Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Babaruha boltot nyitni?! Mennyire érné meg? fórum

Babaruha boltot nyitni?! Mennyire érné meg? (beszélgetős fórum)

2011. febr. 22. 22:51
NSZA69-merre felé jártok árulni?Ha jó minőséget hoztok lennék a vásárlótok!:-)
27. Hencsyy (válaszként erre: 26. - 94786a70d9)
2010. nov. 15. 20:45

Köszönöm a hozzászólásod!

Hát én is azon lennék, hogy jó árut olcsón tudjam tovább adni! Tavaszig sok időm van taktikázni hol lehet jót beszerezni!

Mégegyszer köszi!

2010. nov. 15. 15:06
Elég nagy kereslet van rá és jó ötlet. A hely ahol lakok a turik kicsit elszálltak magukkal. Igaz felnőtt fölsőre tekintettem rá,ami nem volt egy nagy só és 4000 Ft.ért árulta használtan,mert angol. Az angolok meg állítom, hogy a vöröskeresztnek viszik el a használt ruháikat, itthon meg pofátlanul kiteszik irreális árért.Inkább akkor veszek a C&A-ba újat.A gyerek ruhával is így vannak, főleg a vállfás rocsik,ha baráti áron adod és jó ruhákat tudsz beszerezni,szerintem menni fog.
2010. nov. 15. 14:59

Sziasztok!

Mi is szeretnénk nyitni a közeljövőben egy használtruha turit,honnan veszitek legfőképpen a rucikat, külföldről, vagy országon belül? Mit érdemes árulni, mit mutat a piac? Mire van kereslet? Várom hozzászolásaitokat!

24. NSZA69 (válaszként erre: 23. - Tigris1971)
2010. júl. 29. 19:46
Szia. Köszi a tippet. Mi is vállfás felcímkézett ruhákat árulunk ,de mivel szállítjuk a vasalás kizárva. Ma 2 helyen voltunk az egyik nagyon jó volt a másik sajna nem.De a kettő kiegészíti egymást. Te melyik városból veszed a ruhát?
23. Tigris1971 (válaszként erre: 22. - NSZA69)
2010. júl. 29. 10:23
Hát most totál pangás van,ez a nyár időjárás szempontjából is rossz volt.Hosszú évek tappasztalata alapján majd augusztus második felétől indul be az őszi szezon,érdemes már előre bespájzolni őszi ruhából,mert akkor lehet igazán jó forgalmat csinálni,ha bejön hirtelen a hűvös idő,fáznak az emberek és máshol még nemtalálnak őszit,olyankor mindent megvesznek,persze ehhez az időjárásnak is kegyesnek kell lennie hozzánk.Én csak darabra,vasalva,cimkézve árulok,mivel ez más vásárlói réteget feltételez,kilósat nem tartok.
22. NSZA69 (válaszként erre: 20. - Tigris1971)
2010. júl. 28. 19:59
Hát nem valami jó kilátások. Tudom a nyár egyébként se szerencsés ebből a szempontból. De reméljük a legjobbakat. jó régóta bírod. Te kilósat árulsz?
2010. júl. 28. 17:46

Szia!Nem olvastam végig a kommenteket.

Rögtön az jutott eszembe,hogy a multikkal a bevásárlóközpontokkal nem lehet felvenni a vállalkozóknak a versenyt.

Szerintem nem érné meg a mai helyzetben.

20. Tigris1971 (válaszként erre: 19. - NSZA69)
2010. júl. 28. 16:54
Szia!Hát akkor még nagyon frissek vagytok,az én 12 évemmel szemben.Egy egy rossz naptól nincs értelme elkeseredni,éves átlagot érdemes nézni,mert sajnos a ruhapiac időjárás és szezonfüggő.De sajnos nagy csodákat már nem lehet várni,kevesebb is a pénz,kintről is gyengébb minőségű ruha jön be,és ami a legnagyobb baj a nagykerek elkezdtek kiskerezni,és a legjobb ruhát ők adják el a saját boltjaikban megfelezve a kis és nagyker ár különbségét,a gyengét meg ránk,kiskerekedőkre próbálják rásózni.Így sajnos árban és minőségben is egyre kevésbé tudunk velük versenyezni.Szerintem hosszútávon a kiskereskedők boltjai megfognak szűnni,megesznek minket a nagyhal nagykerek,sajnos.
19. NSZA69 (válaszként erre: 18. - Tigris1971)
2010. júl. 28. 16:38

Szia! Darabra adjuk. Most kezdtük márciusba úgy hogy nincs összehasonlítási alapom. De néha siralmas,amikor nem úgy jönnek össze a dolgok mint szeretnénk. Egyébként jó minőségű ruhák,de néha úgy vagyok,h vagy árut veszek,vagy csekket fizetek be.

Nagy lelkesedéssel kezdtük a párommal ,de most néha nagyon elkeseredek,pedig próbálok pozitív lenni.

18. Tigris1971 (válaszként erre: 16. - NSZA69)
2010. júl. 28. 16:30
Hello!Kilóra,vagy darabra adjátok?Nem érzitek a forgalomcsökkenést ebben az évben?Mert én negyon,abba is hagynám,ha nem lenne ennyire nehéz kiszállni belőle ekkora árukészlettel,meg ha lenne jobb ötletem.
2010. júl. 28. 16:26
Közepes városban.Itthoni nagykerben veszem válogatva,aranyáron.A felvásárlásban az a baj,hogy majdnem annyit szeretnének a ruháikért kapni az eladók,amennyiért vették,nem értik meg hogy neked is kell valamennyi haszon,és ezért rém kellemetlen.Én most biztos nem nyitnék ilyen jellegű boltot,még a régi tapasztaltak is csak szenvednek,hát még az újak.Hidd el őszintén mondom,mert elég messze vagyunk egymástól ahhoz,hogy egymás köreit ne zavarjuk.De ha ennek ellenére belevágsz,kérdezz nyugodtan.
16. NSZA69
2010. júl. 28. 16:25

Sziasztok.

Én használtruhával foglalkozom,de nem boltunk van,hanem visszük mindennap különböző falvakba.

Egy helyben nem éri meg szerintem. Van gyerek ruha is valamennyi ,de csak az nem lenne jó. Van ahol a gyerek ruhát abszolút nem is keresik.

2010. júl. 28. 16:03

Köszi a válaszokat!

Merre vannak a boltok? mármint kisebb-nagobb város? csak használt ruháid voltak? Magyarországról? külföldről?

Köszi a segítséget!

2010. júl. 28. 16:02

Ja tényleg,használt ruhával szerintem se éri meg foglalkozni,mert már van olyan hely ahol 3-500 ft-ért újonnan kapsz gyermek felsőt stb..

Akkor milyen hasznod lenne???

Sok a konkurencia....

De próba szerencse!

Sok sikert!

2010. júl. 28. 15:59
Sziasztok!Nekem 12 éve vannak használt babaruha boltjaim.Régen nagyon nagy üzlet volt,kevés konkurenciával,nagy haszonnal és forgalommal.Hát mostmár nem.Én lebeszélnélek róla.Egyre nehezebb jó minőségü áruhoz jutni,egyre nagyobb a konkurencia,megspékelve a kínaival,nembeszélve a gazdasági válságról.A forgalom a felére esett vissza,a beszerzési ár a kétszerese.Hidd el nem éri meg,nálunk is nyitnak és zárnak a boltok,nem győzöm követni.Ha esetleg kérdésed van szívesen válaszolok.Egyébként én is próbálkoztam felvásárlással
2010. júl. 28. 15:47

Több bababoltot láttam megnyílni,majd tönkre menni.Sajnos olyan telített a piac,hogy szerintem az újaknak már nem nagyon van hely.

De ez csak az én tapasztalatom:)

2010. júl. 28. 15:26

Van elég sok turkáló a környéken, és persze kínai boltok is....szóval biztosan nehéz lenne....bár még nagyon kezdetleges az ötlet, még csak annyira sem gondoltunk bele mélyebben, hogy az árakkal kapcsolatban szétnézzek.

Csak gondoltam itt megkérdezem:)

2010. júl. 28. 15:26

Szerintem próbáld meg,de vedd figyelembe,hogy

egy ideig inkább kiadsz mint nyersz!

Illetve nézz körül a környéken hány baba bolt található,milyenek az árak stb...

Szia

2010. júl. 28. 15:26

Kérdés, hogy mennyire érné meg ez az egész?!?!

Te adsz X összeget a használt ruhákért, de ugye erre Neked is tenni kell, hogy nyereséges légy..

(gondolom a kismamák sem adnák oda fillérekért, mert akkor inkább eladják valamelyik aukciós oldalon)

Így megint a 'turi' nyer:)

8. Andimax (válaszként erre: 6. - Fildus)
2010. júl. 28. 15:25
egyetértek.....
2010. júl. 28. 15:25

Nálunk se ment, be is zárt, az igazság, hogy olyan olcsón nem tudta adni, mint mondjuk a neten vásárolok.

Inkább valami on-line felületen jobban menne. Jutalék nélkül.

6. fildus (válaszként erre: 2. - Kisszsuzska83)
2010. júl. 28. 15:25
Miért? A használt ruhától mi baja lesz? Sokszor egyébként a "használtak" olyan állapotúak, hogy nem lehet megmondani, hogy nem új...
5. Andimax (válaszként erre: 1. - Évibabba)
2010. júl. 28. 15:23

Szia!


Én mindeképpen díjazom az ötletet! Én meg nem veszem meg az új ruhát, szerintem ezt sokan nem tehetik meg, de sebaj, mert ha mindenki csak használtat venne, nem lenne új......


azt nem tartom jó ötletnek, hogy visszaadod a pénzt,ha visszahozzák a ruhát, előbb-utóbb bele gabajodnál, és sajnos sokan átvernének...


különben én is egy hasonló bolton gondolkodom, csak az a baj, hogy most nincs rá keret.....

2010. júl. 28. 15:23

Nálunk volt 2 ilyen bolt, de rövid időn belül be is zárt. Igaz ott bizományiba vették át a babaruhákat, babadolgokat.

Szerintem, ha a környékem van igényes turkáló, nem biztos, hogy fenn tudsz maradni.

2010. júl. 28. 15:23
Szerintem is jó ötlet, én sokszor vásárolok használt ruhát a gyerekemnek, persze csak jó minőségűt. Olyan keveset hordják, nagyon sok van, ami még bőven használható.
2010. júl. 28. 15:18
Szerintem jó ötlet, annak idején én is nyitni akartam egyet. Babaruhára mindig lesz igény. Bár én használtat nem adnék a gyerekemre, de ez én vagyok. Sokan vannak olyan helyzetben, hogy megveszik, sőt örülnek neki.
2010. júl. 28. 15:16

Sziasztok!


A tanácsotokat szeretném kérni.

Anyukámmal gondolkodunk rajta, hogy nyitunk egy kicsi, babaruha boltot. Nem csak ruhácskák lennének természetesen.

Még az az ötlet merült fel, hogy a kinőtt holmikat ( persze szép, igényes kinézetűeket) vissza lehetne hozni, levásárolni, vagy pénzt kapnának érte a kismamák. Ezáltal valamennyire használtruhák is lennének, a teljesen újak mellett. Van ebben ráció? Ötleteket, tanácsokat várok. Hol vásároltok? elmennétek-e egy ilyen boltba?

Köszi

Évi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook