Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociálpedagógia vagy Szoc.munka? fórum

Szociálpedagógia vagy Szoc.munka? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
83. Angika89 (válaszként erre: 82. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 30. 17:01
Sok sikert neked is ;) majd csak júliusba tudom meg az eredményt :)
82. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 79. - Angika89)
2010. jan. 30. 16:04

Sok sikert kívánok bárhogy is döntesz! Majd írj, hogy végülis mit jelöltél :)

Szerintem én egyenlőre nem tanulok mást, mert elég húzós ez a szak el vagyok maradva 2 tárggyal és még nyelvvizsgám sincs.

81. Angika89 (válaszként erre: 80. - 7c1de072c3)
2010. jan. 30. 11:59
leérettségiztem és a magyarom ötös lett.. papíron még sosem írtam v helyett w-t! mobilin + itt használom mert jól esik!
2010. jan. 30. 11:31
Bocsi, csak annyit akarok szólni, hogy ha már leérettségiztél, jó, de ha nem, akkor jól tennéd, ha átállnál a szimpla v használatára, mert ha így szokod meg, a nyelvtan érettségin kb a 3. sor után meghúznak. Csak egy jó tanács...
79. Angika89 (válaszként erre: 77. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 30. 10:38
én is rosszul wagyok a tűtől de csak ha belém akarják szúrni, mert mindig wan wmi gixer! hát igen, wégülis nagyjából ez a fórum is ezért wan.. :D lehet, hogy beírom az ápolónőt elsőre, bár ott nem annyira sok pontom wan mint a szociális szakokon! más tárgyakat néznek! majd kialakul! én az andragógiát főleg a szerwezés miatt wálasztottam, szerintem műwszerw. szakirányba megyek majd, de még azt is + kell gondolnom
78. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 76. - Angika89)
2010. jan. 30. 10:28
köszi, én is annak tartom az andragógiát. majdnem oda mentem :) lehet h egyszer még majd meg is próbálom, az OKJ-m ért 30 plusz pontot adnak
2010. jan. 30. 10:23

De hogy menjek ápolónőnek ha rosszul vagyok a tűtől, pedig kéne vért venni, meg később a meló 12 órázás 3 müszakba minimálbérért. Jól gondold meg Te is mit választasz.

Sokszor voltunk ápolás és betegellátás szakkal együtt, nagyon kemény amit tanulnak. Nagyon fel kell kötnöd azt a bizonyost hogy bírd a kettő szakot párhuzamosan! Jól gondold meg.

76. Angika89 (válaszként erre: 75. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 30. 10:20
óó az tök jó!!!
75. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 74. - Angika89)
2010. jan. 30. 10:14
Eü szervező szakon vagyok, az osztálytársaim többsége ápolónő vagy legalábbis eü-ben dolgozik.
74. Angika89 (válaszként erre: 73. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 30. 10:08
majd felhíwom a felvi-t ott mindent tudnak az ilyenekkel kapcsolatba! te most mit tanulsz?
73. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 72. - Angika89)
2010. jan. 30. 10:01
hát ja reméljük nem lesz ilyen, jobb előre megérdeklődni talán a to-n tudják bár az a tapasztalatom nem :S
72. Angika89 (válaszként erre: 71. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 30. 09:48
:O én úgy tudtam, hogy csak akkor wan úgy ha az is állami volt :S ez így ebben a formában remélem nem igaz mert akkor csúnyán +szíwom! bár még nem tudom melyiket írom, első helyre! de akkoris
71. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 70. - Angika89)
2010. jan. 30. 09:36

ja ez igy van? :O úgy tudtam a fizetős diploma is számít, tehát ha andragógiád meglesz de az ápolónői még nem utána azt fizetned kell csak addig állami amig nincs diplomád

bár lehet rosszul tudom

70. Angika89 (válaszként erre: 69. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 30. 09:27
igen, én úgy tudom, hogy akkor kéne fizetni az ápolónő pár féléwért (amennyiwel hamarabb wégzek) ha ez is állami lenne! de miwel ez nem az tök mind1 h mennyiwel hamarabb wégzek az államin nem kell majd fizetni
2010. jan. 30. 09:25
ha államira jársz majd akkor az ápolónőiért nee kell fizetned csak az andragógián. Úgy vettem ki a szavaidból, hogy a levelezőért fizetsz de most a nappali az államin menne. nem?
68. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 66. - Angika89)
2010. jan. 30. 09:23
a 2 éves felsőfokú szakképzésre gondolsz?
2010. jan. 30. 09:22
Nekem sajnos nincs helyben képzés így a nappali kilőve, 2 levelező meg egymás mellett nem megy mert ütköznének. Nem tudom mit tegyek.
66. Angika89 (válaszként erre: 65. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 30. 09:21

igenm de ezen hamarabb wégzek mint amit most szeptembertől jelölök +, ha wéletlenül ápolónő képzést választok az 240E/félév eléggé bebuknám vele :S

elvileg felsőfokúra mehetsz még ingyen ha wan már 1 diplomád

65. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 64. - Angika89)
2010. jan. 30. 09:19
Én úgy tudom kivitelezhető, elvégezheted mindkettőt államin ha 12 félév alatt maradsz. Viszont egy képzéstípusból csak egy ingyenes. Tehát ha megvan a diplomád -akár fizetős, akár állami- utána már nem mehetsz alapképzésre ingyen. FSZ képzést még nem tudom pedig én is nagyon benne vagyok igyekszem utánanézni.
64. Angika89 (válaszként erre: 63. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 30. 09:00
Andragógián nem államis vagyok, nappalin azt jelölöm csak, szerencsére nem rosszak a pontjaim! De egyszerre a 2 államin nehezen kivitelezhető a felsőoktatási törvények miatt! Nagyon utánanéztem!
63. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 62. - Angika89)
2010. jan. 30. 08:51

Hát nekem sincs főleg hogy a fősuli is elég sokba kerül. Te államis vagy? Fenn alszol konzultációkkor?

Én nagyon sok ilyen levelezős, estis képzést találtam, olyat is ami érdekel csak kár hogy a mostani levelező mellett nem tudnám bevállalni. Mert tuti mindkettőn ugyanzon a hétvégén lennének órák..

62. Angika89 (válaszként erre: 61. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 29. 18:35
Na igen de estin + lewelezőn itt olyan nem is nagyon wan, a másik h. wannak ezek a pár hónapos tanfolyamok azok 50körül kijönnének ( de annyim sincs)!
61. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 60. - Angika89)
2010. jan. 29. 18:29

Köszi! Igen, én is hasonló árakkal találkoztam sajna :(

Most olvastam, hogy iskolarendszeren kivüli képzés nem számit bele, tehát ha levelezőn vagy estin végeztük volna most gond nélkül mehetnénk ingyenes lenne. De hát ugye ki tudta ezt előre :( Én nappalin végeztem.

Láttam egy olyat is, hogy egy szakmásoknak térítési dij(30 ezer/félév) kétszakmásoknak tandíj (80-90/félév) Intézménye válogatja gondolom

60. Angika89 (válaszként erre: 58. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 29. 18:19
A bolt eladó 2 wagy 3 hónapos tanfolyam wolt részletre fizettük összesen 50E volt! a marketing iskolarendszerű képzés volt az ingyenes.. ha az ápolónőt nem az egyetemen akarnám félévente 80E lenne! Általába ha van már 1 szakmád 80-90E/félév a további :S
2010. jan. 29. 18:16

Nagyjából egyforma érdeklődési körünk van :) Az andragógiát jelöltem én is megjelöltem másodiknak, de aztán az elsőre felvettek. Kicsit bánom, mert szívesen dolgoznék például felnőttképzési, munkavállalási tanácsadóként. Bár annyi más helyen is. Azt mondják ebből is túlképzés van már :(

Az ápolónő kiskorom óta érdekel, elérhető is lenne számomra de sajnos 3 éves. És rosszul is vagyok a tűtől. A barátnőm most végzett szokott mesélni. Nagyon vaciccálok mi is legyen.

58. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 57. - Angika89)
2010. jan. 29. 18:10

Látom téged is sok minden érdekel :) Ez jó.

Én is legalább 4 között vacillálok. Nem haragszol ha megkérdezem mennyibe volt a 2. szakma? Mert nekem is van már egy és már akárhova megyek mindenhol ki akarják fizetettni mivel csak az első ingyenes. De én igy nem vállalom mert túl drága.

57. Angika89 (válaszként erre: 56. - Elfelejtett jelszó)
2010. jan. 29. 18:04
wan már 1 okj-s bolti eladóm és 1 marketing és reklám ügyintézőim! most járok lewelezőn andragógiára ezt pedig nappalin szeretném illetve még az ápolónőn gondolkozok!
2010. jan. 29. 17:57
Mindenképpen felsőfokú végzettséget akarsz? Mert ha nem tudnám ajánlani az OKJ-s szociális gondozó és ápoló illetve szociális gondozó és szervező szakmákat. Manapság sajnos tényleg nem nagyon van pénz a diplomás munkaerőre, főleg ha kiválthatják alacsonyabb végzettségel is és ismerősöktől tudom hogy a diplomás ezen a területen pontosan ugyanazt csinálja amit ők okj-val.
2010. jan. 29. 17:51
már végképp nem tudom mit válasszak.. sokan írtátok, hogy a szociális munkával jobban el lehet helyezkedni (már amennyire el lehet) viszont valamiért többen voksoltok ennek ellenére is a szocpedre! más szakot meg hirtelen nem tudom mit jelöljek :S
2010. jan. 29. 17:49
Ezt tényleg nem bántásnak szántam, csak én ezt vettem észre, az érdek nem feltétlenül a te érdeked, lehet, épp a klienssé. Kell, hogy elég nagy szád legyen. Sajnos nem mások javára mondta le a lehetöségröl, hanem a magam érdekében. Végülis egy egész más területen szereztem képesítést. A volt évfolyamomból talán egy ember dolgozik szoc.munkásként...Bánom, de mégis jól döntöttem
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook