Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Palástfű tea - Okozhat alhasi görcsöket? fórum

Palástfű tea - Okozhat alhasi görcsöket? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. 3a0842d373 (válaszként erre: 43. - 3a0842d373)
2009. okt. 13. 15:14

zárójeles helyesen:

természetesen ez NEM okoz problémát néhányszori használatnál....)

43. 3a0842d373 (válaszként erre: 42. - Berillke)
2009. okt. 13. 15:12

Nagyon intenzív hatóanyagtartalma van, többek közt növekedésgátló vegyületeket is tartalmaz.(természetesen ez okoz problémát néhányszori használatnál, csak tartósan veszélyes - itt most nem térnék ki a májsejtek regenerálódásának, újratermelődésének időtartamára) Ezért ajánlott gargarizálásra mandulagyulladásban, de ki kell köpni. A népgyógyászatban csak ritkán alkalmazzák a forrázatot belsőleg. A diólevéltea jótékony hatásait (féreghajtó, vértisztító, emésztőrendszeri hurutok stb) más, kíméletesebb hatóanyagtartalmú növények alkalmazásával is elérhetjük.


És nem azt írtam, hogy "nem ajánlom senkinek". :)

42. Berillke (válaszként erre: 23. - 3a0842d373)
2009. okt. 13. 12:04

Szia!

Te pontosan miért is nem ajánlanád senkinek a dióteát? Gyógynövényszakértő vagy?


Köszi

41. panini (válaszként erre: 39. - Papp Szilvia)
2009. okt. 13. 11:05

Nem voltál nyers :)

Pont ez a bajom, hogy tegnap nagyon stresszes napom volt, ráadásul munka közben sokszor elkezdett nagyon-nagyon fájni.

Megpróbálom ezt a hetet túlélni valahogy, bár nehéz lesz...

2009. okt. 13. 11:02
Egyébként még nagyon jó időben vagytok a 8 hónappal:) nekünk a 9. hónapban sikerült:) és előtte csak 3 évig szedtem gyógyszert...de ugye minden ember más...:P
39. Papp Szilvia (válaszként erre: 38. - Panini)
2009. okt. 13. 11:00

Az hogy mettől meddig nem tudom neked behaárolni mert olyan régen volt már, de peteérés körültől és azon túlig hogy nem jött meg pedig kellett volna.ugye én a 10. napon teszteltem, előtte pár nappal már nem nagyon szurkált csak nagy ritkán naponta 1-2szer, erre tutin emlékszem, de előtte meg igen.

hogy hol szukált? hát a hasam alatt hogy írjam neked...ha a legegyszerűbben akarom megfogalmazni akkor kb ott ahol az ember lányának a szőrzete van, felül, a felső vonalnál és felette kicsivel, szvl ahol elméletileg ha összejön akkor később ott kezd el nőni a pocid, mert ugye ott a méh lent...

remélem nem voltam kicsit nyers a megfogalmazással, de így a legegyszerűbb...

a hőmérsékletet nem figyeltem, arra sajna nem tudok neked mit írni:S próbálj meg nem aggodalmaskodni nehogy kilökődjön ha sikerült mégis...sokat számít hogy az első pár hétben ne stresszelj, de tényleg!!!

38. panini (válaszként erre: 37. - Papp Szilvia)
2009. okt. 13. 10:53

Sajnos ma leesett a hőm 36,74-re :( Egy kisebb fajta kiborulás volt megint. Azért várom a vasárnapot, hátha mégis...

Neked hol szúrkált pontosan a hasad, és mettől meddig?

37. Papp Szilvia (válaszként erre: 36. - Panini)
2009. okt. 13. 08:54
Próbáld meg magad lefoglalni teljesen. Ha melozol akkor azzal, terheld túl magad egy kicsit, és ha otthon vagy akkor meg pakolássz, takaríts vagy ilyesmi, hamarabb eltelik az idő és nem izgulsz:)
36. panini (válaszként erre: 35. - Papp Szilvia)
2009. okt. 12. 18:22

Köszi, majd lehet hogy benézek :)

Ma is ugyanazok a szúrkálások, viszont a melleim már nem fájnak :(( A hőmérsékletem viszont még mindig magas: 36.93. Komolyan, ennél még az is jobb lenne, ha kiderülne, hogy semmi nincs. De ez a bizonytalanság, ez borzasztó!!!!

2009. okt. 12. 10:35

azért nagyon várom a hétvégédet:P

hogy érzed magad ma? még mindig ugyanazok?

34. Papp Szilvia (válaszként erre: 33. - Panini)
2009. okt. 12. 10:35

Akár jó is lehet. Nem ismerlek még annyira, hogy tudjam mennyire vagy tesztelgetős ember:)de bátran mondom hogy kitartás, várj minél tovább és annál biztosabb a teszt pontossága:) ugye 10.napon érdemes (késéstől számítva), én így is tettem és gyönyörű szép erős lett:)

tegnap töltöttük a 24. hetet:)

ha van kedved nézz be abba a fórumba ahol kezdtem én is még próbálkozásokkor, és most ketten vagyunk babások már:) sokat szurkolunk együtt és sokunknak jól jön néha egy "kivül álló" bátorítása:)

linkje: [link]

33. panini (válaszként erre: 31. - Papp Szilvia)
2009. okt. 12. 09:47

A havim rendszeres végülis, 30 vagy 31 napra szokott megjönni. Tehát még vasárnapi várnom kell :( Nekem is ugyanilyen szurkálások vannak mostanában... Utánanéztem, pont az együttlétünk utáni 5. napon kezdődtek a szúrkálások. Az még elvileg jó is lehet, nem?

A te babád mennyi idős most?

32. panini (válaszként erre: 30. - 3a0842d373)
2009. okt. 12. 09:43
okkés, én is úgy gondoltam! :))
31. Papp Szilvia (válaszként erre: 4. - Panini)
2009. okt. 12. 08:14

bocsi hétvégén nem volt időm benézni:S

nálam nehér a görcsöket megmondani, mert én amikor abbahagytam a gyógyszit akkor olyan görcseim voltak hogy sokszor 2-3 fájdalomcsillapító tudta csak elmulsztani pár órára, így áprilisban is fájt a pocim de nem vettem be gyógyszit mert csak akkor szoktam amikor már nem bírom...aztán mivel nem rendszeres a ciklusom így vártam hogy megjöjjön és "begörcsöljek" aztán eltelt pár nap és nem jött meg de fájdolgált picit a pocim, mintha szurkűlták volna...ha volt vakbélgyulladásos akkor ahhoz hasonlítanám csak persze ezerszer kevésbé fájdalmasan, de úgy:P


hát szvl nem tudom, nekem akkor azt írták itt a hoxán hogy ez okés hogy szurkál mert beágyazódik, aztán igazuk lett és jön a baba...


Menyire rendszeres a havid?lassan akkor eléred a 28napot...egyébként van egy lány szintén itt a hoxán aki mielőtt meg kellett volna jönnie előtte való nap tesztelt egy erős pozitívat:D

30. 3a0842d373 (válaszként erre: 29. - Panini)
2009. okt. 12. 08:05

Hát azért jós nem vagyok :)

Inkább legyél picit türelmes, rosszul esne mindkettőnknek, ha tévednék.

Ha gondolod, írd le a tüneteidet, de szerintem inkább priviben :)

29. panini (válaszként erre: 28. - 3a0842d373)
2009. okt. 11. 20:51
Ha leírom a mostani tüneteim, azért tudsz tippet adni, van-e reményem, hogy terhes vagyok? Igaz, már csak egy hetet kéne várnom, de nagyon nehezen megy!!! Nem bírok magammal :DDD
28. 3a0842d373 (válaszként erre: 27. - Panini)
2009. okt. 11. 20:49
határeset :)
27. panini (válaszként erre: 26. - 3a0842d373)
2009. okt. 11. 20:42
Értem! Eszem ágában sincs beadatni, de azért kiváncsi voltam a véleményedre. Az egészségügyben dolgozol?
26. 3a0842d373 (válaszként erre: 25. - Panini)
2009. okt. 11. 12:10

Az én családom minden reggel alma, répa és cékla frissen préselt levét issza, csatasorban áll a fokhagyma, a kurkuma, a C és egyéb vitaminok, a grapefruitmag kivonat. Egyikünk sem legyengült, beteges szervezet. Én nem terhelem a családorvost azzal, hogy be kelljen adnia.

:)

Ennél bővebbet nem szeretnék írni erről. :)

25. panini (válaszként erre: 23. - 3a0842d373)
2009. okt. 11. 10:04
Úgy látom, te elég hozzáértő vagy. A H1N1 védőoltásról mi a véleményed így gyerekvállalás elött?
24. Berillke (válaszként erre: 23. - 3a0842d373)
2009. okt. 11. 09:49
ok, értem, köszi :-)
23. 3a0842d373 (válaszként erre: 22. - Berillke)
2009. okt. 11. 08:18

Hát nem szívesen tenném.

Nem tudom, milyen szempontokat tart szem előtt az ajánlója, én magam pedig belsőleg nem preferálom a dióteát. :(

A teakeverék ajánlása, elrendelése nagy felelősség, nem tanácsos távban ajánlgatni. Nem tudni, ki mire hogyan reagál, vannak-e olyan problémái, amelyek kizárják bizonyos teák alkalmazhatóságát.

Talán keress a patikában előre elkészített, többnyire dobozos teát, ami kifejezetten májméregtelenítő tea. A gyógyszerészek fognak segíteni :)

2009. okt. 10. 21:59

Abban tudsz nekem segíteni, hogy az alábbi javasolt keveréket hogyan készítsem és mennyit fogyasszak belőle?

diólevél,tejoltó galaj ,gyermekláncfűgyökér, csalánlevél keveréke

ezt egy gyógynövény szakértő ajánlotta máj és vesetisztítás gyanánt, de mennyiségekről nem írt semmit.

elég furák nekem ezek a teák, egyáltalán be lehet ezeket mindet szerezni?

köszi :-)

2009. okt. 10. 21:51
szívesen mindenkinek :)
20. Berillke (válaszként erre: 19. - 3a0842d373)
2009. okt. 10. 21:48
Köszi :-)
19. 3a0842d373 (válaszként erre: 17. - Berillke)
2009. okt. 10. 21:15

Megfelelően higítottad. Paninié túl tömény volt, az már eszencia.

üdv.

CSM

18. panini (válaszként erre: 16. - 3a0842d373)
2009. okt. 10. 21:06
Köszi a sok jótanácsot! Bár tényleg elég rémisztően hangzik :) Megpróbálom úgy inni a teát, ahogy mondtad.
2009. okt. 10. 21:06

én két teáskanálnyit forrázok le 5 dl vízzel és 10 percig állni hagyom, majd leszűröm

nekem soha nem görcsölt a hasam

2009. okt. 10. 21:00

Hmmm, így viszont ne csodálkozz a hasi görcsökön, így nagyon tömény a tea. :)

Ha fogyasztani szeretnéd, a 2-3 teáskanálnyihoz vagy 4 deci vizet javasolnék, azt viszont 20-25 percig áztasd és ez majdnem két adag. Ebből kb. 3,5 deci lesz, mire elkészül, mert a többi vizet beszívja a növény, felezd el, délelőttre és délutánra. Ne lefekvés előttt, hogy ne kelljen éjszaka pisilni szaladgálni.


Nem gondolom, hogy májtoxikus lenne a tea. A Gilbert miatt viszont a táplálkozásodra.

Tény: a májadra élethosszig oda kell figyelni, ellenőriztetni. Kerüld a tartósítószereket, az alkoholt, a nem jó minőségű vitaminokat, a felesleges gyógyszerszedést. Ha lehet, nyergelj át bio- vagy organikus termékekre. Méregtelenítésbe felügyelet nélkül ne kezdj. Rendezd az emésztésedet sok-sok rosttal, zöldséggel, gyümölccsel :)

És ne pánikoooooolj :) ezek csak címszavas jótanácsok voltak :)


Üdv.

CM

15. Berillke (válaszként erre: 12. - 3a0842d373)
2009. okt. 10. 20:52

A forrásom a kozmetikusom, aki a lelkemre kötötte, hogy vigyázzak vele. (mondjuk nem iszok többet amúgy sem belőle, tehát nem lenne gond a fogyasztásából). Ezek szerint akkor rosszul tudja.

Most, hogy jobban utánanéztem a neten pl. a zsálya kapcsán olvastam, hogy elhalványítja a foltokat.

A palástfűről viszont én is tudom, hogy májkárosító hatása van (ha úgy fogyasztjuk), lehet, hogy ezért gondolta a kozmetikusom, hogy a bőrre is kihat? Vagy csak az volt benne, hogy májfolt, májat károsít. Nem tom...

Mondom, én miatta nem fogyasztottam kevesebbet emiatt, de akkor ezek szerint rosszak az infók.

Orbáncfűről absz. nem tudok semmit.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook