Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívtájéki fájdalom fórum

Szívtájéki fájdalom (beszélgetős fórum)


2021. aug. 24. 13:36

Még sincs vége ennek a dolognak.

Két napja fürdés közben vettem észre, hogy a szegycsontom végénél van egy kis kitüremkedés. Nem nyomogatom, nem tapogatom.

A fájdalom is visszatért. Csak jobb oldalamon fekve fáj.

Manapság sok ember a neten keres megoldást vagy diagnózist a tüneteire, ezt tettem én is. Amit találtam az lehet bordaporcgyulladás de szívroham is.

Aluszékony vagyok, folyton fáradt.

11. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2021. aug. 15. 18:26

Én is arra gondoltam, csak azért, hogy a hétvégére azért ne maradjon teljesen segítség nélkül.

De ahogy én is sejtettem, az egész a stressz miatt volt, ahogy olvasni lehet. Kár, hogy ennyire szoros volt az idő arra a munkára, és így megviselte az egészségét. De szerencsére most már ezek szerint minden oké.

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 23:15

Nahát, ezt megkönnyebbüléssal olvasom, köszönöm a híradást.

Azért hétfn menj el a doktorhoz és ha nincs szervi ok, akkor kérj jó előre tanácsot, illetve receptet a következő stresszhelyzet esetére.

Ha egy enyhe nyugtatót kapsz, akár tarthatsz is belőle otthon.

2021. aug. 14. 21:23
Reggel elküldtem a munkát és aludtam egy nagyot. Már nem érzem a fájdalmat.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. aug. 14. 11:27

Nem tudom, a patikus merne-e egyebet adni egy enyhe nyugtatónál. Pl. Valeriana.

Ha jól emlékszem, a munka leadásának határieje a ma reggel volt. Remélem, a fórumindító időben leadta és most alszik.

7. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 14. 07:53

Én inkább a stresszre tippelek, de ez csak egy tipp, mint mindenki másé. Inkább próbálj meg egy kicsit lazítani, megnyugodni, kiengedni a gőzt magadból. Hosszú, mély levegővétel, egy kis séta, mozgás, vagy éppen alvás... és persze amilyen gyorsan tudsz, nyomás az orvoshoz!!!

Talán ha van a közelben gyógyszertár, a hétvégére ott valami gyenge gyógyszert, talán tudnak adni.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2021. aug. 13. 20:18
Ez igaz. Ha gyulladás, akkor ott lenne hőemelkedés is.
2021. aug. 13. 19:37
gyullasáf = gyulladás, természetesen.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 13. 19:36

Hát nem tudom, a szívizomgyullasáf pl. hőemelkedésekkel és fáradtsággal jár.

Nem tudhatod, mi gyulladt és arra melysik antibiotikum hat. Már ha a héttérben valóban gyulladás van egyáltalán.


Érdekes ez a vérnyomás-dolog, én 90/45-tel sem szédelgek. Amióta rendszeresen mérem, pár hónapja, nem volt 130-nál magasabb a szisztolés érték.

Én nem mernék fél szóval sem diagnosztizálni. Az a hétfő már nincs annyira messze.

[link]

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2021. aug. 13. 19:24

Általában ennyi a vérnyomásom. Kevesebbel már szédelegnék.


A net szerint:

Az Ön optimális vérnyomás értéke: 130/81


Szóval nem nagyon tér el az átlagtól.


Tartok tőle, hogy a gyenge, de folyamatosan jelen lévő fájdalom valamilyen gyulladás jele.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 13. 19:19

Miért vennél be gyulladáscsökkentőt???

A 140/90 Nálad is elég magas vérnyomás. Más dolog, hogy esetleg kezeletlen hipertóniával szaladgálsz.

Ha reggel leadtad a munkát, akkor pihenj egy nagyot. Aludd ki magad, de addig is igyál sok folyadékot.

2021. aug. 13. 19:06

Sziasztok!


Megyek majd orvoshoz hétfőn, de addig is szeretnék kicsit megnyugodni a tapasztalataitok és válaszaitok által.


Második napja érzek tompa fájdalmat a mellkasom közepétől 3-4 cm-el balra. Elviselhető a fájdalom, de mégis ott van és érzem, aggaszt.

Mindegy milyen testhelyzetben vagyok a fájdalom jelen van.

Mértem vérnyomást 140/90, ami nálam nem sok. Nyugalmi pulzus 79-81.


Hozzátartozik, hogy rendszertelenül alszom, mert egy nagyobb munkát kell leadnom holnap reggel és ettől nagyon ideges vagyok.


Jót tesz vajon, ha beveszek valami fájdalomcsillapítót, esetleg gyulladáscsökkentőt?

Nem szedek semmilyen gyógyszert és Modernával oltottak májusban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook