Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatási nehézségek fórum

Szoptatási nehézségek (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 17. 07:57

De hülye vaksi vagyok, látom, megírtad, miért voltatok kórházban... :-(

Hogy kezdődött? Foltokkal? De most már jó a vérképe??

Jobbulást nektek!

35. Olasznori (válaszként erre: 34. - Renata.boros)
2010. ápr. 17. 07:53

Szia!


Miért voltatok kórházban??? Most már minden rendben?


Ilyen ugrások bármikor előfordulhatnak, hogy többet eszik, meg ráadásul több az igénye is, ahogy növöget szépen, a legjobb tejnövelő, ha többször cicire teszed, hiszen a termelés a kereslet-kínálat elvén alapszik. Többet szív, nőni fog, kevesebbet-kevesebbszer szív, csökkenni fog.

Plusz a fejéssel lehet még rásegíteni (de ha van, elég, márpedig van, akkor felesleges serkenteni). Olyan előfordulhat, hogy pár napig olyan, mintha kevés lenne, mert hirtelen van többre igénye, ilyenkor a megoldás a még több szopi, hogy a tested igazodjon a megnőtt igényhez!

Nagyon ügyesek vagytok ám! :-))

2010. ápr. 16. 22:01

Sziasztok!


Bocsi, hogy nem jelentkeztem, de közben kórházban voltunk a picivel 9 napot és egyfolytában kontrollra járunk. ITP-sek vagyunk sajnos... :(

Viszont szoptatás ügyileg minden rendben, már csak néha egy kicsit az elején kellemetlen érzés, de csak pár pillanatig. Ugyanakkor egy éhenkórász a kölök, és folyton azon aggódom, hogy nem lesz elég a tejci. Pedig már vettem more milk kapszulát is, több lett tőle sokkal, de András is elkezdett többet enni. Mindenesetre szopizunk ezerrel! :)

Köszönöm a sok jó tanácsot! Ha tejserkentésre van ötlet, szívesen fogadom!

Reni

33. Olasznori (válaszként erre: 32. - Renata.boros)
2010. febr. 26. 11:49
Szia!Válaszoltam! :-))
32. renata.boros (válaszként erre: 31. - Olasznori)
2010. febr. 26. 08:57

Szia!

Írtam Neked privibe!

Reni

31. Olasznori (válaszként erre: 30. - Renata.boros)
2010. febr. 25. 18:09

Szia!


Valóban nem lehet túletetni, ráadásul a hsfájáson pont az szokott segíteni, ha minél többet cicin van (ellentétben azzal, amit terjesztenek, hogy hasfájás esetén ritkuljanak a szopik), hiszen a testközelség, ölelés fájdalomcsillapító hatású!


Nekem is voltak ilyen tapasztalataim a csecsemős nővérekkel, egyáltalán nem segítettek, sőt! Kerek-perec kijelentették, hogy "maag ilyen mellből nem fog tudni szoptatni!" Ez elég súlyos negatív beprogramozás, de szerencsére rácáfoltunk! :-) Még mindig igény szerint szopizik a Drágám!


Ahhoz, hogy tanácsadó legyél, van egy pár kritérium, amiknek meg kell felelni, aztán jó kiindulás a Liga által szervezett valamelyik baba-mama csoportba hosszútávon eljárni, hogy lásd az egész dolog lényegét, filozófiáját.


Szóval nyugodtan tedd minden nyikkre cicire, mert valós igényét jelzi a Picid! Ezzel csak jót teszel neki!:-)


Szívesen válaszolok minden kérdésedre! :-)

30. renata.boros (válaszként erre: 29. - Olasznori)
2010. febr. 25. 14:08

Szia!

Orra, álla hozzáér rendesen (néha attól félek, hogy nem kap levegőt :))

Én is a lll.hu-n szoktam nézelődni, de akivel anno felvettem a kapcsolatot már nem elérhető.

Hát igen, a csecsemősök.... Mint írtam (azt hiszem) itt Veszprémben segítőkészek, de azért itt sem ártana egy szakember, viszont amit Pesten tapasztaltam, na azért ölre mentem volna, ha nem érzem magam úgy, ahogy. Szegény első szülőket ahelyett, hogy segítették volna, még inkább alázták. Két csajszi is bedurrant mellekkel sírva könyörgött egy álló napon át, hogy segítsenek már neki. A babájuk sírt, mert éhes volt, a mellük meg "bedurranva" olyan szinten aminek már szerintem a gyulladás a következő szintje. Ezek meg töltötték a gyerekbe a cukros löttyöt. Kértem (amikor végre megkaphattam a babámat), hogy egy pohárkát vagy kanalat adjanak, amíg nem tehetem mellre (szteroidot kapta és amíg nem csökkentették le annyira, hogy a manónak ne legyen káros nem szopizhatott) legalább a tápszert ne azon a nagylyuku vacakon keresztül kapja. Hát durván elutasítóak voltak... Pedig azt gondolná az ember, hogy egy kifejezetten erre szakosodott klinikán már a helyzet. Bababarátabbnak hittem...

Hogy lehet az ember hivatalos szoptatási tanácsadó? Annyiszor gondoltam már én is rá, hogy szeretnék itt vidéken ezzel foglalkozni, hisz szerintem sok kismamának igazán szüksége lenne elérhető közelségben valaki, aki ha mást nem megerősíti abban, hogy jól csinálja amit csinál. Apropó.... Védőnőm szerint legalább két óra teljen el két szopi között, hát van, hogy napközben óránként mellre kell tennem Andrist, mert annyira falánk. Ezzel mennyit ártok a hasfájásának? Valahol azt olvastam, hogy az anyatejes babákat nem lehet túletetni...

Köszönöm a segítséget!

Reni

2010. febr. 24. 14:53

[link]


Itt találsz hivatásos tanácsadók elérhetőségeit, de írhatsz nekem is, szívesen segítek, amiben tudok! :-)

2010. febr. 24. 14:47

A másik: szopizásnál orra, álla hozzáér a melledhez? Ez is nagyon fontos! Elvileg, ha jól be van kapva a bimbó, akkor hozzáér.

Jó, hogy most próbálsz megtenni mindent, mert így az elején szoktak rögzülni a szopási technikák, később nehezebben alakíthatók...

27. Olasznori (válaszként erre: 26. - Renata.boros)
2010. febr. 24. 14:44

Mi is leküzdöttünk Manókámmal rengeteg akadályt, így emiatt is szoktam tudni segíteni, plusz nemsokára hivatásos szoptatási szaktanácsadó is leszek (reményeim szerint :-)), és ezért.


Én is rengeteget gondokodtam már azon, hogy a kórházakban miért nincs szakember, aki segítene az anyáknak, sajnos sok esetben a csecsemősök csak rontanak a helyzeten, ahelyett, hogy segítenének! :-(


Remélem, a sok tanács közül, melyeket kaptál a sok anyától is, valamelyik beválik! Pár hét múlva, ha lehet, jelezd légyszi, jobb lett-e a helyzet, vagy teljesen rendbejöttél-e esetleg! :-)


Az természetes, hogy már előre félsz a mellretételtől, és ezt érzi a baba is, de mondd meg neki is mindig, hogy picit félsz, de minden rendben lesz! Tudom, furán hangzik, de hidd el, érteni fogja!:-)

26. renata.boros (válaszként erre: 25. - Olasznori)
2010. febr. 24. 14:01

Szia!

Köszönöm a bíztatást! A kitartásom töretlen, csak szegényt Manócskát sajnálom, mert minden mellretételnél egy percig remegek a fájdalomtól, ezért néha ki is köpi... De már egyre ügyesebb. A mellretétel elméletileg jó, mármint egész nagy "darabot" bekap az bimbóudvarból is, pedig maga a bimbó sem kicsi (szerintem legalábbis), meg azért most meg is van duzzadva a sok sebtől. A pozíciókat is váltogatom, hogy minél több tejcsatornát elérjen. Az a baj, hogy vidéken nincsenek olyan szoptatási tanácsadók, akivel az ember személyesen felvenné a kapcsolatot. Nem is értem, hogy a kórházakban miért nincsenek ilyenek. Igaz ott vannak a csecsemősök, akik itt Veszprémben segítőkészek, de sajnos Bp-n kellett szülnöm az I. sz. Nőgyógyászati Klinikán, ahol minden szempontból iszonyatosat csalódtam. A csecsemős nővérekkel az élen! Pedig azért vitettek fel sürgősséggel Vp-ből, hogy magasabb szintű ellátást kapjak.... Szörnyű volt az a pár nap. Köszönöm mégegyszer a tanácsokat! Egyébként Neked saját tapasztalatod van, vagy munkádból adódóan tudsz ennyi mindent a szoptatásról?

2010. febr. 23. 13:38

Előbb lemaradt, hogy a legtöbb esetben megtanulnak tökéletesen szopizni befelé fordult mellbimbóból is, ezért nem lenne jó megzavarni a tanulás alatt a technikát bimbóvédővel vagy esetleg cumisüveggel.


Célszerű ülve vagy félig ülve szoptatni, hogy mindkét kézzel tudj segíteni a picinek. (persze jól meg kell őt tartani összetekert pléddel vagy alá rakott párnával)


Befelé forduló bimbóval nagyon könnyen kisebesedik. Érdemes nagyon óvatosan előfejni egy picit, hogy elő jöjjön a bimbó, és hetek múlva már enélkül is tökéletesen szopizhat. A befelé fordulást kötőszöveti letapadások okozzák, és a folyamatos szívástól, szívóerőtől ezek felszakadoznak (ezért is fordulhat elő a vérzés).

Tehát ha nem szopik hatékonyan a pici, addig fejjél, de próbáld mindig mellre is tenni, a lényeg, hogy fennmaradjon a tejtermelés!


Amúgy van egy eszköz: Avent Niplette, vákuumot szív a bimbó körül és kíméletesen kifelé húzza (de ez érhető el a kíméletes fejéssel is szopi előtt)


A másik: nincs lenőve a nyelve? Ez is sokszor okoz sebesedést.


Biztos sikerülni fog megoldani a problémát, nagyon drukkolok Nektek!

24. Olasznori (válaszként erre: 23. - Renata.boros)
2010. febr. 23. 13:15

Szia!


Tök jó, hogy ilyen kitartó vagy!

Van tiszta lanolin krém, azzal is érdemes próbálni kenni, de mindig attól lesz sebes a bimbó, ha nem jó kapja be a pici. A póz és a helyes technika a legfontosabb. Majdnem az egész bimbóudvar tűnjön el!

Ráadásul a helytelen fejéből adódóan is sebesedhet. Ha elektromossal fejsz, akkor főleg, ha erősre van állítva, sebezhet! És ha minél többet fejsz, még több tej lesz! Tehát igazából egy igény szerint szopizó babánál csak akkor kell fejni, ha valami okból kimarad szopi vagy ha nagyon teli van a mell és kellemetlenül feszül. Akkor is csak annyit, hogy megkönnyebbüljön. Amúgy elég, amit a baba kiszív, és ahelyett termelődik. Tehát, ha nem szívja ki ő nagyon, de te fejsz még rajta, akkor túltelítődhet a mell, panghat és attól begyulladhat.

A bimbóvédőt tényleg nagyon végszükség esetén érdemes próbálni, mert használatával előfordulhat, hogy nem éri elég inger a mellet, és csökkenhet a tejtermelés, plusz zavart is okozhat a szopási technikában, amikor el akarod hagyni.

Sok sikert kívánok! :-)

2010. febr. 23. 12:29

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat. Igazából az elsőnél is megszenvedtük, akkor annyira, hogy a tejmirigyektől kezdett vérezni, így amíg meg nem gyógyult abba kellett hagynom a szopit, aminek a következménye az volt, hogy elapadt a tejem. Aztán egy szoptatási tanácsadó segítségével sikerült három hónapos korára visszahozni. Mindenki szerint reménytelen volt, de megérte. Igaz éjjel is kanállal etettem a kislányomat, aki roppant türelmetlen volt, és a szópótechnikája is nagyon rossz volt az elején. Hat hós koráig szopizott (sajnos utána már lassan elfogyott a tejci). Most azt gondoltam majd könnyebb lesz, hisz már edzésben van a mellbimbóm, de nem. Annyira ki van sebesedve, hogy olyan mintha késsel bevagdosták volna. Véres folyton, de tegnap már nem bukott véreset a manó. Abbahagyni azért nem akarom addíg sem a szopit amíg regenerálódik, mert félek, úgy járok mint az első törpével... Sajnos a szülés nem volt eseménymentes, így alapból 4 napos volt amikor mellre került, hála égnek nem miatta, hanem nekem volt/van bajom. Azt hiszem megpróbálom első körben a bephantent, aztán remélem, hogy hamar enyhül a fájdalom. Az egész dolog iróniája, hogy a másik mellem (amit már a lánykám egész ügyesen kifordított anno és nem fáj/fájt annyira) úgy tűnik begyulladni készül, pedig fejem minden szopi után rendesen.... Abba hagyni persze nem fogom ezek miatt a szoptatást, mert már a terhesség elején elterveztem, hogy nem fogok úgy járni mint a nagyobbiknál (aki még csak most lesz 2 éves.. :))

Mégegyszer köszi! Ha vannak még ötletek szívesen fogadok minden jó tanácsot!

22. puritan (válaszként erre: 20. - Dzsigg)
2010. febr. 21. 15:21
Egyik fajta engem is, az keményebb volt, vastag anyagból, aztán egy vékonyabbat találtunk, márkára sajnos nem emlékszem, ha egyáltalán volt neki.
21. puritan (válaszként erre: 19. - Dbc526ea53)
2010. febr. 21. 15:20

Az anyatej tényleg jó, meg a többi amiket írtatok, írtunk.

Használtam Neogranormont egyszer sokáig (tán két hétig is), sehogyse akart meggyógyulni, akkor mondta a védőnő, hogy felejtsem el, két nap alatt jobb lett valóban.

20. dzsigg
2010. febr. 21. 15:09

Nekem a vedönöm vitamin d olajat kent ra.Termesztesen letöröltette,mosatta ,mielött szoptattam..

Melbbimbovedö nekem nem jött be,zavart.

19. dbc526ea53 (válaszként erre: 18. - Puritan)
2010. febr. 21. 15:03
Én egyszer használtam oda,vagy kétszer,annó,nekem nem ártott. De akkor mondjunk valami jobban neki. /én nem tudok, valami természetes anyagot?
18. puritan (válaszként erre: 17. - Dbc526ea53)
2010. febr. 21. 14:27

Ne erőltessétek a Neogranormont, mert nagyon nem jó.

Hámosító kenőcs, felületi hámsérülésekre, horzsolásokra.

Mivel hámosít, ezért nagyon hamar hegesedik, ami minden lemosásnál, szoptatásnál felreped, így képtelen a gyógyulásra. Ha már sebes, ha már vérzik, tilos használni.

2010. febr. 21. 14:15

Mindég úgy kell befejezni a szoptatást,hogy egy kis anyatejet szét kell kenni rajta,ez a kissebb érzékenységre is jó gyógymód. És mindenképpen hagyni kell hogy megszáradjon rajta,és még utánna is levegőztetni.


HA már kisebesedett a mell,kinek mi válik be jók amiket a lányok mondtak,mindég annak megfelelően mekkora milyen a seb rajta. Nagyobb méllyebb sebnél a neogranormon,kissebbnél a bepanthen stb. minnél hamarabb rá kell térni olyan szerekre amit nem kell lemosni szoptatás előtt ,de ez a mély sebeknél elkerülhetetlen. A bimbóvédőből a pillangó formájú a legjobb, amikor sebes ez segíthet egyébként ha belejössz és meggyógyul a sebed már nem fog kelleni. Természetesen,a mellbimbót elő kell varázsolni előtte ,ahogyan a sexnek sem indulsz neki,vaktában,általában ..,úgy a mellbimbót is fel kell " készíteni " a szoptatásra".



Ami a legfontosabb ,hogy miért tud kisebesedni a mellbimbód az az ,hogy ha nem kapja be az egész bimbót egyszerre.


Azonkívül, a szoptatási pózok,nagyon fontosak!


Én amikor szoptattam,az elején IS minden szoptatásnál minimum három féle pózban tettem ezt,azért,hogy a mellbimbón lévő összes tejcsatornát " be tudja indítani " az ujszülött/ kis angyal, majd később hogy mindet ki tudja szívi. ÉS hát maszírozni és maszírozni és csak fejni és fejni..... Jó egézséget,végtelen szeretet a babához!

2010. febr. 21. 14:01

Szia! Én bepanthen kenőccsel kentem, ha jól tudom azt le se kell mosni, és ha megoldható minél többet levegőztesd a cicid, ne "csomagold" vissza.

Remélem rendbe jön!

2010. febr. 21. 13:52
Próbáld meg úgy cicire helyezni,hogy az egész bimbót bekapja,úgy nem sebesedik tovább és nem fog fájni.Tényleg ez a legfontosabb.Én is túl vagyok már ezen és bepanthent használtm illetve aventet.
2010. febr. 21. 13:50

Szia!

Nekem is az anya tejcsit mondták a csecsemősök,ha kisebesedik a mellbimbó (rákenni és hagyni megszáradni) és sokat levegőztetni. Nekem használt.. A bimbó védőt is lehet kapni több méretben.

2010. febr. 21. 13:47
Én annak idején bepanthent kentem a mellemre, és jobb lett.
2010. febr. 21. 13:45

Nekem mindkét gyerkőcnél kisebesedett,a másodiknál még jobban.Fontos,hogy helyesen legyen a mellen!Ha jól kapja a be a bimbót akkor helyre jön.Addig én nem kentem semmivel,csak fejtem rá egy kis anyatejet,és hagytam a szabadon megszáradni rajta.Kb. 2hét alatt teljesen rendbe jött.

A befordult mellbimbóra ajánlották,hogy ha van mellszívód szoptatás előtt szívjál vele egy párat,ami kihozza a mellbimbót,és utánna egyből jöhet a pici.

Tudom nagyon fáj,sokszor potyogtak a könnyeim,de megéri a fáradságot!!

Kitartást!!Jó egészséget neketek!

11. puritan (válaszként erre: 1. - Renata.boros)
2010. febr. 21. 13:41
Ugyanilyen bajaim voltak, a bimbóvédőt csak ajánlani tudom, egy álom volt az a pár nap, amíg meggyógyult a mellbimbóm.
10. VTünde (válaszként erre: 8. - 9ea67a7a1c)
2010. febr. 21. 13:38
Amikor már gyógyult, akkor nem kell kenni.Tehát nincs gond a szopi előtti lemosással, de persze ez csak az én tapasztalatom.
9. VTünde (válaszként erre: 7. - Zizi68)
2010. febr. 21. 13:38
Nem könnyű, de Nekem többet használt mint a Garmastan. Írtam, hogy 2-3 napig fejni a beteg mellből, és ha gyógyul, utána szoptatni.
8. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 7. - Zizi68)
2010. febr. 21. 13:36
szerintem is nem hiszem hogy túl jó szoptatás előtt,az sem jó a mellbimbónak ha szopcsi előtt súrolgatva dörzsöljük hogy lejöjjön a kenőcs:((
7. zizi68 (válaszként erre: 3. - VTünde)
2010. febr. 21. 13:34
a neogranormont képtelenség lemosni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook