Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívbetegség vagy fóbia? fórum

Szívbetegség vagy fóbia? (tudásbázis kérdés)


12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Ágio8405)
dec. 26. 16:37
Tavasszal még jó volt a TSH, a T3 és a T4 értéke is. De akkor még a szőrnövekedés nem jelentkezett. Nagyon megviselne lelkileg ha egy hormonzavaros lennék de sajnos a családban is volt néhány.
11. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 15:34
Jó döntés. Ezek mind tipikus pm tünetek.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
dec. 26. 14:01
Nagyon sok fehér szőrszál kinőtt az arcomon az utóbbi időben, főleg az államon, szóval nem zárom ki a hormonzavar lehetőségét sem. A hajam is jobban hullik, na meg ugye az ingerlékenység és az örökös fáradtság...Mivel nem akarok szakállas lenni, foglalok időpontot endokrinológiára is.
dec. 26. 09:37
Szerintem vagy lelki, pl pánikbetegség. Vagy lehet pajzsmirigy alulműködés tünete is. Sajnos sok orvos nincs képben a pajzsmirigy eredmények értékelésében. Na meg nem elég csak tsh-t nézni.
dec. 26. 09:04
ezen a gondolkodasodon surgosen valtoztatni kell!az agy es test osszehangolasa/agykontrol/.ne beszelj be magadnak semmi betegseget sem,egyel egeszsegesen ha lehetoseged van ra,igyal eleg vizet,mozogjal!
7. 6924d8a23f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 15:02

Teljes mértékben osztom Enissa és Gyöngy véleményét!

Ez bizony pszichés eredetű tünet,és ezt tapasztalatból írom. Három esetben vitt mentő ilyen mellkasi szorításos tünettel,igaz nekem az EKG-m is rossz volt,mert olyan szintű lett a pánikom!

Valamint nekem refluxom is van,van amikor attól is nyom a mellkasom.

Panangin forte sokat segített,de ma már nem lát a kardiológus szervi elváltozást.

Az Eeeszt-en le tudod tiltani az önrendelkezésnél hogy milyen orvos láthatja a betegségeidet!

Sürgősen keress pszichiátert,mert ez csak rosszabbodni fog!

Szívesen...!

6. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 14:11

Valószínűleg pszichés tüneteid vannak, meg ugye orvos mániás is vagy, mondom ezeket az itteni előéleted alapján.

Viszont az, hogy a kardiológia vizsgálatok nem mutattak eltérést, nem jelenti azt, hogy akkor nincs is gond a szíveddel. Van ismerősöm, aki a tudta nélkül már kétszer átesett kisebb szívinfarktuson, a kardiológiáról meg elküldték, hogy minden rendben. Neki egy speciális vérvétel után jöttek rá, hogy baj van.

Járj akkor ennek esetleg utána, hogy megnyugodj, de szerintem nálad más bajok vannak. Pl. amit az endoszkópiai vizsgálatod körül műveltél, az nálam már a húbam+ kategória volt, lehet nem véletlenül küld a pszichiátriára a háziorvos.

nov. 18. 13:46
Nem minden alap nélkül mondom, hogy ezek a tünetek nagy valószínűséggel pszichés eredetűek. Azt sem alap nélkül mondom, hogy nyugodtan felkereshetsz egy pszichiátert is, mert ez az ő témája. Elsőre persze pszichológussal is beszélhetsz, ő is okosabbat tudhat mondani, mint mi akik ebben a topikban válaszolunk. Senki nem fog megbélyegezni, sokan járnak pszichológushoz (ő a lelkedet ápolja) illetve pszichiáterhez. (Ő ismeri a megfelelő gyógyszereket, amennyiben erre szükség van.) Szóval: Nyugi!
nov. 18. 13:13
Ez a szorítás lehet a gerinctól is,nekem igy volt.
3. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 18. 13:13

A tüneteid bizony pszichések is lehetnek .

A pszichés betegségeket más orvos nem látja az EESZT-ben sem, így amennyiben nem mondod el, nem is fognak róla tudni.

Jobbulást!

nov. 18. 13:09
Amennyiben ennyi vizsgálaton átestél, nem valószínű a szívbetegség szerintem. Én inkább pánikbetegségre gondolok.
nov. 18. 12:54

40-es, még nem klimaxoló nő vagyok. Az utóbbi egy évben 3 kardiológiai kivizsgáláson voltam mert sajnos a mindennapjaim része a mellkasi szorító (ritkábban éles) pár percig tartó fájdalom, vagyis inkább diszkomfort. Ezalatt az egy év alatt 4 ekg, 2 szívUH és 2 terheléses EKG készült, a legutóbbi szeptemberben. Egyik se talált semmilyen eltérést, de a tünetek nem szűnnek. Vérvételen utoljára áprilisban voltam, 6.5 hónapja, a "rossz" koleszterinem értéke épp a normálison belül volt, a "jó" koleszterin viszont túl alacsony ahhoz, hogy a védő hatása érvényesüljön... Már a gasztroenterológián is kivizsgáltak de reflux gyanúján (több tünete is jelentkezik) kívül nem találtak mást. Akármilyen savlekötőt írtak fel, csak rosszabbul lettem tőle. Mellkas rtg is negatív, a reumatológus által felírt gyógytornán a gyógytornász viszont nem győzött szörnyülködni mennyire le vannak tapadva az izmaim. A torna persze nem segített, pláne, hogy a "semmitől" felmegy a pulzusom 110 fölé (pl mikor lassan sétálok az utcán) Nem, nem vagyok elhízva, sőt az utóbbi 1 évben 12 kilót fogytam. Azt nem tudom mitől, mert egy percet se diétáztam. Az endoscopia szerint nem vagyok rákos...


A fő dilemmám: szerintetek lehet valaki szívbeteg ha a kardiológiai kivizsgálás (ekg, szívUH, terheléses ekg) semmit nem tudott kimutatni? Sajnos a családban voltak/vannak durva esetek tehát a hajlam adott. Az a baj, hogy napi szinten attól rettegek mikor jelentkezik nálam is valami szívbetegség "a semmiből" és állandóan figyelem magam.


A daganatoktól se félek annyira mint ettől. A háziorvossal már nem merek "tárgyalni" mert folyamatosan a pszichiátriai szakrendelést javasolja (különben rendes, türelmes, empatikus orvos, nem néz "bolondnak" viszont már gondolom nincs más ötlete) Hajlok is rá, hogy felkeressem őket, de félek, hogy örökre megbélyegeznek emiatt (pl.elmegyek egy bármilyen szakrendelésre és a másik orvos megkérdezi, szedek-e vmi gyógyszert: nyilván rájön hol írták fel) Valahogy nem hiszek benne, hogy pszichés okokból ilyen tünetek tudnak jelentkezni, attól függetlenül,

hogy sokszor vagyok stresszes, ingerlékeny és gyakran semmihez nincs kedvem/erőm. Köszönöm ha valaki érdemi tanácsot tud adni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook