Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság fórum

Szobatisztaság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság

1 2 3
2012. aug. 1. 00:50
Mi szimplán elfelejtettünk pelust adni rá. :D Egyébként meg megbeszéltük, hogyha kell valami akkor ott a bili valamint lehet szólni hogy mi kell. Mindkettő nagyon hamar lett szobatiszta. :) Szóval szerintem ez is egy megoldás lehet. Illetve a kisebbiknél sokszor kérdezgettük napközben, hogy kell-e neki valamit csinálnia. És így tudatos lett neki szerintem, hogy mikor kell kaksizni meg pisilni :D
2012. jún. 14. 08:03
Ez egy anyuka blogja a témában, vannak rajta szakcikkek is, beollózva: [link]
2012. jún. 5. 09:37

ez egy nefrológus cikke egy blogon az éjszakai bevizelésről. Talán segít néhányaknak:


[link]

65. latina (válaszként erre: 63. - Mircsi54)
2012. jan. 10. 15:04

szóval, lehet durván hangzik, de egyszer megpróbáljátok, hogy ha kéri a pelust a kakáláshoz, a legnagyobb örömmel adtok neki egyet. Gondolom, a cserét kérni fogja, nem hiszem hogy szívesen veszi a teli kakás csomagot a fenekén.

Na ezt kell kedvesen megtagadni.

A hogyan tovább kérdése az unokád személyiségétől függ...ti ismeritek, hogy fog reagálni.

64. latina (válaszként erre: 63. - Mircsi54)
2012. jan. 10. 14:57

Kedves Mircsi54,

szerintem a fiatal anyukák többségének azért van tele a hócipője a mamák, anyósok javaslataival, mert azt kéretlenül, erőszakosan nyomják...

Véleményem szerint az, aki hetente max. pár órát tölt az én gyerekemmel ne akarja azt mondani, hogy azért mert ő anno x darab gyereket felnevelt, jobban tudja. Azok az Ő gyerekei voltak, teljesen más individumok, mint ahogy mi, felnőttek sem vagyunk egyformák.

A világ is hatalmasat változott az elmúlt évtizedekben, és az elvárások is mások.Ne érezd sértőnek, ha a korosztályod attitűdjét kritizáljuk, és ne vedd magadra.Majd mi is ugyanígy osztjuk a tudást később:)

A kakálás ügyben, ami nekem bevált, az volt, hogy nem cseréltem le róla a pelust, és mivel már ebben a korban van, hogy kemény bogyós, nem túl kellemes a fenekén.Meg is mondtam neki, hogy azért mert nem szólt, és a kaka nagyon büdös, és undorítónak találom hogy nekem ezt még szedegetnem kell a fenekéről.

A barátnőm javasolta, neki bevált.

Na, nekem is csak kétszer kellett megcsinálnom.

Karácsony előtt pár nappal indult a projekt. 2 hét alatt eljutottunk a teljes nappali szobatisztaságig a zéróról. Pedig én csak a kakát akartam elsőre kiiktatni, mert volt, hogy meg voltam fázva, nem éreztem a szagot, és kicsípte a nuniját, de ő a pisit is már csak wc-be és bilibe ereszti.Most 2 éves és 7 hónapos.

2011. dec. 30. 16:41

Érdekes dolog-ez a szobatisztaság ügy!

Először is szeretném a mamák,anyósok nevelési tippeit megvédeni!Végig olvastam a fórumot,nyilvánvalóan azért,mert bizonyos kérdésre keresem én is a választ!Kedves fiatal anyukák,nem bíztos,hogy minden az a tuti,amit ti gondoltok! Ahogyan nektek sem jön be mindig a szakirodalom,ugyanúgy a nagymamik is segiteni próbálnak,a közös gond megoldásában.Ismerjétek már fel,a segítőszándékot is-nemcsak gáncsoskodni akarnak.Ez nem korfüggő! Látjátok én közel a 60-hoz,kérek jótanácsokat,b árkitől,akinek van használható ötlete:A gond:4éves múlt az unokám,s nem hajlandó wc-be,bilibe kakilni,csak a pelusba.Rendkivül értelmes,okos gyermek különben.Itt nem vot erőszakos bilire ültetés,megróvás,stb....Az óviban nem kakil,csak otthon.Teljes mértékben tisztában van vele,hogy mit vár el a környezete,meg is igéri-legközelebb mégis kéri a pelust....A gyermek szüleivel együtt tanácstalanok vagyunk mostmár!SEGITSETEK!

62. sajert (válaszként erre: 53. - Kriszta76_2008)
2011. júl. 7. 22:10

Nálunk is hasonlóan történt.


Csütörtökön szóltak a bölcsi, fogyóban van a pelus, vigyünk be. Pénteken vettem egy mega csomagot. Szombaton délutáni alvás után közölte az akkor 2,5 éves elmúlt fiam, hogy többet nem kell pelus. Éjszakára sem. Hétfőn vittem a pelus nélküli gyereket, meg egy mega csomag pelust (biztos, ami biztos :-)). Volt azóta egy pár becsurgás (Egy időben DIREKT, máskor meg elfelejtkezik róla a nagy munka közepette.) Ez november közepén történt, már lassacskán egy éve :-).

Gondolhatod, már mindenki halálra izélt azzal, hogy az én gyerekem már másfél évesen szobatiszta volt, a tied miért hord még mindig pelust??? Próbáltam nem felvenni, de azért rossz érzés volt.

61. tündér74 (válaszként erre: 59. - Kisdani21)
2011. júl. 7. 21:11
Előttem szólónak igaza van. Amikor kijöttetek a boltból miért nem pisiltetted meg? Akkor nem kellett volna szegénykémnek ilyen sokáig tartogatnia. Egy felnőtt sem tudja a végsőkig visszatartani:)
60. wanita77 (válaszként erre: 59. - Kisdani21)
2011. júl. 7. 15:36

Szia!

Többször is volt ilyen eset, vagy csak ez az egy?

Én csak annyit javasolnék, hogy ne hagyd ilyen sokáig várni, ha kell neki pisilni. Inkább vidd ki a boltból és pisiljen ott rögtön. Én legalábbis ezt csinálom, ha kell, rögtön szaladunk, akárhol is vagyunk. Ha olyan van, még a pénztárból is kiállunk, kimegyünk pisilni és visszajövünk. Szegénykének még a kocsiba is kellett ülnie és csak utána mehetett pisilni, az nagyon sok idő. Mondd meg neki, hogy máskor ha kell neki, azonnal mentek pisilni, ne féljen, hogy sokáig vissza kell tartani.

2011. júl. 7. 14:55
Én kisfiam 5 éves és nagyon értelmes fiú. Egyik nap mentünk haza az oviból és még be kellett mennünk a boltba. Mikor beértünk fogta a kis kukiját és azt hajtogadta hogy ha nem megy gyorsan WC-re bepisil. Mondtam neki hogy egy negyed órát még bírjon ki.Nagyon lassan tudtunk haladni mivel időről időre meg kellett állnunk mivel szegénykém majdnem bepisilt. 10 perc múlva a kocsiban ültünk és 5 perc múlva megérkeztünk az iskolába a testvéréért. Kivedtem az ülésből és mondtam neki hogy fusson oda a fához. Azt mondta: Apa nem megy. Nem tudok megmozdulni vagy bepisilek. Összeszorított lábakkal állt ott és a kis kezei markolászták a kis kukiját. Felaptam és odavittem a fához. Mikor leraktam nyöszörgött eggyett és belepisilt a gatyájába. Csupa pisisen raktam a kocsiba és a nagyfiamat hazavittük. Azóta otthon meg mindenhol attól fél hogy bepisil ezért mindig sokáig visszatartja és szorongatja a kiskukacát. Mit tehetnék érte?
58. tündér74 (válaszként erre: 57. - Anuk76)
2011. júl. 6. 14:18

Szia!:) Előbb-utóbb megválik a pelustól ne aggódj. Apuka bizony hibát követett el (nem is kicsit), de szerintem nemcsak ez miatt ragaszkodik még a pelusához. Még csak 2 éves, tehát van ideje leszokni.:)

Egyébként pedig az okosság és az, hogy mikor lesz szobatiszta egy gyerek, nem függnek össze. Előbb-utóbb megérik rá minden gyerkőc testileg is és lelkileg is.

Szerintem pár hétig szüneteltesd a témát, most ne erőltesd kislányodnál a bilizést. Hadd nyugodjon meg. Aztán szépen játékosan megint elkezdheted vele.

57. Anuk76
2011. júl. 6. 12:41

A kislányom 2 éves. Tavasszal kezdtük a bili projektet, ment minden szépen. Már szólt, hogy pisi-kaki. (szépen beszél már) A kaki már régóta bilibe és nagyon örült neki. Úgy tűnt érett rá, és szerintem az is.


Jött a jó idő, voltak gyönyörű kisbugyikái, és ő választotta ki, melyiket akarja felvenni. Nem is volt gond, néha becsurrant, de hát van ilyen. Egyre többször sikerült kiérnünk.


Aztán egyszer az apja maradt itthon vele, elmondtam a tudnivalókat és a lelkére beszéltem, hogy ne szidja le, ha bemegy a pisi. (orvoshoz kellett mennem, és nem akartam ott órákig váratni a gyereket) Megvigasztalja, hogy legközelebb sikerül, átöltözteti és kész.


Nos arra értem haza, hogy a kislányon pelus van, apa dühöng a pici meg a szobája sarkába gubbaszt kisírt szemekkel. Kiderült, hogy annyira nézte a Dora mesét, hogy bizony a fotelba pisilt. Elfelejtett szólni. Az apját meg elkapta a harci ideg, alaposan lecseszte és még a popsijára is kapott.


A babám azóta kerüli a bilit, és ha le akarom venni a pelust akár cserére is már sírva fakad. Próbáltam vele beszélni, de csak azt hajtogatja, hogy "pejus biztonságos".


Nem akarom erőltetni, de lassan kétségbe esem, hogy hiába okos, hiába érti miről van szó emiatt az eset miatt nem lesz hajlandó megválni a pelustól. Miközben a korabeliek természetesen szépen leszoknak :( és beszólogatnak, hogy az enyém még az.

2011. jún. 1. 21:45
Egyet értek veled nem szabad erőltetni.Mi most május 22-én teljesen véletlenül,és hirtelen váltottunk pelusról bilire.Június végén lesz a fiam 2 éves.Ja!És még nem beszél.Mindenféle erőltetés ,unszolás nélkül történt meg a csoda.Reggel felkelt,levette a pelust.Szóltam neki ,ha pisilni kell a bilike a fürdőbe hozza ki és végezze el a dolgát.Meg is történt.Mondani nem kell neki,magától szaladt és szalad azóta is ,ha érzi.Ja!A nagydolgot is rögtön tudta ,oda kell elvégezni.Mit mondhatnék még...ez egy csoda,saját maga akarta ezt,annak ellenére,hogy még nem tudja elmondani mit szeretne.Ő szinte mindent megtesz,elér,amit csak akar.
55. capuccino77 (válaszként erre: 53. - Kriszta76_2008)
2011. jún. 1. 17:20
:D Jót nevettem, aranyos lehet a kisfiad! :) Annyi idős, mint az Én legkisebbem, és Ő is épp most dobta el a pelust 5 nap leforgása alatt, annyi várakozás után. :D
54. b486c9cf7d (válaszként erre: 53. - Kriszta76_2008)
2011. jún. 1. 12:18

Gratulalok! :D

Orulnek, ha hamarosan a mi keszletunk is igy jarna :)

2011. jún. 1. 02:43

Sziasztok!

Nálunk is nagyon aktuális a téma, úgyhogy ha nem haragszotok, leírom a mi történetünket.

Bendegúz augusztus végén lesz 3 éves, de eddíg nem érdekelte a WC téma, vagyis annyiban igen, hogy mindíg jött utánam vagy a bátyjai után ha a lakás legkisebb helységébe mentünk. Anyósom és a rokonság már közel egy éve nyaggatott a "Miért pelusos még a gyerek?" kérdéssel, csak akkor nem amikor a "Miért szopizik még?" volt a téma. Én ugyan nem paráztam rá, de azért egyre csak ott motoszkált a fejemben, hogy hogyan fogunk így ovit kezdeni szeptembertől. Van Wc szűkítőnk, néha elővettük, beszéltünk róla, de semmi érdeklődés. Hiába gondoltam vissza, hogy miként csináltam a nagyoknál-ők 2 évesen egyik napról a másikra lettek szobatiszták-nem sokat segített.

Múlt héten hétfőn fogytán volt a pelusunk, így elmentünk a kedvenc (2betűs)drogériánkba és mivel akciós volt, így bevásároltam két megacsomag (2*126db) pelust+ egy négyes csomag popsitörlőt, meg két csomag bugyipelust. Na erre várt az én kis Gézengúzom! Másnap reggel szárazon vettem le róla a pelenkát, délelőtt szólt, hogy "Anya szaladjunk a Wc-re, pisilni kell!" Hát mit mondjak, majd kiestem a bugyimból a csodálkozástól. Azóta egyszer sem pisilt/kakilt be, szól, ha wc-re kell mennie, és 5 napja már éjszakára sem adok rá pelust.

Tudom, hogy nem azért lett szobatiszta, mert én beraktároztam a pelenkából, bár nála semmi sem lehetetlen, olyan kis csibész, hiszen a név kötelez...

Köszönöm, hogy elolvastátok és kitartást minden szobatisztasággal küzdő anyukának! Ne engedjetek a nagyszülői nyomásnak, merj a saját ösztönödre hallgatni, hiszen mindíg a gyerek ANYUKÁJA tudja/érzi a legjobban, hogy mi a csemetéjének a jó.

52. latina (válaszként erre: 39. - Bocikaramell)
2011. máj. 30. 15:09

vannak gyerekek, akiknél a végterméküktől való elválás (lásd a kakától) nehézséget jelent, a gyermekpszichológia azt mondja, ez azért van mert a ami a testéből kijön azt is a teste meghosszabbításaként kezeli. Illetve úgy gondolja az az övé, a része. A pelusba kakilással még együtt lehet vele egy kicsit:)))

Az unokaöcsémmel pl. mindig utána kellett integetni meg elköszönni tőle mikor lehúztuk a budin, félelmetes volt:)

Hogy mi a normális manapság, és mi nem, szerintem a barátnőd kérdezze meg a gyerekdokit. A pisitéma már összetettebb. Pont most beszélgettem egy gyerekpszichológussal, akire fenettbb hivatkozta, ő azt mondta, tudomása szerint 5 évesen már nefrológiára küldik a gyereket ha éjjel nem sikerül rendszeresen visszatartani a pisit.De fiúknál ez gyakoribb.

51. wanita77 (válaszként erre: 49. - Venezuela)
2011. máj. 30. 14:16
Nem kell másokkal foglalkozni, csak a saját gyerekedet nézd, mikor érett rá. Az enyém 2,5 évesen érett meg rá, egyik napról a másikra, már éjszaka sem kell pelus. Persze, biztos lesznek balesetek, de én akkor nagyon boldog vagyok és senki véleménye nem érdekelt. Nekem is mondták, hogy bezzeg mi már 2 évesen éjszaka is szobatiszták voltunk. Na és? Ő 2,5 évesen lett az, semmi gond ezzel. -csak annyi,hogy tovább kellett pelust venni, ami drága. De ez legyen a legnagyobb gondom.
50. tündér74 (válaszként erre: 49. - Venezuela)
2011. máj. 30. 14:15

Nekem meg azt mondták, amikor kisfiam 2 éves volt és még nem volt szobatiszta, hogy ez az én szégyenem. Én mondtam, hogy ez nem szégyen, szégyen az, aki ilyet mond.

Sajnos a régiek nem változnak már meg, ők még azt hiszik, hogy az a normális, ha minden kisgyerek már 2 évesen szobatiszta. Nem tudják elfogadni, hogy gyerekek között vannak különbségek, minden kisgyerek más ütemben fejlődik.

Én akkor úgy csináltam, mint süket lennék, egyszerűen nem hallottam meg ezeket a "tanácsokat". Én úgy csináltam, ahogy a gyereknek jó, nem hallgattam az ilyen "jóakarókra".

2011. máj. 30. 13:24
Mi lassan 2 évesek leszünk,többször próbálkoztam a bilivel,de azt is csak azért,mert anyám rám erőltette!!Mert,hogy én már 18 hónaposan szobatiszta voltam,meg ilyenek,ja és ha most nyáron nem lesz szobatiszta a gyerek akkor az nagy kudarc!!Nem ezt a szót használta,de ezt lehetett leszűrni!!Úgy döntöttem nem erőltetem,még ha anyám a fejére áll akkor sem!Viszont néha néha szól,hogy kell pisilni,de a wc-be csinálja!Ha kaki van,akkor jön,és mondja,hogy rakjam tisztába:)Nekem már ez is eredmény!!:):):)
48. bettike2007 (válaszként erre: 41. - Gota)
2011. máj. 30. 13:21
hát ez hogy ráltetni 3/4ed óránként...nem is kivitelezhető,az ember nem csak otthon van egész nap,és van dolga nem fél óráig nézni lesz-e eredménye 3/4ed óránként,ez nem célszerű szerintem.
2011. máj. 30. 13:21

Sziasztok!


Én is beleestem abba a hibába külső nyomásra, hogy szoktassam a kisfiamat már ezen a nyáron a szobatisztaságra mert egyáltalán nem fiatal.


Nos, hozzáteszem az én kisfiam még csak 16 hónapos.

Szerintem is korai még, bár ha nincs rajta pelus, persze ez csak kizárólag a kertben működik, és mondom neki pisiljen ha kell, akkor pisil a fűbe.

Tehát megérti, de szerintem ezen a nyáron tuti még korai.

Mi is vettünk bilit, de játszik vele, ráül persze pelussal együtt. :-)


Majd jövőnyáron, vagy esetleg tavasszal újra próbáljuk.

2011. máj. 30. 12:43

Az én kisfiam is 2,5 és fél, és egyik napról a másikra nappal is és éjszaka is szobatiszta.

Nem bilizett, hanem rögtön Wc. Nagyon büszke vagyok rá:)

45. Gumimaci22 (válaszként erre: 44. - Wanita77)
2011. máj. 30. 12:01
Még felnőtt korukban is fogdossák maguknak csak úgy :D:D:D
44. wanita77 (válaszként erre: 43. - Scorpiolady)
2011. máj. 30. 11:51
Az enyém is, még mindig fogdossa, tetszik neki. :)
43. scorpiolady (válaszként erre: 33. - Salla)
2011. máj. 30. 11:45
Az én fiam is először amikor pelus nélkül volt úgy szaladgált hogy fogta a kukiját, gondolom furcsa nekik hogy szabadon libeghet. :-)))))
42. tündér74 (válaszként erre: 39. - Bocikaramell)
2011. máj. 30. 10:17

Szia!:) Igen, normális. A nappali szobatisztaság és az éjjeli között évek telhetnek el.

Tudomásul kell venni, hogy minden gyerkőc más.

41. gota
2011. máj. 30. 10:14

Nem akarok itt reklámozni, de van egy kis könyv, ami nekünk nagyon sokat segített. Még pelusos korában kezdtük el olvasni Lucának, és nagyon szerette. Aztán egyszer-kétszer, mikor szólt, h pisilni kell, utána beállítottuk a telefont, hogy jelezzen háromnegyed óránként, és mindig ráültettük. Ha volt pisi, nagyon megdicsértük, tapsoltunk, stb. DE SEMMI AJÁNDÉK!

Utána éjszaka még kb. 2-3 hónapig rajta volt a pelus, aztán egyik este megbeszéltük, h nem adjuk már rá. Párszor persze bepisilt, de sosem szidtuk le, csak mondtuk neki, h szóljon. Így lett a kislányunk kb. 2,5 évesen teljesen szobatiszta. Nem erőtettük, nem szidtuk meg...

Ha valakit érdekel a könyv címe, priviben szívesen elküldöm. :)

Sok sikert mindenkinek! :)

40. Szmirma (válaszként erre: 39. - Bocikaramell)
2011. máj. 30. 09:09
Fiúknál az éjszakai bepisilést 6 éves korig mondják normálisnak, de nem úgy, hogy minden éjszka bepisil a gyerek csak, hogy azért néha-néha még bepisil.A kakilással kapcsoltaban, nekünk is volt egy ismerősünk akinek a kisfia már telesjen szobatiszta volt éjjel-nappal, szólt a kakánál is de olyankor rá kellett adni a pelust mert csak abba volt hajlandó,olyan 4 éves kora körül kinőtte.Szerintem ilyenkor valamiért fél a gyerek a bilibe vagy wc-be kakálni, erre a szülőnek kell rájönni, hogy mi bántja a gyerekét és megpróbálni orvosolni a problémát.
2011. máj. 30. 08:57
Sziasztok! Ismét írok, mert vártam hogy reagáltok a hozzászólásomhoz, de eddig még nem reagált senki. Lejjebb írtam, hogy szerintetek normális dolog e az, ha öt évesen valaki még nem szobatiszta. Azt jelenti, hogy éjjel pelenka és ha kakilni kell, akkor is pelenkát adnak rá.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook