Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek anyagi okok miatt elvehetik a szülőtől a gyereket? fórum

Szerintetek anyagi okok miatt elvehetik a szülőtől a gyereket? (tudásbázis kérdés)

1 2
30. silvercat (válaszként erre: 25. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 13. 13:53
Hiába próbálsz meg jótanácsokkal segíteni Neki Te vagy bárki más..Ő elhatározta,hogy Neki járnak dolgok.Csak úgy és azért mert van 5 gyereke..csak "szar került a palacsintába",mert az a szemét ex "lenyúlta"a sajátjait!
29. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Briell)
2010. nov. 13. 13:38
Ha a volt ferjed rendör akkor nagyon sok kellemetlenseget okozhat neked , mindenfele velt es valo urugyekkel ! Feltetlen legyen neked is ugyveded,megpedig egy jo ugyved !
2010. nov. 13. 11:18

Azon tűnődöm, hogy mért kellett 5 gyereket vállalni?

És még azon is elgondolkodtam, hogy nem semmi egy apa lehet az ilyen, aki ennyire küzd a gyerekeiért..minden elismerésem az övé!

27. geranna7 (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2010. nov. 13. 11:12

Szivemből írtál..Nővérem rendőr..ne menjünk bele,mit él át. Aki irigyli..próbálja meg. Briell..nem csodálom ha lelépett a párod..értékelted te őt???

Csak a pénze kellett???

Hol nevelsz te 5 gyereket???Hisz nincs is veled....

A párod alkalmasabb rá mint te..

Hmmm ez elgondolkodtató...

Kölcsönökből nem lehet gyereket nevelni...

26. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 25. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 13. 10:26
téli-egy havi gázszámlára gondoltam,nem irtam egyértelmüen
25. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 23. - Briell)
2010. nov. 13. 10:25
de brill,egy picurka albi rezsije jóval kevesebb,nekem míg albiba laktam az albérlet díja és a rezsi annyi volt összesen!!! mint most egy téli gázszámlám a kertes házban....én emiatt mondtam hogy már rég elmehettetek volna,nem amiatt hogy árverezik vagy sem...nézd,egy lavorba vagy kiskádba simán meg lehet mosakodni,az nem hiszem hogy baj legyen ha tiszták a gyerekek!!!!legyen egy tiszta ház ha pici is,gondozottan,rendesen,legyenek fizetve a számláid...legyen ez pár hónapig az albérlet után a legfontosabb...inkább ne legyen meg úgymond mindene a gyerekeknek három hónapig és tisztázd magad részletfizetéssel bármivel,de csak azt ami a te neveden van....azon hogy ne legyen meg mindene nem az alap kaját,meleget,évszaknak megfelelő ruhát értem....ha kell pár ruha,játék efféle biztosan van aki felajánlaná,mert azt tud adni,pénzt pedig nem....pár gyerekruhát én is tudok küldeni ha szükséged van rá és írsz méretet....ha megmutatod hogy ki van fizetve az albérlet,a rezsik,tiszta meleg helyen laknak a gyerekek nem hiszem hogy elvennék a lányodat tőled!!
2010. nov. 13. 09:42

Szia Briell!

Nem próbáltatok az önkormányzattól kérni lakást?

Ha van lehetőségetek menjetek mielőbb albérletbe, bár kilakoltatás moratórium van, ahogy irtam már.

Én sem értem sosem, hogy kerül egy család a gyámhatóság látókörébe. Amikor munkanélküli lettem és elfogyott az összes tartalékom, senkit nem érdekelt, hogy mit eszünk, miből fizetjük a lakhatásunkat, stb. A gyerekem iskolába járt, tiszta volt. Még akkor sem érdekelte őket, amikor bementem az önkormányzathoz, hogy segitsenek. Sosem mondták, hogy elveszik a gyerekemet, vagy védelem alá helyezik, stb. És nem is segitettek. Igaz nekem csak 1 gyerekem van. Gondolom ez volt a lényeg.

Amikor terhes voltam a gyerekkel, még nem voltam férjnél, mert az esküvőnk időpontja kb. a 4. hónapra volt kitűzve. Akkor szorgosan járt hozzám a védőnő, de hamar leállitottam. Mindig olyanokat kért, amire szerintem ráértünk még. 2 hónapos terhesen szerinte már berendezett gyerek szobának kellett volna lennie. Hát szépen kiraktam a lakásból, és közöltem vele, hogy majd akkor jöjjön, ha hivom, a többi az én, illetve mi dolgunk.

Tehát nem értem miért foglalkoznak veletek.

Idézést azért nem kaptál, mert nem vetted át, nem?

És tényleg hihetetlen, hogy te intéztél nyugdijat a volt férjnek. Ha az sikerült, akkor intézd velük most az életedet. Segitesenek ebben is!

Mindig azt érzem, hogy téged legjobban a férjed nyugdija zavar. Na ez lényegtelen. A lényeg, hogy ha egy család normálisan él, arról nem is tud az önkormányzat.

23. briell (válaszként erre: 17. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 13. 09:19

Pont most ajánlott egy néni (délután megyünk megnézni) egy szoba konyhás albit :) Nem tudom nem e lehet kifogás, hogy nincsen fürdőszoba :(

Egyébként köszönöm amit írtál.

Tudod éppen ez az.. mi az hogy védelem alá helyezik a gyerekeket? Igazán el sem magyarázták

nekem... :( De nem is kell segítség, csak ne maceráljanak amíg jól elvagyunk.

A villanyszámla felét most elengednék, jobb lenne arra költeni a meglévő pénzt amit albira kell hogy használjunk... Mi még 2 hó múlva is ráérnénk elmenni albérletbe, ha nem sürgetnének.

22. briell (válaszként erre: 16. - Gerna)
2010. nov. 13. 09:16

Éppenséggel -bár nem ide tartozik a téma- Úgy számoltak neki össze 25 évet hogy nem is lehetett volna elismerni... mivel beírtam hogy 4. gyerekkel vagyok terhes és a fő keresőt ki akarják tenni az utcára- ezért intézkedtek Onnan a Minisztériumból... (jól fizetett ügyvéd nem ért el semmit) De tudom másoknak ez hihehetetlen.

A volt férjem meg igenis egy i..en élő, mert ő 10 évet dolgozott irodán, 10-et egy kftnél, és mégis 38 évesen nyugdíjas lett jó pénzzel. Úgyhogy..

Én aki több helyen dolgoztam, közben tanultam és már 5. gyerekem nevelem, semmibe vagyok nézve mégis.

21. briell (válaszként erre: 14. - Anyuci91)
2010. nov. 13. 09:13
Kedves Ágnes, semmi ok nincs ÉN szerintem arra, hogy a gyerekeket elvegyék, az, hogy nekem tartozásaim vannak (TIGÁZ pld vagy folyószámlahitel) nem hiszem hogy veszélyeztetettségi tényező, amíg a gyerekeknek mindenük megvan... Írni fogok felsőbb szerveknek, még ha bolondnak néznek is, nem vesztek vele semmit. Köszönöm a hozzászólást.
20. briell (válaszként erre: 13. - Skar)
2010. nov. 13. 09:11
Igazság szerint a veszélyeztetés tényét sem tudom miért is áll fent??? Szerintem nincsenek veszélyeztetve, mindenük megvan és még a lakás sem bizonytalan, még maradhatnánk simán, ha nem sürgetne a családsegítő szolgálat. Azt sem értem én miért nem kaptam értesítőt a tárgyalás időpontjáról eddig még, ha már másfél hét múlva esedékes. Itt valami nagyon nem stimmel.
19. briell (válaszként erre: 12. - Geranna7)
2010. nov. 13. 09:10
Ha hiszed, hiszed, ha nem nem... nekem bizonyítékaim vannak rá, levelek köztem és az államtitkár (Jenei Zoltán) között, valamint Petrétei József aláírásával, amik nekem szóltak. Még a helyi rendőrfőnök is elcsodálkozott. De nem ez a téma.. Megszoktam már hogy sokan baxogatnak. Eltűröm már...
2010. nov. 13. 09:00
bocsi win nem neked szántam:)
17. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 15. - Win)
2010. nov. 13. 09:00

nálunk segítenek is ha valaki együttműködő ahogy látom...és nem azonnal veszik el a gyereket...évek óta védelem alatt áll egy oviból ismert család,most pl nyáron szóltak nekik hogy fűtési szezonig szerezzenek egy vaskályhát legalább a gyerekek szobájába...kaptak sok adományt,volt hogy csak a miatt a család miatt ült össze aki ki van rendelve,a védőnőjük és az ovoda vezetőség...ők inkább előnyét érzik a megfigyelt állapotnak.....briell ép a rezsi miatt kellett volna már költöznöd mikor megszakadt a kapcsolat az exeddel,ez téma volt már akkor is de te akkor is a nyugdijon rágódtál...az orvosszakértőt stb idegi állapotot meg ne emlegesd a bíróságon szerintem,ha labilisnak találtatsz az nem a te malmodra hajtja a vizet...próbáld bebizonyitani hogy a két gyerekkel és a mostani pároddal ki tudtok lábalni.....azt mondod van bejelentett munkahely most már,próbáljon fizetéselőleget kérni és próbáljatok nagyon gyorsan albérletet találni...mindegy milyen picikét,egy szoba konyhás is pont elég és ott próbáljatok talpra állni.....


te nem arra mész most hogy majd jól nemfizetetd a villanyt sem????hiába mondod hogy annyi volt a gáz is,azt sem fizetted,hisz ki van kapcsolva pedig az összes banki hiteled arra ment azt mondod de az is csak egy lyuk betömése volt azótta sem fizetted....ha most átlaányt fizetsz villyanra akkor már rég megléptél onnan mire kijön a horribilis villynaszámla....ha a gáz 70-90ezer volt mit gondolsz mennyi lesz a villany??????nem 40gondolom....

16. gerna (válaszként erre: 11. - Briell)
2010. nov. 13. 08:08
A volt férjed nem az állam nyakán él, hanem a nyugdíjából. Azt pedig nem adnak csak arra, hogy te beírsz a minisztériumba. Zárd le a múltat, jobban jársz.
15. win (válaszként erre: 11. - Briell)
2010. nov. 13. 07:57

A gyermek védelembe vétele miért ekkora probléma? Annyit jelent, hogy a helyi gyámhatóság (ami védelembe vétel esetén a jegyző) egy határozattal kirendel egy családgondozót, aki onnantól rendszeresen látogat titeket. A határozatban megállapítanak neked is kötelezettségeket (pl. gyermek megfelelő ellátása, orvosi vizsgálatokon való megjelenés, akármi, amit az esetetekben indokoltnak látnak), amelyeket teljesítened kell. Amennyiben a családgondozó úgy ítéli meg, hogy minden rendben van, bármikor indítványozhatja a védelembe vétel megszüntetését, amelyet az illetékes gyámhatóság a határozat jogerőre emelkedésétől számított egy évre mindenképpen köteles felülvizsgálni.


Magyarul, ha minden rendben és együttműködő vagy a gyámhatósággal és a családgondozóval, akkor az egész védelembe vételből annyit érzékelsz, hogy a családgondozó minden héten meglátogat, vagy esetleg neked kell felkeresned őt. Viszont még annyi előnyöd is származhat belőle, hogy szükség estén kaphatsz élelmiszercsomagot, ruhát, amit éppen juttatni tudnak és neked éppen szükséged lenen rá.

2010. nov. 13. 07:09

Kedves első hozzászóló!

Ha a szülő nem úgy neveli és és gondoskodik gyermekéről közben a családi problémák is közrejátszhatnak valószínűleg és az is többek között milyen körülmények között él. Nem szabad felelőtlen lépést tenni, meg esetleg, ha valami rendellenességet fedeznek fel, ami indokolja,azt,hogy állami gondozásba kerüljön, vagy nevelőszűlökhoz. Fordulj a Családsegítőhöz,Gyámügyi Hivatalhoz, amiben ezek illetékesek kérdésedre remélem megkaptad a választ. Üdv.Ágnes

13. Skar
2010. nov. 13. 01:10
Nem jó dolog anyagi okok miatt venni el gyereket, de az sem tartható, hogy a közösség gondoskodjék egy felnőttről, hogy a gondoskodhassék a gyerekéről, amikor van másik szülő is. Szerintem.
12. geranna7 (válaszként erre: 11. - Briell)
2010. nov. 13. 01:02

Ha te ilyen nagy fej vagy../hogy a te szavadra nyugdíjat adnak...szerinted/..akkor magadnak mért nem tudsz semmit elintézni...

Dúrva vádaskodás a sorod...

Nem csodálom,hogy rá kel figyelni...gyereknevelés téren...

11. briell (válaszként erre: 9. - Csigu77)
2010. nov. 12. 22:45

Szia,

még nincs is kitűzve az árverezés időpontja, levél sem jött! Ezért nem értem ezt a védelem alá helyezést, és hogy mi menjünk albérletbe... hősugárzóval igaz, de olyan meleg van, hogy csak na... és mindig azzal jönnek, hogy havi 40 ezer lesz a villany... de hiszen a gáz 73-90 ezer volt télen, és még a kedves volt férjemmel sem tudtuk egyben kifizetni a számlákat, amikor még tisztes jövedelemből élt, nem pedig az állam nyakán.

Ezerszer megbántam már hogy beírtam a minisztériumba (egy másik témám itt a hoxán), mert a megkapott nyugdíjat ellenem használja fel. Ha nem írtam volna nem kapta volna meg, még az ügyvédje sem tudott mit kezdeni. De ez nem ide tartozik... csak most megint bekattantam idegileg.

10. briell (válaszként erre: 8. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 12. 22:43

DE, csak nyáron már azt hittük anyósomék fogunk lakni... Ezért nem is gondolkoztunk hónapokig albérleten. Előtte meg én egyedül akartam menni albérletbe a gyerekekkel, mert akkor még singli voltam. Aztán meg tényleg csak sodródtam az eseményekkel... ahogy az orvosszakértő is mondja. Már bele vagyok lelkileg betegedve, de mindent megteszek hogy ne vegyék el őket, még ügyvéd nélkül is!! Írok még az ENSZnek is ha kell, és egyéb EUi bizottsághoz stb...

Bocs most már álmos vagyok, soká fürdettem meg a kicsit.. holnap benézek ismét.

9. csigu77 (válaszként erre: 1. - Briell)
2010. nov. 12. 20:29

Szia.

Mikor jegyezték be a tulajdoni lapra az árverezési jogot?

Voltak már kint felértékelni a házat?

Ki van tűzve az árverezési nap?


Anyagi okok miatt nem vehetik el gyerekeket.

2010. nov. 12. 20:05
brilell,nagyon rég albérletbe kellett volna már mennetek!!!nagyon jó a bejelentett munkahely,mindnekép pozitív,de ha ninc shol laknotok az nagyon nagyon lehúz benneteket....évek óta tudod hogy onnan mennetek kell mert árverezés alatt áll,nem?:((
2010. nov. 12. 20:05
bocs most babázok, írjatok, később benézek...
6. 07c4794583 (válaszként erre: 5. - Briell)
2010. nov. 12. 20:02
Én ilyen kritikus helyzetben inkább kölcsönt vennék fel egy igazán jó ügyvéd megfizetésére, minthogy elveszítsem a gyerekem...
2010. nov. 12. 19:59

Volt férjem harcba szállt (szolg.nyugdíjas rendőr- jó anyagi körülménnyel, és nagynéni házában él) másodfokon a közös kisebb lányunkért, a nagyobb már sajnos nála van. Mi most albérletbe kényszerülünk, a családsegítősök jönnek hetente, sőt hetente kétszer is, sürgetnek az albérletbe menettel... Ma voltak nálam, és azt mondták tárgyalás lesz: másfél hét múlva!!! Gyermek elhelyezés ügyben. Én nem is kaptam még idézést.

De úgy rémlik nem is vehetnének el anyagi okok miatt gyereket, és nagyon remélem hogy így van!! - hanem segíteni kell az ilyen szülőknek mint mi is.. most a férjem már dolgozik, bejelentett munkahelye is van. Nem akarom hogy elvegyék a kislányom aki 3 és fél éves, valamint 1,5 éves kora óta csak én neveltem!!! Ráadásul volt férjemnek van egy 21 éves lánya akiről 3 hónapos kora óta tudomást sem vesz, csak amikor hiányolja a pénzt a jövedelméből, nyugdíjából, amit gyerektartásnak levonnak. Nagyon félek/félünk férjemmel, mert a gyermekjólétisek olyat emlegetnek hogy védelem alá helyezhetik még a kicsi babánkat is emiatt a tárgyalás, eljárás miatt. Ok: a ház elárverezésre vár, amiben most lakunk... gáz ki van kapcsolva.. de fűtünk villannyal, és a ház elárverezésről sem jött még hivatalos papír... MIÉRT TEHET MEG MINDENT AKINEK VAN PÉNZE, ÜGYVÉDJE???? MERTHOGY A VOLT FÉRJEMNEK ÜGYVÉDJE IS VAN. Én kértem a váláshoz, de sajnos magamnak kellett képviselni magamat akkor is.

2010. nov. 12. 19:57
Te már kiemelten vagy megfigyelve...ha nem tudod biztosítani a lakhatást,ételt stb akkor elvehetik átmenetileg.....
2010. nov. 12. 19:56
?
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Briell)
2010. nov. 12. 19:55
Mi történt?
2010. nov. 12. 19:53
Úgy tudtam, anyagi okok miatt szülőtől nem vesznek el gyereket..szerintetek? Mit tudtok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook