Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek igazam van? fórum

Szerintetek igazam van? (beszélgetős fórum)


22. Dina2
2009. okt. 28. 14:54

pedig hidd el, hogy ettől másznának falra: hogy ő pattog te meg lekicsinylően mosolyogsz rajta. vagy csak annyit mondj: persze, persze, úgy lesz.

egyszer próbáld ki, tuti élmény. évek hosszú során tanultam meg. na jó, ne hidd, hogy nekem mindig sikerül...:)

mennem kell, szió

21. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 20. - Dina2)
2009. okt. 28. 14:51
Na,én nem tudok nőies és higgadt lenni,pedig tudom hogy az lenne a helyes,ahogyan te tetted.
20. Dina2
2009. okt. 28. 14:38

én nem vitázok anyóssal. amikor ordított rám az utcán, egyszerűen végigmértm, és elballagtam mellette.

hidd el, nagyobb elégtételt éreztem ,mintha lealacsonyodtam volna ordítani vele. csak mosolyogtam ajta. ez neki is nagyobb ütés így...

19. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 18. - Dina2)
2009. okt. 28. 14:15

Van végzésem.

....-t sem ér,mert az apehnál nem úgy van lejelentve,mint amennyit kap,tehát nincs bizonyítékom minek a %át kérem....

Egyébként most a rendőrséggel is harcolok,mert le akarják zárni az ügyemet,bizonyítékaim hiányában.

Csakhogy azóta kerültek bankszámlakivonataim elő,jó nem mind,de sz.tem elég.....

Sőt más is van a tarsolyomban,de ez hosszú....

Hát,van nagyszülői láthatás is,ehhez be kell ballagnia a gyámügyhöz s ott határoznak......az anya jelenlétében,beleegyezésével.

Nálunk még eddig ezt nem tették meg,ne is tegyék,mert visszanyalhat a fagyi.

Nem könnyű,az tuti.

Ro.....-dtul fáradtak vagyunk és letörtek.

Húza-vona,s a gyerek sínyli /meg mi is/ meg.

Egyébként én is ezt válaszoltam volna,ügyes voltál.

Nekem exanyós kussol,se híre se hamva.

Exapós próbálkozott,de nem voltam én sem visszafogott a telefonban.

Meg is látszott mert vasárnap a gyereket az apja öccse hozta haza,még a pofámat sem óhajtotta látni a telefonbeszélgetés után,de ennek örültem is ,mert folytattam volna a vitatkozást a ház előtt,én nem vagyok szívbajos....

S mint kiderült Dani nem is látta apját a hét végén,s rángatták ide-oda.

Úgyhogy befejeztem.

Majd ha legközelebb jön az apa a gyerekért,én is annyira sietek levinni neki a fiamat,mint amennyire sietett jönni hozzá előző 7 végén.no comment.

18. Dina2 (válaszként erre: 17. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 28. 13:41

szió! szerintem a nagyszülőknek semmi joguk követelni a gyerekeket. habár exanyós nálunk igen aktívan közreműködik a "dolgokban". hétvégi sms váltás: apa-mikor vihetem a gyerekeket? (érdekes módon most tudott szólni????)

én: majd ha meglesz róla bírósági végzés, és ha megtanultok emberi módon viselkedni!

exanyós válasz: velünk is emberi módon kell beszélni.


majdnem felhívtam, hogy megkérdezzem: magához meg ki szólt? nem bírja ki, hogy ne ugasson bele, de hát ezt csinálta 6-8 évig...

van neked bírósági végzés a válásról meg a gyerektartásról? az alapján akár be is perelheted, ha nem fizet. én is azt fogom tenni, egy havi tartozást kifizetett, de azóta már másik egy hónapot elhúzott...

mi vagyunk gyengék, ha engedünk nekik. egyszerűen felül kell kerekedni rajtuk, ha látják, hogy ingatag vagy, játszani fog veled.

csak keményen és határozottan, erre jöttem rá. nehéz, de meglesz az eredménye.

2009. okt. 23. 22:45

Dina!

Ma este engem is próbált a volt apósom kiosztani,elkezdte a gyerek jár nekik most 7 végére dumáját,felhívott telefonon minket.....

Aztán közöltem vele,jó,akkor vasárnap vigye edzésre,mérkőzésre Danit,meg du.színházba.

Az is jár neki......

2009. okt. 23. 12:33

Látom sajnos nálatok is zajlik az élet!

Nálunk is.

Rendőrségi úton megkaptam az elmaradása 1 részét.

Viszont egy havi összeg még fenn maradt és rendőr nő sem hisz nekem,hogy nem esedékesen előre egy hónapra kapom a pénz,hanem utólagosan és egész héten a bankszámlakivonataim után forgatom fel a lakást,2006-tól vissza menőleg.

Hmmmm,hiányos.

És az ügyet le akarja zárni.........

Apuka mellet szól a törvény????,

Nem anyuka mellett!!!!Pedig tisztán látni a banki papírokon mi a pálya!!!!

Egyébként holnap vinné,de még az sem biztos, hogy ideér!!!!!És Dani vasárnap focizni megy és színházba.Tegnap hívtam,nem elérhető.Azt meg nem engedem,hogy alkoholista nagyapja égesse a focin meg a színházban.......

Véleményem????

Ott is rendbe kéne rakni apukát és kedves nagymamát!!!!!

Én már régen túl vagyok ki mit szól,ha kell az utcán üvöltök velük,ha a gyerek érdeke kívánja.

Te kiosztottad?

Megkérdeztem volna ki a fenét kér számon?

Ki nevelei a gyermeket,ki rendezi?

Biztos nem álltam volna meg!!!!

Drága Dina,pedig azt gondoltam sínen vagytok,hogy úgy eltűntél és csönd volt........

Ne hagyd magad!

15. Dina2
2009. okt. 23. 09:05

néhány heti, viszonylagos nyuagalom után megint produkált az apuka.

szerdán elvitte az oviból a kicsiket anélkül, hogy szólt volna. még egy rohadt sms-t sem küldött, hogy ő megy értük, ezt azzal magyarázta, hogy nem volt pénz a telefonján...

nem-e, hogy kikadtam, felhívtam és leordítottam, hogy mégis mit képzel...

na, aztnap meg másnap még az anyukája is letámadott az utcán, hogy ne merészeljem felemelni a hangomat az ő fiára...ccc

vélemény?

14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 13. - Dina2)
2009. aug. 18. 07:58
Hivatalos úton (gyámügy) szabj feltételeket a volt párod számára. Ha betartja, gondolom, részedről nincs akadálya a láthatásnak. Ha nem...akkor magára vessen.
13. Dina2
2009. aug. 18. 07:15

ja és én nekem nincs szándékomban megszüntetni a láthatást.

a gyerekeknek kell az apjuk.

mert az apjuk.

inkább csak valahogy móresre kellene tanítani, hogy észrevegye magát.

12. Dina2
2009. aug. 18. 07:14

hát igen, a gyámügy, azon belül is a gyerekpszichológus, csak annyit tud mondani, hogy "beszéljük meg, egyezzünk meg, stb.a gyerek érdekében..." meg esetleg tanácsot ad, hogyan viselkedjek a szélsőséges esetekben a kicsikkel. azt javasolták, ha nincs megegyezés, forduljunk bírósághoz.

hát én várom, hogy az úriember ezt a lépést megtegye, hiszen ha neki van problémája az előző ítélettel, neki kell kérnie a módosítást. várom, mert akkor elmesélhetném az egészet a bíróságon, és ők valóban objektív döntést hozhatnának.

ami persze megint csak nem azt jelenti, hogy apuka viselkedése tőből megváltozna...

2009. aug. 17. 20:22

Szerintem is fordulj a Gyámügyhöz.

Egyébként, ha meg akarod szüntetni a láthatást, akkor a bírósághoz kell fordulni, nem? Ne kerüljön ide a sor, de ez is megléphető, ha a gyámügy nem nagyon tud sokat és okosat. És ebben az esetben én ragaszkodnék egy pszichológus szakvéleményéhez is.

2009. aug. 17. 20:03
Kutyából nem lesz szalonna.sajnos nem fog megváltozni semmitől ha csak a gyámügy bele nem avatkozik és ahogy az előttem lévő írta is kérdezd meg őket.Így a gyerekek rá fognak menni a sok herce hurcára.Ők fogják az egészet megsinyleni.
2009. aug. 17. 19:58

szerintem azért mert írás van róla,nem fog másképp viselkedni.

Hivatakos szervnél (gyerekvédelem,gyámügy) kellene megkérdezni mit lehet tenni ilyen esetben.Nagyon ronda dolog a gyerek fejét tömni:(

Szerintem azt sem a gyerköctől kellene megkérdeznie,mit vettél a gyerektartáson.(ami ha jól tudom nem nagy összeg ahoz képest mennyiben van egy gyerek havonta)

2009. aug. 17. 19:46
nem tudom, már annyira félek az egésztől. nem bízom benne, hogy bármiféle papírnak behódolna, vagy megakadályozná a viselkedésében. úgy érzem, ha most megint engedek neki, akkor úgy érzi, újra lovon van, és megint azt tehet, amihez kedve vagy hangulata van. és annyi őrültséget nem lehet feltüntetni egy papíron, amiket ő dumál, pl. számonkéri a gyerektől, hogy mit vettünk a gyerektartáson, amit három hónap kihagyás után befizetett. a kicsi jön haza és morog rám, mert nem vettem neki semmit azon a pénzen, amit apa adott. hát nem is. befizettem rajta a bölcsit mindkét kölöknek...
7. Fiatal nő (válaszként erre: 6. - Dina2)
2009. aug. 17. 19:39
Igen.
6. Dina2 (válaszként erre: 5. - Fiatal nő)
2009. aug. 17. 19:38
olyanra gondolsz, amiben megszabom a feltételeimet a viselkedését, stb. illetően?
5. Fiatal nő (válaszként erre: 4. - Dina2)
2009. aug. 17. 19:37
Azt nem lehet, hogy írtok egy szerződést? És alá kell írnia, ha látni akarja a gyerekeket? Ha pedig megszegi, már van mire hivatkozni, ott a bizonyíték...
2009. aug. 17. 19:36
viszont törvényes jogom nincs eltiltani a gyerekeket az apjuktól. egyedül arra hivatkozhatok, hogy a láthatásról úgy egyeztünk meg: megbeszélés szerint. ha nincs megegyezés-nincs láthatás? lehet ezt így? aztán pereljen be, ha nem tetszik?
2009. aug. 17. 19:36
Ezt ne!!Borzasztó az ilyen férfi:(
2009. aug. 17. 19:33
Ne engedd!!!
2009. aug. 17. 19:31

nem kérdezem azt, hogy jogos-e, amit teszek, mert tudom, hogy a törvény szerint nem, de az igazságérzetem mást diktál.

hosszú megelőző történet nélkül annyi: elváltunk. apuka minden láthatás alkalmával tömi a gyerek fejét ellenem és a hozzátartozóim ellen. a gyerekek idegesen, sírva, ellenem vádaskodva jönnek haza tőle. mindez mellett hónapokig nem fizetett gyerektartást.

elegem lett, és mondtam neki: addig nem adom a kicsiket, amíg így viselkedik.

húztuk, halasztottuk, míg nem a gyerekvédelmisek által megegyeztünk (úgy-ahogy, de én megint hittem neki, hogy nyugalom lesz...)minden második hétvége az övé, meg az ellenkező héten egy délután.

két hétig okés volt, még a közbeeső hétvégén is odaadtam exanyósnak a gyerekeket. rendben is ment, nyugalomban jöttek haza.

következő héten az utcán, emberek és a gyerekek előtt összeszidott mindennel a drága ex. a kicsik megint ellenem vádaskodva, idegesen jöttek haza. megint nem adtam őket. erre a múlt hétvégén 63szor hívott telefonon, sms-ek, testi fenyegetőzés, szidalmazás az apa részéről.


megint csalódtam benne. tudhattam volna.

pedig szeretném, ha rendesen járhatnának hozzá a gyerekek. de így? engedjem, hogy szidjon, megalázzon a kicsik előtt, fenyegessen, stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook