Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek mi az oka, hogy töredezik és lapokra válik a körmöm? fórum

Szerintetek mi az oka, hogy töredezik és lapokra válik a körmöm? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. márc. 14. 20:15
Lemezesen törik a körmöm. Én is szedtem a kovaföld kapszullát. A hajam nagyon nőtt tőle, de a körmömön nem volt változás. Közben kiderült, hogy a vasam 4-re csökkent. Azt mondták, hogy ez is okozhatta a körmöm töredezését. Most vas injekciót kapok. Remélem lesz hatása a körmömre is.
34. 5e48d37001 (válaszként erre: 33. - Ildiko0914)
2009. ápr. 21. 10:48

Igen,végül is szerencsém volt vele,de állítólag a kislányok hamarabb vállnak le a ciciről mint kisfiúk.Hát nem tudom...lehet,hogy van benne valami,a barátnőm a kisfiát akkor választotta le mint én a lányomat,és 1 évvel idősebb a kisfiú.

Az biztos,hogy türelemjáték,Én is féltem,hogy lesz ez az egész,de leginkább attól,hogy fog elaludni,mert csak ezen bírt,nem is az anyatej volt már a lényeg hanem ez.Ezért is húztuk ilyen sokáig,16 hónapig.

A barátnőm úgy csinálta,hogy a férje szabit vett ki,Ő meg visszaköltözött pár napra az szüleihez.Nem volt otthon,így nem volt cici sem.Ha végképp nem segít már semmi,akkor egy próbát megér.

33. ildiko0914 (válaszként erre: 30. - 5e48d37001)
2009. ápr. 20. 15:24
Akkor szerencsés voltál,hogy ilyen szépen elvált a leányzó, az én fiam el alszik anélkül de éjszaka aztán feszít fel érte, nekem nem lesz ilyen könnyű
2009. ápr. 20. 14:26
Amíg szedtem az Eurovit szépségvitamint,a körmeim szépek,erősek voltak.Mióta elfogyott,újra töredezik,sajnos:(
31. 5e48d37001 (válaszként erre: 29. - Hotdog68)
2009. ápr. 20. 11:31

Próbáld ki a bano kovaföldet,amúgy az is lehet,hogy nehezebben szívodnak el nálad az ásványianyagok és ez látszik a körmödön.

Nálam a Revalid semmit nem ért.A forcapiltól ás a kovaföldtől,már akkora a körömlenövésem,mint magán a körömágyamon lévő köröm.Másfél centis a lenövés!

3 hónapja használom a forcapilt,és 3 hét kovaföld után már a köröm tövénél eltüntek a lemezek.

Ezeket recept nélkül is lehet kapni.

Csak ügyelni kell,hogy ne egyszerre vedd be,mert a kovaföld gyengíti a forcapil hatását.

Reggel forcapil,délben és este kovaföld.

30. 5e48d37001 (válaszként erre: 28. - Ildiko0914)
2009. ápr. 20. 11:27

Köszi szépen a köszöntést! Nektek is hasonló jókat!:)

Nem akartalak megijeszteni,nem is biztos,hogy nálad lesz ilyen,nekem amúgy sincs jóminőségű hajam,de azért jó felkészülni a prolaktin csökkenésre.

15 hónap szoptatás után megjött,és szerintem megváltozhatott a tejcsim íze,mert egyre kevesebbet igényelte.1-2 hét múlva már csak este elalváshoz kapta,azon aludt el.Ez ment még egy hónapig.mikor betöltötte a 16.hónapot egyik npról a másikra megvontam tőle.2 napig sírt elalvásnál,követelte,utána egyik napról a másikra el is felejtette,hogy létezik cici:)

2009. ápr. 20. 10:30
én is amikor lereszelem, szép sima és egy fél óra múlva már valamelyik be is akad. Olyankor falra tudnék mászni mérgemben.
28. ildiko0914 (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2009. ápr. 20. 10:24

Na te jól meg vigasztaltál:)eddig minden stimmel, akkor fel kell készülnöm a hajhullásra is? szinte gondoltam.16 hónapig szoptattál? és tovább miért nem vagy hogy tudtátok abba hagyni?már én is szeretném , ha befejeznénk, mert mi éjszaka szopizunk a legtöbbet legalább 10x. Az elmúlt éjszaka is olyan volt, hogy nem látok ki a fejemből.

Ja, nagyon aranyos a kislányod, meglestem,tündéri lány. Isten éltesse sokáig!

27. era06 (válaszként erre: 7. - Hajnalfény73)
2009. ápr. 20. 10:09
az enyém is ilyen :((. Amikor kezd szétválni és elekad valamibe, akkor a legjobb :(((
26. 5e48d37001 (válaszként erre: 24. - Ildiko0914)
2009. ápr. 20. 09:53
Ja igen.Ezek kifejezetten haj és bőr és körömvédő vitaminok amiket szedek.
25. 5e48d37001 (válaszként erre: 24. - Ildiko0914)
2009. ápr. 20. 09:52

Sajnos nálam ez van.A Terhesség alatt gyönyörű lett,hosszú ,fényes és dús mint még soha.És érdekes módon szoptatás alatt ezt tartottam is.A 16 hónap alatt ameddig szoptattam,nem hullot,viszont a körmöm az eléggé töredezett.

Ahogy abbahagytuk a szopizást,diéta nélkül lement rólam 8 kiló 2 hónap alatt,plussz megkopaszodtam és a kömöm szarabb lett mint azelőtt.


A forcapilt lehet szedni szoptatás alatt is,azt a bőrgyógyász írta fel,a bano kovaföldre meg rá van írva kifejezetten ajálják.De szerintem neked az Elevit lenne a legjobb,hiszen erre van kitalálva.

24. ildiko0914 (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2009. ápr. 20. 09:47

Most már valóban el kezdek szedni vmit, mert ez már felháborító, akár milyen kicsire vágom, úgy is szét válik, sokszor már fáj is. A hizás nem idegesít, mert nem vagyok hizékony tipus.

Amiket te elkezdtél szedni, az kimondottan hajra és körömre van? Érdekes módon a hajam nem hullik, sőt még több lett mint amennyi addig volt,attől tartok, hogy szoptatás után kezd el majd hullni

2009. ápr. 20. 09:37

Vitaminhiány elsősorban.

De stressz is okozhatja.

22. 5e48d37001 (válaszként erre: 20. - Ildiko0914)
2009. ápr. 20. 09:37

Mindenféleképpen szedjél!

Ha lehet olyat,ami a hajat is erősíti.Én majdnem megkopaszodtam a szoptatás utáni hormonváltozás miatt!Most kezdek rendbejönni.Nagyon bánom,hogy nem szedtem semmilyen vitamint akkor,mert féltem,hogy mégjobban meghízok,pedig ha tudtam volna,hogy a szopizás után ledobom a kilókat...na mindegy...

Szedjél Elevitet,mert azt lehet a szoptatás alatt is.Ugyanazokat a vitaminokat tartalmazza mint a haj és körömvédő táplálékkiegészítők összetevői.

Én most forcapil kapszulát szedek és bano kovaföldet,vasat, és cinket.

21. s.irma
2009. ápr. 20. 09:33
Vitaminhiány.
20. ildiko0914 (válaszként erre: 19. - 5e48d37001)
2009. ápr. 20. 09:32
Mindig olyan erőss körmeim voltak, hogy szép hosszúra meg tudtam növeszteni, sokan meg is kérdezik, hogy hol vannak a szép körmeim, annyira szembetünő volt, hogy megjegyezték.Na de most? a szoptatásra is gondoltam, meg a mosogatást is okoltam, de azért mindig mosogattam. Akkor remélhetem, hogy rendbe jön még? Te szedtél-e vmi vitamint a szoptatás alatt? Egyáltalán szedjek-e vmit?
2009. ápr. 20. 09:24

Szia!

Én kb 3 hete kezdtem szedni a kovaföld kapszulát a hajamra.Ez szilíciumot és calciumot tartalmaz.Most azt vettem észre,hogy a körmöm a körömágynál már nem lemezes.


Ildikó!Szerintem a szoptatás,nekem szoptatás alatt teljesen tönktementek,pedig előtte nagyon erős körmeim voltak,szép hosszúra nőttek meg.Most 1 évvel a szoptatás után kezd javulni a helyzet.

18. Sirga
2009. ápr. 20. 09:08
Gyenge a körmöd, általában vitaminhiány okozza.
2009. ápr. 20. 09:05
Nekem például hófehérek a körmök végei,ott ahol másnak szép átlátszó.Ez pl. a nehézfém-mérgezés jele!Növeszteni,szépíteni nem lehet,mert porlik....
2009. ápr. 20. 08:55
ugyanezzel a problémával küszködök, igaz szoptatok már 16 hónapja,de vmikor nagyon erős körmeim voltak, most meg szétválnak, lehet a szoptatás is befolyásolja?
2009. ápr. 20. 08:51
melem lábamon nem, csak az újjamon. Ha sokáig nem lakkozom ki, akkor helyre jön. Di hogyan kerülhetném ezt el.??
2009. ápr. 20. 08:50
nagyon erős a körmöm. akkor válik szét a vége, ha sokáig (kb.1 hónapig) lakkozva van. Ha lemosom róla a lakott akkor fáj is a körmöm egy ideig.
13. bared (válaszként erre: 7. - Hajnalfény73)
2009. ápr. 20. 08:49
azt hittem, csak én szenvedek ilyentől((( azt mondta a bőrgyógyász biztos belerúgtam valamibe, és felhasadt(( mondtam neki, ennyire hülye nem vagyok, emlékeznék rá... aztán a másik lábamon is elkezdődött... viszont mostanában zsibbad az egyik ujjacskám, lehet, hogy keringési probléma is van benen, mert a multivitamin nem segített((
2009. ápr. 20. 08:49
szívbetegség jele is lehet
2009. ápr. 20. 08:48
A köröm letérképezi a testedet, akárcsak a szemed. Adott pont utal a megbetegedett szervedre. Ezért kell hozzá doki. A D vitamin alapvetően fontos, de ezt túl lehet adagolni, úgyhogy csak orvosi utasításra szedd. Aztán számolj be, mint mondott a doki!
2009. ápr. 20. 08:45
Vitamin hiany
2009. ápr. 20. 08:44
Vitaminhiány melett lehetséges, hogy rossz a keringésed is. Sajnos tapasztalatból tudom. Most kezdek el szedni rá egy készítményt, állítólag helyrehozza. Az eredményről beszámolok.
2009. ápr. 20. 08:37

acetonmentes körömlakk lemosót kell használni, bizonyos A..n terméket, vagy egyszerűen Calciumot kell szedni.

Nekem ezek eddig beváltak.

2009. ápr. 20. 08:35
Nekem is ilyen, sőt a hüvelykujjamon középen végig halad egy repedés, szedtem rá vitamint, semmit nem változott...ahogy nő a körmöm, a vége szét vállik, így meg sem tudom növeszteni:(
2009. ápr. 20. 08:35
Szerintem is vitaminhiány!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook