyugodtan szoptathatom kicsi Kicsemet. Nem lett tőle semmi baja! Azóta is szopizik, pedig lassan már 11 hónapos.

Lehet egy kicsit megcsappan a tej mennyisége, de nem feltétlen apad el teljesen! Ahogy a doki mondta, próbálkozz a hűtőfürdővel, igyál sokat, és persze pihenj!!!

23. 7af3347250 (válaszként erre: 15. - Moonlight1984)
2010. febr. 10. 14:36
Valószínű én is előszedem azt a biztonság kedvéért.
2010. febr. 10. 14:35

Azt még azért leírnám, hogy amikor anyuka beteg, képződik az ellenanyag folyamatosan, amit az anyatejjel megkap a szopós baba és sokkal kevésbé betegedik meg. Értem ezt úgy, hogy ha anyuka mondjuk influenzás, vagy torokgyulladása van, mint a kiírónak, akkor a szoptatott baba nem, vagy alig betegszik meg!

Szép napot!

2010. febr. 10. 14:35
Nyugodtan lehet lázasan szoptatni, mire alapozzák az ellenkezőjét ennek, akik írják?! Hiszen amikor mellgyulladás is van, baromi magas lázzal, akkor is KELL szoptatani. Ha beteg vagy, az immunanyagok is átjutnak a tejen keresztül a babának. Voltam lázas beteg akkor, amikor a fiam született, tüszős mandulagyulladásom volt. Minden orvos azt mondta, szoptassak tovább és még mindig van tejem, most 7 hónapos. Nehogy abbahagyd!!!
2010. febr. 10. 14:35
Hülyeség hogy eltiltottak. Mellgyulladásnál is azt mondják még ma is a legtöbben, hogy nem szabad szoptatni abból a mellből, de ez igen csak elavult nézet. A mellszívótól nem fog kiürülni a melled, csak a gyerek tudja kiszívni rendesen.
2010. febr. 10. 14:34

Szia,

nekem bent hagytak egy placenta darabot, amit ki kellet operálni ami után nekem is ilyen magas lázam volt. Sajnos nekem akkor rendesen megcsappant a tej forgalom (de az a műtét után már ùgysem volt a régi..). Nekem is adt mondták, hogy nyugodtan szoptassak, sőt: kell!


Ha meg torok gyulladàsod van, akkor meg mégfontosabb, hogy szoptasd! Csak így tudod attól megvédeni hogy ő is elkapja, ha meg már elkapta, akkor a tejben benne vannak az ellen anyagok!

Szoptassák nyugodtan!

2010. febr. 10. 14:32
Köszönöm szépen a segítségeteket. :)
17. repasigabi (válaszként erre: 9. - B088f4f736)
2010. febr. 10. 14:32
egyetértek
16. benvik
2010. febr. 10. 14:31
Engem az orvos azonnal eltiltott a szoptatástól, még a gyerekorvos is. És el is apadt a tejem, hiába fejtem:-( 3 napig volt 40 fokos lázam. Bár szerintem az elválasztásnál mind a 3 orvos a H1N1-től félt, mert valószínűleg azon estem át akkor:-(
15. moonlight1984 (válaszként erre: 4. - 7af3347250)
2010. febr. 10. 14:31
Szia!2 hetes volt a lányom,mikor magas lázam volt /40-41 fok/ -mint kiderült a belső varratok gyulladtak be.a lázat nálam is nehéz volt levinni.A nyakam,homlokom,karom,lábam priznicelése segített.Addig míg lázam volt,babó csak mirelit tejcsit ehetett-még jó hogy volt.
2010. febr. 10. 14:30
Tényleg, az algopyrint is lehet, én is szedtem.
13. eperlevél (válaszként erre: 4. - 7af3347250)
2010. febr. 10. 14:29
Ha ilyen magas lázad van mindenképp csillapítsd gyógyszerrel.
2010. febr. 10. 14:29
Lázasan is lehet szoptatni. Sőt, amikor mellgyulladás miatt lázas az ember, KELL is szoptatni, mert legjobban az segít a görcsöket oldani. Algopyrin is szedhető szoptatás alatt(saját tapasztalat) arra kell figyelni, hogy nem lesz-e kiütéses a gyerek, illetve rózsaszín lehet a pisije. Ilyenkor nem szabad tovább szedni az algopyrint!
2010. febr. 10. 14:26
Közben megjelentek más válaszok is, úgyhogy javítok: "az első két válaszolóval ellentétben" :)
10. eperlevél (válaszként erre: 4. - 7af3347250)
2010. febr. 10. 14:25

Arra figyelj, hogy szoptatáskor ne legyen magasabb a lázad 38.5-nél, közvetlenül szopi után vedd be a lázcsillapítót, így a köv. szopi idejére már nem lesz olyan sok a szervezetedbe.

Ezt a háziorvosom mondta mikor beteg voltam, ő is szoptat.

2010. febr. 10. 14:25

Szia. Én az előbbi két válaszolóval ellentétben, úgy tudom, hogy lehet lázasan szoptatni, orvosok is ugyanezt ajánlják. Az tény, hogy én szoptattam lázasan a kislányom és nem lett semmi gond, a tej sem apadt el.

Esetleg még nézz utánna interneten, itt van pl. egy:

"Tisztelt Doktornô!

Én és a 4 hónapos kisfiam is náthás betegek vagyunk. Az elsô kérdésem az volna, hogy lehet-e lázasan szoptatni? Tegnap 38 fokos lázam volt, nem hagytam abba a szoptatást, igyekeztem még többet inni."

Mindeképpen gyógyulást neked!

Válasz: "Lehet lázasan szoptatni, sok folyadékot és c vitamint fogyasszon!"

2010. febr. 10. 14:24
40 fokos lázam volt mikor a nagyobbik lányom 6 hetes volt. A gyerek miatt nem kellett kórházban maradnom, a gyerekorvos azt tanácsolta ha bírom szoptassak tovább (a cumisüveget a tápszerrel el sem fogadta). Túljutottunk a betegségemen, 15 hónapos koráig szoptattam Őt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook