Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság fórum

Szobatisztaság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szobatisztaság

1 2 3
2011. máj. 30. 08:41
Állítólag 2 éves kor körül kezd tudatossá válni az érzés,h pisilni/kakilni kell.Azért próbálkozni szerintem érdemes a bilivel,több okból is.Pl nálunk így oldódott meg a székrekedés!A Pista Bácsis mondókára tornáztattam a lábait,h kakiljon,persze pelus nélkül,és annyira hozzá szokott,h mindig akkor kailt ha levettem a pelust...gondoltam ennek így semmi értelme,hát rá tettem a bilire,elmondtam Pista Bácsit és kakilt :) Ennek már 2 hónapja,és azóta csak a bilibe volt kaki :) Napi 2szer-2szor!!!!Azelőtt meg napokig szenvedtünk a székrekedéssel:( Ja most 7 hós a fiam :)
2011. máj. 30. 07:36
Én a 2 és fél éves lányomnál már feladtam, hogy valaha is leszokik a pelusról, aztán a múlt héten elkezdtük, hogy levettük a pelust, fel a bugyi, lesz ami lesz alapon. Miután idegesítette, ha pisis lett a bugyi + a naci, ezért egy nap úgy döntött, szól minden alkalommal, sikeresen oda is ért a bilihez, ment a pisi, 3 nap után a kaki is. Éjjelente ekkor még ráadtam, mert hátha, de azokat a pelusokat már jó ideje mindig szárazon veszem le, úgyhogy a napokban már rá sem adtam. Hála Istennek kipipálhatjuk a dolgot. :D 5 nap alatt simán szobatiszta lett éjjel-nappal. :)
2011. máj. 30. 07:27
A kisebbik fiam, most lesz 2 éves , egy héttel ezelőtt levettem róla a pelust azóta egyszer sem bisilt be, és a kaki is csak egyszer sikerült a gyatyába, azon kívül mindig csak a wc-be vagy a bilibe, ha pisilini vagy kakilni kell mindig csak annyit mond , hogy gyorsan és már szalad is a biliért, azóta déli alváskor sem pisilt egyszer se,és éjszaka sem mindig.Mondjuk ezelőtt is próbálkoztunk már bilizéssel,de nem nagyon ment, most meg csak úgy hipp-hopp.
35. iemma
2011. máj. 30. 07:23

Az én fiam még csak 5 hónapos, de én is azt olvastam, hogy 2, 2 és fél éves koruk körül érik meg az inger és addig csak kínlódás szülőnek, gyereknek. De ha megérett rá akkor akár 1 hét alatt rá lehet szoktatni.

Én is inkább a kéretlen rokoni "jó"tanácsoktól félek, már így os kaptam jópárat a szoptatással, hozzátáplálással kapcsolatban, gondolom majd a bilizésnél is várható pár. Csak hiába mondogatom, hogy egyik fülemen be a másikon ki, mindig sikerül jól felhúzniuk a hülyeségekkel.

Köszönöm a megerősítést, ezek szerint jól gondoltam, hogy kivárom az ingert.

34. mel81 (válaszként erre: 27. - Tündér74)
2011. máj. 30. 07:00
A barátnőm kisfia is most lett szobatiszta, alig valamivel a harmadik szülinapja előtt. Pedig már úgy volt vele, nem megy a kisfiú oviba szeptemberben, mert annyira esélytelennek látta a dolgot. Hát reménykedem... Végül is nincs olyan felnőtt, aki szabad akaratából pelenkába akar pisilni!
33. Salla
2011. máj. 30. 06:58

Az én fiam 23 hós és valamelyik nap nagyon meleg volt,levettem róla a pelust mondtam neki hogy a futás a bilire,ha jön a pisi és azóta megy oda vagy szól.Nem gondoltam,hogy így fog menni...Én is mindenhol az olvastam,hogy az idegrendszernek kell megérnie hozzá,és nem szabad erőltetni.Meg hogy nem szabad veszekedni vele,ha nem sikerült(sógornőmnek fél évvel idősebb a fia és ilyeneket mond neki,ha nem sikerül,hogy buta vagy ezért nem lehetsz pelenka nélkül,stb.ez a legrosszabb szerintem)

Mondjuk a fiam vár az utolsó pillanatig,meg volt hogy eljátszotta az időt de sose szidtam le főleg azért mert ő sírt miatta.A problémám annyi hogy első nap csak poló volt rajta,se gatya semmi,tegnap volt mert hogy elég hűvös volt,de nem akarja levenni ha szól hogy pisilni kell,vagy nem akarja visszavenni pisi után.Meg mióta nincs pelusa egyfolytába fogdossa a bigáját...

32. cipa (válaszként erre: 30. - Cipa)
2011. máj. 29. 22:31
Nem ültettem soha sokáig őket a bilin, csak kényelmetlen lehetett a pisis pelenka, ezért sikerült korábban.
31. sajert
2011. máj. 29. 22:28

Épp az egyik szobatisztaságos fórumba írtam pár napja, egy Anyukába "lelket önteni", mivel még nem szobatiszta a kisfia :-).


Leírom ide is:

Január végén múlt három éves a fiam. Tavaly november 12.-én - szó szerint - délután lett szoba és ágytiszta, egyszerre, minden előzmény nélkül. Még a bölcsibe is csodálkoztak rajta, hogy pénteken hazaadtak egy pelusos gyereket, hétfőn meg már a déli (éjjeli) alváshoz se kellett pelus). Leszoká előtti napon vettem egy giga csomag pelust (eladtam, mert egy darabot se kellett belőle használni). Nem csodagyerek, csak akkor AKARTA és ért meg rá. Nyáron bugyiba pisilt, kakilt, élvezte ahogy csurog a pisi a lábán. Tudta, hogy mire való a bili, a wc, csak épp nem AKARTA :-).


Persze, voltak azóta kisebb balesetek, múlt héten a bölcsibe csurgott be neki, mivel nem volt elég gyors (meg gondolom a játék hevében elfeledkezett róla), hogy beérjen, levetkőzzön az udvarról.


Már csak szól, hogy pisilni (kakilni) kell, és már megy is a wc-re, egyedül vetkőzik, elintézi dolgát, felöltözik, lehúzza a wc-t (popsiját én törlöm ki).


Éjjel azóta kétszer pisilt be (mikor nagyon beteg volt, azt nem számolom, mivel azt mondják, hogy ez "természetes").

30. cipa (válaszként erre: 7. - Latina)
2011. máj. 29. 22:20
Nem lehet, hogy nekünk azért volt könnyebb a gyerekeinket bilire szoktatni, mert sokkal kényelmetlenebb volt Nekik (Nektek) az akkori, textil pelenka? Az nem engedte át a vizeletet, mint a mostani pelusok, amiben ugye száraz marad a baba popsija.
29. wanita77 (válaszként erre: 28. - Latina)
2011. máj. 29. 22:16

Igen, az lehet. :)

Nem hiszem, hogy ők ennyivel jobban csináltak mindent, mint mi. Mondjuk tényleg mások voltak a nevelési elvek, sírni hagyás, 3 óránkénti evés, járókában hagyás órákra, stb. És akkoriban ez nem számított kínzásnak, ez volt a természetes. Hát, nem tudom, melyik a jobb...

28. latina (válaszként erre: 26. - Wanita77)
2011. máj. 29. 22:12

Az idő múlásával úgy tűnik,megszépülnek a dolgok:)meg szerintem, kicsit keverednek is az emlékek.

majd mi is elfelejtjük a nehézségeket, és mondjuk: "bezzeg a mi időnkben" :)

27. tündér74 (válaszként erre: 20. - Mel81)
2011. máj. 29. 22:03

Szia!:) Kisfiam tavaly augusztusban volt 3 éves és előtte egy hónappal lett egyik napról a másikra nappalra szobatiszta. Ő is már régóta vissza tudta tartani a pisit/kakit, csak nagyon ragaszkodott a pelusához.

Legyél nagyon türelmes kislányoddal, hidd el, mindennek ez a titka, bármiről is legyen szó a gyerekneveléssel kapcsolatban. Szeptember nekünk felnőtteknek nagyon közelinek tűnik, de egy 2-3 éves korú gyermek 1-2 hónap alatt rengeteget változhat.

Szerintem kislányod az oviig bőven le fog szokni a pelusról, csak nem szabad hagyni, hogy mindig téma legyen a szobatisztaság.:)

26. wanita77 (válaszként erre: 7. - Latina)
2011. máj. 29. 21:55
Igen, ezt én is mindig megkapom anyutól és anyósomtól is. Meg hogy mi már két hónaposan átaludtuk az éjszakát, soha nem keltünk fel éjjel, és legalább 10-ig aludtunk. És soha nem hisztiztünk földön fetrengve. Hát, ezeket nehezen hiszem el.
2011. máj. 29. 21:44

Sziasztok!

Az én fiam 2,5 éves múlt, két hete teljesen szobatiszta. Mi már kb. 1,5 évesen mindig ráültettük a bilire, de csak az esti fürdés előtt, ez már szertartás volt, hozta a bilit, pisilt is bele. De ennyi, máskor nem. Aztán kb. 2 hónapja úgy gondoltam, hogy majd nyáron elkezdjük és nem adok rá pelust. Persze bepisilt többször is. Aztán azt találtam ki, hogy adok rá pelust, de megkérem, hogy szóljon, ha pisilni kell. És szólt, egy idő után azt hitte, hogy nincs rajta pelus. Ez nagyon jól bevált, pisilt is szépen bilibe, de wc-be nem akart. És egész nap száraz volt a pelusa, még a délutáni alvás után is. Azt mondta a védőnő, hogy azt kell nézni, ha két hétig száraz a pelus ébredés után, akkor lehet elkezdeni. Aztán elmentünk a játszóházba, pelusban, és egyszer csak szólt, hogy pisilni kell. Mondom jó, de itt csak wc van, nem baj, mondta. És belepisilt a wc-be!!!! És azóta csak wc-be pisil, sőt már kakil is, és annyira büszke magára, mindenkinek meg kell nézni, milyet kakilt, még a nagyikat, dédit is felhívta telefonon, hogy eldicsekedjen vele. :)

Szóval én is azt mondom, meg kell várni, míg ők megérnek rá, kb. 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett, pár napja már éjszakára sem adok rá!!!

24. latina
2011. máj. 29. 21:32

Valóban a túl jó nedvszívó képességű pelusok is hibásak lehetnek, túlságosan komfortosak, nem csípi a pisi a feneküket.

Nekem a szomszéd néni mesélte, hogy a a most 50 éves lánya még beszélni se tudott rendesen de sikítva kiabálta: hogy "nem tell a tumibugyi".

Mi a barátnőmmel most beszéltük meg (egyidősek a porontyok) hogy veszünk együtt leszoktató pelus csomagot a nyárra. Pamut bélése van, és gumis nem folyik ki tán,gumibugyi szerű, de egy kicsit modernebb kiadásban.4 darabra beruházok kb 3500 ft, megér egy próbát...hátha.

Szerintem jobb mint bilin nyomorgatni, mert én sem szeretek céltalanul a budin üldögélni.

2011. máj. 29. 18:56
Az én lányom 20 hónapos volt amikor pakolt a fiókból és talált egy gyönyörű macis bugyit, mondtam hogy azt ne vegye rá a pelusra, majd ha nagyobb lesz felveszi. Ő azonnal akarta, mondtam hogy ebbe nem lehet bepisilni. 1-2 hét volt amikor bement pár csepp, de hamar eszébe jutott hogy szólni kell, olyan nem volt soha hogy minden úszott volna. Nagyon büszke volt magára és én is, persze épp előtte vettem akciósan 200 db pelenkát. Éjszakára 2,5 évesen hagytam először pelus nélkül, de már akkor pár hónapja nem pisilt be.
2011. máj. 29. 17:30

Sziasztok

Bölcsiben dolgozom és sokféle gyerekkel találkoztam már.Van aki már két évesen teljesen szoba- és ágytiszta van akit 3 évesen még nem sikerült próbaképpen sem bilire v. wc-re ültetni nekem sem és a szüleinek sem.Nagyon különbözőek a gyerekek nem kell siettetni őket, maguktól megoldják a dolgaikat.Csak legyetek következetesek.Azt hogy ülni nem tudó tehetetlen csecsemőket biliztetnek szerintem büntetni kellene.Szerencsére ma már az anyukák is tudatosabbak és figyelnek a saját gyermekük fejlődésére.Azt pedig ha valaki egyszer egyszer kiabál a gyerekével és utólag belátja hogy hibázott emberileg elfogadható és akinek van gyereke biztos meg is érti.Senki sem tökéletes ,Vekerdi is megmondta a gyerek ebből is tanul és jobb mintha mindíg mindent tökéletesen görcsösen akarnánk megoldani.

21. 5e48d37001 (válaszként erre: 18. - Timike.baba)
2011. máj. 29. 17:00

Ez így van.

Az anyukám 62-es kiadású babaváró könyvecskéjébe ez áll:

"A jól nevelt baba,18 hónapos korára már szobatiszta"

..és valóban így is volt:-)

Nem tetszett a mi generációnknak a trutyis pelus,így saját érdekünkben hamar váltunk szobatisztává:-)persze kivételek már akkor is akadtak.

20. mel81
2011. máj. 29. 16:41
Az én lányom augusztusban lesz három éves. Már régóta próbálkozunk a szobatisztasággal és már majd' egy éve vissza tudja tartani a pisit. A gond azzal van, hogy ha kell pisilni vagy kakilni, kéri a pelust. Ha kéri bugyit adok rá, ha azt kéri pelust. Mivel a legtöbb barátja már szobatiszta, így szeretne ő is az lenni, de a bilibe nagyon ritkán és nehezen sikerül pisilni. Szeptemberben pedig ovi. Igaz, csak fél nap (van itthon egy kistesója).
2011. máj. 29. 14:32

Egyetértek. Semmi értelme sincs a gyermek erre való érettsége előtt bármit is erőltetni. Ha készen áll rá, simán menni fog. Mondjuk én levettem a pelust a kislányomról, mikor még nem volt két éves. És háromszor pisilt be összesen, utána mindig szólt. De ha nem tette volna, akkor elfogadtam volna, hogy még nincs itt az ideje. Mindenki mást is erre tudok csak buzdítani. Az egyik barátnőmnek nem beszélt a kisfia (nincs semmi baja, csak később kezdte el), viszont nagyon hamar szobatiszta lett. Szóval még ezzel sincs feltétlenül kapcsolatban. Ha pedig nem megy, akkor tényleg érdemes kicsit szüneteltetni a dolgot és egy-két hét után visszatérni rá.


Ami pedig a zenélő biliket illeti, szerintem semmire sem jók. Egy bilinek nem kell tudni zenélni. Az én kislányom nagyon megrémült tőle. Fogtam és kitéptem a szerkentyűt, de még hónapokig mutogatta ijedten, hogy zenél.

2011. máj. 29. 14:04

Sziasztok!

Szerintem egyrészt azért megy nehezebben a szobatisztaság mert nagyon jók a mostani pelusok.Belepisilnek de nem érzik vizesnek nem kellemetlen nekik.Míg abba az időbe a ruhapelenka nem volt ilyen komfortos.Persze, hogy hamarabb sikerült a szobatisztaság!

17. 5b315db51e (válaszként erre: 12. - Pteri)
2011. máj. 29. 14:00
En sajat szememmel lattam olyat hogy a baratnom anyosa a 3!!!!! honapos babat ultette a bilire es tartotta amig bele nem csurgott valami...Azt is felvetette hogy esetleg rakotozhetne a bilire mert neki is konnyebb lesz ha szobatiszta lesz a gyerek 1 evesen...Mert BEZZEG az O kisfia mar 9 honaposan az volt!!!!Hat en csak szepen kisetaltam a toluk..
2011. máj. 29. 13:56

Sziasztok


De jo hogy mindenki szinte ugyanazt mondja NEM KELL eroltetni..Nalunk a 24 honapos ikreknek eszuk agaban nincs raulni a bilire..Anna imad meztelenkedni levetkozik egy perc alatt mondja is hogy ott a bili raul 2 percig aztan szonyegre pisil..Aaron meg elbujik kakilni a sarokba vagy fuggony moge de a bilire akkor sem ul ra..Ordit tole..Anyosom ovodai vezeo pedagogus szokott tippeket adni de O is azt mondja hagyjuk majd egyik naprol a masikra plusz az ikrek mindent kesobb csinalnak mintha pl egy baboca lenne...

2011. máj. 29. 13:51
A kislányom 22hónapos lesz,már vettünk bilit egy ideje,van hogy szól kaka,de bekakil a pelusba,és volt hogy a szőnyegre,ráül a bilire sőt volt hogy kaka előtt vette elő a bilit,csak mire odakerült volna a sor a vetkőzésre bekakilt,próbálkozik,de nem erőltetem ha megérik rá úgy is kérni fogja!
2011. máj. 29. 13:47
Az én kisfiam 3,5 éves. 2 hete szól ha kell pisilni, a kaki még csak pelusba megy. Most bölcsis, szeptembertől remélem felveszik az oviba, addigra csak sikerül a kaki is:)))
2011. máj. 29. 13:43

Sziasztok! Mi is most vagyunk rajta ezen a szobatisztaság témán!

Szerintem a kulcs az, hogy nem szabad semmit se erőltetni!!!!

Zalán most 22hónapos! kb 3 hete szól ha kakilnia kell, most eljutottunk oda, hogy kb egy hete a wc-be kakil minden reggel! A bilire egyszerűen nem hajlandó ráülni!

Nálunk a nehezebb téma a pisilés,nem hajlandó sehova, de tényleg sehova...bepisilni nem pisil (aznap pisilte csak körbe a lakást mikor először vettem le róla a pelust), órákat képes kibírni pisilés nélkül...ha már nagyon nagyon kell neki akkor sírva fakad és visz oda a pelenkához és mutatja, hogy hova kell rakni! Pedig 3 percenként kérdezem tőle, hogy kell e pisilni? és fogdossa a kukiját tehát tudom, hogy kell neki!De nem azt csak és kizárólag a pelenkába hajlandó!

Én úgy gondolom, hogy ez is jó, mert képes visszatartani és ezt már jó jelnek veszem!

Tudni kell, hogy Zalán még nem beszél,csak alap szavakat mond, de mindig elmagyarázza mit akar, tehát eljön majd annak is az ideje, hogy a pisilés se a pelenkába történjen! Én nem erőltetem, majd ha készen áll rá!

Így is elvagyok képedve azon, hogy milyen ügyes, hogy a kaka már megy a wc-be, pedig mindenki azt mondja, hogy az szokott lenni a nehezebb dió!


(bocsi kicsit hosszú lettem)

12. pteri (válaszként erre: 7. - Latina)
2011. máj. 29. 13:26
Tudod miért mondják ezt? Mert azt csinálták, hogy ha kellett, ha nem, ráültettek minket 1-2 óránként a bilire és addig ültünk, amíg nem volt produkció. Anyukám ezt kipróbálta a kisfiammal, de mondtam neki, hogy az nem szobatisztaság, mert amikor hazavittem és megkérdeztem, kell-e pisilni azt mondta nem és belepisilt a pelenkába szó nélkül. 2 hónap múlva pedig szólt, pisilt, lehúzta. Na ez a szobatisztaság!
2011. máj. 29. 13:23
A lányom 2,5 éves. Régóta van bilink, WC-szűkítőnk. Egyszer-egyszer kedve is volt ráülni, bele is pisilt. De véletlenül. Nagyon örültünk, körbetelefonáltuk az összes nagymamát, hogy érezze, hogy valami fontos és örömteli esemény. Mostanában egyre gyakrabban kéri, hogy vegyük le a pelenkát, és bugyit adjak rá, ígéri, hogy szólni fog, ha pisilni kell. Aztán mégsem szól, becsorog, és ő van a legjobban meglepve és elszomorodva. Ebből arra következtetek, hogy tényleg nem érzi, és éretlen még a szobatisztaságra. Nem erőltetem, ő mindent később csinált, mint az átlag, pl. majdnem 18 hónaposan indult el.
10. pteri (válaszként erre: 8. - Anikko)
2011. máj. 29. 13:21
Szia! Nyugi, az én kisfiam 3 éves kora előtt 3 hónappal zokogott, ha meglátta a bilit, aztán egyszer közölte, hogy felül a WC-re , és soha egyszer sem pisilt be, legfeljebb eleinte az első pár csepp a bugyiba ment. Szó szerint egyik napról másikra történt. A kislányom, aki most lesz kettő, fél éve magától ül bilire, alig tudom lekönyörögni róla, olyan jó játék és néha bele is pisil-kakil, viszont már meglocsolta pelus nélkül a lakás minden pontját, tehát gondolom még nem érett a dologra.
2011. máj. 29. 12:59
Mi hétfőn kezdtük majd 27 hónaposan a bilizést.Elmo dvd be bilikönyv olvasva és magától ráült a bilire.Hozzáteszem eredménnyel.Anyósom szerint már ahogy ülni tud biliztetni kellett volna.Veeeeeeee! Sajnálom a babákat akiket órák hosszat rajta ültetnek,hogy az anyukának sikerélménye legyen .:( Én személy szerint azt gondolom hogy éretnek kell lenni a szobatisztaságra.Az én lányomat semmivel nem lehet volna rávenni arra,hogy fél percnél tovább üljön a bilin és én meg is értem őt,hiszen én sem szeretek feleslegesen a WC--n trónolni.Hétfő óta viszont még pelenkába is ráül a bilire ha pisilni kell.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook