Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerveink 24 órája fórum

Szerveink 24 órája (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerveink 24 órája

2014. aug. 31. 11:20

Látom régi fórum...


én jógáztam is aktívan régebben, de nem tudnám megmondani, hogy az egyes belső szerveim külön-külön mikor aktívak.


Igazából nem is érdekel... Órát csak a külvilág miatt használok. Ha nem kell időre mennem sehová, akkor minek nézzem, hány óra van?


Kis kikacsintással a paleo életmódra: az őseink sem használtak órát.

2010. jún. 29. 21:53
Én minimum ötször-hatszor.
2010. jún. 29. 21:46

Attól függ, mihez szoktatom magam:))

Jobb korszakaimban naponta 3x eszem. Most a rosszabbakat élem:))

2010. jún. 28. 22:59
Érdekes. Magamban azt tartom furcsának, hogy 10:30-kor rámjön az ebédelhetnék, akkor is ha pl 8-kor reggelizek. Ti kb. hány óránként vagytok éhesek?
2010. jún. 28. 22:12

Ez érdekes.

A kristályoknál is működik a szervóra. A kristályvíz hatását nagy mértékben lehet általa fokozni.

Mert minden szervnek megvan az a napi időszaka, amikor a működése a legaktívabb.

17. 4b6a2525df (válaszként erre: 16. - Csehe)
2007. nov. 4. 19:40
Maximum egy holdhónap:):)
16. csehe
2007. okt. 31. 21:59
Egy érdekes kérdés. Az óraállítás hogy befolyásolja szerveink működését? Mennyi idő kell, hogy átálljon?
2007. okt. 31. 17:47
Biztos igazad van, csak nem tudom, hogy mire fel irtad ezt:)
2007. okt. 29. 20:44
Most mar nem eszek ;), es tenyleg kezdek pilledni
13. 4b6a2525df (válaszként erre: 12. - Csehe)
2007. szept. 9. 15:37
Akkor Te fejfájás helyett szédülni fogsz:) Habár szerintem nem fogsz szédülni, mert nem leszel éhes. Ugyanis annyai szőlőt ehetsz, amennyi belédfér,tehát egész nap folyamatos szinten lesz a vércukorszinted, így nem tudsz szédülni:):)
12. csehe (válaszként erre: 11. - 4b6a2525df)
2007. szept. 9. 14:12
Hát igen, tényleg csak akkor tudhatom meg, ha kipróbálom. Bár nekem ritkán szokott attól fájni a fejem, inkább rosszul vagyok az éhségtől. Szédülök, meg ilyesmi.
11. 4b6a2525df (válaszként erre: 10. - Csehe)
2007. szept. 9. 09:57

A fejed az éhezéstől fájdul meg. Nekem eleinte a 2. nap délutánján kezdett fájni, de egyszerűen aludtam egy órát és elmúlt. Később (mivel félévente rendszeresen csinálok gyümölcs viz méregtelenítést)a harmadik nap délutánján fájdul meg a fejem.

Lehet, hogy neked nem fog megféjdulni, de ezt csak akkor tudjuk meg, ha megcsinálod:):)

10. csehe (válaszként erre: 9. - 4b6a2525df)
2007. szept. 8. 10:43

A vérnyomáscsökkentő bevételére gondoltam, hogy jó, ha meg tudom a jó időpontot. :)

Szőlőkúra? Maggal? Hmm, hát most az úgy van, hogy a kislányom, ha szőlőt eszik én eszem az ő szőlőjének a magját, eleinte a héját is én etttem. A magot szétrágni meg nem szeretem ,mert keserű. :S Miért fog fájni a fejem? A sok víz ivással eddig sem volt gond.

9. 4b6a2525df (válaszként erre: 8. - Csehe)
2007. szept. 7. 22:11

A vérnyomáscsökkentő bevételének javasolt időpontja bent van a cikkben.

Méregtelenítés? Nos most itt a szőlőszezon. Csinálj egy 3 napos szőlő víz kúrát. A viz szénsavmentes ásványvíz legyen. Én 7 naposat szoktam csinálni, persze én akkor szabira mentem -amig dolgoztam- nem volt már kicsi gyerekem. És igazából bezárkóztam a lakásba. Neked elég a 3 nap is. A fejed fájni fog. Az szőlő magját meg kell enni, de nem szabad megrágni, ezt a gyomor nem emészti meg, így a bélfalakat szépen letisztogatja. Na nem tisztítja ki mint egy colonterápia, de elég jó.

Ezzel talán valamelyest fellendűl az anyagcseréd is.

Tartsál hetente egy gyümölcsnapot, kedved szerint választhatod meg a napot. Esetleg javasolhatom, hogy havonta tartsál egy húsmentes hetet.

Ezek mind megbolgatják az eddig megszokott rendedet és beindul az anyagcsere folyamat.

Azután ha megint lassulni kezd, keressél a neten ötleteket. Mindig van valami jó a google-ban :)

8. csehe (válaszként erre: 7. - 4b6a2525df)
2007. szept. 7. 21:52
A szülés óta vérnyomáscsökkentőt kell szednem, mondjuk azt kicsit helyre kéne rántani, mivel nem vészes annyira a helyzet. Szerintem. Meg a méregtelenítés... Tök alapdolgok, amire kicsit jobban kell figyelni, és hátha utána jobban érzem magam, meg persze fogyni sem ártana, de ahhoz kicsit anyagcserét kéne beindítani, mert nekem az nagyon lusta. :(
7. 4b6a2525df (válaszként erre: 6. - Csehe)
2007. szept. 6. 21:24

nem olyan hosszú. Nyomtasd ki. Nálam is kéznél van. Mióta a vérnyomásom elkezdett szórakozni velem, azóta sokszor sok mindent megnézek benne.

Nem olyan régen beszélgettem egy orvosal, aki májbetegségekkel foglalkozik. azt mondta, hogy nem is csoda, hogy sok embernek van problémája vele, mert ha valaki a méregtelenítés órájában eszik, az azzal leállítja a méreg űrítését, igy az bekerül a véráramba. Azt hittem nem jól hallok, és amikor rákérdeztem, hogy a szervóráról beszél-e, mosolyogva igennel válaszolt. Szóval érdemes kéznél tartani, de egyáltalán nem kell "beleesni" és csak aszerint élni.

6. csehe (válaszként erre: 5. - 4b6a2525df)
2007. szept. 6. 20:47
akkor megint át kell rágnom magam a cikken, nem jegyeztem meg az időpontokat...
2007. szept. 5. 14:29

Tulajdonképpen a cikk arról szól, hogyha pl:van egy megállapított problémád, akkor a kiírt gyógyszereket mikor szedd be.

Mikor vigyázz, hogy ne terheld túl magad, nehogy agyvérzést kapj.

Akinek székrekedése van, az a vastagbél órájhában kezdjen el ücsörögni a wc-n és két hét alatt rendbe tudja a székletét rakni. (na ezt próbáltam én is ki, már jó régen, és azóta nagyon működik.


Tuljdonképpen ez a szervóra arra jó, hogy megfigyeld magad, és ha valami rendellenességet tapasztalsz akkor jobban tisztában legyél vele.

4. 4b6a2525df (válaszként erre: 3. - 4b6a2525df)
2007. szept. 5. 14:25
bocsi ezt a viz és sóhoz szántam:)
2007. szept. 5. 14:11

Én a természetgyógyászomtól szerzem be, ő pedig úgy tudom Ausztriűból hozatja.

A só neve: alexandersalz natürleiches kristallsalz aus dem Himalaya.

Szerintem próbálkozz bióbolta. Ha várpalotán nem megy, akkor Veszprémben.

De nézd meg a neten, hátha van közeledben olyan hely, ahol árúsítják.

2007. szept. 5. 12:22
Ez igen érdekes cikk. De hogy lehet megállapítani, hogy valami nem működik rendesen? Hogyan lehet javítani a működést? Erről nem írnak?
2006. nov. 3. 11:32
Huang Ti, a legendás Sárga Császár nevéhez fűződik egy olyan orvosi szakkönyv, amely ismerteti, milyen a vérnyomás, a szív, a tüdő napi ritmusa, mikor a legintenzívebb a bőr megújulása, a sebgyógyulás, a májműködés. Azaz szerveink tulajdonképpen egy biológiai apály-dagály szerint működnek. Az életenergia 24 óra alatt szabályosan körbefut a 12 legfontosabb szervünkön és szervrendszerünkön. Az energia áramlása kétóránként mindig újabb testfunkciót aktivizál. Ezért nagyszerűen lehet lokalizálni azokat a zavarokat, amelyek naponta ugyanabban az órában jelentkeznek. Szervezetünk biológiai órája tehát kiválóan eligazít. Főleg akkor vesszük ennek hasznát, amikor nincs akut betegségünk, mert a krónikus folyamatokat így időben észrevesszük.

Ugrás a teljes írásra: Szerveink 24 órája

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook