Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek az elektromos rovarcsapdák hatásosak lódarázs ellen? fórum

Szerintetek az elektromos rovarcsapdák hatásosak lódarázs ellen? (beszélgetős fórum)


19. andi6020 (válaszként erre: 18. - S.Nikolett1980)
2013. aug. 2. 16:22

Az jó. Mi is oda fújtunk.

Véletlenül se nézd meg azt, amit ajánlottam, vegyetek inkább tök feleslegesen horror áron elektromos riasztót.

2013. aug. 2. 15:22
ahol beszállnak oda tudunk fújni, de eddig nem sok eredménye volt, nem tudni milyen mélyen vannak bent. olvastam, hogy áttelel a királynő, de azt is írták, hogy nem a fészekben. és hogy minden évben másik fészket építenek.
17. bowie
2013. aug. 2. 09:23

Nem jó az elektromos rovarcsapda..semmire nem mész vele darazsak esetében.


Fújni kifejezetten darázsirtóval és ha nem elég, akkor fújás közben kifüstölni őket.

2013. aug. 2. 08:34
3-4 métere sem tudjátok megközelíteni a rést, ahol szállnak ki-be?
15. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2013. aug. 2. 08:31
Nálam épp nbem "lakott" a fészekben senki, amikor leromboltuk. De rettegtem, hogy mi van, ha mégis...
14. moonlight13 (válaszként erre: 11. - S.Nikolett1980)
2013. aug. 2. 08:30
A rossz hírem, hogy nekem minden évben ugyanott megkezdték a fészek újraépíését, úgyhogy figyelnem kellett...
13. andi6020 (válaszként erre: 11. - S.Nikolett1980)
2013. aug. 2. 08:30
Nem akarlak elkeseríteni, de a a királynő áttelel, csak a melósok hullanak el ősszel, szóval így ebben a formában a nem jönnek vissza variáció elég esélytelen.
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - S.Nikolett1980)
2013. aug. 2. 08:29

A "sima" darázs sem agresszív, csak ha támadást érez. A kisfiad érdekében viszont jó lenne megszabadulni tőlük, ugyanis ha esetleg megijed, vagy sikít, támadásnak vélhetik. Ráadásul ezekben sokkal több méreganyag van, mint a másik darazsakban.

Hú, a hideg kirázott, ahog olvastam, hogy rajtad mászott... Brrr!

11. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2013. aug. 2. 08:26
most ott tartunk, hogy sötétben felkapcsoljuk a kinti villanyt és ha már jó sok odagyűlt, akkor lefújjuk őket. Nem férünk a fészekhez, úgyhogy november végéig várni kell, hogy eltűnjenek. Remélem nem jönnek vissza jövőre. Egyébként nem bántanak, nem is olyan agresszívek, mint a "sima" darazsak, viszont van egy 8 éves fiam és nem szeretném, ha akár akaratlanul is, de összetűzésbe kerüljön eggyel. Nekem mászott egy a hátamon, mire a párom odaért, hogy lesöpörje már a nyakamon ment. Hát nem kívánom senkinek. Egy órával az incidens után is azt éreztem, hogy mászik valami rajtam. Elég megrázó volt. Tudom, hogy nem fog mind a csapdába besétálni, de legalább este elcsalja őket az ajtótól és kevesebb lesz belőlük.
10. moonlight13 (válaszként erre: 6. - S.Nikolett1980)
2013. aug. 2. 07:27

Az elektromos csapda nem csak akkor öli meg, ha odamennek? Nem fog az egész fészek a csapdába belesétálni.

Amúgy az erkélyemen megfigyeltem, hogy milyen "okosak". Amikor kinyitottam az erkélyajtót, volt amelyik majdnem betévedt a szobámba, de közben rájött, hogy ő nem ott lakik, és visszament a saját fészkébe. Viszont a szekrényen ült egy-kettő, amelyik mindig "figyelte" a tevékenységemet, de nem bántottak, a többi a fészekben volt bent. De szerintem, ha támadást érzékeltek volna, akkor annyi nekem...

9. moonlight13 (válaszként erre: 1. - S.Nikolett1980)
2013. aug. 2. 07:23

Nekem "sima" darazsak fészkeltek annakidején az erkélyemen lévő szekrénybe. Mire észrevettem, már focilabda nagyságú volt. Rettegve mentem ki mindig az erkélyemre.

Hívhatsz szakembert, aki sok pénzért kiirtja őket.

Én megvártam a hideg időszakot, mert akkor elhagyták a fészket, akkor befújtam az egészet, ráhúztam egy nylont a fészekre, és levertem az egészet. (közben azért rettegtem, nehogy legyen benne mégis...)

2013. júl. 31. 22:31
Hát ezekkel tuti nem fogod a fészket kiírtani. Viszont tényleg jó drágák.
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 31. 22:26
Oké, te tudod.
2013. júl. 31. 22:24
Köszi a tanácsot, de már több ezer forintot költöttünk különböző rovarölő sprékre. Most azt szeretném megtudni, hogy az elektormos csapda megöli e őket.
5. andi6020 (válaszként erre: 4. - S.Nikolett1980)
2013. júl. 31. 22:11
Mi sem tudtunk. Tetőtőrnél volt. A bejárathoz fújtuk, és bevált. Bazi nagy huzattal jön ki a cucc belőle.
4. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2013. júl. 31. 22:09
De pont az a baj, hogy a fészekhez nem tudunk hozzáférni.
2013. júl. 31. 22:06

Ezt keresd:


[link]


1590 Ft volt, 1 fészket kiirtottunk, és félig van a flakon.

2013. júl. 31. 22:03

Akkor nem jó szert vettetek.

Felesleges drága rovarcsapdára pénzt kiadni.

2013. júl. 31. 21:58
Sziasztok! Szeretném, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat, mert pont a bejárati ajtó fölé a födémbe fészkeltek be a lódarazsak. Most készülünk venni ilyen készüléket, mert a rovarölők csak azokra a darazsakra hatnak, amiket éppen lefújunk. A fészek kiírtása így esélytelen. Mivel nem a legolcsóbbat néztük ki, ezért jó lenne ha tudnátok tapasztalatokat mondani ez ügyben. Ja és a legerősebb rovarölőtől sem esnek le azonna, hanem elrepülnek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook