Szivproblema (beszélgetős fórum)


1 2
29. Donyta (válaszként erre: 28. - Rozália)
2008. márc. 25. 07:05
Nem kétlem, a betegségek kialakulásának ezen okait. CSak én nem tudom, hogy attól lett e! Nincs kizárva nálam sem, sajna minden lehetséges! Azt viszont tudom, amikor a legutóbb voltam evvel nagy bajban, akkor a túlhajszolt munka miatt zuhantam meg. Akkor infarktus gyanúval kerültem kórházba. Ott derült ki, hogy nem zár a bal kamrai billenytyűm így átfolyás van és nem a szabályos pumpálás. Aztán akadtak, olyan nagy dobbanás és nagy szünet formátumok is. Ez a leg ijesztőbb volt részemre. Éjjel meg volt, hogy nem vettem hosszú ideig levegőt, és 5-6x is felriadtam e miatt. Ez sem kedvezett a ritmusomnak... És még ki tudja mik voltak az okok. A legrosszabb az egészben, hogy rossz gyógyszeszedő vagyok, és még az alap szereket is figyelnem kell, hogy bevegyem.
28. Rozália (válaszként erre: 27. - Donyta)
2008. márc. 25. 06:55

Persze, nem biztos, hogy nálam is a rosszul sikerült házasságom okozta, de hogy abban az időben vettem észre, az biztos.

Én most szintén szedek Aspirin Protectet, és még Coverex Comb.-ot, Plavixot,Bisoprololt,Atorvoxot, Adexor Mr-t. És ha napközben rosszul érezném magamat, akkor a nyelvem alá egy Nitromint tablettát.

27. Donyta
2008. márc. 25. 06:43
Sajna nekem is van már sok-sok éve. Nekem sem volt vidám életem, de nem tudom ez befolyásolja e az ilyesmit. Szedtem már rá propranololt, aztán átállítottak betalocra, de ez sem hozott sokáig megfelelő eredményt. Kb. 3 éve szedek 24 órás ritmus beállítót, concort, de azt is emelni kellett. Most a 24 órásat szedem reggel 1-et és este 1-et. Persze mellette kapok még aspirin protectet is, nehogy agyvérzést kapjak....
26. Rozália (válaszként erre: 20. - Acci)
2008. márc. 25. 04:33

:)

Már kb. 20 éve élek együtt a ritmuszavarral. (A "jó" házasságom "hozta" ki.)

Neked mikor jelentkezett?

25. 5a071c9eeb (válaszként erre: 23. - Akác56)
2008. márc. 25. 02:29
Ahogy mondod, de magamnak elég pocsékul ment,tiszta kékre-zöldre vertem magam. Mivel együtt dolgoztam a férjemmel, szegénykémre hárult inkább a "munka".Cukkoltam is eleget, ha nem hordoz a tenyerén, akkor látleletet vetetek, aztán jaj neki! Szegény, mindig úgy félt, hogy nagyobbat üt, mint kéne.De jól belejött. Képzeld következmény nélkül üthetett! Jó, ez hülyeség, mert nagyon szeret!
24. 5a071c9eeb (válaszként erre: 22. - Acci)
2008. márc. 25. 02:16

Szia!

Én nem éreztem olyan igazán súlyosnak, inkább kellemetlennek,hogy úton-útfélen rámjött. Az utolsó időkben sokszor fél napig is tartott, akkor kellett kiütni vagy a nyaki eret lefogni néhány másodpercig.

Ilyenkor szoktam irdatlan fáradtságot érezni, de utána úgy pörögtem, mint egy búgócsiga,a földet ki tudtam volna billenteni a tengelyéből.

Hogy mitől kaptam? Lila gőzöm sincs.Volt egy szívizom gyulladásom, amit már csak akkor vettek észre, amikor meggyógyultam ill. pár év múlva. Az orvosom szerint lehetett ez is a kiváltó ok.

A fáradtság sok egyéb dologtól is lehet.Vitamin hiány,elégtelen keringés, rossz pszichés állapot, mozgáshiány, amit soha el nem hittem, de pár éve tapasztalom, hogy nem mindegy, hogy hol alszom. A házunknak van egypár olyan része,ha ott alszom, olyan vagyok, mint akit az oroszlán bekapott, de kiköpött, mert már rágós a husa.Mondanom sem kell, hogy ez a hálószobánk, pedig olyan igazi, dögös háló lett. A társalgó kanapéja viszont első osztályú alvóhelyem. Amikor a kutyám beszökött, mindig ennek a kapénak a fejrészénél bújt meg.Állítólag a kutya oda fekszik, ahol jó az ember számára a hely.

Tudod,szerintem nem az számít, hogy elhagyod-e magad vagy sem. Számomra a legtiltottabb gondolat, amit írtál, hogy:nem azon rágódok, hogy BETEG VAGYOK.Számomra ez egy megoldandó probléma és nem betegség. Ha pocsékul vagyok, akkor azt szoktam mondani, hogy most hagyjatok, kicsit lefekszem, hogy jobban legyek. De véletlenül sem azt, hogy lefekszem, mert rosszul vagyok! Mázlista vagyok, mert megoldódott, amikor már tényleg cikis volt a dolog.

A halálfélelemhez nem tudok hozzászólni. Biztosan iszonyatos lehet, mert láttam párszor más szemében.Belőlem hiányzik. Talán azért, mert sokszor voltam úgy, hogy vagy lesz segítség vagy nem.Az allergiám miatt már háromszor voltam úgy, hogy a gégemetszést az utolsó pillanatban úsztam meg. Megfulladni azért vacak halál, ezt ne válaszd,mert baromi fájdalmas! Na már megint csak a hülyeség jár a fejemben!

Viszont a hánytatást nagyon nem helyeslem. Szerintem rengeteg veszélyt rejt magában minden tekintetben. Nemrég olvastam, hogy a köhögés életet menthet infarktus gyanú és ritmuszavar esetén. A lényeg, hogy ki kell billenteni abból a ritmusból a szívet. Még szeremcse, hogy egy "lecseszés" után tudja, hogy mi a helyes ritmus.

A derüs gondolkodás, a nevetés egészségessé tesz, úgyhogy "ritmus váltás" a fejedben, de gyorsan!

23. akác56 (válaszként erre: 21. - 5a071c9eeb)
2008. márc. 24. 18:11

Szia! De jó humorod van! Méghogy a szegycsontodra ütsz! Akkor Te defibrillációt végzel, csak nem elektromosan, hanem fizikálisan!

A ritmuszavarok közül a legsúlyosabb a kamrai fibrilláció,-ilyenkor pacemakert szoktak beültetni. Üdv.:Cilus

22. acci (válaszként erre: 21. - 5a071c9eeb)
2008. márc. 24. 14:30
Szia Orulok, hogy irtal. Latom a Te eseted sem akarmi, nem irigyellek teged sem[ bocs hogy ezt irtam]. Persze tudom, hogy nem az En betegsegem a legsulyosabb, de atelni ezt is eleg.Kezdetben Nekem is eleg volt a beszivott levegot visszatartani, majd egy kis nyugtato es helyre allt a szivveres. Utana az orvos tanacsara meghanytattam magam rosszulletkor, ugyanis a sziv ilyenkor erolkodik, es ennek hatasara visszalt ismet. De ahogy teltek az evek mar ez nem volt eleg. Azonnal orvos kellett mert csak O tudta helyre hozni.Minnel tobbszor fordul elo a rosszullet annal nekezebb, es tobb ido kell ahhoz, hogy ujra normalisan verjen a szivem. Nem hagyom el magam, es nem azon ragodok, hogy beteg vagyok. Halalfelelmem csak akkor van amikor elkezdodik a rosszullet es tobb orvos turazik rajtam. Ez egy borzaszto erzes. Ugyan ugy elek Mint mas, csak mar nincs annyi erom faradekonyabb vagyok. Szertnem megkerdezni a betegseged mitol alakult vajon ki olyan kicsi korban?
21. 5a071c9eeb (válaszként erre: 20. - Acci)
2008. márc. 24. 10:15

Szia!

Én 54 éves vagyok és kb 10-11 éves korom óta kinlódtam ezzel a ritmuszavarral. Gyerekként azt mondták, hogy hisztizem, emiatt mindig elbújtam, ha rám jött. Felnőttként többször elmentem orvoshoz, mert nagyon korlátozott az életemben. Elmondtam a tüneteket, hogy hirtelen egy hatalmasat dobban a szívem és nem is igazán gyorsan ver, hanem akkorákat üt, hogy a hátam majd kiszakad, a fejem szét akar robbanni és olyan halálos fáradtság jön rám, hogy nem bírnak el a lábaim.A levegővételnél erős, hasító fájdalmat érzek.Aztán egy idő után olyat érzek, mintha fordulna egyet a szívem, de az akkora fájdalmat okoz, hogy a szó is bennem reked, aztán teljesen jól leszek, sőt olyen feldobott állapotba kerülök és minden megy tovább. Nekem nincs halálfélelmem, igaz nekem semmitől sincs,ezt nem ismerem hál' Isten.Szabályosan kiröhögött az orvos.

Rájöttem, hogy a beszívott levegő visszatartásával, a szegycsont megütésével és még pár dologgal helyre tudom hozni. Aztán egy idő múlva semmivel sem sikerült. Amikor háziorvost lehetett választani, elmentem egy másik orvoshoz. Ugyanezt elmondtam, azt mondta igen, pontosan tudja mit érzek, elküldött egy jó kardiológushoz, érdekes ő sem röhögött ki. Igaz pont nála 213 lett a pulzusom, rögtön kórházat akart, mondtam neki szó se róla, üssön jól szegycsonton és minden mehet tovább. Azt mondta, nem vagyok normális, de gyorsan túl lettünk a dolgon, azóta nagyon jóban vagyunk.

LOKREN 20 mg-os tablettát írt fel, eleinte 1-et, most már csak felet szedek, néha rám jön, de rögtön el is múlik. Ugyhogy teljesen jól vagyok.Az biztos, hogy sokat segített az, hogy nem vagyok egy "majrés" nöszemély. Szerintem meghalni is vigyorogva fogok.

20. acci (válaszként erre: 19. - Rozália)
2008. márc. 24. 06:07
Szia Elolvastam az adatlapodat,es eskuszom megborzongatott. Az En problemam sem piskota de a Tied nem semmi. Nagyon sajnallak, hogy ilyen problemaid vannak [voltak]. Az biztos, hogy ez mar nem mulik el soha. De azert gusztustalan volt az orvos aki azt mondta Neked, hogy ez nem natha nem mulik el. Hogy szabadott ezt kiejteni a szajan. Milyen orvos ez. Orvos ez egyaltalan, vagy vicc mester.A gyogyszer szedessel kapcsolatosan tenyleg nem szabad abba hagyni.Ha egyszer elkezdi valaki akkor mig el muszaly szedni. Neked miota van ritmuszavarod?
19. Rozália (válaszként erre: 7. - Acci)
2008. márc. 24. 05:45

Én is küszködöm - többek között - ezzel a problémával. És én is beleestem abba a hibába, hogy egyszer régebben abbahagytam a gyógyszer szedését... A háziorvosom erre azt mondta: - De kedves! Ez nem nátha, hogy elmúljon...

Ekkor döbbentem rá, hogy ez amíg élek, velem marad.

(Igaz, azóta már jött hozzá infarktus is, koronaérelzáródást szüntettek meg egy sztent beültetésével, meg ilyenek.)

18. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - Duncan)
2008. márc. 23. 19:03
Pajzsmirigyedet vizsgaltak mar a hiperkinetikus keringesed miatt?
17. Duncan (válaszként erre: 16. - Acci)
2008. márc. 23. 06:39
szia:)
16. acci (válaszként erre: 15. - Duncan)
2008. márc. 23. 06:38
Remelem egyszerre keveredunk a gephez. Szia
15. Duncan (válaszként erre: 14. - Acci)
2008. márc. 23. 06:37
Neked is, jó pihit:)
14. acci (válaszként erre: 12. - Acci)
2008. márc. 23. 06:36
Holnap azaz ma beszelunk, legyen kellemes a napod
13. Duncan (válaszként erre: 12. - Acci)
2008. márc. 23. 06:33

Igen tudjuk:) kislányunk lesz: Regina:)

Hát akkor jó pihenést neked, szép álmokat:)

Szia:)

12. acci (válaszként erre: 11. - Duncan)
2008. márc. 23. 06:30
Vigyazzatok magatokra. Te ne idegeskedj[ foleg most].Kivanom, hogy egeszseges gyonyoru babad legyen. [tudod mar, hogy kifiu vagy kislany?] Majd meg szeretnek egy-ket dolgot kerdezni toled.En is irok majd sok mindent. De ittmar lassan 2 ora, elkene tennem magam holnapra[azaz mara] Udv.
11. Duncan (válaszként erre: 9. - Acci)
2008. márc. 23. 06:26

Nem lesz semmi bajunk ez biztos:) és már nem sok van hátra, kb. 2 max 3 hetünk, ezt már féllábbal is kibírjuk:)

Nekem annyira durva soha nem volt a pulzusom mint Neked...

10. acci (válaszként erre: 8. - Duncan)
2008. márc. 23. 06:23
Mmegint nem kattintottam oda ahova kene
9. acci
2008. márc. 23. 06:23
Kivanom ,hogy semmi baja ne legyen a babanak, es Neked sem. Tudod az a baj, hogy ez a betegseg mar soha nem mulik el. Ezzel eggyutt kell elni orokos felelemben [En bevallom felek]. Volt olyan esetem kb. 5 evvel ezelott, 202 volt a pulzusom.Reggel 10-kor rosszul lettem, bevitt a parom a korhazba [ez meg Pesten volt] delutan 2 fele allt vissza rendesen a szivveresem. Akkor tenyleg azt hittem,hogy meghalok. Sajnos mar itt is kerultem korhazba, ez volt a legsulyosabb. Ereztem valami nagyon rossz erzest, es valami borzalmasrosszulletet amit meg idaig nem. Sajnos ezt nem lehet igy elmagyarazni. Fogok meg Neked irni ezekrol nagyon sok mindent.
8. Duncan (válaszként erre: 7. - Acci)
2008. márc. 23. 05:57
Beszéltem az orvossal a baba miatt, nem kockáztatnék magamtól:) Nekem is volt egy rossz házasságom akkor jöttek elő a gondok, de ahogy rendeztem a dolgokat úgy rendeződött ez is, a kardiológusom is tudja, hogy nem szedem a gyógyszert semmit nem sumákolok el ne félj:) nem úgy értettem, hogy magamtól, hogy nem tud róla senki:) a betaloc pedig elég veszélyes terhesség alatt, szóval semmiképp nem szedném be, inkább arra törekedtem, hogy minél nyugodtabb legyek, hála istennek elég jól ki is húztam idáig, a fulladásra kaptam gyógyszert azt szedem is de az nem ártalmas a babára, a nőgyógyász szerint sem ajánlatos a betaloc szedése baba alatt... szóval nem egyedüli döntésem volt ez:)
7. acci (válaszként erre: 6. - Duncan)
2008. márc. 23. 05:53
Hat nem akarlak elkeserieni de a gyogyszert muszaly lesz szedned. Neztem az adatlapodat meg nagyon fiatal vagy. Most, hogy babat varsz beszeltel az orvossal, hogy mi legyen? A masik dolog rosszul tetted, hogy magadtol abba hagytad a gyogyszer szedeset. Nekem 30-31 eves koromban kezdodott.Rossz hazassagban leeltem hosszu eveket es ez lett belele. Azota elvaltam, de a betegseg megmaradt.[illetve sulyosbodott].Ez a betegseg nem jatek . Az elejen azt hittem majd elmulik, hat nem. Kesobb amikor mar kellett volna szednem a gyogyszert nem szedtem. Hiba volt, mert meg ez miatt is rosszabb lett. Lefogom Neked irni az elejeto mostanaig, hogy hogyan fokozodott a betegseg. Arra kerlek feltetlen beszelj az orvosoddal, a baba miatt is.
6. Duncan (válaszként erre: 4. - Acci)
2008. márc. 23. 05:39
gondoltam:)
5. Duncan (válaszként erre: 3. - Acci)
2008. márc. 23. 05:39
Nekem is betaloc-ot kéne szednem, 12 év van ez a szívritmus problémám, eleinte csak concor elnevezésű gyógyszert kaptam, de aztán váltani kellett betalocra, eltelt 5 év és abbahagytam magamtól, azóta elég jól tudom kezelni a rosszulléteket, igazad van ezek a rosszullétek nagyon függenek a stressztől is... Régebben a rosszullétek szinte minden naposak voltak, aztán ahogy rendezgettem az életemet és kezdtem elhagyni a gyógyszert szépen lassan visszahúzódott. Most végre babás lettem, na most érzem, hogy többet dolgozik a szív, sokat fulladok de nem szedek be semmit mert nem akarom, hogy a babának bármiféle gyógyszer eljusson. Nálam a vérnyomás tökéletes, viszont a pulzusom alapesetben is 110, most terhesen sokszor 140 is van, elég nehéz de muszáj valahogy végigbírnom gyógyszer nélkül:)
4. acci (válaszként erre: 2. - Duncan)
2008. márc. 23. 05:35
Bocsi, amit az elobb irtam azt Neked. Csak nem kattintottam oda ahova kellett volna
3. acci
2008. márc. 23. 05:33
Szep napot Az elejen Nekem sem volt ilyen durva mint most. Akkor nem kellett sokaig gyogyszer sem amit 4 eve szedek csak. Mivel hogy En most Amerikaban elek most TOPROL XL nevu gyogyszert , otthon 3evvel ezelott BETALOC 50mg szedtem. Azt mondta az itteni orvos, hogy a torol ugyanaz mint a betaloc. Valoban az az osszetetel mindenben egyezik. Az a helyzet, hogy a stressz a fotenyezo. Csak persze az ember nem mindig tud ugy elni ahogy szeretne. Neked miota van? Es hanyszor volt mar rosszulleted?
2. Duncan (válaszként erre: 1. - Acci)
2008. márc. 23. 05:23

szia:) jó reggelt:)

Nekem is szívritmuszavarom van, bár szerintem nem annyira durván mint neked. A tünetek ugyanezek... de nem kell hozzám orvost hívni már nem szedek gyógyszert sem rá, bár kéne de nem szedem be:) Te mit szedsz?

1. acci
2008. márc. 23. 05:20
Leirom par szoban a betegsegemet,gondolom [sajnos] vannak sorstarsaim.Lassan 20 eve szemvedek szivritmus, es szivbillentyu zavarban.Idonkent jon ram a rosszullet, ami borzalmas leirhatatlan erzes. Olyankor halalfelelmem van.Gyors szivdobogassal kezdodik egyre gyengebbnek erzem magam par perc mulva alig kapok levegot, es beszelni sem tudok.Azonnal orvosra van szuksegem mert csak O tudja a normalis szivverest vissza allitani.Sajnos az eleg hosszadalmas.Mar a munka sem megy ugy ahogy szeretnem,altalanossagban faradtnak erzem magam. Rendszeresen gyogyszert szedek.Ez a betegseg amig elek Velem lesz.Olyan emberekkel szeretnek beszelgetni akik szinten ebbe a betegsegben szemvednek. Udvozlettel Acci
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook