Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság fórum

Szobatisztaság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság

1 2 3
2011. máj. 29. 12:43

Jókor jött ez a cikk, engem is piszkált, hogy 21 hónapos fiam nem hajlandó bilire ülni. Hozzá teszem, addig összesen 3szor ha próbáltuk, de visít ha meglátja, szóval inkább eldugtam. Mondták, hogy próbáljuk meg a wc-re ültetni. Hát ezek után nem fogom!Persze nekünk is csilli-villi zenélő meg nem tudom mit csináló bilink van, de teljesen hidegen hagyja!

Én se értem, hogy az hogy lehet, hogy állítólag én még 2 évese se voltam és szobatiszta voltam.

2011. máj. 29. 12:29

jó olvasni a tapasztalataitokat.

Sajnos anyós nyomására én is elkövettem azt a hibát, hogy elkezdtem erőltetni 20 hónaposan a bilit.Nemtom miért van az, hogy minden nagymama szerint MI, vagyis a jelenlegi apák és anyák 2 évesen már teljesen szobatiszták voltunk és többszörösen összetett mondatokkal kommunikáltunk, arról nem is beszélve, hogy mindig megettük a főzeléket, mert ŐK jól csinálták a gyereknevelést.

:)

Egy hét múlva 2 éves, de nyoma sincs a hajlandóságnak, sőt csak visszafelé fejlődik, mert mostmár a kakit is letagadja a pelusban.

Júliusban jön a tesó, ezért nem is erőltetem, azt mondták. akkor tuti megint pelust kérne, ha addigra bilizne is.

Anyós továbbra is bilizteti ha nála alszik hétvégén, zéró eredménnyel. Nekem nincs időm órákat ülni mellette a bilin.Beszélni is cak most kezdett el igazán.

Meggyőztetek, hogy jó lesz ez úgy ahogy én gondolom.

2011. máj. 29. 12:19
Sziasztok! Lenne egy kérdésem hozzátok. Van egy barátnőm, aki olyan szinte alárendeli magát a gyerekének, hogy minden úgy van, ahogy a gyerek akarja. Öt éves, de még nem szobatiszta. Éjjel pelenka van rajta, és ha kakilnia kell, akkor ráadják a pelenkát. Szerintem ez már nem normális, viszont az anyukának nem lehet mondani semmit, mert megharagszik. Szerinte ez teljesen normális.
2011. máj. 29. 12:03

Szerintem minden szülőnél előfordul, hogy elveszíti a türelmét, ha valamivel folyamatosan próbálkozik és a gyerek nem úgy csinálja, ahogy elképzeljük.

Ne az keltsen felháborodást, ha egy szülő rákiabál a gyerekére, hanem az, ha megüti.

A szobatisztaságra visszatérve, mi is még csak addig jutottunk el 21 hónaposan, hogy szól, ha van kaki a pelusba, igaz ő ezt pisinek hívja. Az elején én is próbálkoztam bilizéssel, meg Wc-re üléssel, de mindig ordított. Már az nagy siker, ha véletlenül megy egy kis pisi a bilibe...

2011. máj. 29. 10:43
Még jó ,hogy beismerted hogy hibáztál abban ahogy a kicsivel viselkedtél, mert ahogy olvastam soraidat nagyon felháborodtam. Remélem a továbbiakban kétszer meggondolod,hogy miért kiabálsz a gyerekkel.
2011. máj. 29. 10:36
Pár napja volt a Babavilág műsorban, hogy idegrendszeri érettség kell a bilire szoktatáshoz. Amit Te is írtál, az, hogy a gyerek a bilin ül órákig és véletlenül belepisil, az nem szobatisztaság. Szobatisztaság az, ha akarattal visszatartja és akarattal a biliben végzi el a gyerkőc a dolgát.
2011. máj. 29. 10:23

Tavaly nyáron mi is próbálkoztunk a bilire szoktatással. Teljesen sikertelenül, az akkor 1,5 éves lánykámmal. Mindenhová ment a pisi de a bilire rá sem lehetett volna kötözni a gyereket. Nem, h nem próbált meg bele pisilni, de rá sem ült. Felfüggesztettem a dolgot. Októberben már két éves lévén, újra próbálkoztunk. Csak a nadrágba volt hajlandó. Nem szólt csak akkor ha már bepisilt. Ismét felfüggesztettem a dolgot. Közben szüntelenül jött velem a WC-re és elmagyaráztam neki, h oda pisilek meg kakilok és majd neki is ezt kell. Januárban elkezdtem újra próbálkozni. Hétvégén nem volt rajta pelenka csak bugyi meg nadrág. Közben meg már ő is egyre gyakrabban mondogatta, h. nem kéri a pelust és állandóan hámozta le magáról. Mondtam neki, h. ha nem szeretne pelust soha többet, akkor annak az a feltétele, h. a bilibe vagy a WC-be kell pisilni. A januárnak úgy lett vége, h. gyerek pisilt mindenhová csak oda ahová kellett nem. Február elején vettem egy ülőke-szűkítőt a WC-re, mert a bilit továbbra sem kedvelte meg. Elücsörgött 20 percet a WC-n minden eredmény nélkül. A pozitívum az volt, h. ő akart ráülni. Egyik vasárnap bepisilt és szólt, h. öltözzünk át, mert nem jó ez így neki. Hétfőn reggel vittem a bölcsibe és szóltam a gondozónőnek, h. itthon kacérkodik a WC-vel, próbálják meg ott is ráültetni, hátha sikerülni fog valami. Délután jöttem haza munkából és azzal fogadott, h. pisilt a WC-be a bölcsiben. Február 7-ét írtunk, pont 28 hónapos volt ezen a napon. Aztóa mindig szól ha pisilni kell és mindösszesen 3-szor fordult elő, hogy bepisilt. Az is csak véletlenül. Éjszakára mindig van pelus, de száraz minden reggel. Tegnap este nem engedte, h. pelust adjak rá alváshoz.

A kaki még a bugyiba megy. Nem hajlandó a WC-be. Nem erőltetem. Majdcsak megérik arra is, hogy azt is a WC-be végezze.

Ha nem a saját szememmel látom, akkor el sem hiszem, hogy van ilyen. Az én gyermekem tényleg egyik napról a másikra lett szobatiszta. Érdemes türlemesen kivárni az időt, mert sok-sok kellemetlenségtől meg tudjuk óvni magunkat és a gyermeket is.

2011. máj. 29. 10:08
A szobatisztaság eléréséhez az kell, hogy a gyerek saját maga akarja a dolgot és természetesen az is, hogy erre fejlett legyen a szervezete.
"-- Anya, pisiltem!"-- kiáltja vidáman kislányom. Rémülten kérdezem tőle: "-- Hova?" "-- A bilibe! Sikerült!" -- jön az örömteli, számomra megnyugtató válasz. A gyerekem szobatiszta lett! Most elmesélem, mit tanultam a múlt hónap eseményeiből.

Ugrás a teljes írásra: Szobatisztaság
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook