Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? fórum

Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. márc. 13. 19:57
Sziasztok!Na ma voltam a dokimnál,ő ügyel ma a kórházba!!Nem lesz sajna 5.Babókám!:(Pedig már beleéltem magam!:(Azt mondta csak cikluszavar valószinű papácskám halála is közrejátszik(idegesség) sokat sirok a mai napig még érte!:(Norcolutot irt fel,azt mondta ettől majd megjön!!Kapott közületek valaki már ilyet????Mennyi idő mire megjön???
311. 3388f1d995 (válaszként erre: 310. - 2611ae8057)
2010. márc. 13. 14:54

Ez is jó példa arra,hogy milyen korlátolt némelyik ember..

Nincs mit köszönöd..

310. 2611ae8057 (válaszként erre: 309. - 3388f1d995)
2010. márc. 13. 14:43

SziaTessza35.Igen volt ilyenben is részem,hogy azzal vádoltak meg minek szültem ennyi gyereket,hiszen nem fogok tudni nekik megadni mindent.Majd egyszer valamit eladni készültem jött egy nő érdeklödni.Hát pont az volt aki ezt mondta.És én meg mutattam neki na tessék most itt vagy láthatod,hogy megéiscsak meglehet adni mindent egy gyereknek csak akarni kell.Nekünk megvan nekik minden a dvd a play stesenig minden.de nem is erröl van szó.Hiába van a gyereknek meg mindene,ha nyugodt családi háttér és szeretett nincs megadva neki,nekem ez a véleményem.Én nagyon kevés dolgal játékal mindennel nöttem fel,de mégis boldog gyerek korom volt.És az is igaz nehéz tényleg ennyi gyerekell.Anya részéről 24 órás munkát jelent apa részéről pedig a minden megteremtése.De ezt is meglehet oldani elkell menni dolgozni és akkor lesz.mert ha a kocmában üllünk akkor nem lesz semmi sem.

Az pedig hogy anyagias a világ.Hát igen az,de én még mindig ugy vagyok vele had éljem az életem ugy ahgy akarom.Ehezz senkinek semmi köze,ahozz pedig hogy ki hogy neveli és mit ad meg egy gyereknek ahozz végkép nincs.

Arra sincs biztositék,hogy valakit balesett ér!!!Itt a mi példánk,de ezt is túl éltük nem éheztek a gyerekeink,ehezz is az kell hogy az ember tudja mikor mire költhet és mit vehet meg.

Abban is egyett értek hogy szebb dolog nincs egy szülő életében mikor valami olyat tesz a gyereke.Mikor az első lépéseket megteszi vagy kimondja elöször anya apa,vagy csak egyszerüen sikeres az ovodában iskolában.Vagy csinál valami kis hülyeséget amin jokat mulatunk

Majd még jövök most mennem kell felébredta kisfiam.

Köszönöm a jókivánságot

309. 3388f1d995 (válaszként erre: 308. - 2611ae8057)
2010. márc. 13. 14:00

Jól tetted, hogy meg mondtad neki!!! Sajnos sokan azt hiszik,hogy ahol több gyerek van ott nincs semmi és a mit a tévében látnak lerobbant ház rongyos gyerekek kocsmázó szülök.

Nem tudom miért olyan nehéz el hinni,hogy nem az a fontos,hogy mid van milyen autó,tévé és sorolhatnám....hanem az,hogy ha úgy mond {normálisan }gondolkodol nem herdálsz akkor igen is fel lehet nevelni több gyereket is..

Az,hogy nehéz ma a helyzet az biztos de ilyen alapon akkor egy gyerek se születne ha azon múlik,hogy lesz-e számító gépe vagy,hogy a leg újabb telefonja legyen valaki itt írta,hogy anyagias a világ igen az de mi tettük azzá mert azt nézzük,hogy másnak mije van és biztos,hogy {nekem }is kel csak drágább.

Az életben egy életre szóló ki adás egy gyerek fel nevelése.

Arra nincs semmi fél le biztosíték,hogy életed végéig lesz munkád nem ér baleset csak egy biztos a gyerekeid szeretete.

Az meg mindegy,hogy hány van mert a leg nagyobb gazdagság a lelki mert azt a gyerekek el felejtik,hogy mit kaptak a hatodik szüli napjukra de arra élete végéig fog emlékezni mikor apát a wc-papírral betekerte és ő volt a múmia

vadász...

Gratulálok a gyerekekhez sok sok egészséget nektek..

2010. márc. 13. 13:41

Sziasztok.Szép napot mindenkinek.Nekem van 2 lányom az elözö házasságomból.Majd újjra férjhez mentem és a páromal beválaltunk 3 babát még.Igy 5 gyerköcöt neveltünk,mig a kicsi születése után 4 ével terhes lettem. kicsi után azt mondták nem lehet több babám.Igy igazi nagy meglepetés volt számunkra.De nem gondolkoztunk azon megtartsuk vagy sem.Egyértelmű volt,hogy a baba marad ha jönni akar akkor jöjjön.Nem volt valami zökkenőmentes a terhességem,többször veszélyben volt a baba.De az élni akarása nagyobb volt mindenél.majd 2009 november 5-én megszületett a 6-ik gyermekünk Milán Máté.Megprobálunk nekik mindent megadni,és azt hiszem kisebb zökkenökel ez megy is.

Ahol mi lakunk itt rengeteg olyan család van aki a kocsmában szorja el a pénzt amit a gyerekek után kap.Utánna pedig küldi a gyereket lopni vagy zavarja a szomszédba.Nálunk az ovodában bevezették azt hogy reggel ha a gyerek beér máris foghatja a tányért és ehet.Mert nagyon sokszor elöfordult,hogy szegény gyerek elájult,mert nem evett csak elötte való nap az ovodában.

Én nem tudom ki hogy van vele,de egyes emberek nem képesek normális körülmények között nevelni gyerekeiket,pedig ök is ugyanannyi pénzt kapnak utánnuk mint mi normális átlag emberek.Tavaly a párom csigojatörést szenvedett fél évig volt betegállományban.És mindenki azon volt kiakadva az ovodában iskolában,hogy én mégsem megyek senkihez sem kérni.Ugyanugy megvan ekik minden.majd az egyik anyukának megjegyeztem én nem a kocsmába járok inni és nem gépezek.Hát mit mondjak majdnem nekem jött hogy mit képzelek én.Erről ennyit az ilyen családokról.Nálunk az ovodában nagyon sok gyereknél bevezette a gyámügy azt,hogy havi szinten levon a családiból pénzt a családtól.van egy képviselő aki bevásárol a gyereknek ruhát.Mert nagyon soknak nincs nem volt téli ruhája.És ezzel el is számoltatják a családokat,igy nem tudják eladni esetleg.

2010. márc. 13. 12:57
Én most várom a 3. babánkat. Nem volt betervezve, de nagyon örülök neki. Gyerekeim 5 és 7 évesek. Ők is várják a picit. Nem élünk fényűző életet, de azért megvan mindenünk ami kell. Gyerekek is járnak különórákra. Babaágy, gyerekruha rengeteg van, csak a babakocsit és a hordozót adtam el. 2 év múlva lejár egyik hitelünk bízom benne, hogy én is el tudok menni 4 órában dolgozni a 3 gyerek mellett. Szóval én pozitívan állok hozzá a gyerekvállaláshoz.
306. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 305. - 2c2de63135)
2010. márc. 13. 11:44

De sajnos tényleg ebből van a több.

Persze én is hozzáteszem tisztelet a kivételnek

305. 2c2de63135 (válaszként erre: 303. - 3388f1d995)
2010. márc. 13. 10:42
igen szerintem is az a baj, hogy a nagycsládosokat úgy érzem kapásból lenézik, nem? pedig a segélyből élő nagycsaládos nem egy kategória azzal,aki tényleg azért szül többet, mert szereti a gyerekeket, és anyagilag sem probléma neki a több gyerek felnevelése, csak úgy érzem e két kategóriát sokan összemossák
304. 2c2de63135 (válaszként erre: 302. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 13. 10:39

igen, erre írtam azt, hogy ne vedd magadra amit írok, mert nem tudhatom, hogy a te gyerekeidből mik lesznek! a férjemnek is mindent megadtak a szülei,lakást, autót, és normális ember lett belőle...(és igazad van, emiatt tehetjük most meg, hogy 4gyereket vállalunk, mert nem kellett hitelt fizetni a kezdő lakásunkra, és évekig gyűjtögetve, teszem hozzá nem nyaraltunk 8évig, csak dolgoztunk...tudunk most továbblépni, és a gyerekeinknek is sok dolgot megadni, és nincsenek napi gondjaink. )

de azt ugye elfogadod, hogy ha veszünk akár egy osztályt ott a deviáns gyerekek többsége azok közül kerül ki,akiknek a szülei totál mindennel ellátják anyagi értelemben a gyereket...

303. 3388f1d995 (válaszként erre: 283. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 13. 10:36

Tudom hogy 3 gyereknél a kaja féláron van, meg a tankönyv is. De azért nem fogok 3-at szülni, mert így olcsóbb.Idézet tőled!!

Ha azt hiszed,hogy az ért szülnek {szültem három gyereket,}hogy a tankkönyv és az ebédjüket olcsón meg ússzam nagyon buta vagy már ne is haragudj: odáig fel kel őket nevelni.

Már ne is haragudj az nem azon múlik,hogy van e szép és drága ruhája,hogy hány gyerek van és az se ,hogy van-e telefonja egy tíz évesnek vagy,hogy van-e tévé a szobájába.

Szerinted akinek három vagy több gyereke van az szegény ,anyagilag ,érzelmileg.

302. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 300. - 2c2de63135)
2010. márc. 13. 09:16

Ezzel vitatkoznék.Van olyan ismerősöm akinek a család 18 éves korára lakást vettek, mert megtehették.A gyereknek vállalkozása van, mert elő tudta teremteni rá a pénzt,és miért?Mert pl nem kellett lakáshitelt fizetnie, és napi gondokkal küszködnie.Azért nem hiszem hogy nem jobb az hogy a gyereket biztos anyagi háttér mellett indítjuk el, és nem kell olyan dolgokkal megküzdenie, mint azoknak akiknek a szülei nem segítették anyagilag.Tudod az a gyerek akinel albérletben kell laknia pl.pesten és arra kell gyűjtenie hogy a napi megélhetésére fussa,nem biztos hogy jobb értékrenddel bír mint az akinek pl a szülei megadták az anyagi hátteret akár úgy hogy lakást vettek neki, és esetleg autót, és ezáltal sokkal több pénze lett, és anyagilag sokkal többre futotta.


Asszem pont te mondtad hogy miért hiszi mindenki azt hogy aki nagycsaládos, az segélyből él?

Akkor kérdezzem fordítva,hogy te miért hiszed azt hogy aki jólétet teremt a gyereknek, és esetleg lakást kap, akkor az életben nem állja meg a helyét?

Akkor az élet mégsem törvényszerű,ugye?

301. 2c2de63135 (válaszként erre: 298. - Alfoldi13)
2010. márc. 13. 08:56

ezt most nem értem miért nekem szántad, mert én is a te véleményeden vagyok nagyjából...én semmi ilyet nem mondtam, amit te, sőt a strandon mi sem étteremben eszünk...pedig megtehetnénk

nekünk is 3 baba van, most várom a negyediket..

300. 2c2de63135 (válaszként erre: 283. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 13. 08:53
még az jutott eszembe: írtad, hogy mindent megadtok nekik stb...lakása, autója is lesz, mire 18lesz? ezt csak azért kérdem, mert arra gondoltál, ha az ilyen gyerekek, akik az luxus életszínvonalhoz szoknak hozzá, felnőtt korukban nem tudják maguknak (szülők nélkül!) biztosítani azt az életszínvonalat, amihez hozzászoktak, mivé válnak?? ez megfordult a fejedben? ez ilyen gyerekek körében hódít a bűnözés, a narkó stb...ne értsd félre, nem tudhatom a te gyermekeid milyenek(és remélem nem is lesznek ilyenek), de ezek a problémák nem a szegényebb(direkt nem szegényt írtam...mert azok között igen, épp elkeseredésből) gyerekek problémái...hanem ezek a gyerekek mindig többre és többre vágynak és nem tudják hol a határ...
2010. márc. 13. 08:52
azon gondolkodom mikor leírod vannak e olyan nagy családok épp a szomszédomnak van 6 gyermeke 4 lóva és nem sorolom autót házat mert nem ez a fontos van hat mosolygos egészséges gyermeke és nem őt segítik ő szokott másnak segíteni..
298. alfoldi13 (válaszként erre: 297. - 2c2de63135)
2010. márc. 13. 08:50

irok ide ha akarod tiz dolgot hogy bebizonyitsuk hülyeségeket írsz...

pl ha én elviszem a balcsira szabadstrandra a gyerekeimet bár milyen hihetetlen mind uszik és evez igaz mi nem a büfében fogjuk venni a legtöbb dolgot de mi is nagyon jókat eszünk uszunk és talán a gyerekeinknek jobb egy közösség

a gyerekeink szívesen tanulnak sokkal többet érnek el mint sok gazdag ember gyermeke örömüket lelik abban amit csinálnak

olvasom a kritikákat amiket írsz és érzem az élet nem így van .....

297. 2c2de63135 (válaszként erre: 277. - Taziandi)
2010. márc. 13. 08:43
azt el sem tudod képzelni, hogy vannak olyan nagycsaládosok, akik jól élnek? és nem segélyből?? ugyanúgy meg tudunk adni mindent a gyerekeinknek, mint te...csak lehet kicsit más az értékrendünk, és ha tudjuk, akkor sem adjuk meg, mert én legalábbis azt vallom, hogy igenis meg kell tanítani arra egy gyereket, hogy nem minden hullik magától az ölünkbe, hanem meg is kell érte küzdeni, és akkor sokkal jobban fogja értékelni. Ezalatt persze nem azt értem, hogy mi semmit nem veszünk meg a gyerekeknek, sőt a család és ismerősök ki vannak akadva, mennyi mindenük van(egy egész ovinak elég lenne..), csak arra is megtanítjuk őket, hogy nem lehet mindig mindent megkapni, vagy megvan annak is a maga ideje.
296. 2c2de63135 (válaszként erre: 270. - Kirenta)
2010. márc. 13. 08:33
1 gyerekere ugyanúgy meg kell csinálni a mosás, főzés takarítást, gondolom ti sem disznóólban éltek...a 3-4 gyerekkel ezek max 20perc töbletet jelentenek egy nap(max 2x kell betenni a mosást, vagy 5szem krumplival többet kell pucolni és ennyi) sőt még dolgozni is lehet ennyi gyerek mellett, igaz így kevesebb idő jut a műkörmösre és a szolira:))))
295. krisztikov (válaszként erre: 289. - Kriszta0930)
2010. márc. 13. 07:41
Megértettem. A császár miatt aggódsz, s így a gyermek megtartását válaszolók sem adnak segítséget. Talán olyanoktól kéne érdeklődj, akik több császáron estek át-2 esetleg van-e 3császáros. Biztos vannk technikák amik segítenek. Én tudok olyant, hogy a császár után pár év múlva természetes úton szült, csak kellett hozzá jó szülész, orvos.
294. Kriszta0930 (válaszként erre: 293. - Taziandi)
2010. márc. 12. 21:45
MIért?????Baj már az is,hogy,mert 4 gyerekem van elférek velük még attól a földön????Te valamit félreértettél!!!De bocsi,ha rosszul fogalmaztam!!!!
293. taziandi (válaszként erre: 291. - Kriszta0930)
2010. márc. 12. 21:41
Ne ítélj, hogy ne ítéltess! Ha tudod mi ez akkor érted is!!!
292. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 289. - Kriszta0930)
2010. márc. 12. 21:38

"Nem ez volt a kérdésem, de látom akiknek sok pénze van esze kevesebb és érthetetlenek!!!!"



Akkor ki néz le kit?

Azért mert valaki megad a gyerekének mindent,attól nem foglalkozik vele kevesebbet mint más.

291. Kriszta0930 (válaszként erre: 290. - Taziandi)
2010. márc. 12. 21:37
Na lehet,hogy Te SZÁNALMAS VAGY!!!Kétlem,hogy te többet foglalkozol velük!!!Én leülök még játszani is velük elférek a földön!!:)
290. taziandi (válaszként erre: 289. - Kriszta0930)
2010. márc. 12. 21:31
Igen én minden nap foglalkozok velük! Számodra bármilyen hihetetlen, valószínűleg még többet is mint te. Nem azt mondtam, hogy mindent megveszek nekik, de mindegy hagyjuk is mert SZÁNALMAS VAGY!!!!!
289. Kriszta0930 (válaszként erre: 286. - Taziandi)
2010. márc. 12. 21:12
Nem ott kezdődik a foglalkozás,hogy megveszel mindent amit kérnek,leülsz velük naponta?Mondod nekik többször egy nap,hogy szereted őket és jó,hogy vannak???Mert MI IGEN!!!!Ja és nem vagyunk szegények sem,mert akkor nem vállaltam volna őket talán nem???Eszem van azt hiszem!!!Én a 2CSÁSZÁR MIATT tettem fel ezt a kérdést,de miért kell egyből lenézni 1 több gyermekes családot????Amúgy nekem a picinek sok mindent újat kellett venni,mert a lányoké nem lett volna jó pl ikerb.kocsi,neki új b.kocsija van 50000-ért vettük,plussz ágynemű,cumisüvegek,hordozó,és sorolhatnám még!!De tényleg kár erőlködnöm a kérdésre nem kapok itt választ!!!
288. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 285. - B3ef8ccfb4)
2010. márc. 12. 18:01

Most komolyan.

Ha nem tudsz belekötni semmibe, keresel egy okot ?

2010. márc. 12. 17:49
a mai anyagi gondok mellett soha ....
286. taziandi (válaszként erre: 285. - B3ef8ccfb4)
2010. márc. 12. 17:48
Fúú itt amúgy mindenkinek olyan tökéletes a helyesírás! Csak el kéne olvasni más hozzászólásokat is. Amúgy igen a helyesírásra is tanítom őket. A két ötödikes évfolyamba a fiam a legjobb helyes író! Azért még jó nevelést kapnak és sokat foglalkozok is velük mert megveszem nekik amire vágynak!!!!
285. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 274. - Taziandi)
2010. márc. 12. 17:40

......és sok szépre és jóra tanítod őket. Ugye?

Főleg helyesírásra. "elkényeSZtetve"!!!

Te lehet, hogy el voltál kényeztetve. Nekem 4 felnőtt gyerekem van és 5 unokám, és egyáltalán nem bántam meg, hogy nem álltam meg kettőnél.

2010. márc. 12. 17:31
Ha minden oké a kapcsolatotokkal, anyagilag is jól álltok, nem kell vissza rohannod dolgozni, és lesz időd, energiád mindegyik gyerekedre odafigyelni, akkor miért ne? Mindemellett sem lehet könnyű egy ilyen döntést meghozni.
283. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 274. - Taziandi)
2010. márc. 12. 17:27

Az a baj hogy itt azt hiszik hogy aki egy kicsit is megteheti hogy a gyereknek mindent megadjon, az elkényezteti.

Itt úgy látom az a mérce és az ad büszkeségre okot, hogy a gyerek nem baj ha 4-5 is van öltözzön turiból, és minek neki tv.Csak elrontja, meg teló sem kell...

Én szerintem igenis egy családban meg kell gondolni a gyerekek számát.Ma maikor egyik pillanatról a másikra kirúghatják az embert,vagy megszűnhet a vállalkozása, esetleg erre kishíján még a lakása is rámehet..nem biztos hogy szabad kockáztatni.Nem mondom hogy nem kell gyerek.Nekem is van kettő, és jó hogy van tesó.

De elég is, mert tudom hogy így sem könnyű.Én egyáltalán nem mondom hogy erőnkön felül kell eltartani, de mindig inkább mindnt nekik veszünk mint magunkak.Ha ez azt jelenti nekik hogy erőnkön felül akkor az.

Tudom hogy 3 gyereknél a kaja féláron van, meg a tankönyv is.De azért nem fogok 3-at szülni, mert így olcsóbb.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook