Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek anyagi okok miatt elvehetik a szülőtől a gyereket? fórum

Szerintetek anyagi okok miatt elvehetik a szülőtől a gyereket? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. nov. 15. 17:05
na bizti be sokalt tölünk
59. homokóra (válaszként erre: 58. - Csorocsaj)
2010. nov. 15. 08:30
Jól látod..csak hajtja a magáét..és nem csak itt!
58. csorocsaj (válaszként erre: 50. - Briell)
2010. nov. 15. 07:52
te eggyáltalán tudsz másra ís figyelni ? vagy hajtod a magadét , ?
57. csorocsaj (válaszként erre: 56. - Silvercat)
2010. nov. 15. 07:51
szivesen adok neki leckét én már tul vagyok egy 2 dolgon ja a köpködéstöl nem esznek a gyerekek
56. silvercat (válaszként erre: 55. - Csorocsaj)
2010. nov. 14. 21:30
Hiába is írnál Neki bármit.A köpködés és az önsajnálat megy Neki,de az életvezetéshez kevés a tudománya.
55. csorocsaj (válaszként erre: 54. - Silvercat)
2010. nov. 14. 19:42
huh tudnék mit irni Brielnek de vissza fogom maígam hát én bizti elmennék dolgozniu 5 gyerek ?vannak nagyobbacskák is nem az exemtöl várnám a pénzt ha már ott hagyott én is voltam nehéz helyzetbe de igy ? hát?
54. silvercat (válaszként erre: 48. - Briell)
2010. nov. 14. 13:30
Amikor összejöttél a volt férjeddel,akkor még nem tudtad,hogy hogyan viszonyul az előző kapcsolatából származó gyerekéhez?Már akkor sem törődött azzal a lányával?Nem volt ez Neked intő jel?Nem következtettél belőle a jellemére?Vagy azt hitted,hogy Veled ez nem eshet meg?Olybá tűnik,hogy ezt benézted.Nem vesz semmit a Te lányodnak és hozatja a kaját?Nálad sokkal-sokkal nagyobb luxusban élne az a gyerek!Hogy nem látja ezt senki?
53. silvercat (válaszként erre: 52. - Homokóra)
2010. nov. 14. 13:20
Gonoszak vagyunk és kötekszünk.Fikázzuk Vele együtt az exet,(akit mellesleg már pedofiliával is összefüggésbe hoz a másik topic-ban!!)Sajnáljuk Őt,a szegény áldozatot,és nem utolsósorban mondjuk meg végre,hogy honnan lehet kölcsönt szerezni a semmire.A THM mindegy,úgysem fizeti vissza.Na,akkor jók leszünk.
52. homokóra (válaszként erre: 49. - Briell)
2010. nov. 14. 12:22

Nem kell leírnod privátban..már rájöttem..ahhoz no comment..

Nézz magadba, és gondolkodj, hogy mennyire felelőtlen, buta, és meggondolatlan vagy!

51. gerna (válaszként erre: 48. - Briell)
2010. nov. 14. 12:03
Ahhoz képest, hogy kölcsönkérési céllal nyitottad ezt a topikot (meg a másikat is), elég szemtelenke vagy.
50. briell (válaszként erre: 42. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 14. 11:55
Ez így van, egyedül most Mirára költene, de már nem annyira teszi, mint az első hónapokban. A kislányom sokat panaszkodik újabban.
49. briell (válaszként erre: 41. - Homokóra)
2010. nov. 14. 11:54

Igen kettő lányunk az övé.

Hogy az 5 gyerek hogy jött össze, szívesen leírom privátban annak akit érdekel.

A jó anyagi körülmény nem ok arra, hogy ne akarjon még több pénzt.. elmegy a pénz ott is ahol van, és ott is ahol nincs! Neki is szüksége van pluszra. Főleg, hogy a nagylánya után 40 ezret vonnak.

48. briell (válaszként erre: 43. - Homokóra)
2010. nov. 14. 11:51

Fizeti a volt férj a 22 éves gyereke után a gyerektartást? talán nem tudod, hogy nem önszántából, nem is egyszer pereltek amiatt, mert nem akarta fizetni az összeget. De mindegy. Nincs időm most arra hogy ezt magyarázzam, és ha szerinted én nem vagyok képben, hát nem vagyok.

Anyagilag támogatja a gyerekeket? Hát éppen azért nem vesz Polinak semmit egyelőre (az anyukája az még veszeget is) mert nálam van elhelyezve... és mindig azt mondja a kis 3 és fél éves lányunknak, hogy ha majd nálam leszel- veszem meg ezt vagy azt.

Erről ennyit. Láttam az első sorokból hogy a többi is csak kötekedés, tehát nem olvaslak, bocs.

47. Skar (válaszként erre: 45. - Silvercat)
2010. nov. 13. 22:04
Olyasmi ez, mint anyuka5 esete a csalódott anya c. tarháló topikban. Ezek az emberek már csak azért sem fogják észrevenni magukat, mert mindig lesz pár falvédőről frissen lelépett ember, aki könnyekig meghatódik a történetükön.
46. Skar (válaszként erre: 20. - Briell)
2010. nov. 13. 22:02
Valami tényleg nem stimmel, kissé zavaros, amit itt előadsz, mindenesetre gyanús, hogy nem vagy képes kézben tartani az ügyeidet, ami nem jó pont, ha gyerekekről kellene gondoskodnod.
45. silvercat (válaszként erre: 35. - Briell)
2010. nov. 13. 21:32
Aki itt nincs képben,az Te vagy.Nyüszítesz,hogy mennyi pénze van az exednek.Bezzeg amikor elintézted,hogy ennyi legyen,akkor büszke voltál magadra!Mindenhonnan kölcsönöket vennél fel a semmire...hogy miből fizetnéd vissza?Kit érdekel?Majd nyitsz egy új fórumot,hogy honnan szerezz megint pénzt...nincs biztonsagos otthonod.De megismerkedsz valakivel és azonnal gyereket szülsz neki.A Te dolgod,a Te életed,de nagyon nem vagy képben!
2010. nov. 13. 20:53

Még csak annyit..ha tudtad, hogy ennyire gáz a helyzet, mért vállaltál egy újabb babát? Hisz' még nem tettétek rendbe az előző életeteket sem.

Felelőtlenül cselekszel, és zűrzavaros ez az egész..de nem tisztem ítélkezni, csak elmélkedtem..

És a gondok már nem most kezdődtek..ha jól láttam már 2 éve is kértél segítséget..ezzel sincs semmi baj..de ha tudom, hogy az előző házasságomból való gyerekemet sem én nevelem, akkor nem tetézem a bajt egy újabb jövevénnyel...legalábbis én így gondolom...

2010. nov. 13. 20:46

"Ha valakiről tudom, hogy jogtalanul lett nyugdíjas, azt hol jelezzem?"


Elnézést, de kicsit beleolvastam ebbe a fórumba..

Azt gondolom, hogy a fórum indító sem éppen állja a helyét...

Kedves Briell!


Örülnöd kellene, hogy a volt férjed ilyen anyagi helyzetben van..és tudod, hogy miért? Mert így többet tud nyújtani a gyerekeidnek is!

Ha munkanélküli, munkakerülő, és lecsúszott ember lenne, akkor valószínű abba kötnél bele..szóval nem nagyon értem én most már ezt a helyzetet..

A másik..ha a nagyobbik lányod(ha jól emlékszem) annyira nem érzi jól magát az apjánál, akkor mért nem veled van? Szabadon dönthet..

S végül az sem elvetendő, hogy a volt férjednek a lánya 25-6 évesen orvosira jár, és az apja fizeti még mindig a gyerektartást..nem lehet ő annyira rossz ember, mint ahogy írsz róla.


És az alapkérdéshez visszatérve: Igen, elvehetik a gyereket, ha nem megfelelő a körülmény, és úgy látják az ahhoz értő emberek, hogy a másik szülőnél biztonságosabba a gyerek élete..

Ha ekkora kakiban vagytok,mint amiben írod, örülhetnél, hogy az apuka legalább a gyereket nézi...de még mindig nem tudom, hogy hány gyerek van tőle..kettő-e, vagy több..mert hogy a picike az új párodtól van..azt hiszem, te több fórumot is indítottál, ahol elég paprikás volt a hangulat...

Kívánom neked, hogy rendbe jöjjön az életed és a gyerekeidnek ne kelljen nélkülözniük..és te is ezt tartsd szem előtt.

42. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 41. - Homokóra)
2010. nov. 13. 20:12
ha jól értem a nagynénjénél él,nem kell házat és családot fenntartania és a 150ezer vagy mennyi nyugdíj a jövedelme.....
41. homokóra (válaszként erre: 33. - Briell)
2010. nov. 13. 20:10

Azt írtad, hogy a volt férjed jó anyagi körülmények között él..mért lenne szüksége arra, hogy a pénz miatt vegye el tőled a másik gyereket..egyébként ha ő többet, és jobbat tudna neki nyújtani az életben, mért ne élhetne vele?

Egyébként az 5 gyerekből csak kettő az övé?

2010. nov. 13. 18:55

Hozzánk majdnem 2 évig járt a gyermekvédelmis hölgy, az én kérésemre (nem az óvoda, és nem az iskola szólt nekik), a volt férjem miatt.(bántalmazott engem)

Mindenben próbált segíteni, szinte családtag lett nálunk. Lejegyzetelte az anyagi és egyéb körülményeinket, de esze ágába se volt, hogy elvetesse tőlünk a gyerekeket. Azon volt, hogyan, miben tudna segíteni. Többször kaptunk élelmiszer csomagot, egyszer sikerült elintéznie a tűzifát.

A nagyoknak nyáron 1 hetes tábort intézett, és havonta 1-szer volt kiskamasz klub.

Most is elég rosszak az anyagi körülményeink, a házra fél éve árverezési jogot jegyeztek be, férjemnek nincs állása, én GYET-en vagyok 4 gyerekkel. Mégse érdekel senkit.

A válópernél a bírót se érdekelte, hogy miből fogok felnevelni egyedül 4 gyereket. Nem rá tartozik.

Ahhoz, hogy elvegyék a gyerekeket, nagyon nyomós ok kell.

2010. nov. 13. 18:54
meg ha jol látom van nagyobb gyerek is
38. csorocsaj (válaszként erre: 31. - Briell)
2010. nov. 13. 18:53
bocs hogy bele szolok a családsegitö nem azért van hogy nézze hogy van e kajátok ? a gyerekjolét lenne azért de már rég nem érdekli öket hol is laksz ? ha pesti vagy irj privit
37. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 32. - Briell)
2010. nov. 13. 18:42
amíg nincs más az is jobb és kevesebb mint a mosatni gázszámlád és villanyaszámlád gondolom a rezsije sem sok...majd pisil kakil bilibe Polina addig..ha helyrejöttök tudtok menni máshová...
2010. nov. 13. 18:32

Briell, mit akarsz tőlünk hallani????

Annyira kiváncsi vagyok, hogy mit kellene mondanunk, tennünk.

Sajnos megoldást nem tudunk nyújtani neked. Nem rajtunk múlik, hogy mi történik. Nem tudunk anyagilag sem támogatni, hiszen mindenki küzd manapság, nem tudunk okosakat mondani, csak okoskodni. Hiába mondunk bármit, akkor sem mi döntünk a gyerek elhelyezésben sem, semmiben.

Tehát, nem tudom mit vársz tőlünk....

35. briell (válaszként erre: 30. - Silvercat)
2010. nov. 13. 18:24
Ezt nem értem.. hogy nekem mi jár? és hogy mert van 5 gyerekem... szerintem te nem vagy képben... Mindegy.
34. briell (válaszként erre: 29. - 274c9996b8)
2010. nov. 13. 18:22
Naná hogy valótlanokkal is... egy szembesítésen még engem is meglepett, hogy milyen jól hazudik!!!! (konkrétan tudtam mi az igaz, és ő kimesélte a dolgot simán)
33. briell (válaszként erre: 28. - Homokóra)
2010. nov. 13. 18:19

Az 5 gyerek vállalását nem magyaráznám, DE

hogy minden elismerésed a drága volt férjemé aki ennyire küzd a gyerekeiért???? Nevetséges!

Van egy 22 éves lánya, akit 3 hónapos kora óta meg sem néz, sőt, egy városban laktunk vele, én még lakok is, és ha látta az utcán elcsapta a fejét, hogy nehogy lássa. A küzdelem inkább csak azért megy, hogy ne kelljen fizetnie a gyerek után, ő inkább csak a pénzt látja bennük és azt, hogy én nekem rossz legyen lelkileg.

Amelyik lányom hozzá került sem érzi már úgy magát, mint amikor éppen "édesgette" magához. Akkor vett neki ezt azt, hetente kétszer töltött a telójára a gyereknek. Most meg Miri nekem panaszkodik, hogy semmit nem kap amit szeretne, a telója is csak fél évben lesz egyszer töltve mostmár... Szeretném visszakapni, csak rendeződjenek a dolgok és én is megindítom az eljárást. Még ha két év múlva, akkor is! Erről ennyit, mert nem ez a téma. Sokan el vannak varázsolva a kis bájos hangjától, kinézetétől is egyébként :) Talán ismered is?

32. briell (válaszként erre: 25. - 5befd1ebc8)
2010. nov. 13. 17:49

Szia, köszönöm a felajánlásodat, rengeteg holmim van, kislányos mondjuk :) Poldikának már veszegetni kell majd ha növöget ruhákat, mert ő fiú..

Na de most voltunk a kis házat megnézni. 25 e ft/hó a gond hogy nincs bent wc (Poli miatt aki 3 és fél éves...) és fürdőszoba. Kicsike bojler van csak. Írok nemsoká, felkelt a kicsi...

31. briell (válaszként erre: 24. - A0c1361e44)
2010. nov. 13. 17:46

Tudod egyébként az itt lévő családsegítősöket sem érdekli mit eszünk vagy egyéb...

Itthon vagyok mindig, ha hozott volna idézést a postás átvettem volna- vagy egy értesítőt bedobott volna. Az eljárás megindításáról kaptam papírt, de a tárgyalásról nem.

Amikor a nyugdíjat megreklamáltam, hogy már nem él abban a családban amire való tekintettel megkapta, mindenki (a főtanácsos asszonyok, ügyvédek) mind azt írták, hogy ne zavarjon a nyugdíja, majd a gyerektartásban az kárpótol.. .de hiába írtam akkor is a magamét, akkor már másik miniszter volt és államtitkár- szerintem el sem jutott az ügy a kezükig- nem úgy mint korábban.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook