Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS-t és inzulinrezisztenciát diagnosztizáltak, három gyermek után... Volt-e valaki így? fórum

PCOS-t és inzulinrezisztenciát diagnosztizáltak, három gyermek után... Volt-e valaki így? (beszélgetős fórum)


23. Channa* (válaszként erre: 22. - Delbuk)
2019. febr. 13. 10:36

Nem mondtam, hogy mindenkire igaz, de ha olvasgatsz itt fórumokat, vagy beszélgetsz emberekkel, akik napi ötször esznek és tényleg feljegyzik, hogy a napi 5x-i étkezés során és mellette mit ettek, akkor látni fogod, hogy nagyon de nagyon kevesen tudnak naponta 5x enni úgy, hogy az ne haladja meg kalóriában és CH fogyasztásban azt a mennyiséget, amit esetleg fogyáshoz kell tartani.


Írtam, hogy engem aztán tényleg nem érdekel, hogy ki mivel kábítja magát, ha nem tud lefogyni, de látom, hogy a legtöbb fogyni vágyó sokat és rosszul eszik.


Örülök, hogy beszélgettünk...

22. delbuk (válaszként erre: 12. - Channa*)
2019. febr. 13. 10:27

Ne haragudj, de azért mert neked ezt javasolta az orvos (figyelembe véve a TE egészségi állapotodat és tüneteidet), abból azért nem következik, hogy mindenkire igaz.

Az pedig minden, csak nem igaz, hogy napi 5x-i étkezéssel nem lehet fogyni, mert tuti, hogy nem jár kalóriadeficittel. Egy átlagos nő alapjárati kalóriaigénye kb. 1300kcal - egyébként ennél inkább több - ennél kevesebbet enni nem érdemes, mert elkezd tartalékolni a szervezet, ráadásul ebben pl. a plusz sport nincs benne.

Esetleg megfogadhatnád a saját tanácsod, ahelyett, hogy a saját véleményed örökérvényű kinyilatkoztatásként írnád, miszerint attól, hogy neked beválik, nem biztos, hogy másnak is jó.

21. Channa* (válaszként erre: 20. - Nyamitörp)
2019. febr. 13. 09:58

Én nagyon szerencsés vagyok olyan szempontból, hogy sok dolgot nem érzek, mint pl. ha nagyon leesik a cukrom, de az is lehet, hogy nem volt még ilyenem.


Amikor megkaptam a mercformint péntek este kezdtem el szedni, hogy otthon legyek, ha bármit okozna, de szerencsére elviselhető volt, amit okozott, mert csak annyi volt, hogy szombaton reggel felkeltem és alig bírtam kimenni a konyhába, hogy egyek pár falatot, mert annyira remegtek a lábaim.

Gondolom ez pont egy vércukor leesés lehetett, de nem volt hasmenésem sem és soha többet más, pedig direkt hordtam a táskámba kekszet, ha kellene, de 2 hét alatt rájöttem, hogy nem kell.


Mostanság annyi van, hogy azért kell 100 felett lenni a CH-nak, hogy ne fogyjak sokat, mert kivették az epehólyagomat és azóta nagyon könnyen fogyok és mivel normál a súlyom nem szabadna, de ha nem figyelek, akkor heti 2-5 kiló simán lemegy, és ilyenkor tudom, hogy több CH-t kell ennem.

20. Nyamitörp (válaszként erre: 18. - Channa*)
2019. febr. 12. 21:10

Én általában kevesebbet eszek, mint 100g ch, de 2-3 naponta érzem a hiányát.

Nem rég voltam terheléses cukor vizsgálaton (inzulint sajnos nem néztek), minden értékem jó volt, kivéve, hogy a két órás az lement az éhgyomri alá.

Sokszor szokott olyan érzésem lenni, mintha leesne a vércukorszintem, ilyenkor ha itthon vagyok és megmérem, akkor olyan 3,4 körüli értéket mérek.

Ez csak azóta van, amióta kevesebb szénhidrátot eszem, de ez is olyan havonta-kéthavonta egyszer jelentkezik és általában akkor érzem ezt, ha előtte valami ch bombát ettem.

19. Fisica
2019. febr. 12. 19:38
A 100g CH nem kevés, ha megfelelő élelmiszerekből szeded össze. Nekem nagyon nehezen jött össze a 100, sokszor csak 80, és nem koplaltam.
18. Channa* (válaszként erre: 17. - Nyamitörp)
2019. febr. 12. 18:30

Én azért mentem el 2015-ben endokrinológushoz, mert minden életmód váltás nélkül 2 hónap alatt felkapkodtam úgy 10 kg-ot, ekkor derült ki, hogy IR-es is vagyok, de gyógyszert csak azért kaptam, mert a családunkban sok a cukorbeteg (inzulinos) és meg akarják előzni, hogy én is az legyek.


Tehát, megkaptam a gyógyszert és az étkezésre azt mondta a doki, hogy ch 100 gr körül legyen, ha megy, akkor inkább kevesebb.

Nem ment, azért 100-120 gr szinte minden nap volt, ennyi kellett a megfelelő működésemhez, de sokan bírják ha 100 gr alatt fogyasztják. Én naponta max. 3x eszek, de ez is nehezen megy, inkább a kettő, ami még elmegy, de legjobban akkor érzem magam, ha 1x eszek.

Ja, 2015. októberben kaptam meg a gyógyszert és ekkor kezdtem a fentiek szerint étkezni, és kb. 4-6 hét alatt rólam lement a felszedett felesleg.

17. Nyamitörp (válaszként erre: 14. - Bea14)
2019. febr. 12. 14:52

Ezt tanúsíthatom. A párom, ugyan nem cukorbeteg vagy ir-es, csak fogyni akart.

Eddig úgy evett, hogy napközben szinte semmit (max. két szendvics meg egy banán vagy narancs), amikor hazajött este, mindent befalt, ami nem futott el előle. (Még jó, hogy később alszom el, mint ő. :D)

Most egy hete átállt a napi 5X-i étkezésre, kb. ugyanabban az időpontokban étkezik. Az is igaz, hogy kevesebb kenyeret és édességet eszik, de azért nem iktatta ki teljesen. Már lement róla 1 kg, sokkal energikusabb, jobban alszik és nincsenek falási rohamai.

A ch szükségletet meg szerintem tényleg egyénre szabottan kell alakítani, de a 100 alatti az nekem is nagyon kevésnek tűnik.

16. 8c6da3d030 (válaszként erre: 15. - 8c6da3d030)
2019. febr. 12. 14:42
olvastam*
2019. febr. 12. 14:42
Istenem,ekkora baromsagot meg nem olvastan.:D :D
14. Bea14 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2019. febr. 12. 14:04

Fogyni nem lehet napi 5x-i étkezésel? :) :) :)


csak úgy lehet, mert akkor nincs cukor ingadozás! Nem éhezik a szervezet és nem raktároz!

Sokszor kell enni keveset, ezt mindenki tudja.

Jesszusom, nagyon gáz dokid lehet és nem csoda, hogy rossz az eredményed ha ilyen orvosod van!

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Bea14)
2019. febr. 12. 12:16

Az IR-nél nem a súlyfelesleg határozza meg a CH bevitel mennyiségét.

Rajtam sem volt sok felesleg, mostanság meg inkább már súlyhiányom lesz (nem a diéta miatt), de ettől függetlenül mondta a doki azt, amit mondott, mert bár én jól eszek, eleget mozgok, nem vagyok túlsúlyos, ennek ellenére az éhgyomri vércukrom 6,3 vagy efeletti, hiába a merckformin...

12. Channa* (válaszként erre: 9. - Bea14)
2019. febr. 12. 12:13

Én is IR-es és pm. beteg is vagyok.

Az endokrinológusom azt mondta, amikor kiderült, hogy nem 160 gr CH kell mert az a cukorbetegek diéta, hanem az a legjobb, ha minél kevesebb, azaz 100 gr körüli.

Ez nem attól függ, hogy kinek mennyi a súlyfeleslege.

Fogyni nem lehet napi 5x-i étkezéssel, mert az mindenképp sok lesz kalóriába és mint tudjuk a fogyáshoz kalória deficit kell.


Nincs szabad lista a diétában és olyan sincs, hogy szigorú és engedékeny diéta, csak diéta van.


Ha valaki diétázni akar, akkor meg kell válogatni az ételeket és mennyiségi korlátot kell tartani.


Nekem egyébként teljesen mindegy ki, hogyan diétázik, csak attól, hogy neked ez válik be, annak ellenére, hogy hetek alatt 1 kg-tól sikerült csak megszabadulnod, nem jelenti azt, hogy mindenkinek beválik, illetve, mint tudjuk sok doki azt sem tudja, hogy miről beszél.


A folyadékot sem lehet megszabni úgy, hogy mindenki igyon 3 litert naponta, a folyadék bevitelnél az a fontos, hogy naponta kb. 5 pisi legyen, aminek a színe világos és nem erős szagú.

11. Bea14 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2019. febr. 12. 11:42

100g alatti CH egészségtelen, mert az agynak 100g-ra szüksége van a mindennapi működéshez.

100g alatti diétát nem lehet/szabad hosszú távon fenntartani. Utána meg úgyis visszajön minden, mert egy életen át nem lehet 100 alatti CH-t enni.


Nekem a dokim azért nem adott CH számolgatós diétát, mert nem tartotta indokoltnak a 10 kg súlyfelesleghez. Ezért kaptam csak a két listát.

2019. febr. 12. 11:38
Ha jarsz endo dokihoz es dietetikushoz ok meghatarozzak hogy mennyi ch-t ehetsz naponta. Van aki csak 120 gr ch-t ehet,van aki 160,180-at. A 100 alatt badarsag.
9. Bea14 (válaszként erre: 8. - Channa*)
2019. febr. 12. 11:34

Nekem "csak" 10 kg súlyfeleslegem van, nem kell szigorú számolgatós diétát tartanom.

Kaptam egy listát, hogy mit nem ehetek egyáltalán és egy másikat amiből korlátlan mennyiséget és bármikor.


Most ezt alkalmazom 2 hete és azóta fogytam. A napi 3 liter folyadékot is megiszom amit kell.

Nekem ez nagyon bejött most, naponta 5x eszem a "szabad" listán lévők közül és jól vagyok lakva.

8. Channa* (válaszként erre: 6. - Bea14)
2019. febr. 12. 11:15
Fogyás csak úgy fog menni az IR mellett, hogy diétázol. mégpedig úgy, hogy a CH-t minimálisra csökkented! Nem 160 gr-ra, hanem 100 alá, és persze, a kalóriát is lejjebb kell vinni 1200 körülire.
2019. febr. 12. 10:33
Egy csomó nő van így. Nem egyedi eset.
2019. febr. 12. 09:47

Sziasztok!


Új vagyok még itt.

Két terhességi cukorbetegség után 5 évvel ezelőtt diagnosztizáltak nálam IR-t és (pajzsmirigy alulműködést).


4.5 évig szedtem Meforalt és Merckformint és egyetlen egy gramm súlyfelesleg se ment le. Sőt, +6.5 kg felkúszott rám ezalatt szép csendben.


Tavaly októberben világosított fel egy új orvos (ő már a 4. az elmúlt évek alatt akit felkerestem) hogy IR-re kifejezetten az retard gyógyszerek jók, eddig rosszat adott a többi orvos.


Jelenleg Merckformin XR-t szedek és 1.5 hónapja a maximális 2x1000mg-os adagot.


Úgy érzem magam, mintha kicseréltek volna, elmúlt a hajhullásom, nem vagyok fáradt, elmúlt az állandó éhségérzetem és a falási rohamon. Már nem alszom el minden este 8-kor a tv előtt, simán fent vagyok éjfélig álmosság nélkül.

Sajnos még csak 1 kg-ot fogytam ami tudom, hogy nevetségesen semmiség, de én már ennek is örülök, ugyanis 5 éve nem volt még olyan, hogy kevesebbet mutasson a mérleg mint előtte.


Most pluszban elkezdtem szedni az XLS Medicalt is, és azóta szó szerint alig van étvágyam. Naponta 5x eszem, de kb. egy ovis gyerek mennyiségét.

2019. febr. 12. 09:10

Pco ir mellett lettem spontán 2x is terhes. Én sem diétáztam, 2.császárnál derült ki, hogy annyira durván összenőtt mindenem, mind2 petefészek a beleim, hogy hivatalosan nem is eshettem volna teherbe. Nem csak az csoda, hogy megfogant de kitudtam hordani és a belem nem halt el.

Szóval igen.

4. 40c893d684 (válaszként erre: 3. - E94b5763ba)
2019. febr. 12. 08:51
Ilyen az élet. Van, aki makk egészséges, és mégse lesz terhes, mint pl én, míg mások akiknek az orvos azt mondja, hogy olyan bajai vannak, hogy nem fog tudni teherbe esni, az meg leül az ágy szélére és bumm :)
3. e94b5763ba (válaszként erre: 2. - Channa*)
2019. febr. 12. 08:48
Őszintén, hogy esetleg volt e valaki így. Akinek tényleg ennyi nyavaja mellett terhes Lett. :)
2019. febr. 12. 08:46

Hát nem tudom....Én ebből semmit nem értek:)

Most akkor mi a gondod? A PCOS és az IR? Vagy terhes vagy és az a gond?

Mi a kérdésed? Mit szeretnél tudni? Miben adjunk tanácsot?

2019. febr. 12. 08:25
PCOS és az inzulinrezisztanciát,diagnosztizáltak. 56 napra volt menstruációm, 6 évig szedtem fogamzásgátlót, abba hagytam elegem lett hisz,a nemi életem nem volt. Édesanyám elhunyt tavaly, elváltam szintén tavaly. P3 rákszűrés, doki szerint sok stressz előhozta amit sokan hordoznak hisz vírus..Dokik sorra keresése, én már babát nem szerettem volna. Lett egy barátom,de úgy nem terveztem babát, hisz nekem ügye közölték nulla esély rá. Én nem diétaztam, sport napi rohangálás. Lett egy kutyánk.Normális időre megjött a menszeszem január 4-én. Ez oké, ez rendben..Ez után 2 hét múlva a kutyánk, le nem szakadt mellőlem. Fura volt WC re is kísért! Furának találtam.. Pco,es HPV miatt tartottam mindég itthon tesztet,idegesített miért követ! Ültem a WC a kutya a lábamon feküdt. Ezt nem bírom,elő vettem a tesztet megcsináltam és egy 2 csíkos halvány pozitív tesztem lett!Autóba ültem, és vettem 6 db terhességi tesztet! Gondoltam biztos rossz volt ami volt nekem otthon. Mind a hat darab ugyan azt az eredményt adta ki. Volt e már valaki így?!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook