Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szolnoki anyukák beszélgessünk fórum

Szolnoki anyukák beszélgessünk (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. márc. 28. 13:11

Hogy telt a hétvége? Dávidka jobban van már?

Danika nagyon nagyokat rugdos mostanában! Hatalmasokat! :) Már szinte fáj. :D Ő egyre erősebb, a hasfalam pedig egyre vékonyabb. Ez lehet az oka!

270. hpkati (válaszként erre: 269. - Zsanett09)
2011. márc. 25. 08:49

Nekünk is Danink és Dávidkánk van:))

Nemsokára már babázhatsz!!! De várom már a fényképeket!:))

Megyek a kertbe, jó idő van.

269. Zsanett09 (válaszként erre: 268. - Liduska)
2011. márc. 25. 08:03

Igen Danika lesz a kincsem! Ne is mondd ezt a babakocsizást már annyira várom! Olyan kocsit vettünk, ami ilyen 3 funkciós, a vázára lehet pattintani mózest, hordozót és a sportrészt is. Annyira tetszik, már van amikor előveszem és itt tologatom a lakásban. :D Jajj, annyira babáznék már!

Nagyon szép időnk van ma is, de sajnos holnaptól lehűlést, esőt mondanak. :(

268. liduska (válaszként erre: 267. - Zsanett09)
2011. márc. 24. 17:55

Az ám hamar elszalad az idő aztán futhatsz utána,addig meg babakocsis séták tömkelege vár :)

Szegény párod,jó lehetett gondolom.

Dani lesz a neve?

267. Zsanett09 (válaszként erre: 265. - Liduska)
2011. márc. 24. 13:36

Az történt, hogy a férjemet egész éjszakára behívták dolgozni. Ilyen még sosem fordult elő. 28 órát volt talpon. Reggel 9-kor ért haza, azóta alszik. Én meg imádkoztam, hogy nehogy most jöjjön rám a szülés!! Nagyon sajnáltam szegényt, és nem sokat aludtam, folyton rá gondoltam!

Jajj de jó, játszóterezés!! Nemsokára én is mehetek Dancikával! :)

266. liduska
2011. márc. 24. 12:52

sziasztok!



Mi szokásos játszóterezős,takarítós oviba menős-jövős szürke hétköznapot tartunk :D :P

265. liduska (válaszként erre: 264. - Zsanett09)
2011. márc. 24. 12:50
Miért mi a baj?
264. Zsanett09 (válaszként erre: 263. - Hpkati)
2011. márc. 24. 10:40

Sziasztok!


Mi pihenünk, elég rossz éjszakánk volt, főleg a férjemnek. :(

263. hpkati
2011. márc. 24. 06:01

Sziasztok!

Hogy vagytok? Mit csináltok ma?

Én dolgoztam tegnap is és ma is, reggel 7-től este 7-ig.

Legyen szép napotok!


Kata

262. liduska (válaszként erre: 261. - Zsanett09)
2011. márc. 23. 10:31
:)
261. Zsanett09 (válaszként erre: 260. - Liduska)
2011. márc. 22. 12:59

Igen, az biztos, hogy az anyatej a legjobb, de ha egyszer nincs, akkor nincs mit tenni. Állítólag első pár napban csak ún. kolosztrum van, ami nagyon fontos és értékes tápanyagokat tartalmaz, nem tejnek néz ki, attól sűrűbb és nagyon kevés. De éppen elég a pici babának, és nagyon fontos is, hogy bejusson a szervezetébe. Ezután következik a valódi anyatej belövődése, már a szopási inger miatt. Én nem fogok megijedni, ha először nem lesz tejcsi, bízni fogok ebben az elméletben és nem is gondolok arra, hogy nem lesz. Lesz és kész! :)

Hát mi sem terveztük Danikát, de remélem a második nekem is tervezett kislány lesz! Ahhoz majd számolni is fogok, hogy biztosan kislány legyen! :)

260. liduska (válaszként erre: 252. - Zsanett09)
2011. márc. 22. 10:58

Hát igen ott azt vallják hogy csak anyatej és csak orvosi utasításra kaphat mást.A rendes nővérek kértek a koráról ki tejet ás kapott belőle de nem tudhatta senki különben nem is engedtek volna haza mert folyamatosan fogyott ugye.Itthon se lett tejem a szomszéd csajtól hordtuk+tápszert is evett hát ez van.

A fiamat nem terveztük 20 éves voltam a kiscsajt igen :)

259. Zsanett09 (válaszként erre: 258. - Hpkati)
2011. márc. 21. 18:42
Megkukkantom. :)
258. hpkati (válaszként erre: 257. - Zsanett09)
2011. márc. 21. 15:02
Nem, a sima naplómban:))
257. Zsanett09 (válaszként erre: 256. - Hpkati)
2011. márc. 21. 15:00
A titkosban?
256. hpkati (válaszként erre: 255. - Zsanett09)
2011. márc. 21. 14:22

Ha különszobában lesz a kicsi, kezet mosol, ruhát cserélsz, akkor szerintem sem lesz gond!!!


Naplóm elején tömören leírtam mind a két kincsem történetét... Van ott két link is, Dávidkánkról készült kisfilmet tudod megnézni.

255. Zsanett09 (válaszként erre: 254. - Hpkati)
2011. márc. 21. 14:14

Szegénykék! :(

Nagyon sajnálom, hogy probléma volt/van. Ennél rosszabb sincs egy anya számára, minthogy beteg a gyermeke és aggódni, félni kell érte. De ez is bizonyítja, hogy jó a korház, hogy sikeresen szépen hazajöhettetek és nem történt tragédia. Mert azért gondolom súlyos lehetett a dolog, ha intenzívre is került. :( De szerencsére minden rendben lett!

Pihend ki magad a munka után, utána tudunk beszélgetni, ha már jobban leszel. :)


Természetesen nem haragszom és nem bántódok meg a cica témán. Éppen ezért kérdeztem, hogy halljak véleményeket! Én is cicákkal nőttem fel, és nem is vagyoik annak a híve, hogy 100% steril körülmények legyenek, had erősödjön az immun rendszere. Persze gondolom, azért aggódsz ennyire, mert nálatok volt gond. :( én sem az újszülött korra értem ezt, hanem majd azután. Én arra gondoltam, hogy mielőtt a babát magamhoz venném, átkapom a felsőmet, ha esetleg abban cicáztam előtte, és akkor biztos nem lesz semmi gond! Nagyon szeretem azt a cicát, és vele is sokat kell majd foglalkoznom, amikor a bébi alszik, hogy ne legyen féltékeny szegénykém. :( Csak én vagyok neki, aki szereti meg már a férjem is megszokta! Már ő sem adná oda a cicát senkinek semmiért sem. :) Nagyon kedves cica, szerintem nem lesz gond!

254. hpkati
2011. márc. 21. 13:54

Nekem sajnos egyik kincsem sem lehetett velem, mind a kettő a koraszülöttön volt(Danikám előtte még az intenzíven is volt 10 napig). Nagyon szemetek voltak a gyerekágyas nővérek, rengeteget sírtam miattuk. Dávidkával már másik csapat volt, köztük is volt 1 nem odavaló....

Nagyon hiányzik az az érzés, hogy örülünk a babának. Persze örültünk mind a kettőnek, csak nekünk Danival rettegés volt az első 10 nap, mert annyira beteg volt, hogy azt hitték haza sem tudjuk hozni....

Dávidkával az aggódás pedig még a mai napig is tart.....

Nem akartalak benneteket terhelni, biztos azért vagyok most ennyire érzelgős, mert most ébredtem(éjszakás voltam)

253. hpkati (válaszként erre: 250. - Zsanett09)
2011. márc. 21. 13:43

Sziasztok!

Lent már írtam, hogy gyerekszakápoló a végzettségem. Lehet, hogy most megbántalak, (nem akarlak!!!), de a cica és a kisbaba nem férnek össze. Gondolj a ciciszőrre. Hiába nem megy oda kincsedhez, te simogatod, a te ruhádhoz hozzá ér, utána magadhoz veszed a kicsit....

Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás, hogy a cicád se tedd ki, de a kicsivel se tudjon érintkezni, még másokon keresztül sem....

252. Zsanett09 (válaszként erre: 251. - Liduska)
2011. márc. 21. 13:38

Fúú, most egy kicsit felhúztam ezen magam, hogy nem akartak a babának enni adni!! Az anyuka nem tehet róla, ha nincs teje, vagy nem lövődik be azonnal. Akkor mit adjál neki, szegénynek ha éhes? :( ...

Elhiszem, hogy ez így pokol lehetett, és ugye több ágyas szoba esetén, elég ha egy valaki így jár, akkor a többiek sem alszanak! Bizakodom abban, hogy minden rendben lesz! Az a legrosszabb, ha a tiéd tudna aludni, és a másik bébi felébreszti. Akkor indulhat a duó-trió sírás!

Én is így gondoltam, hogy a baba-szoba le lesz a cicus előtt zárva, meg figyelek a higiéniára, tisztaságra! Utána meg majd szépen összeszoknak! Ő nőstény cicus, de ivartalanítva lett, már jópár évvel ezelőtt.

Jajj olyan izgalmas, tegnap éjjel már egész éjjel görcsölt a derekam, már azt hittem eljön az idő. De aztán szépen elaludtam és nem lett semmi. :D Kicsit félek még az új helyzettől, de a 9 hónap azért sokat jelentett. Emlékszem még, amikor megláttam a pozitív tesztet, azt se tudtam, hogy sírjak vagy nevessek! Nem terveztük a gyerkőcöt, de mostmár nagyon nagyon szomorúak lennénk, ha nem így alakult volna! :) Ti terveztétek őket?

251. liduska (válaszként erre: 250. - Zsanett09)
2011. márc. 21. 13:18

Én szolnoki vagyok igen.Jó hogy ott vannak a babák meg minden én is szerettem csak a fiamnál még éjjelre elvitték őket és ki tudtad magad pihenni ,de már nem így van és szerintem az jobb volt,mert nekem a lányom marha sírós volt( most meg égedelem,és hisztigép:S:P)és tejem sem volt és ezért feszt sírt,szenvedtünk éjjel-nappal,fogtam hogy ne zavarjam a többit,szóval nem volt kellemes és a nővérek nem engedték egyszer sem hogy kicsit bevigyem hátra hogy 1 órát aludjak,enni sem akartak neki adni ,aztán volt 2 nővér aki aranyos volt mikor ők dolgoztak oké volt minden amúgy meg pokol ,de nem akarlak ezzel idegelni,meg hátha jó sok tejed lesz és nyugodt baba :)

Van cicánk bár őt 1 éves volt a lány novemberben és akkor kaptam páromtól.de én sem tenném ki csak tényleg figyelj oda rá hogy nem menjen a kiságyba,pláne ha nőstény,mert hajlamosak rá hogy ha sír a baba azt hiszik kiscica.meg hogy ne szőrözze össze a baba holmikat,szerintem egyszerűen ne engedd abba a szobába ahol a kicsi lesz.

250. Zsanett09 (válaszként erre: 249. - Liduska)
2011. márc. 21. 12:47

Szolnokon az anyósomék laknak, ide jártam fősulira és ezalatt az idő alatt ismerkedtem meg a férjemmel. :) Én jászberényi vagyok, és a férjem is ideköltözött, itt várjuk a babát. :) De a szolnoki korházról több jót hallottam, mint a berényiről, ezért választottam, inkább ezt.

Te szolnoki vagy?

Igen én is úgy vagyok vele, hogy úgyis mindenre van megoldás, ösztönösen fogok cselekedni és nem pedig úgy hogy mindenkinek megfeleljek. A korházi tartózkodás pedig sehogyan sem kellemes, de szerencsére nem hosszú idő, gyorsan el fog telni. É kifejezetten örülök neki, hogy a baba velem lehet, lehet fáradtabb leszek mint még most hinném, de legalább már bent jól összeszokunk, megtanulom, amit csak lehet, és akkor itthon picit könnyebb dolgom lesz!

Neked van esetleg cicád? Nekem van egy szobacica, már 10 éves, nagyon imádom, de már most mindenki azzal zaklat, hogy ne engedjem a baba közelébe, meg, hogy rakjam ki... :( De én nem akarom a cicát kirakni, oda fogok figyelni, hogy elejébe ne menjen a közelébe, hogy ne legyen baj.

249. liduska (válaszként erre: 247. - Zsanett09)
2011. márc. 21. 10:54
Ti merre laktok?Szolnokon?
248. liduska (válaszként erre: 247. - Zsanett09)
2011. márc. 21. 10:48

:)Hát igen nőnek mint a gomba.Ez csak természetes hogy védjük óvjuk őket,ne aggódj a picikkel jól bánnak inkább az anyucikkal nem foglalkoznak úgymond "old meg magad mert a te gyereked "csak mikor valaki frissen szült és mindene fáj,fáradt pláne első baba és éjjel nappal ott van vele nem tud pihenni akkor jó lenne ha segítenének.....:S

Az anyaság csodálatos leírhatatlan boldogság,tele rejtelmekkel,érzelmekkel jó-és negatívabb dolgokkal amik tőled várnak megoldást....de ne akarj mindig megfelelni légy önmagad és minden megy a maga útján hisz senki nem tökéletes de ettől vagyunk emberek és attól te még nagyon jó anya lehetsz.Ez egy jó tanács és engedd főleg az elején a nagyikat hogy segítsenek mert neked is könnyebb és ők is kiélhetik magukat aztán majd hagynak érvényesülni téged is :D

247. Zsanett09 (válaszként erre: 246. - Liduska)
2011. márc. 21. 08:50

Akkor neked már szép nagyok a gyerkőcök. :) Én még csak most fogom megtapasztani az anyaság szépségeit és rejtelmeit. :) próbálok, majd mindenben maximálisan megfelelni!

Az a baj nem törődöm nővérkék mindenhol vannak. :( Sehol sincs az, hogy mindenki maximálisan odateszi magát, és még ráadásul kedves is. Azért azt figyelni fogom, hogy bánnak a picivel, mert már most míg hordom észrevettem magamon, hogy elég sokat változtam. Már most egy anyatigrisnek érzem magam. :D Az biztos, hogy mindenben megváltozott a prioritás, és Ő csakis Ő áll az első helyen!

246. liduska (válaszként erre: 242. - Zsanett09)
2011. márc. 20. 17:04

:)

A fiam 6éves a kislányom 1,5éves.

Hát 4-5nap igen mert 4nap után van varratszedés meg addig minden nap nézik hogy a méh húzódik e vissza rendesen meg a picinek is van pár vizsgálata.

A csecsemős nővérek olyan nemtörődömök sajnos nem segítőkészek és ez a baj de nem akarlak riogatni van azért 2-3 normális csak az kevés:)

245. hpkati (válaszként erre: 244. - Zsanett09)
2011. márc. 20. 16:18

A babák az újszülött osztályon vannak, ott jól bánnak velük. A gyerekágyon vannak néha nagyon fura nővérek.

Dr. Mosonyi Attilát is ismerem, ha neked szimpatikus nem lesz semmi baj!!!


Ja, ami nálunk a fiúkkal történt, az nem Balogh dr hibája!!!

244. Zsanett09 (válaszként erre: 243. - Hpkati)
2011. márc. 20. 14:19
Szia, köszi nagyon aranyos vagy! Én Dr. Mosonyi Attilát választottam, nagyon kedves és aranyos minden rendelésen. Róla van valami, amit érdemes tudni esetleg? Valamint szülésznőt nem fogadtam, mert az orvos azt mondta, hogy szükségtelen. Remélem ebből nem származik majd hátrányom. Jól bánnak azért a babákkal? Köszi: Zsanett
243. hpkati (válaszként erre: 242. - Zsanett09)
2011. márc. 20. 14:08

Sziasztok!

Én Dr. Balogh Artúrnál szültem mind a két fiamat. Nem volt komplikációmentes terhesség és szülés sem....

Ismerek szinte minden dokit, mert 2 évig a koraszülött osztályon dolgoztam, meg a két fiúval nagyon sokat voltam kórházban terhesség alatt...

Szerintem dokit nem lehet ajánlani, mindenkinek más a szimpatikus.

Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!!!!

A gyerekágyon forognak a nővérek, remélem jók lesznek mikor te szülsz. (Sajnos nekem a nagyobbikkal azzal sem volt szerencsém:((

Gyermekszakápoló és felsőfokú felnőtt szakápoló a végzettségem. Szóljatok, ha valamiben tudok segíteni.

Legyen szép napotok!


Kata

242. Zsanett09 (válaszként erre: 241. - Liduska)
2011. márc. 20. 13:56
Szia, értem. Én a többi dokit nem ismerem, de már nagyon izgatott vagyok. Első szülés lesz, és nem tudom még mire számítsak! A bunkóknak már most nem örülök, de sajnos azok vannak mindenhol. :( Azt is hallottam, hogy min. 4-5 napig bent tartanak, akkor is ha nincs semmi komplikáció. Örülök, hogy írtál! :) Én még csak most regisztráltam ide, nincs sok ismerősöm! Milyen idősek a gyerkőceid? Lassan én is babázok. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook