Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság - hogy csináljam? fórum

Szobatisztaság - hogy csináljam? (beszélgetős fórum)


19. f758a7200f (válaszként erre: 18. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 15:39

igen,hagynám egy 5 percig amíg felmosod ahol történt a dolog, így a nedves alsóban fázik egy icipicit, ez meglehetősen idegesítő...


Idegrendszeri érettség az elvileg 20hónapos kortól van egyébként, szóval ha nincs is lekésve de sztem nem is túl korai most megtanítani:)

2012. máj. 30. 15:35

Köszi!:)

Mosható peló nem jutott eszembe, ismerős javasolt hasonlót, hogy ők vettek valami gagyibb, gyenge nedvszívó pelust, nem libero/pampers-t, és hasonló hatást értek el vele.

Sajnos az én fiamat nem nagyon szokta meghatni, hogy ha az egész gatyája is pisis. Bár ha egész nap úgy kell lennie, lehet, hogy hamarabb szólna.

Köszönöm a hasznos ötleteket, igyekszem bevetni ezeket is!:)

17. f758a7200f (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 15:34
Ez a bújkálás nálunk is nagyon jellemző volt:))) Érdekes még, hogy a nagydologról mindkettő azt hitte sokáig, hogy ha visszatartják akkor sosem jön ki:)
16. f758a7200f (válaszként erre: 14. - Zsuzsika83)
2012. máj. 30. 15:29

Segít valamennyire a moshatós de sztem ha le kell szokniuk teljesen akkor inkább 3 nap "mélyvíz" mint fokozatosság. Legalábbis ekkora gyerek már gyorsan tanul


Amúgy én is moshatóst használok a 3. babámnál, remélem, nála hamarabb is sikerül, 2 éves kora előtt picivel

15. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 15:27

Én így csináltam az első 2 gyerekkel (egyik lány, másik fiú, szóval mindegyiknél jó módszer):


Pelus abszolút levesz, csak éjjelre tegyél rá. Készülj fel 8-10 alsóval, bugyival, hogy legyen mindig elég. Reggel levettem a pelust, bugyit rájuk és háromnegyedóránként ráültettem őket a vécére, vekkert állítottam be, ez volt az első nap, kb. 8 pisis bugyi volt. Második nap ugyanez, de akkor már csak 3-4 mert időközben szóltak. Zavarja őket a pisis bugyi, a pisis pelus nem annyira, de a pisis alsó az átereszt mindent, szóval mindannyiszor lemosni a lábukat is meg mindent, hát ezt megunják és a 3. naptól már tényleg szóltak minden alkalommal. Az első gyereknél 1 hét múlva elhagytuk az éjjeli pelust is, a másodiknál 1 hónap múlva.


Kb. 1 hét múlva már balesetek sem nagyon voltak, azért időnként rá kell kérdezni, vagy állíts be egy ébresztőt a telefonon, hogy háromnegyedóránként menjenek. Bilit nem használtunk soha, én egyből a wc-re ültettem őket ilyen kis szűkítő gyereküléssel


Sok sikert! :))))Lehet, hogy már írták ezt előttem, még nem olvastam vissza a hsz-eket

14. zsuzsika83 (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 15:25
Javasolnám még a moshatós pelenkát, elég lenne most már csak 2-3 darab, mert azért abba nem olyan komfortos belepisilni, mint az eldobhatósba. Én azt adtam rá egy pár napig, mikor elmentünk itthonról, itthon pedig mindig pellus nélkül volt.
13. szafaripók (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2012. máj. 30. 15:19

Igen, érettségire tuti sikerül!:))

Viccet félre téve, egyelőre még nem aggódom, bízom benne. Járni se akart 15 hós koráig, azóta szalad - kimaradt az "esik-kel" korszak. Remélem a beszéddel és a szobatisztasággal is így lesz: egyik pillanatról a másikra, ha ő úgy gondolja.

Egyelőre a többi gyerek (uncsitesók, ismerősök gyerkőcei) nem motiválják, igaz, nem is vagyunk velük annyit, hogy ezt úgy folyamatában lássa...

2012. máj. 30. 15:15

Köszönöm mindenkinek!

A helyzet az, hogy a gyerkőc már érzi, mikor kell neki, mivel ha "nagydolog" készül, elküld magától, vagy elbújik valahova (pl. kinyitja a szekrényajtót, beszalad a spejzba és magára csukja az ajtót).

Pisilésnél is egyre többet mutatja, hogy jön valami, de akkor már késő (nekem).

A plüsskutyáját is szokta a vécére ültetni, és nevet, de ő nem akar odaülni (vettünk nemolcsóért vécészűkítős duplafedeles vécédeszkát).

Este a fürdésnél is próbálkozunk előtte, hogy bilizzünk, néha-néha sikerül. Meg azt is próbáltam, hogy pisiljen bele a lefolyóba, és az olyan "vicces" volt, de azt se csinálja egy ideje.

Erőltetni nem akarom, nem is szoktam: ha fel akar kelni a biliről/vécéről, akkor mehet.

Még a jutalmazást megpróbálom, eddig csak a vécélehúzás volt a jutalom, de majd akkor kitalálok valami mást.

Szabadon hagyni a kertben csak hétvégén tudnám, de olyankor is keveset vagyunk otthon...:(

11. tündér74 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 15:12
Szia!:) Előttetek a nyár, lehet, hogy simán szobatiszta lesz szeptemberig. Lényeg, hogy ne erőltesd.
2012. máj. 30. 15:11
Mivel február végén született a fiam, így június közepén kezdtük a pelenka elhagyását. Csak egy kis nadrág volt rajta... 2 hét alatt szobatiszta lett a jóidőben, így szeptemberben vígan mehetett az óvodába.
2012. máj. 30. 15:11
unokatesom sem volt hajlandó produkálni sehova csak a pelusba. inkább egész nap tartogatta a pisit. Ö juliusban volt 3 és amikor szeptemberben ment oviba akkor aggodtak mivel még mindig ez volt. Aztán az oviban 1 hét alatt szobatiszta lett mivel látta a többi gyerket hogy wc-re megy és csak ö a pelusos igy ment ö is wc-re csak ez a löket kellett neki. Szoval nyugi, még van ideje a fiadnak is, addigra biztos megérik rá ö is. Nincs a közeletekben olyan gyerek aki az ö korosztálya és már bilizik? Ha együtt lennének és látná hogy ö bilizik hátha ö is kedvet kap. Barátnöm lánya oktoberben volt 2 és néha sikerül a wc-be 1-2 pisi de szinte csak pelusba. ö bölcsis látja többi gyereket és néha probálkozik de csak nem sikerült még leszokni a pelusrol. Ahány gyerek annyi féle. Egyáltalán nincs lekésve a fiad. Szoval ne ess kétségbe ha még akkor sem vált ha lát másik gyereket. Barátnöm azt mondja hogy ö még nem látott olyan gyereket aki pelusba ment suliba szoval majd csak szobatiszta lesz egyszer:)
8. f36e266467 (válaszként erre: 7. - F36e266467)
2012. máj. 30. 15:06
Bilire, nem wc-re :)
7. f36e266467 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 15:05

Régebben a viasaton ment a Dr. Phil Mc. Graw műsora (amcsi pszichiáter) és ő mutatott egy olyan módszert, hogy a gyerkőc tanítsa meg a babáját (ha kisfiú, akkor olyan babát), hogy hogyan kell a babának a wc-re ülni és utána dícsérje meg a babát, hogy milyen ügyes volt és ebből a gyerek magára nézve is tanul.


Persze lehet, hogy ez 2 éves korban még korai, csak azért írtam le, mert lehet, hogy ez is használható ötlet.:)

2012. máj. 30. 15:05

Ja, es nalunk ez egy esti furdes elotti megszokott dolog volt. Es sosem eroltettem!!! Ez fontos!

3-4 honapja kezdtuk igy es egy hete szobatiszta magatol. Jott, hogy neki szep bugyik kellenek es nem kell a nehez pelus. :-)

2012. máj. 30. 15:03

Ha mar egyser-egyszer sikerul, az is jo!

Eppen most irtam egy masik ilyen topikba, hogy mi minden wc-be/bilibe pisileskor "jutalom fuzetbe" ragasztottunk matricat! Nagyon elvezte. A matrica melle rajzoltunk mindketten valamit.

2012. máj. 30. 15:03

Jól modják a többiek,a szobatisztaság nem tréningezés eredménye,hanem akár egyik napról a másikra megérik rá az idegrendszere,érzékeli a jeleket hogy mikor kell ürítenie,és nem csak akkor,amikor már folyamatban van a dolog :)

órákat is ültetheted ott,hogy életlenül a bilibe sikerüljön,de ettől még nem fogja tudni önállóan szabályozni a dolgot :(

3. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. máj. 30. 15:00
Az a baj, hogy ameddig idegrendszerileg nem érett rá, semmit sem tehetsz. Az én kislányom jövő hónapban lesz 2 éves és 1 hónapja nappalra teljesen szobatiszta, éjszakára még nem. Egyik napról a másikra lett szobatiszta, pedig nekem még eszemben sem volt a dolog, még a bilit is alig vettük elő. Én nyáron gondoltam leszoktatni, de ő megelőzött.
2012. máj. 30. 14:59
Erőltetni nem lehet.Ha nem érett meg rá agyilag,akkor felesleges bármilyen okosság.Itt a nyár,hagyd szabadon sokat.Ültesd a bilire,wc-re sokszor.Ha sikerül ,örüljetek.Ennél többet nem tehetsz.
2012. máj. 30. 14:56

Sziasztok!

Kisfiam 2 éves múlt márciusban.

Szeptemberben mehet oviba, de még közelében se járunk a szobatisztaság-projektnek.

Egyszerűen nem akarja. Ha néha sikerül bilire/wc-re ültetni, és sikerül oda pisilni, nagyon büszke, de továbbra sem motivált.

Tovább nehezíti a dolgot, hogy pár szó kivételével szinte egyáltalán nem beszél. Igaz, mindent megért.

Milyen ötleteitek vannak? Hogyan álljak neki?

Ha simán rajta hagyom a pisis pelust, nem is veszi észre, nem zavarja...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook